برگزیده های پرشین تولز

چه پرینتری برای چاپ کتاب بخرم؟

Vahids

Registered User
لایک‌ها
85
سلام دوستان

من علاقه زیادی به کتاب خوندن پیدا کردم ولی بسیاری از کتاب ها آنلاین پیدا میکنم و نسخه کاغذی یا پیدا نمیشه یا خیلی گرونه.
میخام یه پرینتر بگیرم فقط واسه چاپ کتابها.

بعضی کتابها PDF , PUB هستند و متنی ولی بعضی اسکن شده هستن و به صورت عکس PDF شدن.

موارد موردنظر من:
گرون نباشه
به دلیل چاپ بالا نوعی باشه که هزینه جوهر و شارژ و اینا (که کلآ در جریانشون نیستم) از همه کمتر باشه
کیفیت خوبی داشته باشه و به سادگی خراب نشه (قراره خیلی کار کنه خخ )
فکر میکنم سیاه و سفید بودنش هم اگر کمکی در کمتر کردن هزینه هاش کنه مورد قبول باشه و نیاز به رنگی نباشه

در کل برای این شرایط چه چیزی پیشنهاد میدید؟ اصلآ به صرفه هست بگیرم؟ بدم هرکتاب برام پرینت بگیرن چطوره؟

aalirezaa1376

Registered User
لایک‌ها
455
در مورد پرینتر اطلاعی ندارم ... ولی در مورد پرینت بیرون ...
تو شهرای بزرگ ... هر صفحه پرینت 50 تومنه (فک کنم تک صفحه ای) پشت و رو هم نهابت 60-70 تک تومن بشه (فک کنم 60 تومنه)
تو شهرستان ما هر صفحه تک رو 250 تومنه ...
حالا اگه یه رمان 700 صفحه ای - تو شهر بزرگ باشی - پشت و رو هم 60 تومن باشه- بخوای پرینت بگیری میشه 21 هزار تومن ...
البته نمیدونم تو چه سبک کتاب میخونی ... ولی برای تعداد صفحات کم پرینت گرفتن به صرفس .. ولی اگه زیاد باشه خود کتابو بخری بهتره ...

بازم نمیدونم .... بزار اساتید نظرشونو بگن

Vahids

Registered User
لایک‌ها
85
در مورد پرینتر اطلاعی ندارم ... ولی در مورد پرینت بیرون ...
تو شهرای بزرگ ... هر صفحه پرینت 50 تومنه (فک کنم تک صفحه ای) پشت و رو هم نهابت 60-70 تک تومن بشه (فک کنم 60 تومنه)
تو شهرستان ما هر صفحه تک رو 250 تومنه ...
حالا اگه یه رمان 700 صفحه ای - تو شهر بزرگ باشی - پشت و رو هم 60 تومن باشه- بخوای پرینت بگیری میشه 21 هزار تومن ...
البته نمیدونم تو چه سبک کتاب میخونی ... ولی برای تعداد صفحات کم پرینت گرفتن به صرفس .. ولی اگه زیاد باشه خود کتابو بخری بهتره ...

بازم نمیدونم .... بزار اساتید نظرشونو بگن
سپاسگزارم بابت پاسختون
البته بیشتر تمرکزم روی چاپ هست چونکه کتبی که قصد خوندشون رو دارم متاسفانه خیلی کم یاب هستند و بعضی دیگه هم که کلآ بازار ندارند و ایران چاپ نمیشند یا نمیاند.
پس بیشتر بهتره تمرکز کنم روی چاپ کردن تا خرید کتاب ها. خیلی متاسفم که اوضاع کتاب انقدر خرابه.

telketab.com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

Vahids

Registered User
لایک‌ها
85
سلام شما میتوانید از مشاورین 24 ساعته سایت تلکتاب سوالات خود را بپرسید
تلکتاب مرکز خرید کتاب , ارسال کتاب , بانک کتاب , ارسال رایگان کتاب

----------------------------------------------------------------------
تور گرجستان = تور تفلیس = تور باتومی
آرشیو خیلی خیلی مختصری داره
و اکثرآ هم کتب درسی هست.

j-e

Registered User
لایک‌ها
37
سلام دوستان

من علاقه زیادی به کتاب خوندن پیدا کردم ولی بسیاری از کتاب ها آنلاین پیدا میکنم و نسخه کاغذی یا پیدا نمیشه یا خیلی گرونه.

بعضی کتابها PDF , PUB هستند و متنی ولی بعضی اسکن شده هستن و به صورت عکس PDF شدن.

موارد موردنظر من:
گرون نباشه
به دلیل چاپ بالا نوعی باشه که هزینه جوهر و شارژ و اینا (که کلآ در جریانشون نیستم) از همه کمتر باشه
فکر میکنم سیاه و سفید بودنش هم اگر کمکی در کمتر کردن هزینه هاش کنه مورد قبول باشه و نیاز به رنگی نباشه

در کل برای این شرایط چه چیزی پیشنهاد میدید؟ اصلآ به صرفه هست بگیرم؟ بدم هرکتاب برام پرینت بگیرن چطوره؟
درود؛
اگر خواسته باشید به هر دلیلی(کمیابی, عدم وجود و...) کتابی رو پرینت کنید(در صورت وجود فایل دیجیتالش؛ نه اینکه اسکن کنید)اگر یک پرینتر اپسون جوهر افشان تک کاره هم بگیرید و اونو شارژی کنید(تغییر جوهر از pigment به dye )؛ بیشتر هزینه تون هزینه کاغذ هست ؛ چون من الان بعد 4 سال و 5000 برگ آ4(مصرف خونگی و کمی هم جزوه) با خرید جوهر حجم بالا و پر کردن کارتریج شارژی عملا جوهر برام قیمت محاسبه کردنی نمی افته!! فقط کاغذ شرطه که از بسته ای 7 الی 8 تا 18 تومان هست(نازک و کلفت و همگن و متخلخل هستن!!)
البته در نظر بگیرید که من به قصد دیگری پرینتر رو خریدم و خرید اون صرفا برای چاپ کتاب شاید به صرفه نباشه!

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
سلام دوستان

موارد موردنظر من:
گرون نباشه

سلام
داداش یه پیشنهادی دارم روش فکر کن
به جای خرید پرینتر برای چاپ کتاب و مصرف کاغذ(قطع درخت) به فکر خرید یه تبلت با صفحه 10 اینچی(دقیقا اندازه کتاب) باش
من دیروز یه دونه گرفتم برای مادرم 10 اینچ ایسوس 800 تومن
اینجوری هر کتابی با هر فرمتی رو میشه خوند
اگه چشمت با تبلت اذیت میشه یه کتاب خوان بگیر خیلی عالیه.
با همه این تفاسیر اگه اصرار بر چاپ داری یه لیزری بگیر که هزینه چاپ خیلی کم برات میوفته

Vahids

Registered User
لایک‌ها
85
سلام
داداش یه پیشنهادی دارم روش فکر کن
به جای خرید پرینتر برای چاپ کتاب و مصرف کاغذ(قطع درخت) به فکر خرید یه تبلت با صفحه 10 اینچی(دقیقا اندازه کتاب) باش
من دیروز یه دونه گرفتم برای مادرم 10 اینچ ایسوس 800 تومن
اینجوری هر کتابی با هر فرمتی رو میشه خوند
اگه چشمت با تبلت اذیت میشه یه کتاب خوان بگیر خیلی عالیه.
با همه این تفاسیر اگه اصرار بر چاپ داری یه لیزری بگیر که هزینه چاپ خیلی کم برات میوفته
تبلت و گوشی متاسفانه چشم رو اذیت میکنه مخصوصآ من که شب ها بیشتر مطالعه دارم و اتاق تاریک و ...
ولی در مورد کتاب خون ها حتمآ پیگیرشون هستم.

msorena

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
از لحاظ هزینه مواد مصرفی پرینتر به صرفه ترین پرینترها، پرینترهای جوهرافشان اپسون سری L می باشد. شما می تونید از مدل epson l110 یا l350 استفاده کنید که هر جوهر 100 میل کره ای واسه این دستگاه رو می تونید حدود 8-10 هزار تومن تهیه کنید که واسه حداقل 2-3 هزار برگ چاپ متن کافیه.
در ضمن پیشنهاد شخصی خودم استفاده از دستگاه های کتابخوان هستش تا استفاده از کاغذ و پرینتر

بالا