برگزیده های پرشین تولز

همه چیز در مورد سیم کارت اپراتور اول (IR-TCI/IR-MCI) ٠

Mr.Afshari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام...
من این قسمت رو باز کردم چون کمبودش احساس میشد! امیدوارم اطلاعاتمون رو در مورد مسائل سیم کارد اپراتور اول بتونیم در اختیار هم بگذاریم... :)

eysun

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا فرق MCI و TCI چیه؟

Mr.Afshari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من حدود 1 ماه هست که سونی اریکسون پی 990 خریدم. این گوشی با سیم کارت IR-TCI من مشکلی نداشت.
هفته گذشته اون سیم کارت من سوخت و بعد از تعویضش، یه سیم کارت به من دادن که روش نوشته شده IR-MCI.
خب، من این سیم کارت رو گذاشتم روی گوشیم و دیدم که گوشی آنتن میده، ولی هیچ اسمی در قسمت پراتور نوشته نمیشه و این ارور رو میده: SIM Card Error, Contact card provider
مستر ریست کردم، نتورک سرچ هم زدم، IR MCI رو پیدا میکنه، ولی به اصطلاح بهش کانکت نمیشه. روی یه پی 990 با طول عمر مشابه هم نتیجه همین بود.

اساتید نظری دارید؟ شاید باید برم سریال گوشیم رو ثبت کنم؟ اگر آره لطفا بگید کجا باید مراجعه کنم؟ ممنون. :)

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
اقا فرق MCI و TCI چیه؟

فرق آنچنانی با هم ندارن...هر دو دولتی و متعلق به مخابراتن...منتها tci اپراتور قدیم مخابرات هست mci اپراتور جدید مخابرات...مثل یک آی اس پی که با دو تا سرور و دو شماره دیال آپ مختلف سرویس اینترنتی در اختیار مشتریاش میذاره...یه همچین چیزی!!!

soroush1370

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فرق آنچنانی با هم ندارن...هر دو دولتی و متعلق به مخابراتن...منتها tci اپراتور قدیم مخابرات هست mci اپراتور جدید مخابرات...مثل یک آی اس پی که با دو تا سرور و دو شماره دیال آپ مختلف سرویس اینترنتی در اختیار مشتریاش میذاره...یه همچین چیزی!!!

هیچ فرقی ندارند.سیم کارت های قدیمی شبکه رو به اسم tci و جدید ها به اسم mci میشناسن.
البته مطمئن نیستم.

soroush1370

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من حدود 1 ماه هست که سونی اریکسون پی 990 خریدم. این گوشی با سیم کارت IR-TCI من مشکلی نداشت.
هفته گذشته اون سیم کارت من سوخت و بعد از تعویضش، یه سیم کارت به من دادن که روش نوشته شده IR-MCI.
خب، من این سیم کارت رو گذاشتم روی گوشیم و دیدم که گوشی آنتن میده، ولی هیچ اسمی در قسمت پراتور نوشته نمیشه و این ارور رو میده: SIM Card Error, Contact card provider
مستر ریست کردم، نتورک سرچ هم زدم، IR MCI رو پیدا میکنه، ولی به اصطلاح بهش کانکت نمیشه. روی یه پی 990 با طول عمر مشابه هم نتیجه همین بود.

اساتید نظری دارید؟ شاید باید برم سریال گوشیم رو ثبت کنم؟ اگر آره لطفا بگید کجا باید مراجعه کنم؟ ممنون. :)

خوب گوشی بیچارتم که داره میگه...contact card provider
یه سر بو دفترشون ببین چی میگن.
اول روی یه گوشی دیگه غیر از p990 چکش کن.
یه سیم کارت دیگه رو بذار روی گوشیت اگه کار نکرد یعنی گوشیت خرابه
اگه سالم بود مشکل از گوشیه.سریال باید دوباره ثبت بشه اگه بازم نشد دیگه .....

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
هیچ فرقی ندارند.سیم کارت های قدیمی شبکه رو به اسم tci و جدید ها به اسم mci میشناسن.
البته مطمئن نیستم.

MCI ها خیلی مسخره اند .... از بعضی شماره ها وقتی باهاش تماس میگیری... میگه : شماره مورد نظر در شبکه موجود نمی باشد ! :D

هیچ وقت MCI نخرید !

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
البته مطمئن نیستم.

درسته هر دو مال مخابرات ولی فرق دارند....سیمکارتهای اپراتور اول (tci) سرویس دهی بهتری دارند!!!!...کسانی که tci دارند سعی کنند سیمکارتشون نسوزه که بهشون mci خواهند داد....البته این تفاوت سرویس دهی که گفتم چندان هم محسوس نیست!!!!

noisymind

Registered User
لایک‌ها
1
درسته هر دو مال مخابرات ولی فرق دارند....سیمکارتهای اپراتور اول (tci) سرویس دهی بهتری دارند!!!!...کسانی که tci دارند سعی کنند سیمکارتشون نسوزه که بهشون mci خواهند داد....البته این تفاوت سرویس دهی که گفتم چندان هم محسوس نیست!!!!

مال من دیروز سوخت!:eek: رفتم یکی گرفتم هنوز فعال نشده.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
مال من دیروز سوخت! رفتم یکی گرفتم هنوز فعال نشده.

tci بود؟!!!...حالا بهت mci میدن!!!!...چیکارش کردی که سوخت؟!!!

majidjix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا فرق MCI و TCI چیه؟

MCI:MOBILE COMPANY OF IRAN شرکت ارتباطات سیار
TCI:TELECOMMUNICATION COMPANY OF IRANشرکت مخابرات ایران
یعنی شرکت ارتباطات سیار از مخابرات جدا شده و حالا مستقله (MCI)
با این حساب اینی که رو گوشی مینویسه (tci یا mci ) از سخت افزار خود سیم کارته و هیچ تفاوتی بین اینا نی:hmm:

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
من که کاریش نکردم! درست قبلش داشتم نیم ساعت باهاش ور! میزدم!

مصداق کامل "چقدر ور میزنی تلفن سوخت" همینه!!!!...لول

Banned_Bananas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
شماره کامل اس ام اسش رو کسی داره ؟ شماره ای که توی تنظیمات گوشی هست ؟

alireza_farshid

Registered User
لایک‌ها
1
شماره کامل اس ام اسش رو کسی داره ؟ شماره ای که توی تنظیمات گوشی هست ؟

روی هر دو سیم کارت tci و mci شماره sms center اینه

+9891100500

البته دوتا دیگه هم شما میتونید وارد کنید 00502 و 00501

بالا