برگزیده های پرشین تولز

چرا PC هاي جديد اينجورين؟ (مشكل اتصالات برق سيستم)

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام

تمام PC هايي كه جديد ساخته ميشه، پس از خاموش شدن، سيستم برقشون به طور كامل قطع نميشه و مثلاً‌ چراغ ماوس روشن مي مونه (يا اگه برق مانيتور از كيس گرفته بشه همچنان مانيتور هم روشن مي مونه).

نكته ديگر اينه كه اكثر سيستم هاي جديد كيسشون برق داره. يعني وقتي دست به لبه ها يا پيچ هاشون مي زنيم برق مي گيردمون.

چرا اينها اينجوريند؟

MicroSystem

Registered User
لایک‌ها
0
آره منم اين مشکل رو داره هر شب بايد سيم کامپيوتر رو در بيارم والا چراغ مانيتور که خامش روشن ميشه نميزاره بخوابم

EAlireza50141

Registered User
لایک‌ها
125
خوب کاری نداره از این سه راهی های کلید دار بگیر!

موفق باشید

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
در واقع هيچ مشكلي نيست . در واقع برق تو كيبرد و موس هست براي استارت سريع تر اين قابليت در بعضي از بردها هست و در يكسري نيست . در مورد برق داشتن كيس هم بهتر هست يك سيم به يكي از پيچ هاي پاور ببندي و سر ديگرش رو به شوفاژ يا پنجره وصل كنيد البته قسمتي كه رنگ شده نباشه

kayvan.azarbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب اين يه مزيته كه به استانداردش مي گن ATX و باعث ميشه كه شما قابليت هاي بيشتري مثل تعريف كردن رويداد براي روشن يا خاموش شدن سيستم - حالت آماده باش يا به انتظار بهتر داشته باشي ( Stand By Or Hibernation ) داشته باشي دست آخر عمر باطري مادربردت هم بالا ميره

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام به همگي
از راهنمايي ها ممنونم.
توي اين تاپيك دنبال راه حل اين مشكل نيستم. دنبال اينم كه بدونم آيا اين كه تمام شركت هاي كامپيوتري، سيستم هاشون رو اينجوري طراحي مي كنند حكمت خاصي داره كه به عقل من نمي رسه يا فقط يه جور Bug توي طراحي ها محسوب ميشه؟
در ضمن موارد ذكر شده بالا از نظر من قانع كننده نيست. روشن ماندن كيبرد و ماوس ربطي به كاهش زمان startup ندارد، اگر هم داشت منطقي نبود. دلايلي از قبيل عمر باطري مادر برد و تعريف فانكشن هاي startup براي كيبرد و... هم براي هيچ يك از كاربراني كه من ميشناسم كاربردي نداره، اگر هم داشته باشه فقط در صورتي مزيت هستند كه اختياري باشند نه اجباري!

kayvan.azarbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همگي
از راهنمايي ها ممنونم.
توي اين تاپيك دنبال راه حل اين مشكل نيستم. دنبال اينم كه بدونم آيا اين كه تمام شركت هاي كامپيوتري، سيستم هاشون رو اينجوري طراحي مي كنند حكمت خاصي داره كه به عقل من نمي رسه يا فقط يه جور Bug توي طراحي ها محسوب ميشه؟
در ضمن موارد ذكر شده بالا از نظر من قانع كننده نيست. روشن ماندن كيبرد و ماوس ربطي به كاهش زمان startup ندارد، اگر هم داشت منطقي نبود. دلايلي از قبيل عمر باطري مادر برد و تعريف فانكشن هاي startup براي كيبرد و... هم براي هيچ يك از كاربراني كه من ميشناسم كاربردي نداره، اگر هم داشته باشه فقط در صورتي مزيت هستند كه اختياري باشند نه اجباري!

دوست عزيز كي گفت كه : روشن ماندن كيبرد و ماوس ربطي به كاهش زمان startup داره بعد همه اين به قول شما فانكشن ها حتما كاربرد داره كه تمام سازنده هاي مادربرد توي بايوس مادربرد هاي ATX فورم خودشون اين انتخابهاي به غول شما بي كاربرد رو گذاشتن و در ضمن هيچ كدوم اين موارد اجباري نيست انتخابشون كاملا اختياريه . ولي نظر شخصي من اينه فكر كنم پست ها رو اصلا خوب نخوندين بعد اطلاعات بيشتر مي خواهيد بريد تو سايت ويكي پديا در مورد Atx هر چي اصلاعات مي خوايي بردار يا تو سايت http://www.formfactors.org
موفق باشي

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
دوست عزيز كي گفت كه : روشن ماندن كيبرد و ماوس ربطي به كاهش زمان startup داره

اي ام دي عزيز گفت:
در واقع برق تو كيبرد و موس هست براي استارت سريع تر اين قابليت در بعضي از بردها هست

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
منظور چون بعضي از كاربران از كيبرد يا موس سيستمشون رو روشن ميكنند. و در حالت خاموش قطعات usb برق ندارند. با اين راه حل اين مشكل رو حل ميكنند. باگ هم حساب نمياد

بالا