برگزیده های پرشین تولز

آیا با خرید ملک در ترکیه واقعا اقامت دائم میدن؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,317
بیشتر تجار ایرانی برای گرفتن پاسپورت اون کشور جایی مثل ترکیه و گرجستان و... که شرط حضور در اون کشور هم ندارن ملک میخرن
داشتن هر پاسپورتی به غیر از ایران برای کسب و کار در خارج نعمت هست

من شنیده بودم که بانک های خارجی با پاسپورت ایرانی حتی پول هم چینج نمیکنن , یه بار خودم هم تصمیم گرفتم تست کنم ببینیم راست میگن یا نه, یه 100 دلاری بردم abc bank china و گفتم یوان بده, کارمند بانک پاسپورت رو که دید رفت مدیریشو صدا کرد بعد رفتن با هم حرف زدن و بعد 20 دقیقه یه خانم که انگلیسی بلد بود اومد گفت الان نمی تونیم پول چینج کنیم و عذرخواهی کرد (بروم نیوردن پاسپورتت ایرانیه نمیشه)

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,266
همه کشورای شوروی سابق حتی قرقوزستان هم اقامت میده اما کسی که تو کشور خودش گلیمش رو نتونه از آب بکشه تو کشور غریبه میتونه زندگی کنه آخه؟
تو ۲۰۰ هزار دلار بده من برم ترکیه
تو بجام اینجا گلیمم آب بکش برا خودت

perfect2019

Registered User
لایک‌ها
200
براساس آمارهاي بانك مركزي در 3 ماه نخست سال جاري حدود دو ميليارد و 903 ميليون دلار از كشور خارج شده است.

هر چند خروج سرمايه در فصل بهار سال جاري نسبت به بهار سال گذشته كاهشي 750 ميليون دلاري داشته اما نشان مي‌دهد كه افراد به دليل نا اطميناني از آينده اقتصادي همچنين نامشخص بودن سياست‌ها و مشي تصميم‌ها، ترجيح مي‌دهند سرمايه‌هاي خود را به دلار تبديل كرده و از كشور خارج كنند.

اين روند در 10 سال اخير بر كشور حاكم بوده است؛ به گونه‌اي كه در سال‌هاي 89 تا 3 ماهه نخست سال جاري حدود 113ميليارد و 269 ميليون دلار از كشور خارج شده است.

براي پي بردن به بزرگي اين عدد بايد دانست كه كل درآمد نفتي ايران در سال 2019 حدود 19ميليارد و 233 ميليون دلار برآورد شده بود.

Last edited:

omid arianpoor

Registered User
لایک‌ها
4,474
head_hurts_kr[1].gif

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
آره به قیمت خریدن ، فرق داره با گدایی کردن طرف میاد میگه فلان قدر پول بده به من بره سنجد بخوره جمع بشه بعد نون بازوش رو بخوره بابام شرکت نفتیه با حقوق N تومن کلی زمین داریم تو شاهرود ولی چ ربطی داره مشنگ جان :confused: :confused:شاید من دلم بخواد شلوار تاناکورا بپوشم و یا لباس 50 تومنی بخرم این ب کسی ارتباطی نداره
خودت فهمیدی چی میگی ,این که چی بخری ب خودت ربط داره ولی وقتی از گلیم و عرضه صحبت میکنی حداقل باید بتونی متوسط زندگی کنی بعد واسه بقیه تز بدی ,اینقدر هم اون زمین های تو بیابون رو ب رخ ما نکش من که میدونم واسه کاشت یونجه خریدی :D

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
از این ک برای صحبت کردن با بعضیا خودم رو در حد اونا کوچیک کردم پیش وجدانم شرمنده هستم:(:(

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
:D
از اینکه دست دروغگوها رو رو میکنم پیشم وجدانم سربلندم

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
:D
از اینکه دست دروغگوها رو رو میکنم پیشم وجدانم سربلندم
عزیز دل خوب راست میگه دیگه
کسی که نه مدرک از دانشگاه خوبی داره ، نه تخصص واقعی و درست و حسابی داره ، نه مهارت خاصی داره ، چه ایران چه امریکا نمیتونه گلیم خودشو از آب بیرون بکنه ...

اکثر کسایی که میگن تخصص داریم ، واقعا تخصص ندارن ! طرف دانشگاه آزاد یا دولتی معمولی مدرک گرفته ، فکر میکنه چون مکانیک گرفته الان مهندسه در صورتی که صفر مطلقه !
بعد این آدم میخواد کار بگیره ...
بهش پیشنهاد کار هم بدن حقوقش کم باشه ، نمیگه 5 سال برم با حقوق کم کار بکنم ، رزومم قوی بشه یه جای بهتر برم با حقوق بالاتر !

از هر 10 دوستی که دارم شاید 7 نفرشون بیکار باشن ، همشون هم از شرایط ناراضی هستن ولی ذره ای حرکت مثبت تو زندگیشون نمیکنن و فقط غر میزنن

شما خودت کاسبی میدونی زندگی سخته . واسه ماهی 1 میلیون که بزاری تو جیب خودت ، چقدر زحمت میکشی ؟ چقدر استرس تحمل میکنی ؟ چقدر داستان داری ؟
الکی پول در میاری ؟ نه !
شما اونور بری میتونی گلیم خودت رو از آب بیرون بکشی ولی کسی که اینورهم نمیتونه دستش توی جیب خودش باشه ، اونور اوضاعش بدتره :rolleyes:
به یه ایرانی فراری ، قطعا بهای کمتری میدن تا به هم خون خودشون

@Fifa2018 منظورم شما نیستی عزیز دل
کلی گفتم

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
کسی که نه مدرک از دانشگاه خوبی داره ، نه تخصص واقعی و درست و حسابی داره ، نه مهارت خاصی داره ، چه ایران چه امریکا نمیتونه گلیم خودشو از آب بیرون بکنه ...

اکثر کسایی که میگن تخصص داریم ، واقعا تخصص ندارن ! طرف دانشگاه آزاد یا دولتی معمولی مدرک گرفته ، فکر میکنه چون مکانیک گرفته الان مهندسه در صورتی که صفر مطلقه !
بهش پیشنهاد کار هم بدن حقوقش کم باشه ، نمیگه 5 سال برم با حقوق کم کار بکنم ، رزومم قوی بشه یه جای بهتر برم با حقوق بالاتر !

از هر 10 دوستی که دارم شاید 7 نفرشون بیکار باشن ، همشون هم از شرایط ناراضی هستن ولی ذره ای حرکت مثبت تو زندگیشون نمیکنن و فقط غر میزنن

شما خودت کاسبی میدونی زندگی سخته . واسه ماهی 1 میلیون که بزاری تو جیب خودت ، چقدر زحمت میکشی ؟ چقدر استرس تحمل میکنی ؟ چقدر داستان داری ؟
الکی پول در میاری ؟ نه !
شما اونور بری میتونی گلیم خودت رو از آب بیرون بکشی ولی کسی که اینورهم نمیتونه دستش توی جیب خودش باشه ، اونور اوضاعش بدتره :rolleyes:

کلی گفتم
اینجور آدمها همه جا هستن ولی طرف تخصص یا سرمایه نداشته باشه دیگه نابودش نمیکنن بیشتر صحبت من در مورد ثباته ,میدونید چقدر از پولدارهای ایران اصلا در ایران نیستند؟دلیلش چیه نتونستن گلیمو از آب بکشن؟اونجا هر بدی داشته باشه ثبات وجود داره امنیت اقتصادی هست

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,266

الکی پول در میاری ؟ نه !

کلی گفتم
چه استعدادهایی که بخاطر شرایط سیاسی و قانون های بیخودی نابود شدند و یا فرار کردن از مملکت
نمونه های زیاد هست دکتر مهندسای ما که ایران بها بهشون ندادن چون منافع فلان فرد یا حزب به خطر می افتاد و بایکوت شدن ولی رفتن خارج با بهترین مدارج علمی و علمی ترین و اقتصادی ترین موسسات دنیا استخدام شدن و افتخار آفرینی کردند.

نمونه فیروز نادری، امیدکردستانی، مهدی قدیانلو و ..... هزاران نخبه ی فراری

اگه امثال ماها نتونستیم و نتوانیم گلیممون از آب بکشیم بیرون ۹۰ درصد بخاطر شرایط حاکم فعلیه.... رفتن بالا منبر همه بلدن.
تمام.

Last edited:

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,209
اگه امثال ماها نتونستیم و نتوانیم گلیممون از آب بکشیم بیرون ۹۰ درصد بخاطر شرایط حاکم فعلیه.... رفتن بالا منبر همه بلدن.
تمام.

مرد حسابی شما همین الان که زنده هستی و پیش زن و بچه ات سرافکنده نیستی بخاطر حاکمیت فعلی است. وگرنه شما اگر با مدرک فوق لیسانس کامپیوتر توانستی 4 خط کد بزنی من اسمم را می گذارم عم قزی. گذاشتنت در یک اداره، از کد نویسی که چیزی سر در نمی آوری، حقوق و مزایا هم می گیری بعد از حاکمیت هم می نالی؟ :oops:

کمی انصاف داشته باش

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
مرد حسابی شما همین الان که زنده هستی و پیش زن و بچه ات سرافکنده نیستی بخاطر حاکمیت فعلی است. وگرنه شما اگر با مدرک فوق لیسانس کامپیوتر توانستی 4 خط کد بزنی من اسمم را می گذارم عم قزی. گذاشتنت در یک اداره، از کد نویسی که چیزی سر در نمی آوری، حقوق و مزایا هم می گیری بعد از حاکمیت هم می نالی؟ :oops:

کمی انصاف داشته باش
عزیز شما به دل نگیر !!!!
ایران گلستان هست و رفاه و اسایشش از سوئیس و خیلی از کشور های اروپایی هم بالاتر هست،،،،،!!!! و اصلا موج میزنه اینا در جامعه !!

بالا