برگزیده های پرشین تولز

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
منظورم فقط شرکتهای بزرگ نبود که، گفتم بخش زیادی از نمادها. شرکتای بزرگ که 3 برابر شدن به طور میانگین. ولی خیلی از نمادهای دیگه بیش از اینا رشد کردن.

تمام نمادهای دارویی بین 5 تا 10 برابر

تمام غذایی ها بین 5 تا 10 برابر

تمام نمادهای کاشی سرامیک 5 تا 10 برابر

معدنی ها مثل کبافق و کمنگنز 7 برابر

گروه قند و شکر همه بین 4 تا 8 برابر

شیمیایی ها مثل شفارس و شسینا 8 و 10 برابر

خرینگ خوساز خلنت خفنر ختراک 5 تا 10 برابر

و ...

البته وبملت هم به عنوان پرچمدار بورس 7 برابر شده.
یعنی الان همشون قیمتاشون واقعی نیستش و بالاتر از حد خودشون هستن و امکان ریزش کلی رو دارن؟

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
یعنی الان همشون قیمتاشون واقعی نیستش و بالاتر از حد خودشون هستن و امکان ریزش کلی رو دارن؟
نمیدونم! منم چون توی بورس مبتدی هستم پرسیدم شاید چیزی دستگیرم شه.

اما سهام دارویی رو من از هفته پیش تقریبا هیچ تردیدی نداشتم که اصلاحات و یا شاید حتی ریزش های سنگین خواهد داشت ‌که خیلی زود همونطوری شد.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
آخه موضوع اینه که شاخص بورس با وجود همون شر‌کت های نه چندان خوب و زیانده الان اینقدره. اگه اونا رو جدا کنی سهام بخش زیادی از شرکت ها ۵ تا ۷ برابر شدن. آیا این ۵ تا ۷ برابر شدن قیمت ها که بسیار بیشتر از تورم کشور و ۲ برابر افزایش قیمت دلار بوده با همین نگاه و تحلیل توجیه اقتصادی و علمی داره؟

ساده تر بگم: وقتی سهام شرکتی ۶ برابر رشد کرده و دلار ۳ برابر، یعنی اون سهام در بازار جهانی دو برابر شده. آیا واقعا عملکرد اون شرکت در یک سال اخیر به همین اندازه خوب بوده؟ یا اصلا نیازی نیست عملکرد شرکت به انداره رشد قیمتش خوب باشه؟
دوست عزیز این حرف شما که دلار یا تورم سه برابر شده پس باید سهم هم نهایت سه برابر بشه کاملا غلطه
یه مثال ساده می زنم (با فرض این که فقط پارامتر سه برابر شدن تورم را در نظر بگیرم)
فرض کنید ما صاحب یک ساندوچ فروشی هستیم و سود و هزینه های ماهیانه این ساندویچ فروشی هم به شرح زیر هست
هزینه مواد اولیه: 4 میلیون تومان
هزینه اجاره: 1 میلیون تومان
هزینه دو نفر کارگر: 3 میلیون تومان
هزینه آب و برق و گاز: 500 هزار تومان
متفرقه: 500 هزار تومان
فروش ماهیانه: 14 میلیون تومان
سود خالص: 5 میلیون تومان

حالا فرض کنید به خاطر تورم، نرخ ساندویچ دو برابر میشه. اتفاقی که می افته به صورت زیر هست:

هزینه مواد اولیه: 8 میلیون تومان
هزینه اجاره: 1.5 میلیون تومان
هزینه دو نفر کارگر: 4 میلیون تومان
متفرقه: 1 میلیون تومان
فروش ماهیانه: 28 میلیون تومان
سود خالص: 13 میلیون تومان

همانطور که می بنید سود خالص از دو برابر بیشتر شد - این یک مثال ساده بود برای این که بگم اگر به هر دلیلی نرخ فروش مثلا دو برابر بشه سود اون شرکت هم قرار نیست دو برابر بشه بلکه میتونه چندین برابر بشه - برای این که بیشتر این مساله قابل درک بشه یک معدنو به جای ساندوچ فروشی جای گذاری کن - چه اتفاقی می افته؟ هزینه مواد اولیه ثابت میمونه و سود 13 میلیونی به 17 میلیون افزایش میکنه یعنی با دو برابر شدن نرخ، سود تقریبا سه برابر میشه - صورت های مالی و ساختار شرکت ها همین هست

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
نظر دوستان در خصوص خرید سهام بر پایه رفتار سهامداران عمده حقوقی چیست؟ یعنی بیاییم ببینیم که مثلا #تاصیکو سبدش را چگونه تنظیم می کند و ما پس از بررسی های مختلف به یک یا چند سهم از چیزی که تاصیکو دارد ورود کنیم. :)

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
نظر دوستان در خصوص خرید سهام بر پایه رفتار سهامداران عمده حقوقی چیست؟ یعنی بیاییم ببینیم که مثلا #تاصیکو سبدش را چگونه تنظیم می کند و ما پس از بررسی های مختلف به یک یا چند سهم از چیزی که تاصیکو دارد ورود کنیم. :)

توجه به رفتار حقوقی خوبه ولی خرید بر مبنای رفتار حقوقی نه .
حقوقی ها هم خیلی اشتباه میکنند . شاید کارشناسان خوبی داشته باشند ولی از اشتباه مصون نیستند .
دید و هدف حقوقی ها گاهی با حقیقی ها فرق داره . مثلا حقوقی تاید واتر رو میخره که سال بعد قرارداد توسعه چابهار رو بگیره و بعد از سه سال به سود برسه . ولی آیا همه حقیقی ها دید سه سال به بالا دارند ؟
گاهی حقوقی دنبال کرسی هیئت مدیره هست و ممکنه سهم رو گرونتر از قیمت ذاتی بخره .
گاهی حقوقی مجبوره سهم ارزشمندی رو بفروشه که از سهام اصلی خودش حمایت کنه یا بدهی ها ش رو بده یا تو افزایش سرمایه سهم دیگری شرکت کنه و ...

ضمنا فرض کنیم مثلا من یک حقوقی را خیلی قبول دارم و مطمئنم بهترین خرید ها را دارند ، خوب بهتر است سهام همان شرکت را بخرم ( در صورتی که در بورس عرضه شده باشد البته ) .

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
توجه به رفتار حقوقی خوبه ولی خرید بر مبنای رفتار حقوقی نه .
حقوقی ها هم خیلی اشتباه میکنند . شاید کارشناسان خوبی داشته باشند ولی از اشتباه مصون نیستند .
دید و هدف حقوقی ها گاهی با حقیقی ها فرق داره . مثلا حقوقی تاید واتر رو میخره که سال بعد قرارداد توسعه چابهار رو بگیره و بعد از سه سال به سود برسه . ولی آیا همه حقیقی ها دید سه سال به بالا دارند ؟
گاهی حقوقی دنبال کرسی هیئت مدیره هست و ممکنه سهم رو گرونتر از قیمت ذاتی بخره .
گاهی حقوقی مجبوره سهم ارزشمندی رو بفروشه که از سهام اصلی خودش حمایت کنه یا بدهی ها ش رو بده یا تو افزایش سرمایه سهم دیگری شرکت کنه و ...

ضمنا فرض کنیم مثلا من یک حقوقی را خیلی قبول دارم و مطمئنم بهترین خرید ها را دارند ، خوب بهتر است سهام همان شرکت را بخرم ( در صورتی که در بورس عرضه شده باشد البته ) .

نه منظورم اینقدر کور کورانه نبود.

ببینید ما حدود 600 شرکت بورسی داریم. قاعدتا هر سری که نمی توانیم تمام این شرکت ها را بررسی کنیم. باید یک راهی پیدا کنیم تا این سیاهه را محدود به چند شرکت برای بررسی کنیم. برخی می آیند صنعت را آنالیز می کنند، برخی می آیند به اندیکاتورها و اوسیلاتورها نگاه می کنند و مثلا برخی هم می آیند سهم های با p/e پایین را بر می گزینند. من می گویم چه اشکال دارد برای محدود کردن این سیاهه 600 شرکت بورسی به رفتار سهامداران حقوقی توجه کنیم. من امروز حساب کردم دیدم از 20 شرکت سرمایه گذاری 14 شرکت در سبد سهامشان #کگل دارند :D خب وقتی تیم 14 شرکت سرمایه گذاری به این نتیجه رسیده که باید #کگل بخرند ما که باشیم که بخواهیم مخالفت کنیم! من می گویم #کگل باید برود در واچ لیست. باید در موقعیت مناسب شکارش کنیم. نمی گویم فردا برویم بخریمش ولی می گویم باید قطعا در واچ لیست ما باشد.

چرا این را می گویم؟ من #کپشیر دارم. یعنی بیشترین وزن سبدم متعلق به #کپشیر است. تنها دو شرکت پشم شیشه در ایران فعالیت دارند که بزرگترین و قدیمی ترین آن #کپشیر است. دیشب داشتم از سر بیکاری برای بار چندم گزارش تفسیری #کپشیر را می خواندم. دیدم در راهبرد فروش گفته که ما گوش به فرمان #تاصیکو هستیم. اصلا چرا #تاصیکو باید برود این فسقلی را بخرد؟ چون قرار است سوخت گران شود و شرکت ها راحت ترین راه برایشان عایق بندی لوله هایشان به وسیله پشم شیشه است. این سود شرکت را به شدت بالا می برد. یا همان مثال هایی که خودتان زدید. یا مثلا قندی ها! این خودرویی ها چرا قبل از رشد جهشی قندی ها رفته بودند سهام قندی خریده بودند؟

من حیث المجموع من نمی گویم چون #تاصیکو رفت فلان سهم را خرید من هم بروم بخرمش اما قطعا در آن سهم خبری است. باید در واچ لیست بگذارمش و در قیمت مناسب به آن ورود پیدا کنم. چون به خرید شرکت سرمایه گذاری اشاره کردید باید بگویم، خیلی از شرکت های سرمایه گذاری خودشان رفته اند سهام #وغدیر را خریده اند :D نمی دانم چرا!

در کل من دنبال راهی برای محدود کردن لیست شرکت های بورسی برای بررسی شان هستم. شما خودتان از چه روشی استفاده می کنید؟

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
نه منظورم اینقدر کور کورانه نبود.

ببینید ما حدود 600 شرکت بورسی داریم. قاعدتا هر سری که نمی توانیم تمام این شرکت ها را بررسی کنیم. باید یک راهی پیدا کنیم تا این سیاهه را محدود به چند شرکت برای بررسی کنیم. برخی می آیند صنعت را آنالیز می کنند، برخی می آیند به اندیکاتورها و اوسیلاتورها نگاه می کنند و مثلا برخی هم می آیند سهم های با p/e پایین را بر می گزینند. من می گویم چه اشکال دارد برای محدود کردن این سیاهه 600 شرکت بورسی به رفتار سهامداران حقوقی توجه کنیم. من امروز حساب کردم دیدم از 20 شرکت سرمایه گذاری 14 شرکت در سبد سهامشان #کگل دارند :D خب وقتی تیم 14 شرکت سرمایه گذاری به این نتیجه رسیده که باید #کگل بخرند ما که باشیم که بخواهیم مخالفت کنیم! من می گویم #کگل باید برود در واچ لیست. باید در موقعیت مناسب شکارش کنیم. نمی گویم فردا برویم بخریمش ولی می گویم باید قطعا در واچ لیست ما باشد.

چرا این را می گویم؟ من #کپشیر دارم. یعنی بیشترین وزن سبدم متعلق به #کپشیر است. تنها دو شرکت پشم شیشه در ایران فعالیت دارند که بزرگترین و قدیمی ترین آن #کپشیر است. دیشب داشتم از سر بیکاری برای بار چندم گزارش تفسیری #کپشیر را می خواندم. دیدم در راهبرد فروش گفته که ما گوش به فرمان #تاصیکو هستیم. اصلا چرا #تاصیکو باید برود این فسقلی را بخرد؟ چون قرار است سوخت گران شود و شرکت ها راحت ترین راه برایشان عایق بندی لوله هایشان به وسیله پشم شیشه است. این سود شرکت را به شدت بالا می برد. یا همان مثال هایی که خودتان زدید. یا مثلا قندی ها! این خودرویی ها چرا قبل از رشد جهشی قندی ها رفته بودند سهام قندی خریده بودند؟

من حیث المجموع من نمی گویم چون #تاصیکو رفت فلان سهم را خرید من هم بروم بخرمش اما قطعا در آن سهم خبری است. باید در واچ لیست بگذارمش و در قیمت مناسب به آن ورود پیدا کنم. چون به خرید شرکت سرمایه گذاری اشاره کردید باید بگویم، خیلی از شرکت های سرمایه گذاری خودشان رفته اند سهام #وغدیر را خریده اند :D نمی دانم چرا!

در کل من دنبال راهی برای محدود کردن لیست شرکت های بورسی برای بررسی شان هستم. شما خودتان از چه روشی استفاده می کنید؟

خوب اینی که الان میفرمائید یک بحث دیگری هست .
اول گفتید که
" یعنی بیاییم ببینیم که مثلا #تاصیکو سبدش را چگونه تنظیم می کند و ما پس از بررسی های مختلف به یک یا چند سهم از چیزی که تاصیکو دارد ورود کنیم. "
که من گفتم به دلایل بالا قبول ندارم .
ولی نوشته دوم میشود همان توجه به رفتار حقوقی که من گفتم موافقم .

در مورد محدود کردن سهام برای خرید هم من بطور کلی روش دکتر جهانخانی که چند صفحه قبل قراردادم و نوشتم ارزش ده بار خواندن دارد را می پسندم .

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
دوست عزیز این حرف شما که دلار یا تورم سه برابر شده پس باید سهم هم نهایت سه برابر بشه کاملا غلطه
یه مثال ساده می زنم (با فرض این که فقط پارامتر سه برابر شدن تورم را در نظر بگیرم)
فرض کنید ما صاحب یک ساندوچ فروشی هستیم و سود و هزینه های ماهیانه این ساندویچ فروشی هم به شرح زیر هست
هزینه مواد اولیه: 4 میلیون تومان
هزینه اجاره: 1 میلیون تومان
هزینه دو نفر کارگر: 3 میلیون تومان
متفرقه: 500 هزار تومان
فروش ماهیانه: 14 میلیون تومان
سود خالص: 5 میلیون تومان

حالا فرض کنید به خاطر تورم، نرخ ساندویچ دو برابر میشه. اتفاقی که می افته به صورت زیر هست:

هزینه مواد اولیه: 8 میلیون تومان
هزینه اجاره: 1.5 میلیون تومان
هزینه دو نفر کارگر: 4 میلیون تومان
متفرقه: 1 میلیون تومان
فروش ماهیانه: 28 میلیون تومان
سود خالص: 13 میلیون تومان

همانطور که می بنید سود خالص از دو برابر بیشتر شد - این یک مثال ساده بود برای این که بگم اگر به هر دلیلی نرخ فروش مثلا دو برابر بشه سود اون شرکت هم قرار نیست دو برابر بشه بلکه میتونه چندین برابر بشه - برای این که بیشتر این مساله قابل درک بشه یک معدنو به جای ساندوچ فروشی جای گذاری کن - چه اتفاقی می افته؟ هزینه مواد اولیه ثابت میمونه و سود 13 میلیونی به 17 میلیون افزایش میکنه یعنی با دو برابر شدن نرخ، سود تقریبا سه برابر میشه - صورت های مالی و ساختار شرکت ها همین هست
شما فرضیات بسیار خوشبینانه ای در نظر گرفتید و بعضی چیزا رو اصلا در نظر نگرفتید.

۱- کاهش قدرت خرید بر اثر تورم رو مطلقا در نظر نگرفتید که مورد بسیار عجیبی بود. اگر یک ساندویچ فروشی روزی ۲۰۰ ساندویج بفروشه، فردای دو برابر شدن قیمت مطلقا ۲۰۰ ساندویچ نخواهد فروخت

۲- هزینه آب برق و گاز چون سالیانه یکبار توسط دولت تعیین میشه با تاخبر نسبت به تورم تعدیل میشه و موکول میشه به بودجه سال بعد. به طور مثال سال آینده تمام این هزینه ها قطعا افزایش خواهد داشت

۳- افزایش نرخ اجاره مغازه رو بسیار خوشبینانه در نظر گرفتید. نرخ اجاره مغازه در نیم قرن گذشته هیچوقت پایین تر از نرخ تورم حرکت نکرده(!)

۴- هزینه های متفرقه در اکثر اوقات بسیار بیشتر از تورم رشد میکنه. مثلا پاکت و کیسه های پلاستیکی که تمام مغازه ها استفاده میکنن از کیلویی ۴ تومن در سال ۹۶ به کیلویی ۱۸ تومن در سال ۹۷ صعود داشت و حتی از افزایش قیمت دلار و سکه بیشتر رشد کرد.

تورم در تمام دنیا آفت اقتصاد حساب میشه و اینقدرهام پر خیر و برکت نیست!

Last edited:

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
شما فرضیات بسیار خوشبینانه ای در نظر گرفتید و بعضی چیزا رو اصلا در نظر نگرفتید.

۱- کاهش قدرت خرید بر اثر تورم رو مطلقا در نظر نگرفتید که مورد بسیار عجیبی بود. اگر یک ساندویچ فروشی روزی ۲۰۰ ساندویج بفروشه، فردای دو برابر شدن قیمت مطلقا ۲۰۰ ساندویچ نخواهد فروخت

۲- هزینه آب برق و گاز چون سالیانه یکبار توسط دولت تعیین میشه با تاخبر نسبت به تورم تعدیل میشه و موکول میشه به بودجه سال بعد. به طور مثال سال آینده تمام این هزینه ها قطعا افزایش خواهد داشت

۳- افزایش نرخ اجاره مغازه رو بسیار خوشبینانه در نظر گرفتید. نرخ اجاره مغازه در نیم قرن گذشته هیچوقت پایین تر از نرخ تورم حرکت نکرده(!)

۴- هزینه های متفرقه در اکثر اوقات بسیار بیشتر از تورم رشد میکنه. مثلا پاکت و کیسه های پلاستیکی که تمام مغازه ها استفاده میکنن از کیلویی ۴ تومن در سال ۹۶ به کیلویی ۱۸ تومن در سال ۹۷ صعود داشت و حتی از افزایش قیمت دلار و سکه بیشتر رشد کرد.

تورم در تمام دنیا آفت اقتصاد حساب میشه و اینقدرهام پر خیر و برکت نیست!
دوست عزیز این یک مثال بود مگر نه شرکت صادراتی که کاهش قدرت خرید سرش نمیشه
ضمنا اجاره هم تازه زیاد گرفتم

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سلام

یک سوال کوتاه !

چرا امریکا کشور آرزوهاست ؟

لطفا پاسخ سیاسی و مذهبی و . . . . ندهید این یک سوال بورسی هست

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
دوست عزیز این یک مثال بود مگر نه شرکت صادراتی که کاهش قدرت خرید سرش نمیشه
ضمنا اجاره هم تازه زیاد گرفتم
تا حدودی صحبت های شما درسته اما نه به صورت کامل
دیدگاه شما بر اساس مطالعه صورت های مالی شرکت هاست
بهتره دو گزارش از یک شرکت رو توضیح بدی تا مطلب بهتر درک بشه

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
سلام

یک سوال کوتاه !

ما یک قوم و خویشی داشتیم که در یکی از کشورهای اسکاندیناوی زندگی می کرد. بعد به آن یکی قوم و خویش ما می گفت، آره این کشوره جای خوبی است. نگران اجاره خانه نیستم اما هیچ وقت نمی توانم خانه بخرم. نگران کار نیستم اما سیستمش طوری است که هیچ وقت نمی توانم پولدار شوم. خلاصه همه چیزش به راه بود اما سیستم آن کشور طوری بود که نمی گذارد افراد میلیاردر شوند. بعد به این آشنای ما می گفت برو سمت کشورهایی مثل آمریکا و کانادا. اگر آنجا رفته بودم شاید الان خانه داشتم. خلاصه برای منی که محتاط هستم آمریکا جای خوبی نیست، اما برای کسی که تخصص و شهامت دارد آمریکا بهترین جا است. شاید به خاطر سیستمش است :D

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
نظر دوستان در مورد یک ورود کوتاه مدت به #شبندر چیست؟ اگر خدا بخواهد و آمریکا یک موشک به پالایشگاه ستاره خلیج فارس بزند آن وقت بی رقیب می شود :D

جدای از شوخی به نظرم بالا رفتن نرخ دلار باعث سود سازی شرکت می شود. بنزین هم که قرار است گران شود و #شبندر هم می خواهد بنزین و گازئویل یورو 5 و 4 تولید کند. دو دلم :general712:

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
تا حدودی صحبت های شما درسته اما نه به صورت کامل
دیدگاه شما بر اساس مطالعه صورت های مالی شرکت هاست
بهتره دو گزارش از یک شرکت رو توضیح بدی تا مطلب بهتر درک بشه
دیگه خواستم ساده و ابتدایی توضیح بدم مهم اصل مثاله دیگه خودش باید بره صورت های مالی رو بررسی کنه ببینه در سناریوهای مختلف چه اتفاقی می افته

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
نظر دوستان در مورد یک ورود کوتاه مدت به #شبندر چیست؟ اگر خدا بخواهد و آمریکا یک موشک به پالایشگاه ستاره خلیج فارس بزند آن وقت بی رقیب می شود :D

جدای از شوخی به نظرم بالا رفتن نرخ دلار باعث سود سازی شرکت می شود. بنزین هم که قرار است گران شود و #شبندر هم می خواهد بنزین و گازئویل یورو 5 و 4 تولید کند. دو دلم :general712:
حاجی یه بار گفتم پالایشگاهی تحلیلش آسون نیست و به کرک اسپرد بستگی داره
ضمنا گرون شدن بنزین داخلی تاثیری روی پالایشگاه ها نمیذاره چون اینا نفتو میگیرن پالایشش می کنند و دوباره پسش میدن (نمیفروشند)

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
سهام کویر که عرضه اولیه شده بود ، اگه شد بگیرم یا بزارم فردا داروپخش رو
ساعت 8:44 خرید زدم الان 9:10 جایگاه 11266 رو دارم. تا الان فقط 36400 سهم معامله شده

سامان صف خرید تشکیل شده بود. ببینم بالاخره مثبت میشه

Last edited:

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
@tiyam 01

اگر از بین این دو تنها یکی را می خواهی انتخاب کنی، #داروپخش بهتر است. هرچند فردا به هر کد یک سهمیه مشخصی می رسد. بنابراین اگر قصد داری بیشتر خرید کنی #کویر بهتر است.

@Maryam Kh

صحبت در مورد عرضه اولیه ها سخت است. به نظرم #فسازان احتمال افت کمتری نسبت به #رنیک دارد. من بودم رد می کردم :D

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
کویر بعد 2 ساعت جایگاه 9000 رو داشتم سفارش رو حذف کردم، همه اش 150 هزار سهام معامله شده. سر ساعت 8:30 سفارش بزنی میوفتی جایگاه چندم؟

نمیشه امروز برای روزهای دیگه با قیمت بالاتر سفارش خرید زد و گرنه همین الان برای فردا، یه سفارش خرید برای کویر می زدم/
بازار ارزهای دیجیتال خوبه میشه هر فیمتی دلت خواست می تونی بزنی مثلا برای بیت کوین 0.1 دلار تا 1000000 دلار ، این باید حتما تو بازه قیمتی بزنی، برای روز بعد نمیشه قیمت بالاتری از این بازه بزنی

...................

بورس بالای 2 درصد بازده اشته این سامان باز داره قیمتش میاد پایین|:

Last edited:

ssh3614

Registered User
لایک‌ها
380
دوستان # افق رو برای خرید پیشنهاد میدید یا خیر؟

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
دوستان # افق رو برای خرید پیشنهاد میدید یا خیر؟

سلام

اگر نظر شخصی ام منفی هست

سلام

یک سوال کوتاه !

چون بورس فعالی داره و به سرعت از ایده ها و کسب و کارهای جدید پشتیبانی میکنند
دیگه خواستم ساده و ابتدایی توضیح بدم مهم اصل مثاله دیگه خودش باید بره صورت های مالی رو بررسی کنه ببینه در سناریوهای مختلف چه اتفاقی می افته
گفتم دوتا صورت مالی مقایسه کنی از اطلاعاتتون استفاده کنیم

بالا