برگزیده های پرشین تولز

تبادل نظر در باره دوره های بین المللی MCSE - MCSD MCTS ....

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
این تاپیک به پیشنهاد دوستان برای بحث و تبادل نظر در مورد دوره های بین المللی ایجاد شده است .

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
نظر من این است که ابتدا به بررسی این مورد بپردازیم که آیا اصولا طی کردن این دوره ها و سپس امتحان دادن و گرفتن مدارک آنها ، کار صحیحی است یا خیر . منتظر نظر دوستان هستم

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
محسناتی که طی کردن این دوره ها میتواند داشته باشد :

فوائد علمی :
1- داشتن برنامه مشخص و معین برای مطالعه . بخصوص وقتی از روی کتابهای معرفی شده پیروزی شود
2- اطلاعات خوبی که با توجه به کتابهای خوب مرجع این دوره ها بدست می آوریم

فواید دیگر :

1- اعتبار مدرک ( که در این مورد باید بعدا مفصلا صحبت کنیم)
2- امکان تدریس همان مطالب و بعضا قیمت خوبی که بابت حق التدریس پرداخت میشود
3-

مشکلات این مدرک

1- برخی از دوره ها چندان پیشرفته نیستند . مثلا دوره برنالمه نویسی ویندوز در MCSD بسیار مقدماتی و ابتدایی است و تمرکز چندانی بر روی مطال مطرح شده در آن وجود ندارد

2- برخی دوره ها چندان تخصصی نیستند . مثلا در MCSD هم ویندوز و هم وب و هم وب سرویسها مطرح است . ممکن است کسی فقط وب بخواهد . البته ابن مشکل در MCTS کاملا رفع شده است

3- هزینه بالا برای آموزش و امتحان
4- اجبار برای مسافرت به خارج برای گرفتن مدرک که مشکلات خاص خود را دارد
5- در ایران داشتن این مدرک چندان آش دهن سوزی نیست و نباید تصور کرد با داشتن این مدرکها میتوان به راحتی استخدام شد (برخلاف ۀنچه در تبلیغات موسسات میشنویم)
6- از آنجایی که برگزار کننده های این دوره ها شرکت های امریکایی هستند و ایران در لیست تحریم ایشان قرار دارد ، لذا اصلا نمیتوان با هویت یک ایرانی امتحان داد .

در این خصوص عرض کنم که شما اولین کاری که باید بکنید این است که یک وب اکانت در سایت مایکروسافت ایجاد کنید و در این موقغ متوجه میشوید که کشور ما در لیست کشورهایی که باید یکی از آنها را بعنوان مکلیت خود انتخاب کنیم نیست !!! انتخاب یک مورد دیگر نیز از نظر قوانین بین الملل تا جایی که من میدانم کار غلطی است چون حق نداریم ملیت خود را چیز دیگری وارد کنیم (کاری که خیلی ها میکنند و خود را افغانی ، پاکستانی و .... معرفی میکنند تا این مدارک را بگیرند !!! (متاسفانه هیچکدام از اسمایلی هایی که من دارم نمیتوانند یک خنده ددرناک و تلخ را نشان دهند ! )

3- مشکلاتی که آموزشگاهها دارند. مثلا در اصفهان یادم است آموزشگاه معروفی چون یک نفر را برای دوره آیزا سرور کم داشت ، به کسی که حتی دوره ویندوز اکس پی را طی نکرده بود گفت برود سر کلاس آیزا سرور !

4- دو.ره های فشرده اصلا خوب نیستند !!!!!!! چه کسی میتواند MCSE را در 4 ماه یاد بگیرد ؟؟؟ این دوره باید حداقل 2 سال طول بکشد ! متاسفانه غوغای پول و بی اطلاعی ما به اسن مساله دامن میزند ....

موارد بعد را هم ان شا ا... بعدا عرض خواهم کرد ..

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
4- دو.ره های فشرده اصلا خوب نیستند !!!!!!! چه کسی میتواند MCSE را در 4 ماه یاد بگیرد ؟؟؟ این دوره باید حداقل 2 سال طول بکشد ! متاسفانه غوغای پول و بی اطلاعی ما به اسن مساله دامن میزند ....

شخصا با این مورد موافق نیستم ... بستگی به استعداد دارد و نه چیز دیگه
من خودم MCSE رو 7 ماهه یاد گرفتم و 3 ماه هم تدریس کردم .

اما Cisco رو 3 ماهه تونستم خودم بخونم .

جاوید ایران

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
12

بهروز جان شما دوره ها را کجا گذراندید؟ چون من هم دوره ی فشرده MCSE را در مدت 3 ماه گذراندم و هم اکنون هم درحال خواندن کتابها برای دادن امتحان ها هستم.

شما امتحان ها را داده اید؟

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70

بهروز جان :)؛ منظور من کسانی مثل شما نبود که روزی 10 ساعت با کامپیوتر کار میکنند و از پایه قوی هستند :):)

منظورم دوستانی بود که با عدم آشنایی کافی حتی نسبت به ویندوز ، با حجم عظیم تبلیغات این شرکتها اینطور تصور میکنند که صرفا با شرکت در این دوره ها همه چیز را بدست می آورند و معجزه ای صورت میدهد . :):)

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
ظاهرا به جز مدیران ، دیگر دوستان نمیتوانند در این تاپیک پست بزنند . دوستانی که مشکل دارند لطف کنند و به بنده اطلاع دهند

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
بهروز جان شما دوره ها را کجا گذراندید؟ چون من هم دوره ی فشرده MCSE را در مدت 3 ماه گذراندم و هم اکنون هم درحال خواندن کتابها برای دادن امتحان ها هستم.

شما امتحان ها را داده اید؟

والا امتحان دادنش که خفن پول می خواد ... والا من پولش رو ندارم :(

بهروز جان :)؛ منظور من کسانی مثل شما نبود که روزی 10 ساعت با کامپیوتر کار میکنند و از پایه قوی هستند :):)

منظورم دوستانی بود که با عدم آشنایی کافی حتی نسبت به ویندوز ، با حجم عظیم تبلیغات این شرکتها اینطور تصور میکنند که صرفا با شرکت در این دوره ها همه چیز را بدست می آورند و معجزه ای صورت میدهد . :):)

درسته ... کلا سر این جور مدارک علاقه حرف اول و آخر رو می زنه . من خیلیا رو دیدم که میان توی دو سه ترم اول جا می زنند .

MCSD رو اطلاعاتی راجبش ندارم .. اما MCSE به شدت علاقه می خواد

جاوید ایران

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
12
من هم با نظر دوستان موافقم و صد در صد علاقه سخن اول را می گوید و نیز مطالعه و کار عملی بسیار.

راستی جناب علیرضا در مورد اینکه با هویت ایرانی نمی توان امتحان داد تا آنجایی که من پرس و جو کردم در فرم ثبت نام ملیت پرسیده نمی شود و فقط کشوری که شما از آنجا می خواهید امتحان بدهید باید انتخاب شود و از آنجایی که امتحانات در ایران به صورت ریموت برگزار می شود شما به عنوان نمونه کشور خود را دوبی یا ترکیه اعلام می کنید و آزمونها را برگزار می کنید.

زیرا اگر بنا بر ملیت قرار به امتحان دادن باشد، مثلا یک شخص ایرانی که در یک کشور دیگر زندگی می کند نمی تواند به دلیل ایرانی بودن امتحان دهد که این نامعقول می باشد. :wacko:

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
من هم با نظر دوستان موافقم و صد در صد علاقه سخن اول را می گوید و نیز مطالعه و کار عملی بسیار.

راستی جناب علیرضا در مورد اینکه با هویت ایرانی نمی توان امتحان داد تا آنجایی که من پرس و جو کردم در فرم ثبت نام ملیت پرسیده نمی شود و فقط کشوری که شما از آنجا می خواهید امتحان بدهید باید انتخاب شود و از آنجایی که امتحانات در ایران به صورت ریموت برگزار می شود شما به عنوان نمونه کشور خود را دوبی یا ترکیه اعلام می کنید و آزمونها را برگزار می کنید.

زیرا اگر بنا بر ملیت قرار به امتحان دادن باشد، مثلا یک شخص ایرانی که در یک کشور دیگر زندگی می کند نمی تواند به دلیل ایرانی بودن امتحان دهد که این نامعقول می باشد. :wacko:
پیمان جان

اولین مرحله ایجاد وب اکانت در این وب سایت است که برای مایکروسافت امتحان برگزار میکند

در قسمت انتخاب کشور نشانی از ایران عزیزمان نیست که نیست !

در این بخش هم شما میتوانید به دنبال یک تست سنتر بگدید که بازهم از ایران خبری نیست !

کلا اعمال اینگونه امتحانات توسط سایت https://www7.pearsonvue.com/ انجام میشود . میتواندی در آن ، schedule a test را انتخاب کنید . ببینید چه میشود

:D

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
پیمان جان

اولین مرحله ایجاد وب اکانت در این وب سایت است که برای مایکروسافت امتحان برگزار میکند

در این بخش هم شما میتوانید به دنبال یک تست سنتر بگدید که بازهم از ایران خبری نیست !

کلا اعمال اینگونه امتحانات توسط سایت https://www7.pearsonvue.com/ انجام میشود . میتواندی در آن ، schedule a test را انتخاب کنید . ببینید چه میشود

:D
این هم لینک سایت خود مایکروسافت : http://www.microsoft.com/events/teched2007/testingcertification.mspx

جاوید ایران

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
12

درست است،

ولی نیازی به ملیت نمی باشد و فقط کشوری را که شما می خواهید از آنجا امتحان را بدهید مهم است که خوب ایران بخاطر تحریم در لیست نمی باشد و شما چون به صورت ریموت آزمون می دهید گویی که در کشوری دیگر هستید و دیگر مهم نیست که ملیت شما چه می باشد!

amin.ypro

Registered User
لایک‌ها
1
امتحان در ایران ممنوع است. ولی Microsoft به کسی که دارای مدرکش است احترام مگذارد با اینکه موقع ورو به سایت Secure ئایکروسافت متوجه IP های ایران می شود. من خودم تا MCSA2003 خوندم. و مدرکشم گرفتم. دورهای بسیار مفید است. اطلاعات در زمینهی کامپیوتر واقعا زیاد می شود. اما الان امتحان در ایران مقدور است. نماینده دوبی تو ایران امتحان میگیره

fozool

Registered User
لایک‌ها
36
اگه ممكنه درم مورد MCTS هم توضيح بدين
كدوم موسسه (كهكشان- آرينا )را واسه طي اين دوره ها توصيه ميكنيد؟

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
مجتمع فنی هم برگزار میکنه. ولی فکر کنم گرونتر از جاهای دیگه باشه.هر آزمونش 260 تومنه.
برای آمادگی هم باید تستهاشو بگیری بخونی.
تو 4shared سرچ کنید:
مثلا دوره foundation کدش 536-70 هست سرچ کن: 536-70
هم Testking هست هم Actualtest که مال Actualtest جواب تشریحی داره.

کد دوره های MCTS
Foundation2.0:70-536
Sqlserver2005: 70-431
windows Based:70-526
Web Based: 70-528
مال distributed رو نمی دونم چنده.

Last edited:
بالا