برگزیده های پرشین تولز

ضعف ajax

hmsn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ببخشید می دونم که آلان یه تعداد آدم متعصب از دیدن این تاپیک عصبی شدن ولی یه چیزی من بگم :
اقای alik چند مدت پیش سایت آزمون انلاین رو معرفی کرد من وقتی سیستم لود شدن صفحات و سایت رو که دیدم راستش خیلی خوش اومد امروز فقط شاید 1 ساعت وقت گذاشتم تا این سیستم رو برا خودم جدا کنم و تویه کارام استفاده کنم (با عرض پوزش از اقای alik)
حالا می خوام بدونم نمی شه این فایل های جاوا ، استایل ها و خلاصه یه کاری کرد که دیگه نشه اینا رو کسی دیگه اکسپلود کنه؟

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
سلام
ببخشید می دونم که آلان یه تعداد آدم متعصب از دیدن این تاپیک عصبی شدن ولی یه چیزی من بگم :
اقای alik چند مدت پیش سایت آزمون انلاین رو معرفی کرد من وقتی سیستم لود شدن صفحات و سایت رو که دیدم راستش خیلی خوش اومد امروز فقط شاید 1 ساعت وقت گذاشتم تا این سیستم رو برا خودم جدا کنم و تویه کارام استفاده کنم (با عرض پوزش از اقای alik)
حالا می خوام بدونم نمی شه این فایل های جاوا ، استایل ها و خلاصه یه کاری کرد که دیگه نشه اینا رو کسی دیگه اکسپلود کنه؟
ینی فایل های جاوا اسکریپت رو مخفی بکنی؟

اگه منظورت اینه! من قبلا خیلی ور رفتم باهاش مخفی نمیشه که نمیشه!

بهترم که نمیشه! چون اینطوری کدهای همدیگه رو راحت کش میریم... :)

دیگه اینکه تا خد aliK بیاد...

hba

کاربر فعال صفحات داینامیک
کاربر فعال
لایک‌ها
1
من چندین مدل سایت دیدم که کد های خود js رو کد می کردند ولی باز کردنش خیلی سخت نبود
ولی مثلا کد های gmail ؤو به این سادگی نمیشه در اورد

hidensoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کد های gmail به دلیل پیچیده بودن و الگوریتم خفن برنامه نویسان اون قابل فهم نیستند
وگر نه به طور کلی جاوا اسکریپت یک زبان سمت کلاینته و باید اطلاعات به کامپیوتر کلاینت یه طوری منتقل بشه ..

hmsn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقای sixabat این کارا از شما بعید
کش رفتن کد های بقیه کار اصلا خوبی نیستا ؟؟؟!!!
من یه مدل رو دیدم که وقتی سایت رو save می کردیم این فایل ها save نمی شدن چی جوری بوده؟
یا همین مثلا gmail چی کار کرده؟

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5
جاوااسکریپت کلاینت سایده. نمیشه مخفیش کرد.

جی میل هم فکر کنم بجز جاوااسکریپت از فریم هم استفاده کرده ولی یاهو از فریم استفاده نکرده.

کلا کدهای جاوااسکریپت در عمل به درد کسی دیگه ای که بخواد اونارو کپی کنه نمیخوره مگر اینکه یه فانکشن مخصوصی باشه .....

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
سلام

کدها را نمی توانی کاری کنی که در دسترس نباشند ولی راه هایی هست که به سختی در دسترسی قرار بگیرند
اولین راهش obfuscate هستش که کدها را یه بلایی سرش میاری که خوانا نباشند (این خودش چند مدل بلا داره که میتونی سرکدها بیاری)
دومی روش ایجاد کردن یک سیستم include هستش که شما کدهای جاوا را مستقیم داخل سورس صدا نمی کنید با خود جاوا یک ابجکت جاوا اسکریپت درست میکنید و بعد سورسش رو میزارید روی فایل جاوا
یک راه دیگه هم صدا کردن کدها مشابه روش بالایی ولی بدون اضافه کردن ابجکت هستش ...
جدا از این کارها که سمت کلاینت میتونی انجام بدی میتونی کدهای جاوا را با یک فایل php بفرستی و یکسری ترفند های سمت سرور هم به کار ببری مثلا ریفر چک کنی و اگر از سایت خودت صدا شده بود کد بدی بیرون ولی اگر ادرس مستقیم زدن کد fake بدی بیرون یا مثلا یک پارامتر تعریف کنی که اگر از داخل سایت صدا شده بود کدها را بفرسته بیرون اگر نه کدی بیرون نده ! یا تاریخ انقضا براش بزاری یا همچین کارایی...

ترکیب این روش ها را روی سایت میهن نیک دیدم که در نهایت با اینکه همه این کارها را کرده بودند ولی کدها نهایتا قابل دسترس هستند.

کلا این کارها را من همه رو انجام دادما به این نتیجه رسیدم که هرکدوم یک مزیتی داره و یک عیبی آخرش ترجیح دادم کدها را باز بزارم و به چیزایی که ارزش دارن بیشتر اهمیت بدم ، سعی کردم سرعت لود شدن کدها را افزایش بدم و کش و اینجور چیزا درست کنم که بدرد میخوره :)

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
آقای sixabat این کارا از شما بعید
کش رفتن کد های بقیه کار اصلا خوبی نیستا ؟؟؟!!!
من یه مدل رو دیدم که وقتی سایت رو save می کردیم این فایل ها save نمی شدن چی جوری بوده؟
یا همین مثلا gmail چی کار کرده؟

:(:(:(
نه من هچیــــــــــــــــــــــوقت از کدهای کس دیگه ای کپی نمیگیرم! :eek:

Gmail یکسری فایل های js پایه رو معمولی لود میکنه! یکسری دیگه رو هم داخل همون فایل های اولی لود میکنه! خیلی پویا! واسه همین Save نمیشه!

مثل وقتی که با جاوااسکریپت ترکیب صفحه رو به هم میزنیم! رنگ ها رو عوض میکنم! خیلی چیزا رو پاک میکنیم یا اضافه میکنیم و هیشکدوم از این تغییرات رو SAVE نمیکنه مرورگر اگه اون صفحه رو save کنیم!

فقط فایرفاکس من دیدم document.write رو به همون شکلی که تو صفحه نوشته میشه رو Save میکنه به شکل html تنها!

ولی این معنیش این نیست که اون فایل ها مخفـــــی شده باشن!!!

فقط توسط مرورگر Save نمیشن! ولی میشه دیدشون...

بالا