برگزیده های پرشین تولز

کلینیک دامپزشکی پی تی

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
سلام ممکنه در مورد شست‌وشوی عروس هلندی راهنمایی کنید؟
یه ظرف آب ولرم بدون کلر قرار بدید خودش حموم میکنه. یا اسپری کنید. خود عروس هلندی بلده چیکار کنه

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
درود
هزینه نگهداری گربه میانگین چقدر هست.
و یکم در مورد غذاش هم توضیح بدید ممنون میشم.
غذا رو باید تست کنید چی دوست داره. غذای خشک بعنوان بخشی از جیره خوبه ولی خب الان گرون شده متاسفانه. مرغ و سبزیجات مناسب هست و به زودی یه کتاب راهنمای آشپزی سگ و گربه رو ترجمه می‌کنیم.
هزینه نگهداری هم اغلب مربوط به همین تغذیه میشه. ولی ماهی ۶۰۰-۷۰۰ در نظر بگیرید

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
سلام دکتر وقتتون بخیر
سگ من 4 ساله و تاحالا با هیچ سگی رابطه برقرار نکرده الانم فلح شده به نظرتون عقیمش کنم؟ مراقبت آنچنانی نداره بعد از عمل؟
درود
صد درصد عقیم بشه بهتره و بهش کمک میکنه آروم بشه. مراقبت چندانی نداره و بعد عمل حتما جراح میگه چیکار کنید و کلا یه هفته ممکنه کمی مراقبت از محل جراحی و بخیه ها بخواد

m.mohebbi

Registered User
لایک‌ها
376
درود بر عزیزان.

بنده یه مرغ مینا حدودا ۵ ساله دارم.
چند سال پیش بر اثر مصرف بیش از حد کشمش مرض کبد چرب گرفت و تشنج میکرد بردمش دامپزشکی با مقداری دارو و چند بارهم ازش خون گرفتن که بدنش خون جدید بسازه بهتر شد.
از اون موقع تا همین چند هفته پیش تشنجی نکرد.

غذاش هم پلت فراوری شده بدون اهن هست که دامپزشکی تاکید داشت این غذای خوبیه.

بنظرتون غذای مناسب مرغ مینا چیه؟

پرهای دور نوکش ریخته انقد که بی قراره تو قفس همش شلوغ میکنه
نمیدونم باید چیکارش کنم.

برای زیبا شدن پرهاش بغیر از افتاب کار دیگه ای میتونم بکنم؟

و این بی قراریش به چه دلیله؟

arsinnn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
درود بر شما. یک کاسکو حدود 12 ساله دارم که از جوجگی بزرگش کردم کاملا دستی بازیگوش و سخنگو هست . فقط شبها تو قفس هست برای خواب و روزها تو خونه آزاد میگرده. چند روز پیش خواسته بره داخل کابینت آشپزخانه یکی از انگشت هاش در لولای درب کابینته گیر کرده در وضعیتی ناپایدار بین درب و قفسه گیر کرده بود من رسیدم و سعی کردم آزادش کنم نشد نهایت مجبور شدیم پیچ لولا رو باز کنیم که طول کشید در همون حین تقلا میکرد و گاهی به همون یک انگشت آویزون بود . فرداش دیدم خیلی بی‌حال هست صحبت نمیکنه غذا هم کمتر میخوره ظاهرا پاش آسیب دیده. الان چهار روزه راه میره خیلی کم میلنگه البته روی چوب میشینه حتی وارونه تو سقف قفس هم راه میره اما مشخصه درد داره چون موقع استراحت میاد رو زمین مثل مرغ ها یک بری روی سینه می‌خوابه (همیشه روی پا می‌خوابید) و اون پا رو بالا میگیره. هرچه چک کردم اثری ظاهری از ضربه و یا شکستگی ندیدم اینهم بگم که دسترسی آسانی هم به دکتر ندارم که عکسی بگیره. بنظر شما با این شرایط شکستگی در رفتگی داره؟ غذا و آب میخوره اما کاملا کسل و ساکت هست.

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
درود بر عزیزان.

بنده یه مرغ مینا حدودا ۵ ساله دارم.
چند سال پیش بر اثر مصرف بیش از حد کشمش مرض کبد چرب گرفت و تشنج میکرد بردمش دامپزشکی با مقداری دارو و چند بارهم ازش خون گرفتن که بدنش خون جدید بسازه بهتر شد.
از اون موقع تا همین چند هفته پیش تشنجی نکرد.

غذاش هم پلت فراوری شده بدون اهن هست که دامپزشکی تاکید داشت این غذای خوبیه.

بنظرتون غذای مناسب مرغ مینا چیه؟

پرهای دور نوکش ریخته انقد که بی قراره تو قفس همش شلوغ میکنه
نمیدونم باید چیکارش کنم.

برای زیبا شدن پرهاش بغیر از افتاب کار دیگه ای میتونم بکنم؟

و این بی قراریش به چه دلیله؟
سلام وقت بخیر
پلیت خوبه ولی اگر فقط پلیت مصرف کنه خودش میتونه عامل کبد چرب و چاقی بیش از اندازه بشه.همچنین آهن بیش از نیاز بدن ذخیره میشه که میتونه باعث عدم تعادل بشه. پس اصلا غذای همیشگی نباید باشه.
میوه هایی مثل موز و سیب رنده شده و انگور خوبن. حتی میشه سینه مرغ ریش ریش شده هم داد. مولتی ویتامین مخصوص پرندگان هم داریم که توصیه میکنم مصرف کنه.

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
درود بر شما. یک کاسکو حدود 12 ساله دارم که از جوجگی بزرگش کردم کاملا دستی بازیگوش و سخنگو هست . فقط شبها تو قفس هست برای خواب و روزها تو خونه آزاد میگرده. چند روز پیش خواسته بره داخل کابینت آشپزخانه یکی از انگشت هاش در لولای درب کابینته گیر کرده در وضعیتی ناپایدار بین درب و قفسه گیر کرده بود من رسیدم و سعی کردم آزادش کنم نشد نهایت مجبور شدیم پیچ لولا رو باز کنیم که طول کشید در همون حین تقلا میکرد و گاهی به همون یک انگشت آویزون بود . فرداش دیدم خیلی بی‌حال هست صحبت نمیکنه غذا هم کمتر میخوره ظاهرا پاش آسیب دیده. الان چهار روزه راه میره خیلی کم میلنگه البته روی چوب میشینه حتی وارونه تو سقف قفس هم راه میره اما مشخصه درد داره چون موقع استراحت میاد رو زمین مثل مرغ ها یک بری روی سینه می‌خوابه (همیشه روی پا می‌خوابید) و اون پا رو بالا میگیره. هرچه چک کردم اثری ظاهری از ضربه و یا شکستگی ندیدم اینهم بگم که دسترسی آسانی هم به دکتر ندارم که عکسی بگیره. بنظر شما با این شرایط شکستگی در رفتگی داره؟ غذا و آب میخوره اما کاملا کسل و ساکت هست.
درود
بدون معاینه کردن اصلا راحت نیست که تشخیص بدم و بهتره حتما شرایطی فراهم بشه تا دامپزشک معاینه کنه.

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
ی گربه ماده گرفتم فحل شده تو دوران جفت گیری میشه عقیمش کرد؟

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,910

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
۱ گربه درست حسابی بیار چیه این،از سر کوچه پیداش کردی؟
کسی که به گربه علاقه داره واسه کلاس گذاشتن و افاده نمیره یه پرشین بگیره میره ی حمایتی میگیره تا با عشق و علاقه بهش برسه

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
2سال پیش پدرم دخترم جسی رو میبره بیرون بگردونه یه موتوری میزنه بهش و در میره بدو میاد خونه میره زیر تختم یه بویی از بدنش میومد هیچ زخمی روی بدنش نبود 2 دقیقه گذشت تخت برداشتم تا کمی نوازشش کنم فهمیدم که پاهای عقبش دیگه حس نداره بعد چند دقیقه هم بیناییش رو داشت از دست میداد بردمش دامپزشکی چکش کرد و گفت ممکنه خونریزی داخلی کرده باشه بهم گفت بزارش زمین از دستاش بگیر بلندش کن تا این کار رو کردم به چند ثانیه نکشید بی اختیار ادرار کرد و بعدش تموم کرد...
خواستم بدونم نظرتون در مورد مشکلی که باعث مرگ دخترم شد رو بدونم
سگم 4 سالش بود

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,023
2سال پیش پدرم دخترم جسی رو میبره بیرون بگردونه یه موتوری میزنه بهش و در میره بدو میاد خونه میره زیر تختم یه بویی از بدنش میومد هیچ زخمی روی بدنش نبود 2 دقیقه گذشت تخت برداشتم تا کمی نوازشش کنم فهمیدم که پاهای عقبش دیگه حس نداره بعد چند دقیقه هم بیناییش رو داشت از دست میداد بردمش دامپزشکی چکش کرد و گفت ممکنه خونریزی داخلی کرده باشه بهم گفت بزارش زمین از دستاش بگیر بلندش کن تا این کار رو کردم به چند ثانیه نکشید بی اختیار ادرار کرد و بعدش تموم کرد...
خواستم بدونم نظرتون در مورد مشکلی که باعث مرگ دخترم شد رو بدونم
سگم 4 سالش بود
حیون زبون بسته

milad221

Registered User
لایک‌ها
285
سلام خدمت دوستان
من یه بچه گربه اوردم خونه که ازش نگهداری کنم یه زخم هم داشت که میزبان یه حیوان بود که ازش خون خورده بود درش اوردیم و دامپزشکی انتی بیوتیک هم بهش زد که خوب شه
کلا شاید 35-40 روز داشته باشه پسر هستش و اینکه غذا نمیخوره الان دوروزی هستش که پیشمه ولی غذا اصلا به هیچ وج نمیخوره فقط داد میزنه دستشویی هم چندباری کمکش کردم با دستمال کاغذی و اب گرم که انجام داد ولی نه شیر بدون لاکتوز میخوره نه مرغ پخته شده پوره شده نظر شما دوستان چیه چیکار میتونم بکنم براش؟
چشاش هم کمی کنه بسته بود(همون حالت چرکی شدن) که گفتن چون تازه باز شده چشاش عادیه قطره سیپلکس دادن گفتن روزی 3 نوبت بریزم تو چشش اینکار رو چند روز بتید انجام بدم ؟

bijan darbari

Registered User
لایک‌ها
258
سلام.
یک بچه گربه اومده تو حیاط خونمون و فکر کنم نمیتونه از دیوار بره بالا تا فرار کنه. چند روزی هستش که مهمان ما هستش. من هم تو این چند روز بهش شیر و بال مرغ خام دارم می دم بخوره. به ظاهر مشکل خاصی هم نداره و با اشتها میخوره. حالا چند تا سوال از خدمتتون داشتم.

۱- با توجه به عکسی که گذاشتم، چند ماهه به نظر میرسه؟؟
۲- تغذیه با گوشت مرغ خام چطوره؟؟ خوبه؟؟ غذا دیگه که ارزون باشه بهش چی بدم تا براش تنوع داشته باشه؟؟
۳- با توجه به اینکه خوب نمیتونه روی دیوار بپره و سن اش زیاد نیست، اگر از حیاط بیرون اش کنم میتونه از عهده خودش بر بیاد یا فعلا ازش نگهداری کنم تا بزرگتر بشه؟؟

من خودم حوصله نگهداری حیوان خانگی رو ندارم. ولی دلم نمی خواد باعث آسیب بهش بشم.

فایل های ضمیمه

• IMG-20210907-WA0006.jpg
    IMG-20210907-WA0006.jpg
    62.8 KB · نمایش ها: 14

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,023
سلام.
یک بچه گربه اومده تو حیاط خونمون و فکر کنم نمیتونه از دیوار بره بالا تا فرار کنه. چند روزی هستش که مهمان ما هستش. من هم تو این چند روز بهش شیر و بال مرغ خام دارم می دم بخوره. به ظاهر مشکل خاصی هم نداره و با اشتها میخوره. حالا چند تا سوال از خدمتتون داشتم.

۲- تغذیه با گوشت مرغ خام چطوره؟؟ خوبه؟؟ غذا دیگه که ارزون باشه بهش چی بدم تا براش تنوع داشته باشه؟؟
۳- با توجه به اینکه خوب نمیتونه روی دیوار بپره و سن اش زیاد نیست، اگر از حیاط بیرون اش کنم میتونه از عهده خودش بر بیاد یا فعلا ازش نگهداری کنم تا بزرگتر بشه؟؟

غذا خونگی بهش بدید

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,023

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
سلام.

ظاهرش که بزرگ به نظر میاد
فکر کنم یه ماه دیگه از پس خودش برمیاد
جیگر مرغ بگیرید روزی 2-3 تا بهش بدید
ماست و شیر هم دوست دارن

بالا