برگزیده های پرشین تولز

مشکل با LCD ٠

Alibk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من هیوندا a200 دارم.
وقتی نور صفحه رو وسط(50%) میزارم یک نقطه سفید در وسط و پایین lcd و یک نقطه آبی در سمت چپ اون میاد.
ولی وقتی نور رو از متوسط کمتر میکنم نقطه سفید نیست ولی نقطه آبی هست.
به نظر شما این یک پیکسل سوخته هست ؟

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
حتما که نسوخته اگر بسوزه سیاه میشه ولی این احتمال هست که حساسیتش نسبت به یه سری از نورها کم و زیاد شده باشه اخه میدونی که ال سی دی تشگیل شده از یه سری سلول که به طور کاملا جدا گونه ای کار میکنند....:blush:

Alibk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من چیکار میتونم بکنم ؟

MR.BEAN

Registered User
لایک‌ها
1

MohsenID

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
من چیکار میتونم بکنم ؟

کاره خاصی که نميشه کرد فقط اگه گارانتی داره ببر مشکلشو بگو شايد عوض کنن که البته احتمالش خيلی خيلی کمه
راستی قبل از هر چی يه هارد ريست بکن
گوشيتو کی خريدی ؟​

xxl2005

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
اگه نرم افزار خاصی نداری و میتونی هارد ریست کنی . دکمه ی رکورد با دوربین رو نگه دار و ریست کن البته قبلش مموریت رو هم در بیار . این حالتیه که شروع می کنه یکی یکی قطعات گوشیت رو تست کردن به قسمت ال سی دی که می رسه ببین باز هم همون نقاط وجود دارن یا نه . بعد از اتمام تست خود به خود دستگاه هارد ریست هم میشه و اگه اشکال نرم افزاری بوده باشه رفع وگرنه باید با نمایندگی مشکلت رو در میان بزاری .

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

MR.BEAN

Registered User
لایک‌ها
1
آقا توی lcd پیکسل های RGB اون به طو جدا کار می کنن و اگه یکی از سه رنگ بسوزه اون پیکس متمایل به دو رنگ دیگه میشه .
:blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::rolleyes::rolleyes:

اگه پيکسلی بسوزه سياه ميشه برادر ال سی دی مثل لامپ نيست تويه هر پيکسل هم 3 تا لامپ نيست که يکی بسوزه دوتا سالم بمونه بلکه ال سی دی عبارت است از دو صفحه شيشه که بين آنها کريستالی مايع وجود داره که در اثر تغيير ولتاژ رنگ ان عوض ميشه:eek:

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
حتما که نسوخته اگر بسوزه سیاه میشه ولی این احتمال هست که حساسیتش نسبت به یه سری از نورها کم و زیاد شده باشه اخه میدونی که ال سی دی تشگیل شده از یه سری سلول که به طور کاملا جدا گونه ای کار میکنند....:blush:
پس چرا واسه من آبيه؟ :blush:

MR.BEAN

Registered User
لایک‌ها
1
پس چرا واسه من آبيه؟ :blush:

با اجازه از حسين اقا

این نوع مشکلات معمولاً نرم افزاريه و به درايور lcd برميگرده. شما راه هايی که به شما پيشنهاد شد رو امتحان کن . شما از کدوم رام استفاده ميکنی. به نمايندگی مراجعه کردی؟ چی گفتن؟
برخی نرم افزار ها که نصب ميکنی موجبه همچين مشکلاتی ميکنند دستگاهو

شما این سوال رو بايد از نمايندگی بپرسی و طلبکار بشی نه از کسی که داره شما رو راهنمايی مکنه:hmm:

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
Mr. Bean عزیز.

مطلبی که در پست 7 عنوان شد کاملاً صحت داره. هر پیکسل از سه سلول قرمز، سبز و آبی تشکیل شده که می تونن جداگانه کنترل بشن, و به همین طریق پیکسل ها می تونن هزاران رنگ متفاوت ایجاد کنند. ممکنه یکی از این سلول ها (یا ساب پیکسل ها) در یک پیکسل از کار بیفته، ولی دوتای دیگه به کار خودشون ادامه بدن. ولی از کار افتادن یک ساب پیکسل باعث می شه که ترکیب رنگ ها به طور صحیح انجام نگیره، وبه همین خاطر اون پیکسل سوخته فرض می شه.

منبع

In color LCDs each individual pixel is divided into three cells, or subpixels, which are colored red, green, and blue, respectively, by additional filters (pigment filters, dye filters and metal oxide filters). Each subpixel can be controlled independently to yield thousands or millions of possible colors for each pixel

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
درضمن OS پارامتر های سخت افزاری رو کنترل می کنه، نه نرم افزار ها. نتیجتاً نصب و اجرای هیچ نرم افزاری نمی تونه باعث از کار افتادن LCD یا پیکسل های منفرد اون بشه.

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
البته در نظر داشته باشید, پیکسل ها معمولاً دچار دو جور سانحه می شن(!) ، یکی سوختن کامل پیکسله، یعنی خاموش شدن هر سه ساب پیکسل، که در این حالت به اون پیکسل Dead گفته می شه؛ یکی هم از کار افتادن یک یا چند تا از ساب پیکسل ها، به عبارتی به طور دائم روشن موندن اون ها. که در این حالت به اون پیکسل Stuck گفته می شه.

Dead Pixel ها به طور کامل سیاه هستن، ولی Stuck Pixel ها به یکی از سه رنگ آبی، قرمز یا سبز در می یان (و در موارد معدودی ترکیبی از این سه رنگ)

Dead Pixel ها قابل بازگشت نیستن. ولی Stuck Pixel ها گزارش شده که در بسیاری از موارد خود به خود با گذشت زمان، یا با بهره گیری از بعضی روش ها، درست شدن. توضیح در مورد این روش ها در ویکی پدیا.

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
ممنون داش فرهاد!
MR.BEAN فکر کنم باید از شما عذرخواهی کنم!!!

ranj9119

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Somewhere I Belong PocketPC: HTC Advantage X7

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
دوستان این عکس رو کپی کنید توی پی پی سی و ببرید درگ کنید روی قسمت DeadPixel و بزارید 12 ساعت اونجا بمونه به احتمال 80% درست میشه.
* حتماً بکراند عکس مثل این نمونه باشه و همش سیاه باشه روی همین خط کلیک کنید تا نمونه رو ببینید.

اینم عکسش:
deadpixel.gif

*بابت این مطلب از a.gh.n تشکر کنید;)
تو لینک ِ آقا فرهاد بودا

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
دوستان این عکس رو کپی کنید توی پی پی سی و ببرید درگ کنید روی قسمت DeadPixel و بزارید 12 ساعت اونجا بمونه به احتمال 80% درست میشه.
* حتماً بکراند عکس مثل این نمونه باشه و همش سیاه باشه روی همین خط کلیک کنید تا نمونه رو ببینید.

اینم عکسش:
deadpixel.gif

*بابت این مطلب از فرهاد و a.gh.n تشکر کنید;)
یعنی میتونه تاثیر داشته باشه ؟
بدتر نشه ؟ دلیل علمی میتونه داشته باشه ؟ خود سایت سازنده گفته در بعضی مواقع جواب داده .. البته نوشته بود 1 ساعت رو صفحه فعال باشه ..

منم یه پیکسل کوچولو اون پایین مایینا دارم که به رنگ سبز حساسیت نمیده . زیادم اذیتم نمیکنه ....

ranj9119

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Somewhere I Belong PocketPC: HTC Advantage X7
گفته 1 ساعت ولی ادامه هم داره حمید جان;) دیگه 12 ساعت اندشه:lol: به احتمال زیاد درست میشه ولی اگه نشد خر ما رو نچسبیا ؟ دلیلشم اینه که این جیف با تغییر رنگ خودش به رنگ هایی که ساب پیکسل ها بهش حساسن باعث تحریک هر ساب پیکسل میشه و سبب زنده شدنش میشه

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
گفته 1 ساعت ولی ادامه هم داره حمید جان;) دیگه 12 ساعت اندشه:lol: به احتمال زیاد درست میشه ولی اگه نشد خر ما رو نچسبیا ؟ دلیلشم اینه که این جیف با تغییر رنگ خودش به رنگ هایی که ساب پیکسل ها بهش حساسن باعث تحریک هر ساب پیکسل میشه و سبب زنده شدنش میشه
یعنی 12 ساعت بزارم این pda ما روشن بمونه اسکرینش ؟!
نه بابا اختیار دارید ما همچین جسارتی نمیکنیم .
در هر صورت ممنون . ببینم چی میشه ..

MR.BEAN

Registered User
لایک‌ها
1
درضمن OS پارامتر های سخت افزاری رو کنترل می کنه، نه نرم افزار ها. نتیجتاً نصب و اجرای هیچ نرم افزاری نمی تونه باعث از کار افتادن LCD یا پیکسل های منفرد اون بشه.

در 3 پست 10 ،11، 12، که الان نيست در تاريخ 6/17 2007 توزيح دادم پست 10 و 12 مال hirad بود اون نرم افزاری که گفتم تجربه شخصی بنده بود هيچ نرم افزاری نميتونه(و سيستم عاملی) بدونه درايور (معرفی کننده سخت افزار به بخش نرم افزاری) با سخت افزار کار کنه این در windows95 &3,1 کاملاً مشهود بود (فکر کن ممکن بود درايورکارت صدا و گرافيک رو گم ميکردی مصيبت بود سيستم لال و 16 رنگ) الان در xp &vista بطور پيش فرض(پايلوت) در سيستم وجود و خود سيستم شنا سايی و نصب ميکنه در windowsmobileها و ms dos mobile(همه چيز رو بايد تايپ ميکردی مصيبتی بود) و palm و بقيه سيستم عامل های دستگاههای قابل حمل driverها از قبل تعريف شده در سيستم عامل وجود داره(به همين دليله که اگه از سيستم عامل دستگاه ديگه استفاده کنيد به مشکل جدی بر ميخريد چون درايور مربوط به دستگاهی ديگه با تعريفی متفاوت رويه دستگاه شما نصب ميشه و تراشه اصلی main bord که وظيفه تقسيم وظايف رو بر عهده داره به مشکل جدی بر ميخوره و اگه دستگاه و سيستم عامل و دستگاه از 2 پلتفرم متفاوت باشند این مشکل بسيار حاد خواهد بود) . در مشکل نرم افزاری بخش مديريت ولتاژ در پشت سلول های lcd (که بسيار پيچيده تر از این حرفها است که بخواهيم 3 رنگ متفاوت در نظر بگيريم حتماً ميدونيد که اساس این نوع کريستال مايع حدود 50 سال پيش توسط يک گياه شناس کشف شد تنها همين 10 تا 15 سال پيش تونستن بطور کاربرد تجاری توليد کنند چون تکنولوژی به حدی نبود که بتونه اونو توليد کنه مثل داستان سفر به ماه در گذشته و سفر در زمان الان که نظری هست ولی تکنولوژی هنوز به اون حد پيشرفته نشده (چقدر منحرف شدم از موضوع)) که وظيفه تغيير ولتاژ و در نتيجه تغيير رنگ رو بر عهده داره دچاره مشکل ميشه که نميتونه بعضی رنگها رو نشون بده که این مشکل قابل رفع با برخی نرم افزارها و يا دوباره پياده سازی سيستم ميباشد و يا برخی کارها که سيستم قابليت از دست رفته رو بدست بياره علت بروز مشکل سيخوليدن(ادبيات رو داشته باش) برخی نرم افزارها و يا هر چيزی که ایجاد مشکل کنه در قسمت مديريت صفحه نمايش و مشکل دوم که غير قابل حله کريستال های موجود در سلول حالا به هر دليلی خواسيتشنو رو از دست بدن که غير قابل حله و این رو در نظر داشته باش که نه تنها سلول های مجاور بلکه دور ترين قسمت lcd هم بر هم اثر ميزارند همين مشکل باعث شده ساخت lcd خيلی بزرگ با مشکل مواجه بشه و شرکت ها رقابتی برای ساخت بزرگترين lcd داشته باشند و جدا در نظر گرفتن مثل قوانين نيوتن ميمنه همه ميدونند درسته ولی آيا مثلاً در خيابون ميشه بردارهی نيرو رو رسم کرد و برايند گرفت ؟ جهان نظری(تئوری) با واقعی تفاوت فراوان داره (2 ساعت هم طول کشيد تايپ کنم با en2fa

منبع من هم تجربه من کار تويه يه شرکت و کار تو بخش سخت افزار اون و کتاب های دانشگاهی(من خودم دانشجو نيستم ولی چون علاقه داشتم برخی کتاب های درسی دانشگايه پسر عمو رو ميخندم بعضی مواقع که اون جايی کار داشت من بجاش کلاساشو مرفتم)

بالا