برگزیده های پرشین تولز

......::::::::سوپر مارکت ::::::::::........نیازمند راهنمایی شما هستیم!!!

yp097

Registered User
لایک‌ها
146
4.قفسه های فروشگاهیو از کجا میتونم تهیه کنم؟
5.برای خرید نایلون های دسته دار که اجناس داخلش ریخته میشه و دست مشتری میدیم بهتره خودمون از بازار تهیه کنیم یا از ویزیتور بگیریم؟
6.برای شروع وقتی مغازه خالیه چطور باید پرش کرد یعنی خودمون تماس با شرکت های مواد غذایی و بهداشتی بگیریم یا یک تابلو و بنر سوپری نصب کنیم ویزیتورها خودشون بیان سفارش بگیرن.
فقط جواب این مورد ها رو میدونستم . شرمنده
(البته خودم در کار سوپری نیستم.
4. بستگی داره کجا زندگی میکنید . در هر شهر از مردم عادی سوال بفرمایید بهتون میگن از کدوم خیابون تهیه کنید
به عنوان مثال . شهر خودمون قزوین _ سبزه میدان _ خیابان پیغمبریه
5- اگر ویزیتور بهتون نایلون میده . بدونید در حجم بالا میخره و سودش رو میکشه روش و بهتون میده
شما میتونید یکبار قیمت خرید جزئی رو از بازار بگیرید و با قیمت فروش ویزیتور مقایسه کنید و هر کدوم که به صرفه بود از اونجا تهیه کنید
و یا اگر جای بزرگی دارید از تولید کننده ها یک تن نایلون متوسط بخرید و نگهداری و خورد خورد استفاده کنید
اینطور هم نگران افزایش قیمت نایلون نیستید . هم نایلون چیزی نیست که خراب بشه فقط باید خوب بسته بندی کنید که خاک نگیره و جونور نیوفته ...
6. اگر مغازه تازه تاسیسه برای اولین بار خودتون باید تماس بگیرید با بخش فروش هر شرکت و اونا راهنماییتون میکنن
از بار دوم و سوم و الی اخر دیگه خود ویزیتور میاد _ یا شمارشو میده هر وقت نیاز داشتید باهاش هماهنگ کنید

soheila1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
35
قفسه فروشگاهی رو می تونید دست دوم بخرید .اگر خوب بگردید می تونید قفسه های دست دوم نزدیک به نو رو از سایت دیوار و سایت های مشابه پیدا کنید .و اگر اختلاف قیمت شون زیاد بود همون دست دوم بگیرید .پاره ای افراد بدون پرس و جو و ارزیابی یک کار رو شروع می کنند و بعد از نهایت یک سال ان کار رو ترک می کنند .بهتره لوازم کار رو از این افراد تهیه کنید .تو سایت دیوار چندین بار فروش کل لوازم سوپرمارکت رو دیدم.
در مورد کیسه نایلون هم هرچقدر حجم نایلونی که می خرید بیشتر باشه قیمت ان به تناسب کمتر می شه ..منتها هم جای زیادی رو به خودش اختصاص میده ...هم چنانچه کیفیت پایینی داشته باشه و مخصوصا بطور مداوم زیر نور افتاب باشه بعد از گذشت مدتی واقعا دیگه به درد نمی خوره ...در ضمن اگر واقعا تصمیم به زدن سوپر مارکت دارید حتما برای یک مدت کوتاه انجا کار کنید...سوپرمارکت یک شغل تمام وقته و خیلی بیشتر از انچه که به نظر می رسه وقت و فکر شما رو می گیره...شما برای زدن سوپر مارکت باید درمورد اداره پرسنل هم صفر کیلومتر نباشید و چندماهی پیش یک ادم وارد کار کرده باشیدو ازون تجربه گرفته باشید.. چون در صورت ناواردی کارفرما ضرری که پرسنل به سرمایه می زنند می تونه کار دست سرمایه گذار بده...

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
در حال حاضرکسی هست که سوپرمارکت در حال فعالیت داشته باشه ؟

چندتا سوال در رابطه با خرید محصول دارم
ممنون میشم راهنمایی کنید

sara6403

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ماشالله همه سرمایه دارن
یه بنده خدایی ازم راهنمایی خواست گفتم اینجا مطرح کنم قبلا تو شرکتمون کار میکردن و متاسفانه تعدیل نیرو شدن
این اقا میگفت :
جوون که بودم سوپر مارکت داشتم ولی شرایطم بهم خورد و مغازه رو فروختم و کلا کارمو عوض کردم
الان بیکار شدم و کار گیرم نمیاد
سر کوچه بحر خیابون یه سوپری کوچیکه کنار یه سنگکی که میخواد جمع کنه و بکوبه هم سنگک بپزه و هم بربری و اطرافش دیگه سوپری نیست و باید برن اونور خیابون و خرید کنن
کنار این نونوایی یه مغازه کوچیک 12 متری هم هست که یه طرفش نونوایی میشه و یه طرفشم دستگاه عابر بانکه که مردم برای اونم میان این سمت
میخوام اجارش کنم و یه سوپری کوچیک بزنم و خرجمو در بیارم ولی...
نمیدونم چقدر اولش پول نیاز دارم ؟
چقدر در روز سود میده ؟ اجاره و خرجم درمیاد به نظرتون ؟
شنیدم یخچال بستنی و کوکا کولا امانی میدن درسته ؟
با توجه به اینکه سرمایه زیادی ندارم با چقدر میتونم شروع کنم ؟
از کجا ویترین و ... دست دوم تمیز گیر بیارم ؟

adamous06

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام استارتر عزیز ...تا صفحه 8 رو خوندم طاقت نیووردم گفتم بپرسم
دادا من به تازگی قصد کردم یه مغازه رو بگیرم حدود 40 متره و نزدیکش 32 تا ساختمون بلوکی هست که تو هر کدوم فکر کنم 4 تا خونه هست و همه کارمندن
مغازهه فکر کنم 40 متر باشه و یه 3 تا 4 تاییی یخچال داشت
خودششش میگفت روزی 1و500 تو دخلش هست
شما که استاد شدی میشه راهنمایی کنی ؟هم خودم بیکارم هم داداشم
مغازه اجاره نداره چون تو شهرک نفت هست فوقش 200 تومن اجاره میدی پول پیش هم نمیگیره و پول برق و گاز هم نداره
کلا رایگانه
حالا به نظر شما چطوره ؟ اگه تو دخلش خیلی از این کمتر باشه تا چقد باشه ارزش داره برش د دارم ؟
گفت نزدیک 50 تا 60 تومن جنس داره و نزدیک به 20 تومن هم امتیازش هست
این مغازه ای که میفرمایین چند حسن خیلی خوب داره:
1- اجاره نداری
2- برق نداری
3- سوپرمارکت فعال هست و شما امروز بگیری فردا پول نقد میاد دستت
4- جنس آماده داره و مجبور نیستی دنبال پر کردن مغازه باشی
چندتا کار میتونی بکنی که راحت از همین مغازه ماهی 4-5 تومن در بیاری.با مغازه دار صحبت کن بگو 1 هفته میام صبح تا شب مغازه وای میستم کنارت تا دخلش دستم بیاد.این تنها راهی هست که میتونی از فروش مطمئن بشی،به هیچ وجه به حرف صاحب مغازه اعتماد نکن
اگه دیدی دخلش حتی روزی 1 میلیونم هست توی گرفتنش شک نکن،20 تومن پول امتیاز داری میدی اما راحت توی 6 ماه درش میاری.فقط تنها کاری که میکنی اینه که باهاش شرط بزار من پول امتیاز رو نقد میدم اما جنساشو مدتی باهاش تصفیه کن،مثلاً 2 ماهه باهاش طی کن.سعی کن راضیش کنی البته فکر نمیکنم ایرادی بگیره...
اگه بتونی یه مغازه بدون اجاره و برق با فروش روزی 1 میلیون با 50-60 تومن جنس تحویل بگیری مزیت خیلی زیادش اینه که شما روزانه 1 تومن فروش داره میاد تو دخلت اما خروجی واسه شروع نداری،این یعنی در عرض 1 ماه نزدیک 30 تومن نقدینگی میاد تو دستت.این مغازه چون فعال بوده مطمئنا پیش شرکتا اعتبار داره و شما با 30 تومن حداقل میتونی 60-70 تومن جنس بیاری تو مغازت.هرچی قدرت خریدت بالاتر باشه به همون نسبت فروش و سودت هم بالاتر میره...
روزی 1 تومن فروش یعنی نزدیک روزی 200 تومن سود،ماهی 6 تومن سود بدون هزینه اضافی
دو نفر هستین راحت میتونین تقسیم کنین زمان رو روزی 8-9 ساعت هر کدوم درگیرین،عین یه کار اداری با ساعت کار مناسب و درآمد نسبتا خوب
من مهمترین توصیه ای که میتونم بهت بکنم اینه که حتماً حتماً حتماً از یه سیستم مالی و انبارداری واسه اداره مغازه استفاده کن،مطمئن باش 10 پله جلو می افتی از اداره کردن سنتی

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
سلام
دوستان نوشابه تک نفره خرید عمده اش چند در میاد ؟ دونه ای چند میفروشین ؟
ضمنا شیشه ای و قوطی منظورم نیست فقط پلاستیکی
ممنون

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
سود یک نوشابه تک نفره چقدره ؟

saeidweb

Registered User
لایک‌ها
126

adamous06

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15

bitcoinha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
49
من پدرم که بازنشست شد یه سوپرمارکت زد و خودم از نزدیک شاهد خرید و فروش و سود و غیره مغازش بودم.
میتونم بهتون بگم که اولا دست روی یه شغل پردردسر گذاشتین و دوما سود این کار اونطوریکه بعضی از افراد گفتن نیست. ("میانگین" سود 10 الی 15 درصده.نه 20 رصد)
از طرفی محل قرارگیری مغازه شمام توی بحث درآمد، خیلی مهمه که در مثال زیر توضیح میدم که درآمد مغازه به نسبت اجارش متغیره:

شما میخواین یه مغازه ای بزنین توی خیابون A که 30 سال قدمت داره و توی این 30 سال چندین بار موضوع مغازش عوض شده و "محل قرارگیری" این مغازه بطوری هست که مالکش بعد از 30 سال آزمون و خطا به این نتیجه رسیده که اجارشو بیشتر از 300 هزار تومن در ماه تعیین نکنه......خب این میزان اجاره مشخص کننده میزان مرغوبیت مکان اون مغازه هست و شما هر مغازه ای هم در اون نقطه بزنین (با هر موضوعی)، نباید انتظار داشته باشین که درآمد هنگفتی از اونجا به جیب بزنین.

حالا یه مغازه هم در نقطه B شهرتون در نظر بگیرین که اجاره ماهیانش 3 میلیون تومنه و اون هم قدمت 30 ساله داره و مالکش طی 30 سال آزمون و خطا به این نتیجه رسیده که قیمت منطقی اجارش، 3 میلیون تومن در ماهه.....پس نتیجه این میشه که به تناسب اجارش، سود خوبی هم درمیاره.

اما وقتیکه خوب به مثال اول و دوم نگاه کنیم، متوجه میشیم که درآمد شما رابطه مستقیمی با محل قرارگیری مغازه شما داره و یک موضوع متغیره....یعنی جواب معینی براش پیدا نمیشه.

حالا گذشته از این بحثها من ریز درآمد پدرم دستمه و درآمد (سود) پدرم از مغازش در ماه بین 800 تا 1200 هست که از این مقدار 400 تومن کرایه میده که سود نهاییشو به 400 هزار تومان تا 800 هزار تومان میرسونه.
(یه سوپری دیگم هست دو خیابون اونطرف تر که دوست پدرمه و ماهی 2 تومن اجاره مغازشو میده ولی نزدیک به 3 تومن سود میکنه در ماه که اگر از کرایه مغازش کم کنیم، میشه 1 تومن سود)

قابل توجه کسانیکه براشون سخته با واقعیت رودر رو بشن......

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
جنستون آقا جور باشه .
من برم مغازه مارکت چسب خونمون ببینم یه چیزی نداره و اونوری داره دیگه میرم اونجا نه اینجا !!
جنس بی کیفیت هم نیارید . الان روستاها هم حتی فهمیدن نوشابه 3 تا هزاری اشی مشی مشتریش کمتره تا کوکا 2 تومنی

ali688

Registered User
لایک‌ها
16
سلام به همه

تاپیک جامع از راهنمایی ها و تجربیات دوستان در زمینه راه اندازی سوپرمارکت
سلام به همه

تاپیک جامع از راهنمایی ها و تجربیات دوستان در زمینه راه اندازی سوپرمارکت
نقدینگی داره ولی سود نه،وقتتم همش گرفته میشه

Mostafa360

Registered User
لایک‌ها
102
سلام
اول تا آخر این تایپیک رو خوندم، ممنون از دوستانی که تجربه هاشون رو گفتن
من سوپرمارکت یکی از گزینه های توی ذهنم بود که با توجه به چیزایی که گفته شد منصرف شدم
کاش استارتر محترم و سایر دوستانی که سوپرمارکت زده بودن بیان بگن الان وضعشون چطوره

mohsen03

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان
کسی هست اطلاعاتی درباره یخچال هایی که توی مغازه های پروتئینی استفاده میشه داشته باشه؟
منظورم یخچال فروشگاهی هستش

eslamiped

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان
کسی هست اطلاعاتی درباره یخچال هایی که توی مغازه های پروتئینی استفاده میشه داشته باشه؟
منظورم یخچال فروشگاهی هستش

سلام دوست عزیز
ببین به نظرم این سوال خیلی کلی هست و مثلا انتخاب نوع یخچال بستگی به متراژ فروشگاه و اینکه چه نوع یخچال هایی رو میشه چیدمان کرد بر می‌گرده
من خودم برای قنادی مون از یخچال فریدونی خرید کردیم که خیلی هم راضی کننده بود چون کار دکوراتیو و طراحی اختصصای هم انجام میدن که تقریبا هیچ شرکتی این کار رو انجام نمیده
یعنی بسته به فضا و متراژ فروشگاه شما طراحی اختصاصی در تولید انواع یخچال ها از نظر ابعاد انجام میدن

mohsen03

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوست عزیز
ببین به نظرم این سوال خیلی کلی هست و مثلا انتخاب نوع یخچال بستگی به متراژ فروشگاه و اینکه چه نوع یخچال هایی رو میشه چیدمان کرد بر می‌گرده
من خودم برای قنادی مون از یخچال فریدونی خرید کردیم که خیلی هم راضی کننده بود چون کار دکوراتیو و طراحی اختصصای هم انجام میدن که تقریبا هیچ شرکتی این کار رو انجام نمیده
یعنی بسته به فضا و متراژ فروشگاه شما طراحی اختصاصی در تولید انواع یخچال ها از نظر ابعاد انجام میدن
آقای اسلامی خیلی ممنون از بابت راهنمایی تون
من یخچال فریدونی رو سرچ کردم اما انگاری چند تا سایت با این برند دارن کار میکنن
ممنون میشم اگه سایت شون و دقیق بهم معرفی کنید
متشکرم

eslamiped

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقای اسلامی خیلی ممنون از بابت راهنمایی تون
من یخچال فریدونی رو سرچ کردم اما انگاری چند تا سایت با این برند دارن کار میکنن
ممنون میشم اگه سایت شون و دقیق بهم معرفی کنید
متشکرم

خواهش میکنم
خدمت شما

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
دوستان برای راه اندازی مینی سوپر مارکت تو فضای 25 تا 30 متری چقد سرماینه نیاز هست؟

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
نبش قبر؟

بالا