برگزیده های پرشین تولز

تبدیل مودم TD-LTE مبین نت به روتر ADSL

hamid1984m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان
من مودم ADSL ام TP-Link هست و آنتن دهیش توی اتاقا ضعیفه، خواستم یه مودم مبین نت دارم اگه بشه به عنوان روتر و برای تقویت سیگنال ازش استفاده کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید اگه امکانش باشه. تشکر

Amirpooyan

Registered User
لایک‌ها
20
سلام دوستان
من مودم ADSL ام TP-Link هست و آنتن دهیش توی اتاقا ضعیفه، خواستم یه مودم مبین نت دارم اگه بشه به عنوان روتر و برای تقویت سیگنال ازش استفاده کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید اگه امکانش باشه. تشکر
اگه درست متوجه شده باشم شما می خواهید از یکی از دستگاه های که نام بردید به عنوان WiFi Repeter یا WiFi Extender استفاده کنید، که اگه حدس من درست باشه یکم عنوان تاپیک تون غیر مرتبط با قصد شماست.

من دو تا مودم TD-LTE از برند هوواوی مربوط به ایرانسل و مبین نت رو دیدم، قابلیت WiFi Repeter و یا WDS رو ندارن.

اما چند تا مودم ADSL از برند TP-Link مثل W8968 و W8970 رو دیدم که قابلیت WDS رو دارند، که در شرایط شما اگه مودم TP-Link شما این قابلیت رو داشته باشه، کمکی به شما نمیکنه، چون Access Point اصلی شما اونه.

تنها راهی که به نظر من میرسه، اینه که کابل شبکه از مودم خودتون تا اون محلی که سیگنال WiFi ضعیف است بکشید و در آنجا به مودم TD-LTE خودتان وصل کنید.

البته قبل از این کار مودم TD-LTE خودتان را طوری تنظیم‌کنید که تمامی ‌تنظیمات WiFi اعم از SSID ، channel و Password و ... یکی باشه و همچنین DHCP را نیز غیر فعال کنید و IP آن را چیزی قرار بدید که تو رنج مودم ADSL تون باشه و متفاوت از IP که برای مودم ADSL تنظیم شده.

در چنین شرایطی وقتی مودم TD-LTE رو روشن میکنید، مثل یک سویچ عمل میکنه و چون تنظیمات WIFI اون با مودم ADSL تون یکی هست، دیواس ها بدون مشکل می تونن به اون وصل بشن‌ و مثلا Wifi Repeter عمل میکنه.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

بالا