برگزیده های پرشین تولز

بهترین بیمه عمر و تکمیلی کدام است؟ راهنمایی کنید لطفاً

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
من میخوام یه بیمه عمر باز کنم..
مهمترین فاکتوری که واسه من مهمه بحث سود پایان دوره هست..
بنده هم یک کاربر مثل بقیه هستم ، اندک اطلاعاتی دارم که هر وقت بتونم به اشتراک میگذارم ،
تو همین چند صفحه آخر مطالعه میکردید رو این موضوع بحث شد ، سود بیشتر باید ببینید که کدوم شرکتها سود مشارکت در منافع بیشتری تقسیم کردن ،
از بین ملت ، ما ، پارسیان ، سامان (سبد پرریسک) میتونید انتخاب کنید .

ALI.90

Registered User
لایک‌ها
18
بیمه عمر سامان رو پیشنهاد میکنید ؟؟؟

DrAlexa

Registered User
لایک‌ها
3,841
سلام دوستان.تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستم.بیمه ای هست که علاوه بر مزایای بیمه عمر,بیمه درمانی هم داشته باشه؟یعنی هزینه بیماری های غیر خاص(سرماخوردگی,دندان پزشکی و...) رو هم پوشش بده؟یا باید به جز بیمه عمر به فکر تهیه یه بیمه درمانی مجزا باشم؟
سوال دوم اینکه ممکنه به جای اینکه مبلغ کمی رو طی سی سال پرداخت کنیم مبلغ بالایی رو در مدت کوتاه پرداخت کنیم؟مثلا میشه به جای ماهی 100 هزار تومن ماهی یک میلیون پرداخت کرد و به جاش مدت زمان بازنشستگی و پرداخت مبلغ رو کوتاه کرد؟

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
بیمه عمر سامان رو پیشنهاد میکنید ؟؟؟
برای چه منظوری ؟ پوشش های بیمه ای بهتر یا اندوخته پایانی بیشتر ؟ کدوم سبد بیمه سامان ؟ (5 تا سبد داره ) بیمه شونده شرایط اقتصادی ، شغلی ، خانوادگی، سنیش چطوره ؟ با چه مبلغ پرداختی ؟

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
بیمه ای هست که علاوه بر مزایای بیمه عمر,بیمه درمانی هم داشته باشه؟یعنی هزینه بیماری های غیر خاص(سرماخوردگی,دندان پزشکی و...) رو هم پوشش بده؟
همچین بیمه ی عمری وجود نداره ، باید از بیمه های تکمیلی استفاده کنید .
باید به جز بیمه عمر به فکر تهیه یه بیمه درمانی مجزا باشم؟
دقیقا .
مکنه به جای اینکه مبلغ کمی رو طی سی سال پرداخت کنیم مبلغ بالایی رو در مدت کوتاه پرداخت کنیم؟مثلا میشه به جای ماهی 100 هزار تومن ماهی یک میلیون پرداخت کرد و به جاش مدت زمان بازنشستگی و پرداخت مبلغ رو کوتاه کرد؟
بله ممکنه و میشه مبالغ رو بیشتر کرد ، حتی شما مبلغی رو میتونید بعنوان اندوخته اولیه ابتدای قرارداد جدای از حق بیمتون پرداخت کنید که کار شتاب دادن به صندوق و رشد صندوق رو براتون انجام میده . بازنشستگی توی بیمه عمر معنی و مفهومی نداره چرا که مبالغ پایانی به دو صورت یکجا و یا بصورت مستمری پرداخت میشه فارغ از اینکه شخص چه سن یا شرایط جسمی داره .

DrAlexa

Registered User
لایک‌ها
3,841
همچین بیمه ی عمری وجود نداره ، باید از بیمه های تکمیلی استفاده کنید .

دقیقا .

بله ممکنه و میشه مبالغ رو بیشتر کرد ، حتی شما مبلغی رو میتونید بعنوان اندوخته اولیه ابتدای قرارداد جدای از حق بیمتون پرداخت کنید که کار شتاب دادن به صندوق و رشد صندوق رو براتون انجام میده . بازنشستگی توی بیمه عمر معنی و مفهومی نداره چرا که مبالغ پایانی به دو صورت یکجا و یا بصورت مستمری پرداخت میشه فارغ از اینکه شخص چه سن یا شرایط جسمی داره .
ممنون از راهنمایی محسن جان.با توجه به جدول سطح توانگری مالی که تو صفحه قبل گذاشتین و اینکه پایداری بیمه تحت هر شرایطی برای من اولویت بالایی داره,انتخابم رو بین بیمه سامان و پاسارگاد محدود کردم.با اینکه پاسارگاد سطح توانگری مالی بالاتری داره اما گویا بیمه سامان با بیمه مونیخ ری آلمان,بزرگ ترین بیمه اتکایی دنیا, قرارداد بسته و بیمه رو بیمه کرده:
به نظر شما با این اوصاف کدوم یک از این دو بیمه امنیت بالاتری دارند؟مساله دوم اینکه فارغ از مساله امنیت,در یک نگاه کلی,به نظر شخصی شما مزایای کدوم یک از این دو بیمه بالاتره؟
پیشاپیش سپاس.

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
اما گویا بیمه سامان با بیمه مونیخ ری آلمان,بزرگ ترین بیمه اتکایی دنیا, قرارداد بسته
همه بیمه ها بیمه اتکایی دارن هم نزد بیمه مرکزی و هم شرکت های دیگه . اینکه این شرکت چقدر معتبر هست و بیمه اتکایی با شرکت خارجی یه مزیت حساب میشه یا نه و موقع اجرای تعهدات به نفع بیمه گذاران هست یا ضررشون من اطلاعی ندارم .

در یک نگاه کلی,به نظر شخصی شما مزایای کدوم یک از این دو بیمه بالاتره؟
اهداف خودتون از بیمه شدن و شرایطتتون رو بفرمایید تا یه مقایسه ای انجام بدیم ،
هر چند که شاید اونقدر ها تفاوتی نداشته باشن و برتری یکی باعث بد بودن دیگری نیست ، مثل یک رشته دانشگاهی که برای شخصی مناسب هست و برای شخص دیگه خوب نیست ولی اون رشته بخودی خود هیچ ایرادی نداره .

.

DrAlexa

Registered User
لایک‌ها
3,841
همه بیمه ها بیمه اتکایی دارن هم نزد بیمه مرکزی و هم شرکت های دیگه . اینکه این شرکت چقدر معتبر هست و بیمه اتکایی با شرکت خارجی یه مزیت حساب میشه یا نه و موقع اجرای تعهدات به نفع بیمه گذاران هست یا ضررشون من اطلاعی ندارم .

اهداف خودتون از بیمه شدن و شرایطتتون رو بفرمایید تا یه مقایسه ای انجام بدیم ،
هر چند که شاید اونقدر ها تفاوتی نداشته باشن و برتری یکی باعث بد بودن دیگری نیست ، مثل یک رشته دانشگاهی که برای شخصی مناسب هست و برای شخص دیگه خوب نیست ولی اون رشته بخودی خود هیچ ایرادی نداره .

.
تشکر مجدد بابت راهنمایی.
من چند تا از اولویت های خودم رو عرض میکنم,پیشاپیش از مبتدیانه بودن سوالات عذر میخوام:
-از اونجایی که من شغل ثابت ندارم همیشه یه وسواس ذهنی دارم که اگر مثلا ده سال دیگه کارم رو از دست بدم و بیکار باشم می تونم از حداقل هزینه های زندگی بربیام؟از این جهت میخوام در پایان دوره قرارداد دست کم حداقل حقوق کار رو دریافت کنم تا از پس حداقل نیازهای زندگیم بربیام.
-از اونجایی که پرداخت ماهانه مبلغ,حتی به مقدار کم,از نظر روحی اذیتم میکنه ترجیح میدم سالانه مبلغ اقساط رو پرداخت کنم.امکان پرداخت سالانه دو میلیون و بالاتر برام هست.اینکه سی سال دستم بند باشه حس خوبی بهم نمیده.دوس دارم مبلغ بالاتر پرداخت کنم و مدت زمان قرارداد رو تا حد امکان پایین بیارم.
-مساله آخر اینکه در مورد بیمه درمانی,آیا بیمه پاسارگاد و سامان بیمه درمانی هم ارائه میدن که در کنار بیمه عمر ازشون استفاده کنم؟در صورت مثبت بودن پاسخ کدوم بیمه درمانی پوشش بهتری رو داره؟
سپاس.

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
-از اونجایی که من شغل ثابت ندارم همیشه یه وسواس ذهنی دارم که اگر مثلا ده سال دیگه کارم رو از دست بدم و بیکار باشم می تونم از حداقل هزینه های زندگی بربیام؟از این جهت میخوام در پایان دوره قرارداد دست کم حداقل حقوق کار رو دریافت کنم تا از پس حداقل نیازهای زندگیم بربیام.
امکان دریافت مستمری (پایان قرارداد)، امکان اخذ وام ، امکان برداشت از صندوق گزینه هایی هستن که برای این نیاز میشه ازشون بهره گرفت . در پایان 30 سال هم بخواهیم بسنجیم پرداختی خیلی بهتر از تامین اجتماعی خواهد بود .

-از اونجایی که پرداخت ماهانه مبلغ,حتی به مقدار کم,از نظر روحی اذیتم میکنه ترجیح میدم سالانه مبلغ اقساط رو پرداخت کنم.امکان پرداخت سالانه دو میلیون و بالاتر برام هست.اینکه سی سال دستم بند باشه حس خوبی بهم نمیده.دوس دارم مبلغ بالاتر پرداخت کنم و مدت زمان قرارداد رو تا حد امکان پایین بیارم.
اصلا این موضوع خوب نیست ،
اولا که شما به چشم اینکه 30 سال دستت بنده نگاه نکن ، شما داری 30 سال صندوق و سرمایه ای که متعلق به خودته رو پر میکنی مثل قلکی که همیشه با مبالغ کوچک پر میشه و یه روزی به کار میاد . این کار لذت بخش نیست ؟
دوما شما 30 سال تحت پوشش حوادث ، مریضی های صعب العلاج و پرهزینه ، پوشش از کارافتادگی و نقص عضو و انواع حوادث و ... هستی ، ماشالا تو ایران هم که کم حوادث جاده ای و غیر جاده ای و ... نداریم . از این منظر هر چی مدت قرارداد بیشتر باشه یه آپشن و یه چتر حمایتی به حساب میاد . مثل اتومبیلی که بیمه ثالث و بدنه داره و شما با اطمینان باهاش رانندگی میکنید همش استرس تصادف ندارید . شما میتونید پیش بینی کنید چه موقع نیاز به این پوشش ها دارید و همونموقع قبلش تهیه کنید ؟
سوما شما جدواول رو که نگاه کنید تو سالهای پایانی صندوق رشد بسیار خوبی میکنه مثلا از سال 25 تا 30 که تو این 5 سال سرمایه صندوق تقریبا دو برابر میشه (فارغ از مبالغ پرداختی) ، عاقلانه نیست که بخاطر یه ذهنیت از این موضوعات بگذرید ، راه ساده تر غلبه بر این ذهنیت با دلایلی که عرض کردم هست .
چهارما اگر بخواهید بعد مثلا 15 یا 20 سال قرارداد جدیدی ببندید چون شرایط سنی و سلامتی شما تغییر کرده اضافه نرخ میخورید و دیگه با شرایط فعلی با شما قرارداد نمیبندن ، چه بسا که اونموقع بیماری خاصی هم پیدا کرده باشید و اصلا با شما هیچ شرکتی قرارداد نبنده . پس عاقلانه هست که قرارداد طولانی مدت ببندید و بعد اگر نخواستید امکان بازخرید وجود داره ولی عکسش امکان نداره !
پنجما بیمه عمر رو صرفا محدود به مبالغ پایانی و بحث سرمایه گذاری نکنید ، حداقل نیمی از موضوع این قرارداد حمایت از شما و افرادی هست که برای شما عزیز هستن . یعنی حتی در نبود شما هم از اون افراد حمایت مادی به عمل میاد .

-مساله آخر اینکه در مورد بیمه درمانی,آیا بیمه پاسارگاد و سامان بیمه درمانی هم ارائه میدن که در کنار بیمه عمر ازشون استفاده کنم؟در صورت مثبت بودن پاسخ کدوم بیمه درمانی پوشش بهتری رو داره؟
چون شما هیچ پوشش بیمه ای گفتید ندارید عرض کنم که بیمه تکمیل درمان تا جایی که من اطلاع دارم روی بیمه تامین اجتماعی عرضه میشه و تامین اجتماعی بیس کار هست مگر تو قراردادهای گروهی که مثلا 200 نفر تکمیل درمان شدن و بعضی شرکتها از اینکه مثلا 10 نفر بیمه تامین اجتماعی نیستن چشم پوشی میکنن و سخت گیری نمیکنن .
بعضی بیمه های عمر هم تخفیف دارن برای بیمه تکمیلی ولی اون مساله تامین اجتماعی سر جاش باقیه . بیمه کمک رسان ایران هم هست که میتونید شرایطش رو ببینید .

.

mostafa2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
0 0 0
سلام

به نظر شما جناب Mogen_14... اطلاعات خوب و کاملی در مورد بیمه عمر و سرمایه گذاری دارید.

چند بیمه را جهت انتخاب بررسی کردم ولی واقعا چیزی که بتونم بین چند تا بیمه فرق بگذارم را متوجه نشدم!!

از شما خواهش میکنم یک بیمه ی خوب با پوشش و مزایا خوب از هر لحاظ را به بنده معرفی کنید؟

البته اولویت بنده پوشش فوت و از کار افتادگی خوب هست و بعد مستمری و بعد سود دهی

بسیار ممنون میشم

راستی... خودتان بیمه عمر هستید؟ چه بیمه ایی و با چه سرمایه ایی؟ جسارتا...

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
واقعا چیزی که بتونم بین چند تا بیمه فرق بگذارم را متوجه نشدم!!
واقعیت امر هم همینه ، اختلافات ریشه ای و بزرگی وجود نداره .
یک بیمه ی خوب با پوشش و مزایا خوب از هر لحاظ را به بنده معرفی کنید؟
تقریبا اکثر شرکتهای بیمه تو جواب شما قرار میگیره ، در واقع شرکت بد با پوشش و مزایای بد نداریم :دی ، همه شرکتها یه جورایی همینطور هستند .
البته اولویت بنده پوشش فوت و از کار افتادگی خوب هست و بعد مستمری و بعد سود دهی
رو این موضوعات و اولویت ها میشه یه بحثی کرد .
فوت : الان تا 400 میلیون میتونید سرمایه فوت داشته باشید ولی حداکثر تا 25 برابر حق بیمه سالانه ، یعنی اگه سالانه 1 م میپردازید ، حداکثر 25 میلیون میتونید در سال اول پوشش فوت داشته باشید . بالطبع با درصد افزایشی که مشخص میکنید این سرمایه فوت هر سال افزایش داره ولی سقف فعلا 400م هست .
از کارافتادگی خوب ؟ یعنی چی ؟ داری مستمری از کارافتادگی یا ... منظورتون دقیقا چیه ؟
مستمری که تقریبا همه شرکتها دارن و میتونید سرمایه اندوخته پایان قرارداد رو نگیرید و بجاش مستمری بگیرید .
در رابطه با سود چون هنوز کامل شرکتها سود 95 رو اعلام نکردن با مبنا قراردادن 94 میشه گفت ملت ، ما ، پارسیان و سبد پر ریسک سامان بیشترین سود رو داشتن .
راستی... خودتان بیمه عمر هستید؟ چه بیمه ایی و با چه سرمایه ایی؟
بیمه عمر داشتن بنده کوچکترین اهمیتی نداره بزرگوار ، خدمتی با این مشخصات و مزایا و منافع در کشور ما داره ارائه میشه ، فکر میکنم اینقدر خودتون تجربه و قدرت تشخیص دارید که سودمندی یا غیر سودمندی این موضوع رو تشخیص بدید ، فارغ از اینکه بنده داشته باشم یا خیر یا از کدوم شرکت و ....

دوستان یه نکته :
خیلی هم توی جامعه و هم توی این تاپیک و کل اینترنت در مورد شرکت و انتخاب شرکت سوال میشه . یعنی متاسفانه اینجور جا افتاده که تحقیق در مورد بیمه عمر= تحقیق در مورد انتخاب شرکت .
قرارداد خوب بیمه عمر یعنی شرکت مناسب شما + قرارداد مناسب شما . عمدتا از این موضوع غافل میشن که نوشتن یه قرارداد مناسب بیشتر از انتخاب شرکت مهمه . قرارداد خوب الزاما کپی قرارداد دوست ، همکار یا برادر شما نیست ، قرارداد خوب یعنی اون شخص نماینده برای شما که میخوای 30 سال قرارداد ببندی وقت بگذاره و شرایط و انتظارات شما و نوع شغل و شرایط زندگی و... شما رو بشنوه و بعد مفاد مناسب شما رو به شما پیشنهاد بده . نه اینکه سریع کار تموم کنه و بگه خداحافظ . اگر پیش نماینده ای میرید با چند تا سوال متوجه بشید آیا تخصصی تو این زمینه داره یا نه ؟! موقعی انتخاب شرکت ارزش داره که با انتخاب درست گزینه ها و تنظیم و شخصی سازی قرارداد ، حداکثر نیازهای اون شخص خاص برآورده بشه . اگه شرکت مناسب نیازهای من انتخاب بشه ولی قرارداد خوبی ننویسم مثل این میمونه که ماشین خوب خریدم ولی بلد نیستم سوارش بشم .

.

Last edited:

mostafa2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سپاس از شما جناب محسن

در مورد بیمه عمر چند مورد ضد و نقیض شنیدم

مثلا بیمه ی ما اعلام کرد بعد از 14 سال پرداخت حق بیمه شما میتوانید درخواست مستمری بگیری کنید!!!
بیمه ی دیگر گفت 13 سال یکی دیگه گفت 10 سال!!!!

بنده الان 36 سالمه

بیمه ی ایران گفت شما بعد از 20 سال مجاز به دریافت مستمری هستید که در طی 20 سال مداوم حق بیمه را پرداخت کرده باشید.... گفتم چرا 20 سال؟
کارشناس گفت: در بیمه افراد زیر 55 سال واجد شرایط دریافت مستمری نيستن!!!
گفتم من الان 36 سالمه 20 سال دیگه میشه 56 سال...
پس چرا فلان بیمه گفته بعد از 10 سال یا 14 سال؟؟؟

گفت اونها برای جذب مشتری
شما تا 55 سالگی مجاز به دریافت مستمری محسوب نمیشید. این قانونه بیمه است.

کدومشون درست میگن؟

LinuxBox

Registered User
لایک‌ها
126
دوستان من بچه هارو ٥ سال هست كه بيمه عمر سامان كردم و الان نزديك به ٤ ميليون ساليانه براي هر كدوم پرداخت ميكنم كه البته افزايشي بوده و امسال به ٤ تومن رسيد.
به نظرتون با سامان ادامه بدم يا اينكه بيمه ديگه اي رو انتخاب كنم؟
اگر از سامان خارج بشم ميتونم تمام سرمايه رو يكجا به بيمه ديگه منتقل كنم كه اين ٥ سال جبران بشه؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
در مورد بیمه عمر چند مورد ضد و نقیض شنیدم
عرض کردم ، دوباره میگم در بیمه عمر شما در پایان قرارداد میتونید یا مبلغ پایانی رو بگیرید و یا مستمری دریافت کنید . اینکه پایان قرارداد ما چه زمانی باشه بسته به قرارداد شماست ، 20 ، 28 ، 30 ، 21 ،15 ... بسته به قرارداد شماست . محدودیت سن هم نداره . مثل تامین اجتماعی نیست شرایط . شما پولی گذاشتی و سودی در طول سالیان بهش تعلق گرفته و مبلغی جمع شده میتونی کلش رو یا سودش رو دریافت کنی ، این سود رو بهش میگیم مستمری ! ، هیچ محدودیت سنی هم در کار نیست .
شاید اون طرح خاص محدودیت سن در پرداخت مستمری داره ولی طرح اصلی بیمه عمر همچین محدودیتی نداره ، علتش هم واضحه شما داری سود مبلغی که توی صندوقت هست رو برداشت میکنی .
بیمه تامین جهیزیه ، بیمه زنان خانه دار ، بیمه تامین آتیه جوانان ، بیمه مستمری بازنشستگی ، بیمه هزینه تحصیلات دانشگاهی ، و .... همه از بیمه عمر و سرمایه گذاری منشعب شدن و شرکتهای ارائه دهنده با حذف قسمتهایی از پوشش ها و امکانات طرح اصلی این طرحها رو ارائه کردن ، توصیه بنده اینه که گول نامها و طرحها رو نخورید و از طرح اصلی بیمه عمر و سرمایه گذاری استفاده کنید که جامعترین و کاملترین هست . نمیشه همه این طرحها رو با طرح اصلی مقایسه کرد ولی هر عزیزی که در این گفته بنده شک داره طرح مورد نظرش رو کاملا مطالعه کنه و اعلام کنه تا بررسی کنیم . هر کدوم رو که برید میبینید قسمتهایی از طرح اصلی رو نداره .
پیرو همین بازی با کلمات طرحهایی هم جدیدا اومده که میگه فلان سال حق بیمه بده و بعد مستمری بگیر . یه سوال اساسی ، مثلا 10 سال برجی 200 بدم ، مستمریم چقدر خواهد بود ؟ دقیقا این عدد هست که نشون میده طرح تا چه حد نیازهای مشتری رو برآورده میکنه .
این مستمری افزایش سالانه داره یا ثابت خواهد بود ؟! غیر از مستمری پوشش دیگه ای هم خواهم داشت ؟ اگه فوت کنم چیزی به خانوادم تعلق میگیره ؟!
متاسفانه با شنیدن اسم مستمری همه یاد مستمری تامین اجتماعی میوفتیم و فکر میکنیم این هم مثل همونه !
کلمه مستمری یه عنوانه ولی مقدارش از کلمش مهمتر هست ، برجی 50 هزار ت اسمش مستمری هست و 2م تومن هم اسمش مستمری ماهانه هست ! اینجا مثل تامین اجتماعی نیست که حداقل مبلغ مشخص باشه .

.

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
به نظرتون با سامان ادامه بدم يا اينكه بيمه ديگه اي رو انتخاب كنم؟
چرا فکر کردید سامان مناسب نیست و یاید تغییرش بدید ؟

اگر از سامان خارج بشم ميتونم تمام سرمايه رو يكجا به بيمه ديگه منتقل كنم كه اين ٥ سال جبران بشه؟
تا قبل از 5 سال در تمام شرکتها اگر بازخرید کنید مبلغ بازخریدتون از مبلغ حق بیمه ها کمتر خواهد بود ، اگه به جدول قراردادتون هم مراجعه کنید میتونید ببینید این مطلب رو .
ولی خب اختلاف خیلی کم هست ، زیاد نیست که نگرانش باشید ، ولی در هر صورت شما دلیل تغییر شرکت رو بفرمایید .

.

LinuxBox

Registered User
لایک‌ها
126
چرا فکر کردید سامان مناسب نیست و یاید تغییرش بدید ؟

تا قبل از 5 سال در تمام شرکتها اگر بازخرید کنید مبلغ بازخریدتون از مبلغ حق بیمه ها کمتر خواهد بود ، اگه به جدول قراردادتون هم مراجعه کنید میتونید ببینید این مطلب رو .
ولی خب اختلاف خیلی کم هست ، زیاد نیست که نگرانش باشید ، ولی در هر صورت شما دلیل تغییر شرکت رو بفرمایید .

.

از حرف و حديث هايي كه پشت خصوصي ها هست ميترسم و اينكه ٢٠ سال ديگه كه زمان استفاده از اين بيمه ها برسه خصوصي ها در چه جايگاهي خواهند بود.
ممنون

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
از حرف و حديث هايي كه پشت خصوصي ها هست ميترسم و اينكه ٢٠ سال ديگه كه زمان استفاده از اين بيمه ها برسه خصوصي ها در چه جايگاهي خواهند بود.

در مورد حرف و حدیث ، چیزی ندارم به شما بگم ، ولی آمار و ارقام و دلیل زیاد هست . سامان از 83 داره فعالیت میکنه ، اگه قرار بود تو تعهداتش بمونه خیلی خیلی زودتر از این مشخص میشد ، الان هم با ضریب خسارت 65% (تو کل بیمه هاش) یه شرکت موفق به حساب میاد .
کلا بیمه عمر یه بیمه ی کم خسارت هست ، ضریب خسارتش همیشه حدود 60% یا 70% بوده از حدود 10 سال پیش تا حالا . برای شرکتهای بیمه ، بیمه عمر یکی از کم خطرترینهاست و در مقابل ثالث اتومبیل یکی از پرریسک ترین ها . از قبل انقلاب تا به حال داره بیمه عمر تو بیمه کشور ارائه میشه . قرار بود ضرر ده باشه زودتر از من و شما به فکر میوفتادن و جمعش میکردن ، در ضمن خوبه بدونید طرح جامع عمر و سرمایه گذاری فعلی کشور تدوین شده نیست بلکه ترجمه شده هست ، خیالتون راحت ! از حدود 1950 توی دنیا داره ارائه میشه ، هر مشکل و خللی توش بوده تو این سالها رفع و رجوع شده ...

در مقایسه ی خصوصی ها ودولتی ها اتفاقا کفه به سمت خصوصی هاست . مجموعه دولتی و مدیر دولتی دلش نسوخته که چه نوع قراردادی میبنده و آیا کارشناسی هست یا نه ، بعد که خسارت خورد و قرارداد رفت تو ضرر هم کسی نیست که جواب بخواد و توضیح بخواد . مدیر حقوقشو میگیره و خیالش هم نیست . اما شرکت خصوصی و مدیر خصوصی باید برای هر قرارداد جوابگو باشه و مجموعه براش مهمه که ضریب خسارت چقدر باشه . بعنوان مثال ضریب خسارت بخش دولتی الان بیش از 80% هست که در درازمدت نمیتونه اعتماد آور باشه . مشخصه که تو اون مجموعه چیزی به اسم راندمان یا قرارداد بهینه و ... وجود نداره و این در دراز مدت یعنی ضعیف شدن مجموعه ، کم شدن سود پرداختی و .... که در بیمه عمر این عوامل خیلی تاثیر گذاره .

.

mostafa2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد حرف و حدیث ، چیزی ندارم به شما بگم ، ولی آمار و ارقام و دلیل زیاد هست . سامان از 83 داره فعالیت میکنه ، اگه قرار بود تو تعهداتش بمونه خیلی خیلی زودتر از این مشخص میشد ، الان هم با ضریب خسارت 65% (تو کل بیمه هاش) یه شرکت موفق به حساب میاد .
کلا بیمه عمر یه بیمه ی کم خسارت هست ، ضریب خسارتش همیشه حدود 60% یا 70% بوده از حدود 10 سال پیش تا حالا . برای شرکتهای بیمه ، بیمه عمر یکی از کم خطرترینهاست و در مقابل ثالث اتومبیل یکی از پرریسک ترین ها . از قبل انقلاب تا به حال داره بیمه عمر تو بیمه کشور ارائه میشه . قرار بود ضرر ده باشه زودتر از من و شما به فکر میوفتادن و جمعش میکردن ، در ضمن خوبه بدونید طرح جامع عمر و سرمایه گذاری فعلی کشور تدوین شده نیست بلکه ترجمه شده هست ، خیالتون راحت ! از حدود 1950 توی دنیا داره ارائه میشه ، هر مشکل و خللی توش بوده تو این سالها رفع و رجوع شده ...

در مقایسه ی خصوصی ها ودولتی ها اتفاقا کفه به سمت خصوصی هاست . مجموعه دولتی و مدیر دولتی دلش نسوخته که چه نوع قراردادی میبنده و آیا کارشناسی هست یا نه ، بعد که خسارت خورد و قرارداد رفت تو ضرر هم کسی نیست که جواب بخواد و توضیح بخواد . مدیر حقوقشو میگیره و خیالش هم نیست . اما شرکت خصوصی و مدیر خصوصی باید برای هر قرارداد جوابگو باشه و مجموعه براش مهمه که ضریب خسارت چقدر باشه . بعنوان مثال ضریب خسارت بخش دولتی الان بیش از 80% هست که در درازمدت نمیتونه اعتماد آور باشه . مشخصه که تو اون مجموعه چیزی به اسم راندمان یا قرارداد بهینه و ... وجود نداره و این در دراز مدت یعنی ضعیف شدن مجموعه ، کم شدن سود پرداختی و .... که در بیمه عمر این عوامل خیلی تاثیر گذاره .

.

دقیقا همین مشکل را بنده دارم
متاسفانه صنعت بیمه در این کشور چندان موفق نبوده و نتوانسته اعتماد مردم رو به خودش جلب کنه...

یک ترس بنده اینه که در لفاظی های مشاورها و کارشناسان غوطه ور شده و بعد از حدود ده پانزده سال متوجه بشم که چی بوده و چی شده؟

مشاور بیمه عنوان میکنه با مبلغ سالانه مثلاً یک میلیون تومان اصلا نمیتونیم بگیم صد در صد چه مبلغی تضمینی به من میده... چون نرخ سود هر سال متفاوت و جدا اعلام میشه

مبلغ مستمری و... هم در بیمه نامه درج نمیشه و همش حدودی هستش... بهتره بگیم بازی با کلمات

هاج و واج بینه این بیمه ها موندم چون هر کدوم دیگری رو کلاهبردار میدونن

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,842
‍شورای عالی بیمه تصویب کرد

اعطای مجوز تاسیس بیمه‌های تخصصی زندگی به شرکت‌های بیمه مختلط

در راستای تحقق هدف برنامه ششم توسعه در مورد توسعه بیمه‌های زندگی، شورای‌عالی بیمه با اصلاح ماده ۶ آیین‌نامه ۴۰ برای شرکت‌های بیمه مختلط، زمینه لازم برای تخصصی شدن شرکت‌های بیمه موجود را فراهم ساخت.

http://www.ibena.ir/news/75017

بالا