برگزیده های پرشین تولز

کمک : رشته فیزیک

hoseinkardorost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من می خواهم به رشته فیزیک بروم چون خیلی علاقه دارم لطفا در مورد گرایشهای مختلف آن و... توضیح دهید
:blush:

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
من می خواهم به رشته فیزیک بروم چون خیلی علاقه دارم لطفا در مورد گرایشهای مختلف آن و... توضیح دهید

انتخاب بس درستی کردی ...
8.gif

فیزیک در مقطع لیسانس تقریبا پنج تا گرایش داره ... البته گرایش های اصلی " اتمی , هسته ای , حالت جامد , نجوم , هواشناسی " هستن

این گرایش ها هم تقریبا در 8 یا 9 واحد با هم اختلاف دارن ... زیاد سر این گرایش های تاکید نکن ... اگر دیدی که دانشگاهی بهتره ولی گرایش مورد علاقه ی تو رو نداره , زیاد به این موضوع اهمیت نده ... دانشگاه خوب از گرایش , مهم تره ... برای اینکه همونطور که در بالا هم گفتم .. گرایش های مختلف زیاد با هم فرقی ندارن .. نهایت در دو سه کتاب با هم فرق دارن .

هر گرایش رو خواستی بگو تا کمی در موردش توضیح بدم .

hoseinkardorost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دمت گرم . حتما رشته ی فیزیک هستی نه ؟
لطفا در مورد گرایش های اتمی و هسته ای برام توضیح بده !

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
دمت گرم . حتما رشته ی فیزیک هستی نه ؟
لطفا در مورد گرایش های اتمی و هسته ای برام توضیح بده !

رشته ی فیزیک رو هم خوندم ...

گفتم که شاید بی خیال رشته ی فیزیک شدین ...

اگر بخوایم که یه دسته بندی بکنیم .. اتمی و هسته ای هر دو دارای جنبه ی تئوری و عملی قوی هستن .. البته به نظر من توی ایران جنبه ی عملی هسته ای بیشتره

گرایش اتمی بیشتر مربوط به مباحث اتمی مثله .. خواص الکترونها ...و واکنش های اکترون با الکترون هست ...

و کتاب هایی از این دست می خونن ... تکنیک خلا .. اسپکتروسکوپی ... و اپتیک نوری ..

گرایش هسته ای هم که از طرفی به هسته ی اتم می پردازه و از طرفی به واکنش های هسته ای و رآکتورها ...

در بخش هسته ای به ذرات تشکلیل دهنده ی اتم .. نیروی بین اتمی و ... در بخش رآکتورها و واکنش های هسته ای که قضیه معلومه ...

درس هایی هم که می خونین ... مثلا , فیزیک هسته ای... رآکتورها و شتابدهنده ها ... آشکارسازها ... اگر اشتباه نکنم , شاید هم ذرات بنیادی ...البته فکر می کنم که ارشد این درس رو ارائه می دن ... ولی بهر حال ..

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
بعضی دانشگاه ها درس ذرات بنیادی رو در دوره ی لیسانس هم ارائه میده البته در حد یه آشنایی میتون باشه!
اما خطاب به این دوست عزیز می خام بگم که امیدوارم با چشمان کاملا باز این رشته (و یا هر رشته ی دیگه) رو انتخاب کنند در مورد بازار کار- آینده ی شغلی در ایران و... که بهتره با چند تا از فارغ ایتحصیلان و دانشجوهای این رشته صحبت کنید البته اون دسته ای که با علا قه این رشته رو انتخاب کردند نه همینطوری!

موفق باشید!

hoseinkardorost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان من حدودا رتبه ام می شود دو هزار (2000)
به نظر شما چه دانشگاهی برام بهتره و کدوم گرایش
البته من عاشق فیزیک هستم؟
([email protected])

armin_ph

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مهندسی فیزیک رو هم میتونی انتخاب کنی !
رشته جدیدی هستش . با لیسانس فیزیک40-50 واحد فرق داره سه تا هم گرایش داره 1 - لیزر اپتیک 2 -پلاسما 3-حالت جامد میشه گفت کاربردی تر از لیسانس فیزیک البته بیشتر دروس فیزیک رو میخونند ولی خلاصه تر ( واحداشون کمتره ) مثلا مکانیک کوانتم1 3 واحد ولی فیزیک 4 واحد
بیشتر دروس تخصصی برق رو هم میخونند مثلا - ماشین های الکتریکی - مدار - الکترونیک 1 و 2 الکترو مغناطیص (البته ...
دروس پایه مهندسی رو هم میخونند حتی از دروس مهندسی مکانیک هم میخونند = مثلا مهندسی مواد (علم مواد) - دینامیک مهندسی انتقال گرما مکانیک سیالات ترمودینامیک
اپتیک 1 و 2 مهندسی اپتیک آزمایشگاه اپتیک- آزمایشگاه پیشرفته اپتیک -لیزر -آزمایشگاه لیزر کاربرد لیزر ...
دروس تخصصی خودشون هستش
بقیه دروسشون هم مثل بقیه رشته های مهندسی هستش ریاضی 1 و2 معادلات فیزیک 1و2 ...
رشته خوبی من اینو توصیه میکنم بلاخره مهندسی هستش :happy:

mohana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
رشته جدیدی هستش . با لیسانس فیزیک40-50 واحد فرق داره سه تا هم گرایش داره 1 - لیزر اپتیک 2 -پلاسما 3-حالت جامد میشه گفت کاربردی تر از لیسانس فیزیک البته بیشتر دروس فیزیک رو میخونند ولی خلاصه تر ( واحداشون کمتره ) مثلا مکانیک کوانتم1 3 واحد ولی فیزیک 4 واحد
بیشتر دروس تخصصی برق رو هم میخونند مثلا - ماشین های الکتریکی - مدار - الکترونیک 1 و 2 الکترو مغناطیص (البته ...
دروس پایه مهندسی رو هم میخونند حتی از دروس مهندسی مکانیک هم میخونند = مثلا مهندسی مواد (علم مواد) - دینامیک مهندسی انتقال گرما مکانیک سیالات ترمودینامیک
اپتیک 1 و 2 مهندسی اپتیک آزمایشگاه اپتیک- آزمایشگاه پیشرفته اپتیک -لیزر -آزمایشگاه لیزر کاربرد لیزر ...
دروس تخصصی خودشون هستش

جالب بود.من تا حالا نشنیده بودم!جدیدا اومده؟من خودم سال آخر گرایش حالت جامدم.از نظر بازار کار بیشترین تقاضا رو داره البته به تایید استادمون.
قبلا هم با اینکه فیزیک عنوان مهندسی نداره ولی موقعی که مشغول به کار میشن مهندس صداشون میکنن;):D
ارشد ها رو هم تو دانشگاه مهندس میگن.

ولی من به دوستان توصیه میکنم اگر علاقشون اینقدر زیاده که سختی درسا رو واسشون کم میکنه فیزیکو انتخاب کنن.

doRRin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دروس تخصصی خودشون هستش

1 اینکه مهندسی فیزیک رو دانشگاه آزاد داره فقط

2 چه اهمیتی داره اسم مهندسی روش باشه یا نه؟؟؟؟؟

3 ما که نه تو کارشناسی نه تو ارشد همدیگرو مهندس صدا نمیکردیم

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219

سلام دوست عزیز
یه نکته ای رو می خواستم بگم.
اگر واقعا و 100% به رشته فیزیک علاقه نداری بیخیال شو.
فیزیک رشته ای بسیاز سخته.درس ها سنگینه و باید علاقه زیادی به مفاهیم داشته باشی.
بازار کار نصب به رشته های مهندسی(حتی نساجی و معدن)خیلی محدود هست.
امیدوارم موفق باشید:rolleyes:

doRRin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خودم میدونم زمان 3 سال از این پست گذشته اما دلم نیومد سکوت کنم

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219
دوستان من حدودا رتبه ام می شود دو هزار (2000)
به نظر شما چه دانشگاهی برام بهتره و کدوم گرایش
البته من عاشق فیزیک هستم؟
([email protected])

شما دونبال مهندسی مکانیک باشید...
البته این نظر من هست.
درس هاش نصبت به علوم پایه قابل فهم تره.کاربردی تره و بازار کار خوبی داره

بالا