برگزیده های پرشین تولز

هک شدن دامین

arashcs

Registered User
لایک‌ها
4
سلام.
همینطوری که احتمالا اطلاع دارید دامینهای پرشین بلاگ و بلاگفا هک شدن.
من چند تا سوال داشتم:
اول اینکه اصولا یک دامین چطوری هک میشه؟
چکار کنیم که هک نشه؟
اگر از پرشین تولز بگیریم اگر این اتفاق پیش اومد چکار می تونه برامون بکنه یعنی اصولا می تونه دامین را برگردونه یا نه؟
ممنون

killer-star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام.
همینطوری که احتمالا اطلاع دارید دامینهای پرشین بلاگ و بلاگفا هک شدن.
من چند تا سوال داشتم:
اول اینکه اصولا یک دامین چطوری هک میشه؟
چکار کنیم که هک نشه؟
اگر از پرشین تولز بگیریم اگر این اتفاق پیش اومد چکار می تونه برامون بکنه یعنی اصولا می تونه دامین را برگردونه یا نه؟
ممنون

سلام
یک دامین وقتی هک میشه که مثلا IIS یا Apache اون ورژن یک باگ (مشکل امنیتی) داشته باشه و یا برنامه های سایت مشکل داشته باشن و یا اینکه ادمین بی توجه باشه و فایلهای مخرب رو باز کنه ...
همیشه آخرین پچ رو داشته باش و فایلهای نا آشنا رو باز نکن . هر از چند مدت اگه برات مهمه بده یه شرکت امنیتی برات تست بزنه !!!
باید بشه !!!:cool:

arashcs

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
یک دامین وقتی هک میشه که مثلا IIS یا Apache اون ورژن یک باگ (مشکل امنیتی) داشته باشه و یا برنامه های سایت مشکل داشته باشن و یا اینکه ادمین بی توجه باشه و فایلهای مخرب رو باز کنه ...
همیشه آخرین پچ رو داشته باش و فایلهای نا آشنا رو باز نکن . هر از چند مدت اگه برات مهمه بده یه شرکت امنیتی برات تست بزنه !!!
باید بشه !!!:cool:

فکر کنم این توضیحی که شما دادید مربوط به هک شدن خود سایت باشه نه هک شدن دامین.
منظور من از هک شدن دامین هموم دزدیده شدنشه یعنی دامین به کس دیگری بدون اطلاع ما منتقل بشه.

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219
تا اون جا که عقل ناقص بنده قد می ده دومین به چند طریق می شه هک کرد
اول برای دومین هایی که کنترل پنل دارند باید به طریقی پسوورد پنل رو پیدا کرد...
دوم اعمال نفوذ بر شرکت ثبت کننده دومین
سوم هم مهندسی اجتماعی هست که با سوئ استفاده از قوانین ترانسفر دومین این مشکل پیش میاد

Cyber

Registered User
لایک‌ها
9
فکر کنم این توضیحی که شما دادید مربوط به هک شدن خود سایت باشه نه هک شدن دامین.
منظور من از هک شدن دامین هموم دزدیده شدنشه یعنی دامین به کس دیگری بدون اطلاع ما منتقل بشه.

تایید میشه ، توضیح ایشون مربوط به هک شدن سایت بود نه هک دامین

Cyber

Registered User
لایک‌ها
9
اتفاقاتی که در مورد دامین ممکنه بیفته یا اینه که بدون اطلاع شما (از طریق به دست آوردن پسورد پنل دامین و یا از طریق به دست آوردن پسورد ثبت کننده دامین ) DNS رو تغییر بدن و به این ترتیب دامین روی هاست دیگری قرار بگیره

و یا اینکه دامین رو (در صورتی که امکانش باشه ) Delete کنند

برای جلوگیری از تغییر DNS می تونید از ثبت کننده دامینتون بخواید که Domain Transfer رو Lock کنه

به این ترتیب حتی اگر کسی پسورد پنل دامین شما رو به دست بیاره نمی تونه DNS رو تغییر بده
در صورتی هم که نیاز به تغییر DNS داشتید می تونید از ثبت کننده بخواید این کارو براتون انجام بده ، و یا دامین رو Unlock کنه

به هر صورت اگر دامنه تحت مالکیت خودتون باشه و Registrant Name به نام خودتون باشه ، در نهایت حتی پس از مشکلات کذایی ذکر شده هم میشه با کمی نامه نگاری با شرکت اصلی ثبت کننده (منظورم نماینده فروش نیست ) دامین رو پس گرفت

Sirus-v

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دامین های .ir رو حتی اگر هم از پنل شما دزدیده بشند ( که میشه با تغییر شماره handle پنل تکنیکال یا .... انجام بشه ) براحتی می تونید با ارسال فتوکپی شناسنامه legal holder به NIC اونو پس بگیرید .
در باره دامین های دیگه هم تقریبا" به همین صورته ولی روشی که جدیدا باب شده هک کردن ایمیل دومین ثبت شده و ترنسفر دومین هست که یکی از دردسرهاشه پس سعی کنید از ایمیلی در ثبت دومین هاتون استفاده کنید که ازش استفاده نمی کنید ( می تونید ایمیل هاشو به ایمیل مورد استفادتون forward کنید )

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
کلیه دامین های ثبت شده در پرشین تولز Lock می شوند و بنا براین کسی نمی تونه بدون اطلاع پرشین تولز اونها رو منتقل کنه ، بنا براین امکان اینکه مالکیت دامین از دست بره غیر ممکنه.

بالا