برگزیده های پرشین تولز

کمک کنید

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
سلام. کسی میدونه چطور میشه بدون استفاده از آداپتور یه منبع تغذیه با قابلیت جربان دهی خوب (مثلا 200 mA) ساخت؟
حقیقتش میخوام یه مدار برای یه وسیله ای درست کنم ولی جای کارم خیلی کمه. نمیتونم از آداپتور استفاده کنم. حتی از این آداپتور های کوچیک 200 میلی آمپری گرفتم ولی مقاومت خروجی آداپتور اینقدر زیاده که به زحمت میتونم باهاش یه خازن رو روشن کنم.
خواهش میکنم اگه میدونید چیکار باید بکنم کمکم کنید.

saeed fm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام. کسی میدونه چطور میشه بدون استفاده از آداپتور یه منبع تغذیه با قابلیت جربان دهی خوب (مثلا 200 mA) ساخت؟
حقیقتش میخوام یه مدار برای یه وسیله ای درست کنم ولی جای کارم خیلی کمه. نمیتونم از آداپتور استفاده کنم. حتی از این آداپتور های کوچیک 200 میلی آمپری گرفتم ولی مقاومت خروجی آداپتور اینقدر زیاده که به زحمت میتونم باهاش یه خازن رو روشن کنم.
خواهش میکنم اگه میدونید چیکار باید بکنم کمکم کنید.

خب، می خای چند ولتی باشه

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
ببخشید اشتباه شد. منظورم این بود که معادل یک ترانس 16 ولت ac باشه که در خروجی اش هم حداقل 200 میلی آمپر جریان بده.
در حقیقت منظورم این بود که خروجیش 24 ولت باشه و تا 200 میلی آمپر هم جریان بده بدون اینکه خیلی از ولتاژ خروجیش کم شه.

mohsen++

Registered User
لایک‌ها
4
فکر کنم باید به تغذیه های سویچ مد پناه بیارین یه شارژر موبایل رو باز کنین شاید بتونین با دستکاری سیم پیچ ثانویه و مدار فید بک اون به ولتاژ مورد نظرتون برسین البته این کار رو خیلی توصیه نمی کنم چون همیشه درست و بی نقص در نمی یاد
اونوقته که باید یه تغذیه جمع و جور سویچ مد بخرین

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
جناب Mohsen++ حقیقتش اینه که من شارژر موبایل بی مصرف ندارم که بتونم بازش کنم ازش استفاده کنم. مدارهای سویچینگ هم خیلی گرون هستند من یکیشون رو که 500 میلی آمپر جریان میداد خریدم 3700 تومن (فکر میکنم) بیشتر دنبال مدارهایی هستم که کم جا بگیرند و خازنی هم باشند. توی سری 300 مدار حالا یادم نمیاد کدوم یکیش یه همچین مداری دیدم که البته فقط 15 میل جریان میداد که نمیتونم باهاش رله رو روشن کنم. خواستم ببینم کسی اینجا پر جریانش رو سراغ داره یا نه.

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
بالا