برگزیده های پرشین تولز

روشی که سر من کلاه برداری انجام شد

leksoz

Registered User
لایک‌ها
23
با عرض سلام
چون خرید و فروش اینترنتی پیش افراد انجمن مرسوم هست لازم دونستم این تاپیک رو جهت هشدار ارسال کنم

چندی پیش من مشتاق خرید یک کتاب و یه دست ورق پاسور بودم که تمام خریدار های معتبر از سایت امازون و تحویل در منزل از خرید هر دو اجتناب میکردن...
فردی پیدا شد و به بنده از طریق تلگرام پیامی داد که اگر خریدار واقعی هستی به این ایدی پیام بده...
خوب منم پس از پیامی که واسه ایدی شخص ارسال کردم مجدد ادرس پیج فروش محصولاتی رو در اینستا گرام به من داد و گفت پس از انتخاب از طریق دایرکت اینستا به من اطلاع بده...
وقتی من وارد پیج شخص شدم دیدم انواع و اقسام کالا ها موجوده و چند در میان داخل پستها تصاویر بسته های ارسال شده و شناسه های مرسوله ها قرار گرفته...خوب داخل محصولات مشتاق خرید جفت پاستوری شدم که پس از اطلاع از طریق دایرکت به ایشان عکس + فیلم دقیق برای من ارسال کردن و من رو قانع کردن که جنس رو در دست دارند و حتما اورجینال هم هست....

چند وقتی بود من به جستجو ادامه میدادم که هرزگاه لایو از این اکانت که بسته هارو ارسال کرده و فیش های واریزی برای من قابل رویت بود دریافت میکردم...
پس از مدتی جستجو من 4 پیج دیگر رو برای فروش ورق پاسور یافتم و به هر یک پیامی دادم که گفتن این محصول رو ما نداریم و فلان پیج گزاشته برای فروش میخای برو نگاهی کن...و پس از گذشت چند روز راغب به خرید از همین پیجی که معرفی پیج های دیگر هم بود شدم...

نکته اینجا بود که اون پیج های فروش هم کار با ادرس و شماره و خرید حضوری کار میکردن...! یعنی قابل اعتماد بودن برای من چون فروش حضوری داشتن...

خلاصه بعد از واریز پول به مبلغ 300 هزار تومان بسته رو برای من ارسال نکردن به هیچ عنوان ...
14 روز در حال صحبت بودیم که میگفتن ارسال کردم شماره ارسالی گم شده - ارسال کردم بسته مرسولی عودت شده بی هوده - ارسال کردم بشین تا بیاد واست- ارسال کردم تا 30 روز ارسال گزشته طول کشیده هم داشتیم و ...

بعد از این مدت من ابتدا اعلام کردم شکایت میکنم ازت و این کار رو کردم
پس از شکایت بنده از داد سرا و ارجاع به پلیس فتا ...در عرض 3 ساعت حکم مسدود سازی حساب و شماره تلفن شخص رو به بنده دادن...
اما من یک روز رو صبر کردم و بهش اعلام کردم پولمو بده یا فردا این برگ رو به بانک و مخابرات تحویل میدم که جواب شنیدم :
من براحتی اعلام سو تفاهم و شکایت دلیل سو رو انجام داده و باید بیایید داد سرای شیراز برای رفع رجوع...

با مشاوره وکلای متفاوت صحبت داشتم تا اینکه به این نتیجه رسیدم که:
1- هزینه دوندگی بالای 300 هزار تومان خواهد بود
2 - اگر با توجه به شاهد اوردن شخص به دادگاه تهران اثبات بشه که کلاه بردار نیست و فقط سو تفاهم شده بنده باید کلیه ضرر های مالی و زمانی شخص رو قبول کنم و در اصل راهی ندارم ! چراکه اتهام کلاه برداری رو ادعا کردم...

مجدد به پلیس فتا مراجعه برای رفع شکایتم اقدام نمودم و جالب اینکه متوجه شدم اون 4 پیج اینستا دقیقا همدستان این شخص هستند...!
( به گفته محققان مشغول در فتا)
من راهی جز بستن پرونده خود نداشتم چراکه بالای 300 تومن خرج رفت و امد و جریان پرونده باید انجام میدادم...و همچنین وقت کافی نداشتم!

ولی در جریان باشید که در چنین مواقع شاهد شاکی از پرونده پاش بیرون کشیده بشه اما در صورت تایید پلیس فتا پیگیری شخص ادامه خواهد داشت
حتی در صورت نبود شاکی خصوصی و ریز مکالمات و حساب شخص مورد بررسی قرار خواهد گرفت...

نکات مهم :
1-هرگز اجازه ارسال هرگونه برگ شکویه (قضایی) به شخص جهت ترسوندن و گرفتن پول رو ندارید!
(با ارسال تنها برگه عریضه به شخص کلاه بردار ....شخص میتونه اعلام کنه شما ابلاغیه قضایی ارسال کردید و حق دار خواهد بود)

2- به هیچ وجه شخص کلاه بردار اعلام نمیکنه بسته رو نمیفرسته و پولم خورده !
(تحت هر عنوان باهاش صحبت بشه شخص کلاه بردار میگه فرستادم - میغرستم - پول خور نیستم - خدا این قدر بهم داده که به کال مردم چشم نداشته باشم)
3- در صورت بالا گرفتن پرونده در اینده امکان بالا اوردن فحاشی و تصاویر ( حتی حذف شده) خواهد بود پس مراقب حرف هاتون باید باشید از جمله تحدید !

این ضرر من بهم درس عبرتی داد تا تجربه کسب کنم برای خرید های اینترنتی خودم و کمی با قوانین شناخت پیدا کردم...
300 هزار تومن مشکلی نبود ولی 14 روز بازی دادن و 2 روز دنبال شکایت بازی و اعصاب خوردی ضرر بزرگ تری برای من داشت.

امید وارم مفید بوده باشه برای افرادی که اگاهی چندانی مثل خودم ندارن...
اجازه قانونی نشر ادرس پیج و شماره تلفن و شماره حساب شخص رو ندارم اما در صورت لزوم پیغام خصوصی در خدمتم
یا حق

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,983
شما باید مامور فتا رو تحت فشار بزاری
بگو اگه طرف ارسال کرده بیاد اطلاعات ارسال رو بده مثل شماره پیگیری پست

من این موارد اکثرا پیگیری میکنم و به پولم هم رسیدم
اگر دیدی مامور فتا تنبلی میکنه برو پیش بازپرس یا قاضی پرونده

HWS

Registered User
لایک‌ها
13
دوستان بنده هم میخوام از کاربر persian6 شکایت کنم تا تهش هم میرم
اسم این شخص بهرام امامی پور
ایشون پول کامل یک دسته بازیو گرفته و الان 10 روزه منو علاف خودش کرده هی میگه فرستادم ولی کد پیگیریش فاقد اطلاعاته!
هرچقد تماس میگیرم گوشیشو خاموش کرده و پیام هم ج نمیده
میگم پیگیری کن الان 4روزه میگه باشه میرم
مشخصه کلاهبرداریه!
تو اینجور موارد تا تهش برید هرچی خرجو وقتشه
نزارید سر یکی دیگرو کلاه بزاره
من تجربشو داشتم آخر سر طرف به .... میفته!

شما هم دوست عزیز نترس برو جلو بگو کجا فرستادی شماره پیگیری بده چک کنن بلخره اگر مرسوله ای در کار باشه یجا سرنخشو پیدا میکنن میفهمین کجاس

leksoz

Registered User
لایک‌ها
23
ببینید 4 نفر که باهم هستن ظاهرا میان پیج فروش عسل- پاستیل - پاستور و غیره میزنن...
یکیشون اکثرا همه چیز رو داره و شما توی پیج هر کدوم برید بی اطلاع هدایت میشید بسمت پیج مورد نظر...
طرف شماره حساب نفر 3 رو میده بهت میگه واریز کن جنسو بفرستم...شما واریزی رو انجام میدی به نفر 3 اما نمیدونی و از طرف 4 طلب ارسال بسته و در نهایت شکایت میکنی...
خوب حالا فکر کنید مبلغ 300 تومنم پول بوده...
پس از هزینه 100 تومان و شکایت حساب شخص بسته و اون فرد فورا اقدام به پیگیری میکنه...شکایت و سو تفاهم که دلیل چیه ؟ باید بری داد سرای شهر طرف و اعلام کنی و ادعا کنی اینه داستان...
شخص میگه واسه واریز 300 تومنت پاستیل فرستادم اینم شماره ارسالش و مدارک...پیش میری تازه میفهمی اون شخص(کلاه بردار) حساب کسی دیگه رو داده ازش خرید کرده ...
تا اینجا ماه ها گزشته احتمالا...
من ایتو نمیدونستم تا فتا بهم گفت پیج های همکارش باهاش همدستن وگرنه ساده اعلام میکردن تو پیج خودشون که فلان پیج کلاهبرداره...و در اصل منطق هم همینو میگه...
من شخصا مبلغ 300 تومن رو بیخیال شدم به دوندگی و اعصاب خوردیش ...
خلاصه داستان اینه که مطلع از این شیوه کلاه برداری باشی گیرش نیفتی خیلی راحت تری...

Last edited:

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
ایشون پول کامل یک دسته بازیو گرفته و الان 10 روزه منو علاف خودش کرده هی میگه فرستادم ولی کد پیگیریش فاقد اطلاعاته!
مشخصه کلاهبرداریه!

شما هم دوست عزیز نترس برو جلو بگو کجا فرستادی شماره پیگیری بده چک کنن بلخره اگر مرسوله ای در کار باشه یجا سرنخشو پیدا میکنن میفهمین کجاس

داداش بهرام امامی پور که شهرام جزایریه این سایته

HWS

Registered User
لایک‌ها
13
داداش بهرام امامی پور که شهرام جزایریه این سایته
والا من نمیشناختمش
احتمالا چندتا اکانت داره
فعلا که گفته پولو واریز میکنه
این 1 روز رو هم صبر میکنم

قبلا شکایت شده ازش؟

hamidjanbozorgi

Registered User
لایک‌ها
146
والا من نمیشناختمش
احتمالا چندتا اکانت داره
فعلا که گفته پولو واریز میکنه
این 1 روز رو هم صبر میکنم

قبلا شکایت شده ازش؟

بهتر بود قبل از خرید اسمشون رو توی گوگل سرچ میکردید

• Like
Reactions: HWS

HWS

Registered User
لایک‌ها
13
بهتر بود قبل از خرید اسمشون رو توی گوگل سرچ میکردید
والا خبر نداشتم
حالا خوب شد اتفاقا سرچ کردم دیدم چند ساله کلاهبرداری میکنه
به پست بد کسی خورده
مدارکو اطلاعاتی که ازش هستش رو جمع کردم
خیلیهارو برگردونده بیخیال شکایت شدن ولی این بار من شده از پولم میگذرم تا این بیشرفو آدم کنم.
تو این موارد آشنا هم دارم راهوچاهشم بلدم

Musketeer

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
551
والا خبر نداشتم
حالا خوب شد اتفاقا سرچ کردم دیدم چند ساله کلاهبرداری میکنه
به پست بد کسی خورده
مدارکو اطلاعاتی که ازش هستش رو جمع کردم
خیلیهارو برگردونده بیخیال شکایت شدن ولی این بار من شده از پولم میگذرم تا این بیشرفو آدم کنم.
تو این موارد آشنا هم دارم راهوچاهشم بلدم
خدا کنه شما پی اشو بگیری :general404: عین همین جمله ها رو 5-6 بار دیگه در مورد همین یک آدم دیدم گفتن هنوزم کلاهبرداری میکنه ولی

samanrahimi

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
2,387
مشخصه کلاهبرداریه!

بازم بهرام امامی پور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بابا این یارو با همین اسم و فامیل تاحالا بهزارتا کلاه برداری اینترنتی کرده، هر چند وقت یک بار هم مجددا اسمش رو میشنویم که مجددا کلاه یکی رو برداشته، چطوریه که بعد اینهمه سال هنوز گیر نیوفتاده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,140
من خودم به شخصه در این موارد به چیزی جز قتل طرف فکر نمی کنم ! به هرحال باید منم یه ضربه ای بزنم .

viphyip

Registered User
لایک‌ها
495
چه نامردهایی پیدا می شن که براحتی پول مردم رو بالا می کشن و نمی دونن یه روزی 100 برابر باید تو این دنیا پس بدهند

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
یک زمانی یکی اینجا بود محمود سیزده. همچین چیزی لامصب دمار از روزگار خیلیا دراورد . معلوم نشد اخر داستانش چی شد. هر روز به یه اسمو رسمی کلاه بر میداشت

leksoz

Registered User
لایک‌ها
23
تنها راه گیر انداختن اینه که چند نفر با هم اقدام کنن...
شاید شخص کلاه بردار شاکی های دیگری داشته باشه ولی نمیاد به شما بگه یا معرفی بده ...

samanrahimi

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
2,387
چه نامردهایی پیدا می شن که براحتی پول مردم رو بالا می کشن و نمی دونن یه روزی 100 برابر باید تو این دنیا پس بدهند
تو نامرد بودنشون که شکی نیست
ولی این دنیا هم همیشه خیلی مرد نبوده،
والا 100 برابر 9 میلیارد دلار که .....

aminblackhawk

Registered User
لایک‌ها
210
از منم 170 تومن کلاهبرداری کردن برا یه دسته ps4 به خدا به مدیران فروم گفتم انگار نه انگار

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
امین باس بیای پیش خودم کلاهتو بردارم بابا/ چرامیری پیش غریبه

بالا