برگزیده های پرشین تولز

بورس چطوره ؟

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,505
سلام . میدونم که درامد ثابت نیست و متغیره . میدونم کارهرکسی نیست و باید وقت گذاشت و یادگرفت
و جدا از اینها بورس چیزی هست که بشه به عنوان درامد همیشگی بهش نگاه کرد ؟ یعنی هرماه سود بیشتر از ضرر باشه ؟
بورس براساس علمه یا یجورایی شانس و مافیا بستگی داره؟

اگه دوست داشتید درامد خودتون رو از بورس بگید.
ممنون
پ.ن:یکی میگفت ماهانه حدودن 30ت درمیاره از بورس . و کارشو ول کرده و دیگه چسبیده به بورس .خیلی برام جالب شد پیگیربشم برم یادبگیرم.

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
من از شنبه وارد بورس شدم و عرضه اولیه هجرت رو خریدم .
حوصلم هم نشد تحلیلا رو درست بخونم و یاد بگیرم امروز با مطالعه خیلی کم و ریسک سهام پاکشوما ، تاصیکو و کویر یزد رو خریدم .

فعلا با یه مبلع کم شروع کردم دستم راه بیفته ولی اینطوری که از اطرافیا شنیدم خودش یه شغله و جوابگوی مخارج زندگی هست .

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
به نظر من حتما وارد بورس شوید و تجربه اش کنید. نترسید، قرار نیست چیز زیادی را از دست بدهید.

اما، بورس محلی برای ما جوان ها نیست. ما باید به مشاغل دیگری اشتغال داشته باشیم اما خب وضعیت مملکت ما چنین است که حتی با هفته ای 1 ساعت کار شما را فردی دارای کار به شمار می آورند و دست آخر می بینند که 12 درصد از مردم کشور بیکارند!!!

در واقع بورس گریزی از این واقعیت شده است که ما کار نداریم!!!

اما من به عنوان تازه کار می خواهم تجربیات خودم را با شما به اشتراک بگذارم! آن فردی را که می بینی ماهیانه 30 میلیون تومان از بورس در می آورد حداقل 300 میلیون سرمایه در بورس گذاشته است. در واقع بخش اعظم سود آوری بورس مربوط به آن است که چقدر سرمایه وارد کنید. به نظرم اگر قصدتان گذراندن امور از طریق بورس است باید حداقل 100 میلیون سرمایه گذاری کنید.

پ.ن. افتک بورس را قبول نداشت :D

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
فعالیت در بورس کار راحتی نیست .
کلا منطقی نیست که کار راحتی وجود داشته باشه که درآمدش هم بالا باشه . چون اگر اینطور باشه که نصف جمعیت کشور کارشون رو ول میکنند و میرن سراغ کار راحت پردرآمد !
موفقیت در بورس هم نیاز به مطالعه و تلاش زیاد داره .
شما باید همیشه در حال آموزش و مطالعه باشید .
اگر اول کار هستنید بنظرم کمی اصول حسابداری و کمی اقتصاد خرد و کلان بخوانید و بعد هم در مورد مفاهیم پایه ای بازار سرمایه مطالعه کنید .
بخشی از آموزش هم با فعالیت در بورس بدست میاد . برای اینکار هم سرمایه کمی وارد بورس کنید تا تجربتون بالا بره .
موفق باشید

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
سلام . میدونم که درامد ثابت نیست و متغیره . میدونم کارهرکسی نیست و باید وقت گذاشت و یادگرفت
و جدا از اینها بورس چیزی هست که بشه به عنوان درامد همیشگی بهش نگاه کرد ؟ یعنی هرماه سود بیشتر از ضرر باشه ؟
بورس براساس علمه یا یجورایی شانس و مافیا بستگی داره؟

اگه دوست داشتید درامد خودتون رو از بورس بگید.
ممنون
پ.ن:یکی میگفت ماهانه حدودن 30ت درمیاره از بورس . و کارشو ول کرده و دیگه چسبیده به بورس .خیلی برام جالب شد پیگیربشم برم یادبگیرم.
به طور خلاصه بخوام بگم، بورس همون قماره ، منتها اسمش شیک و بزک شده ست و حساسیتی از این حیث روش وجود نداره. اگه قمار باز خوبی هستید و هیجان رو دوست دارید، میتونید امتحانش کنید!
در ایران هم به طور عمده افرادی به این بازار به عنوان محل کسب درآمد نگاه میکنند که فاقد تخصص و مهارت و توانایی خاصی برای کسب درآمد هستند و به نوسانات بورس دلخوش هستند تا یه چیزی گیرشون بیاد. هرچند که به عنوان سرگرمی و شاید درآمد جنبی زیاد هم بد نیست.
اگه فکر می کنید که فعالیت در بورس میتونه از لحاظ مالی تأثیر مثبت شگرف و قابل توجهی در زندگی شما بگذاره ، به عقیده من سخت در اشتباهید.
موفق باشید

Last edited:

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
به طور خلاصه بخوام بگم، بورس همون قماره ، منتها اسمش شیک و بزک شده ست و حساسیتی از این حیث روش وجود نداره. اگه قمار باز خوبی هستید و هیجان رو دوست دارید، میتونید امتحانش کنید!
در ایران هم به طور عمده افرادی به این بازار به عنوان محل کسب درآمد نگاه میکنند که فاقد تخصص و مهارت و توانایی خاصی برای کسب درآمد هستند و به نوسانات بورس دلخوش هستند تا یه چیزی گیرشون بیاد. هرچند که به عنوان سرگرمی و شاید درآمد جنبی زیاد هم بد نیست.
اگه فکر می کنید که فعالیت در بورس میتونه از لحاظ مالی تأثیر مثبت شگرف و قابل توجهی در زندگی شما بگذاره ، به عقیده من سخت در اشتباهید.
موفق باشید
صد در صد غلطه!!! بورس با تحلیل و سواد پیش میره نه با شانس که اسمشو بزاری قمار.

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,559
من 6 ساله تو بورس هستم
باید بگم گزینه بورس وقتی مناسب بود که شاخص کل اقتصاد 120 هزار بود الان 255 هزار واحد هست که تا 340 هزار واحد میتونه رشد کنه و بعدش سقوط سرمایه

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
فارکس هم با تحلیل و سواد پیش میرفت، چرا غیر قانونی شد؟

با احترام
با احترام :
شاید چون نمیتونستن نظارت مستقیم روش داشته باشن یا شاید به خاطر قضیه خروج ارز؟ درسته ؟

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
موفق باشید

البته همونجور که باز کننده تاپیک گفت منم کسایی رو میشناسم که با همین بورس دارن مبالغ بسیار خوبی رو در میارن
و از کارهایی که کلی باید جون بکنی و اخرش هم یه حقوق کم بهت بدن خیلی وضعشون بهتره
همونطور که کاربر forsoh هم گفت بستگی زیادی به این داره با چقدر تو بورس کار میکنی

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,909
یه روز صبح با کلی امید رفتم بورس که فقط یاد بگیرم هدفم سود نبود, دیدم تعطیله
پرسیدم گفتن که پنج شبه ها بورس تعطیله بقیه روز ها هم تا 12 ظهر بازه
:general502: به همچین بورسی
اگر خوب بود قطعا همه حجوم میاوردن به بورس نه اینکه تعطیلش کنن
سود کجاست؟ ببینید مردم به کجا مثل زامبی شلوغ میکنن الان همه حجوم بردن به زمین خواری و احتکار اجناس دیگه همه زرنگ شدن واسه سکه, دلار, زمین و ملک و انبار کالا احتکار کنن

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
با احترام :
شاید چون نمیتونستن نظارت مستقیم روش داشته باشن یا شاید به خاطر قضیه خروج ارز؟ درسته ؟

بله فارکس بحث کلاهبرداری هایی که میشد بود، بحث بروکرهای دزد بود و.. ولی خب کسانی هم بودن که اینکاره بودن و کسب درآمد میکردن و به واسطه ی این قانون شاید خیلی ضرر کردن، منتهی بیشتر منظورم مقایسه کردن بود، نظر من اینه که 50% قمار هست و شاید 50% هم تحلیل و شانس.. فرقی هم بین بورس و فارکس نیست..

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,559
طبیعت بورس یعنی نوسان بین یک یا چند نقطه
برعکس نوسان گرفتن یعنی ضرر
یعنی در اوج قیمت خریدن وپایینتر خریدن
بهتره اینجور آدم ها وارد بورس نشن
سهام رو باید در کف خرید و در وقتیکه در سود هستی اختیار فروش با خودت باشه

davi12

Registered User
لایک‌ها
780
من 6 ساله تو بورس هستم
باید بگم گزینه بورس وقتی مناسب بود که شاخص کل اقتصاد 120 هزار بود الان 255 هزار واحد هست که تا 340 هزار واحد میتونه رشد کنه و بعدش سقوط سرمایه
من از بورس سر در نمیارم ولی هم زمان با زمانی که اول سال 97 شروع به رشد کرد که قیمت دلار بالارفت و الان هم تقریبا 3 برابر شده .وقتی دلار بالا میره تجهیزات و قیمت زمین اون کارخانه هم بالا می ره با هم نسب مستقیم ندارند؟

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
من از بورس سر در نمیارم ولی هم زمان با زمانی که اول سال 97 شروع به رشد کرد که قیمت دلار بالارفت و الان هم تقریبا 3 برابر شده .وقتی دلار بالا میره تجهیزات و قیمت زمین اون کارخانه هم بالا می ره با هم نسب مستقیم ندارند؟

درسته با بالا رفتن دلار معمولا در کشور ما همه چیز بالا میره و قیمت زمین و تجهیزات کارخانه ها هم بالا میره . که بهش میگن ارزش جایگزینی .
منتها بالا رفتن ارزش جایگزینی همیشه باعث افزایش قیمت سهام نمیشه . سهامدار انتظار افزایش سود داره . الان ایران خودرو و سایپا اینهمه زمین و تجهیزات دارند . اما قیمتشون رو مقایسه کنید با سهامی مثل پتروشیمی زاگرس یا شرکت ریشمک و ...

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,559
وقتی دلار گرون میشه قیمت همه چیز میخواد خودشو با دلار جفت کنه
دقیقا زدی تو خال
ضمنا اقتصاد ایران بشدت از گرونی دلار ضربه میخوره
و همیشه باید پوزیشن های سرمایه گذاری رو عوض کرد

timsar1

Registered User
لایک‌ها
133
برای عزیزانی که تازه میخوان شروع کنن صندوق های سرمایه گذاری سهامی توصیه میشه . عمدتا امسال سود های خیلی خوبی دادن

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
من خودم چند سال پیش حرفه ای بت میزدم یادش بخیر همین جا گروه تشکیل داده بودیم و اونقدر تاپیکمون فعال شده بود که به سایت اخطار داده بودن که تاپیکو ببندید
الانم که سه ساله توی بورسم

این دو تفاوت های اساسی با هم دارند توی بت شما آخرش میبازی مگه این که راه عجیب غریبی رو کشف کرده باشی به شخصه فقط یک نفر رو می شناختم که تونسته بود بنگاه های شرطبندی رو شکست بده - تعداد این افراد بسیار کمه
اما توی بورس خیلی وقت ها اکثرا برنده میشن شما یه سهمی مثل فولاد یا شرکت های پتروشیمی رو تو سه چهار سال اخیر ببینید که چند برابر شده! توی این چند سال اخیر کسی نمیتونه ادعا کنه من سهم فولاد یا فلان پتروشیمی رو خریدم ضرر کردم هر کی که خریده حداقل یک سال نگهش داشته سود کرده
توی فیلم گرگ وال استریت یک سکانس معروفی هست که دی کاپریو با اون یکی همکارش توی رستوران صحبت میکنه و اون همکار میگه که تو باید از جیب بقیه برداری بذاری توی جیب خودت ودهن زنت و این واقعیت وال استریته و ... در صورتی که واقعا اینجوری نیست چون اولا اون فیلمه دوما اونا بورس باز نبودن یه چیزی شبیه کارگزاری بودن سوما وقتی که یک شرکتی که با دلار 3500 تومنی صادرات داشته حالا با دلار 11000 تومنی و به این خاطر سودش زیاد شده، از جیب کدوم سهامداری این سود به دست اومده که شما بخوای برداری بذاری توی جیب خودت؟

صد البته که معامله کردن بدون تحلیل و دانش کافی باعث میشه گیر سفته بازان بیفتی و از جیبت بردارن و بذارن توی جیب خودشون اما اگر با تحلیل بری جلو و سهم بنیادی بخری سوای مشکلات کلانی که در کشور هست میتونی همیشه سود کنی این مشکلات هم جزئی از ریسک این کار هست مثل همه کارها که شما باید مدیریتش کنید

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
من 6 ساله تو بورس هستم
خیلی شرکت ها هنوز به خاطر دلار قیمتی که باید پر میکردن رو پر نکردن توی سهمهای بنیادی ما این ها رو به وفور می بینیم
شرایط سیاسی پی بر ای شرکت های بزرگ رو بدجوری آورده پایین لطفا به پی بر ای شرکت هایی نظیر فولاد و پتروشیمی ها نگاه کنید
این که دلار باعث رشد دو برابری بورس شد و این که بورس ایران همیشه یک بازار دلاری و کامودیتی محور هست درش شکی نیست اما معنیش این نیست که دیگه سهمی قرار نیست صعود کنه یا بورس بعدش سقوط میکنه شرایط دائم در حال عوض شدنه یک شرکت طرح توسعه داره یک شرکت به خاطر ارزون تر شدن کامودیتی ها خرج خرید مواد اولیه اش ارزون میشه یک شرکت در شرف راه اندازیه، یه شرکت تجدید ارزیابی داره و ...

خلاصه کلام: همون طور که اشاره کردید بورس نسبت به قیمت فعلی 40 - 50 درصد دیگه به فعالان بازار بدهکاره بعدش سقوطی در کار نیست تازه میشه متعادل
بعدش دیگه کار کمی سخت میشه دیگه خبری از رشد دست جمعی سهم ها نخواهد بود اما همچنان میشه از این بازار سود کسب کرد

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سلام

یادش بخیر حدود ۱۵ سال پیش بورس و فارکس رو شروع کردم سنم قانونی نبود به اسم پدرم حساب باز کردم
بورس ایران تلفنی بود زنگ میزدم کارگذاری و خرید میکردم و . . .
بورس ایران برای افراد صبور بشدت سوده هست بجز یکسری سهم های خاص شما در سال میبینید که یک سهم رو در هر قیمتی خریده باشید باز میتونید سود کنید

موردی که خیلی ها بهش توجه نمیکنن اینکه بورس یا باید تمام وقت پیگیر باشی و تنها شغلت باشه تا بتونی ازش درامد خوب کسب کنی
یا باید سرمایه مازاد بر درامد ماهیانه ات رو داخلش سرمایه گذاری کنی نه اینکه توقع داشته باشی اخر ماه سه میلیون سود کرده باشی و . . .
بحث درامد با سرمایه گذاری متفاوت هست
اگر دنبال درامد در بورس ایران هستید شما نیاز به پول و زمان مناسب دارید والی برید سر یک کار مازاد درامدتون رو در بورس سرمایه گذاری کنید

بحث فارکس هم چون از طرف دولت حمایت نمیشه نمیتونیم سرمایه گذاری سنگین کنیم مثل من چند هزار دلارتون رو میکشن بالا دستتون به هیچ کجا بند نیست
دولت اتی سکه رو راه اندازی کرد بعد دید همین رو نمیتونه کنترل کنه جمعش کرد :general509:

بالا