برگزیده های پرشین تولز

جستجوی متون دارای عکس

aref1364

Registered User
لایک‌ها
1
با سلام:

می خوام نتایج جستجو رو خوم دستی صفحه بندی کنم و یک فیلد هم دارم که توش اسم فایل عکس هست. استفاده از datagrid و dataview که در خود visual studio هست محدودیت داره و سیستمش خوب نیست. یکی لطفا بهم بگه چجوری میشه این کار رو دستی انجام داد؟؟؟!!!

با تشکر

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
با سلام:

می خوام نتایج جستجو رو خوم دستی صفحه بندی کنم و یک فیلد هم دارم که توش اسم فایل عکس هست. استفاده از datagrid و dataview که در خود visual studio هست محدودیت داره و سیستمش خوب نیست. یکی لطفا بهم بگه چجوری میشه این کار رو دستی انجام داد؟؟؟!!!

با تشکر
ASP.NET یا ASP ؟

شما چه کاری میخواید بکنین که data control های asp.net محدودیت دارند ؟
شاید یک راهی باشه ..

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام:

با تشکر

دوست عزیز ! اولا که datagrid و dataview متعلق به محیط ویندوزی هست نه وب! ثانیا اونچه که شما گفتی از عهده gridView و DataList بر میاد مگر اینکه کار خاصی رو بخواید انجام بدید. البته متاسفانه .NET یه محدودیت واقعا دردسرساز داره اونم اینکه GridView خاصیت paging داره و در عوض امکان Repeat Collumns رو نداره در حالی که DataList دقیقا عکس این ماجراست حالا اگر یک نفر بخواد هر دو خصوصیت رو داشته باشه دچار دردسر میشه . با این حال راه حل برای این موضوع هست . پس بیشتر توضیح بدید ببینیم مشکل چیه ...

.

aref1364

Registered User
لایک‌ها
1
دوست عزیز ! اولا که datagrid و dataview متعلق به محیط ویندوزی هست نه وب! ثانیا اونچه که شما گفتی از عهده gridView و DataList بر میاد مگر اینکه کار خاصی رو بخواید انجام بدید. البته متاسفانه .NET یه محدودیت واقعا دردسرساز داره اونم اینکه GridView خاصیت paging داره و در عوض امکان Repeat Collumns رو نداره در حالی که DataList دقیقا عکس این ماجراست حالا اگر یک نفر بخواد هر دو خصوصیت رو داشته باشه دچار دردسر میشه . با این حال راه حل برای این موضوع هست . پس بیشتر توضیح بدید ببینیم مشکل چیه ...

حضرتعالی دقیقا مشکل رو خودتون شرح دادید.

اولا، صفحات من ASP.NET و VB.NET هستند و با visual studio.net 2005 طراحی شده اند.
ثانیا، در یک صفحه باید نتایج جستجو رو نشون بدم. فرض 300 تا رکورد پیدا شده. در نتایجی که باید نشون بدوم فقط شماره ی رکورد لازم نیست بلکه باید اطلاعاتی از چندین فیلد مختلف از قبیل ساعت، تاریخ، آدرس عکس مربوط به مطلب و ... . می خوام طوری باشه که بتونم اولا قالب بندی صفحه رو مثل repeater در اختیار داشته باشم، ثانیا نتایج رو بتونم فرضا 15 تا 15 تا صفحه بندی کنم و در زیر هر صفحه شماره ای باشه که بازدید کننده با کلیک بر روی اونها بتونه به صفحات مختلف پرش بکنه.

به نظر من repeater برای این کار خوبه اما مشکل من سر این صفحه بندی است که نمی دونم باید چجوری عمل کنم. و اینکه چجوری باید اینو درست کنم --------> ... 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 منظورم اون سه نقطه هست. یعنی در حقیقت صفحه بندی رو یک بار دیگه صفحه بندی کنم.

ضمنا من این کارها رو برای صفحه ی جستجوی سایت زیر می خوام:
http://www.iananews.com/english
http://www.iana.ir/english

ارادتمند عزیزان

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
در مورد نمایش اطلاعات به شکل دلخواه براحتی می تونید با افزودن Template Column این کار رو انجام بدید . این کار در GridView , DataList , Repeater براحتی ممکنه و در مورد صفحه بندی اطلاعات هم می تونید به اینجا مراجعه کنید! کد آموزش داده شده در مثال در مورد DataList هست که دقیقا برای Repeater هم به همین شکله ...!

aref1364

Registered User
لایک‌ها
1
در مورد نمایش اطلاعات به شکل دلخواه براحتی می تونید با افزودن Template Column این کار رو انجام بدید . این کار در GridView , DataList , Repeater براحتی ممکنه و در مورد صفحه بندی اطلاعات هم می تونید به اینجا مراجعه کنید! کد آموزش داده شده در مثال در مورد DataList هست که دقیقا برای Repeater هم به همین شکله ...!

ممنونم!

بالا