برگزیده های پرشین تولز

مشکل در برنامه Word (اورژانسی)

BraveKnight

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
من دارم یه تحقیق تایپ میکنم توی تایپ فرمولهاش گیر کردم. دوستانی که از Word سر در میارن کمک کنن، لطفاً
* کسر رو باید چه جوری تایپ کنم.
* اندیس رو چه جوری باید تایپ کرد، همچنین اندیس های تو در تو، مثلا xya رو در نظر بگیرید، میخوام y اندیس x و a اندیس y باشه.
* رادیکال و اعداد زیرش رو چه جوری باید تایپ کرد.
ممنون!

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام
من دارم یه تحقیق تایپ میکنم توی تایپ فرمولهاش گیر کردم. دوستانی که از Word سر در میارن کمک کنن، لطفاً
* اندیس رو چه جوری باید تایپ کرد، همچنین اندیس های تو در تو، مثلا xya رو در نظر بگیرید، میخوام y اندیس x و a اندیس y باشه.
ممنون!

همه این ها با فعال کردن قابلیت فورمول نویسی نرم افزار Word امکان پذیره :
اولا باید Office رو کامل نصب کرده باشی! یعنی موقع نصب به صورت Typical نری جلو. باید Custom رو بزنی و بعد هم Choose details ... رو بزنی تا مخصوصا Office Shared Tools رو کامل نصب کنی که یکیشون Equation Editor هست و برای فرمول نویسی به کار میره.
حالا این مسیر رو انتخاب میکنی :

Insert -> Object -> Microsoft Equation

خب حالا این خودش یه منو داره که ممکنه به صورت Popup باشه و ممکنه به جای منوی اصلی Word بیاد. اونجا تقریبا همه امکانات لازم رو داره برای فرمول نویسی.
هر Box فرمول نویسی هم به صورت یک عکس در داخل فایل Word ذخیره میشه یعنی اگه جایی ببری فایل رو که Equation نصب نباشه ، فرمولها رو بهت نشون میده ولی خب جایی ببری که Equation نصب باشه قابلیت Edit فرمول رو هم داری. فقط کافیه دو بار روی Box اون کلیک کنی.

اما اگه خیلی زیاد فرمول مینویسی بهتره که آیکونش رو همیشه دم دستت نگه داری که هر دفعه مجبور نباشی اون مسیر منوی Insert رو بری.
برای این کار اول روی منوی بالای Word روی یه جای خالی Right Click کن. بعد گزینه Customize ، توی پنجره ای که باز میشه تب Commands و از ستون سمت چپ (Categories) گزینه Insert رو انتخاب کن.
حالا در ستون سمت راست دنبال گزینه Equation Editor بگرد که علامتش "رادیکال آلفا" هست. بعد آیکونش رو Drag کن روی هر قسمتی از منوی Word.
از این به بعد هر وقت لازمش داشتی مثل گزینه های دیگه Menu کافیه یه بار روش کلیک کنی.

شما هر کدوم از نوشته ها رو میخوای اندیس باشه حالا چه به صورت نماد چه به صورت توان اون رو انتخاب کن بعد راست کلیک کن و گزینه Font رو انتخاب کن اونجا تو پنجره ای که باز میشه کافیه بین Subscript (زیر نویس) یا Superscript (بالا نویس )هر کدوم رو به دلخواه انتخاب کنی .

موفق باشی :)

BraveKnight

Registered User
لایک‌ها
1
چقدر خوب توضیح دادی دوست من!
خیلی ممنونم ازت.
282.gif

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
چقدر خوب توضیح دادی دوست من!
خیلی ممنونم ازت.
282.gif
سلام عزیز

خواهش میکنم ، خوشحالم که کارت راه افتاد . ( خیلی از این توضیحات نقل قولی بود از نوشته های دوستان دیگه انجمن :) ) موفق باشی .

بالا