برگزیده های پرشین تولز

کمک برای نوشتن یک برنامه

eysun

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
لطفا برای نوشتن این برنامه به من کمک کنید. اگر امکان دارد برنامه تکمیل شده آن را به من ایمیل کنید. واقعا در شرایط بدی هستم. مرسی

ehamtaeiatgmaildotcom

برنامه ای بنويسيد كه معادلات جبري خطي زير را حل كند.

Ax = b

در اين معادله A به عنوان ماتريس ضرايب، x بردار مجهولات و b مقادير معلوم مي باشند.

برنامه با دريافت ماتريس مربعي A معکوس آنرا با استفاده از روش حذف گوس محاسبه مي نمايد. و در صورتيکه معکوس ماتريس ورودی وجود نداشته باشد پيغام “Noninvertible matrix” چاپ مي نمايد. و نتيجه را بصورت بردار مجهولات بصورت ستوني (هر عدد در يك خط) چاپ نماييد.

برای اينکار از برنامه حذف گوس که در فصل 8 کتاب آمده استفاده نماييد. با تشکيل يک ماتريس کار که با استفاده از ماتريس اصلي تشکيل مي گردد و (بالا و پايين) مثلثي نمودن قسمت چپ آن معکوس ماتريس در قسمت راست اين ماتريس تشکيل خواهد گرديد. برای جزئيات بيشتر به صفحه 448 کتاب درسي (انگليسي) مراجعه نماييد.

ابعاد ماتريس ورودی را با تعريف يک ماکروی ثابت قابل تغيير نماييد.

ورودی و خروجی برنامه در حدامکان ساده نگاه داده شود و ماتريس ورودی را بصورت سطری دريافت نمايد. برنامه خود را با دو مورد ماتريس معکوس پذير و يک مورد ماتريسي که معکوس ندارد امتحان نماييد.​

eysun

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هیچکس بلد نیست؟؟؟؟

Arash_j13

Registered User
لایک‌ها
2
آخر ترم همه وقت کم دارن دوست عزیز من خودم سه تا پروژه دارم که باید تحویل بدم و 21 واحد که باید پاس بشه
اگه دوست دارید من حاضرم پروژه ام رو با پروژتون عوض کنم
1. برنامه های نوع مدار ترانزیستوری رو تحیلی dc کنه
2. پیاده سازی یه BTree
3.حل مسئله بچه های خرگوش

بالا