برگزیده های پرشین تولز

JAVAD 66

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
امروز اول اردیبهشت ۱۴۰۰ یک پنجم از مقداری رو که برای خرید این ماه در نظر گرفتم سهم افق خرید کردم.
از نظر تکنیکال میشه گفت تو این قیمت ها مدتی هست که حمایت میشه. اگر هم حمایت نشه باز وضعیت خوبی داره. احتمالش هست که کمی پایینتر هم بره اما دیگه نذاشتم دیر بشه و خرید رو زدم.
من چند باری رفتم بخرم...... اما انداختم شنبه
صرفا جهت شرایط بازار این تصمیم گرفتم

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
سلام دوستان
وقتتون بخیر.
----------------------
ترید گرچه سودبیشتری داره ولی اکثر ما نه تریدریم و نه اصلا حوصلشو داریم.این وسط ممکنه به خاطر اعصاب خوردی های ترید اصلا مریض بشیم(روانی- جسمی - جnسی :دی) یا حتی کلا انقدر اعصابمون بهم بریزه بزاریم کنار و یا سرمایه از دست بدیم.
من میخوام یه سرمایه گذاری بلند انجام بدم.(منظورم 5 ساله و یا بیشتر هست)
خوب من مثلا مقدار سرمایه ای که در نظر گرفتم برای وارد کردن به بورس مثلا 100 تومن هست.
کم و بیش میشنویم که آقا صندوق بخرید.توی بررسی هایی که کردم بهترین صندوق های سهامی در 5 سال گذشته بازدهیشون 20 برابر سرمایه اولیه بوده. ولی اکثر سهام ها توی پنج سال گذشته قیمتشون 40 برابر و یا حتی بیشتر شده!
پس فکرمیکنم برای سرمایه گذاری بلند مدت خرید مستقیم سهام بیشتر از صندوق بازدهی داره.
الان هم قیمت ها افت خوبی داشتن و خیلی سهم ها قیمتشون یک پنجم شده. اصلا امکان داره سهمی که من میخریم الگوی پنج سال پیشو ادامه بده و بازم 40 برابر بشه قیمتش؟ (100 میلیون من تا پنج سال دیگه بشه 4 میلیارد؟!!!)

نظرتون چی هست؟
اصلا با وجود بازار های موازی دیگه مثل رمز ارزها شما سراغ بورس ایران میاید؟ رمز ارز چیز جهانیه و مردم همه دنیا ازش دارن ولی فقط یک شکایت از ریپل اونم فقط تو آمریکا تونست قیمتشو یک دهم کنه ! اگر این سیل جمعیتی که این چند وقته وارد کریپتو شد به هردلیلی بخواد همینطور بیرون بره آیا چیزی مثل بورس ایران در پیشه؟
اگر بخواید با 100 میلیون یه پرتفوی برای پنج سال دیگه بچینید چقدرشو سهام میخرید چقدرشو ارز دیجیتال ؟ آیا چیز دیگه ای هم میخرید؟

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
نظرتون چی هست؟
درسته
اگه سهم خوب ، به قیمت خوب خریداری بشه و تورم هم مثل گذشته باشه ،عملکرد شرکت احتمالا مثل همون دوره قبله ، شایدم بهتر شایدم بدتر !
اما اگه بدتر باشه قابل تشخیص هستش
البته تکرار عملکرد یک شرکت در حقیقت ارتباطی با قیمت سهمش نداره،باید از صورت های مالی و تحلیل و مقایسه داده های مالیش بررسی بشه،نه قیمت
اصلا با وجود بازار های موازی دیگه مثل رمز ارزها شما سراغ بورس ایران میاید؟
تنها گزینه انتخابی من توی بازارهای مالی بورسه
اگر این سیل جمعیتی که این چند وقته وارد کریپتو شد به هردلیلی بخواد همینطور بیرون بره آیا چیزی مثل بورس ایران در پیشه؟
100% این اتفاق میوفته و خیلیا متضرر میشن
بازار رمزارز به نظر من توش نگهداری ارز، معنی نداره ! باید خرید و فروش کرد، حالا بازه زمانی یکی ممکنه یک یا دو سال باشه !
البته با قبول ریسک و بدون پشتوانه بودن و ایرادات اساسی که به نظرم داره
در ضمن اصل داستان همچنان برای من خنده داره ! اینکه میگن " در آینده مثلا بیت کوین جای پول کاغذی رو میگیره "
خوب دقیقا چه فرقی به حال بقیه مردم داره ؟ من برای خرید یا فروش خونم از ارز رایج استفاده میکنم ،حالا بیت کوین ، دلار یا ریال ! اونوقت چرا باید یک رمزارز چندین برابر بشه؟ که چی بشه ؟
کلا داستان رمزارزها شوخیه اونم در مقیاس جهانی (از نظر من)
اگر بخواید با 100 میلیون یه پرتفوی برای پنج سال دیگه بچینید چقدرشو سهام میخرید چقدرشو ارز دیجیتال ؟
تمام سهام
هیچی رمز ارز ، مگه اینکه از رمز ارز بخوام خرید و فروش و تامین مالی برای خرید سهام بکنم
آیا چیز دیگه ای هم میخرید؟
ملک که اجاره بدم

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
سلام دوستان
وقتتون بخیر.
سلام بزرگوار.
در مورد ارزهای دیجیتال بحث بسیار گسترده هست و مطالبش بسیار حجیم هستن چون هر یک از این رمزارزها کاربرد و دنیای خاص خودشون رو دارن.
اما همگی اونها بر پایه یک چیز بنیاد نهاده شدن: بلاک چین.

در مورد مفهوم بلاک چین اگر بخونید بسیار تکنولوژی خوبی هست و مهمترین گزینه اش در مقابل بقیه موارد، شفافیتی هست که به شما میده. البته بعضی رمزارزها هم هستن که دقیقا نقطه برعکس این ضفافیت هستند و اتفاقا نکته قوتشون همون مخفی بودن کسایی هست که خرید یا فروشش می کنن.

کم و بیش میشنویم که آقا صندوق بخرید.توی بررسی هایی که کردم بهترین صندوق های سهامی در 5 سال گذشته بازدهیشون 20 برابر سرمایه اولیه بوده. ولی اکثر سهام ها توی پنج سال گذشته قیمتشون 40 برابر و یا حتی بیشتر شده!

اکثرا گفته میشه برای اینکه ریسک کار رو پایین بیارید همیشه مقداری سهم تو پورتفو داشته باشید و مقداری هم صندوق. حتی می تونید نسبت های سهام و صندوق رو توی پورتفوتون با گذشت زمان و تغییر شرایط تغییر بدید. مثلا یک زمانی که سهام داره بالا میره درصد سهام رو بیشتر کنید و صندوق رو کمتر. و برعکس. برای این مورد می تونید کتاب سرمایه گذار هوشمند رو هم مطالعه کنید که گرچه سالیان دور نوشته شده اما اصولش برای زمان ها و مکانهای مختلف یکی هست. اونجا کاملا قضیه رو باز می کنه.

الان هم قیمت ها افت خوبی داشتن و خیلی سهم ها قیمتشون یک پنجم شده. اصلا امکان داره سهمی که من میخریم الگوی پنج سال پیشو ادامه بده و بازم 40 برابر بشه قیمتش؟ (100 میلیون من تا پنج سال دیگه بشه 4 میلیارد؟!!!)
بله همیشه این امکان هست و برای اینکه ببینید تاریخ تکرار میشه می تونید نمودار سهم ها رو باز کنید و دوره های بالا پایین شدنشون رو ببینید. البته بحث تورم هم هست که اون چهار میلیارد تومنی که میگید به اندازه چهار میلیارد الان ارزش نخواهد داشت منتها هر چی باشه از تورم خیلی جلوتر خواهید بود.

اصلا با وجود بازار های موازی دیگه مثل رمز ارزها شما سراغ بورس ایران میاید؟
من مدت زیادی هست تو دنیای رمزارزها هستم حدود چهار سالی میشه. منتها الان بخواهید وارد بازار کریپتو بشید دقیقا انگار اردیبهشت ۹۹ می خوایید وارد بورس بشید. بازار کریپتو صعود زیادی داشته و الان ریسک خیلی زیادی داره. به شخصه پله پله مدتی هست از بازار کریپتو بیرون میام و وارد دنیای بورس و کار خودم میشم. مقدار زیادیش رو وارد کار خودم می کنم که بازدهی خوبی داره و ماهانه هم حدود ده درصد از درآمدم رو اختصاص میدم به خرید سهام بورس ایران.
اگر بخوایید رمزارز بخرید الان وقتش نیست به نظرم. دیگه این موقعیت گذشت و باید منتظر بمونید تا دوره بعدی انشالا.

! اگر این سیل جمعیتی که این چند وقته وارد کریپتو شد به هردلیلی بخواد همینطور بیرون بره آیا چیزی مثل بورس ایران در پیشه؟
صددرصد در پیش هست. باز هم ارجاعتون میدم به نمودار قیمتی کریپتوها. برید ببینید که بیت وقتی قله ی قبلیش رو زد تا چه مدت و تا چند درصد پایین اومد؟ یا همین اتریوم روزگاری تو دوران صعود قبلیش تا ۱۴۰۰ دلار رفت، بعدش شروع به کاهش های شدید کرد و تا ۹۰ دلار هم سقوط کرد. اگر می خواستید رمزارز خرید کنید تا سودی بدست بیارید باید تو حوالی یک سال پیش دیگه خریدهاتون رو انجام می دادید. چون تا اون موقع خیلی از ارزها مثل مار آقا داود داشتن موازی حرکت می کردن. کاردانو چهارسنت بود که الان بالای یک دلار شده. منتها مطمئن باشید که ریزش در پیش خواهد بود و چند سالی هم خوب حرص ماینرها و اونایی که به قصد سود در یکی دو سال خرید زده بودن رو درمیاره همین که همه فروختن دوباره شروع به خیزش می کنه.
اگر بخواید با 100 میلیون یه پرتفوی برای پنج سال دیگه بچینید چقدرشو سهام میخرید چقدرشو ارز دیجیتال ؟
من هم الان همه ش رو سهام می خرم.

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
سلام بزرگوار.
در مورد ارزهای دیجیتال بحث بسیار گسترده هست و مطالبش بسیار حجیم هستن چون هر یک از این رمزارزها کاربرد و دنیای خاص خودشون رو دارن.
اما همگی اونها بر پایه یک چیز بنیاد نهاده شدن: بلاک چین.

در مورد مفهوم بلاک چین اگر بخونید بسیار تکنولوژی خوبی هست و مهمترین گزینه اش در مقابل بقیه موارد، شفافیتی هست که به شما میده. البته بعضی رمزارزها هم هستن که دقیقا نقطه برعکس این ضفافیت هستند و اتفاقا نکته قوتشون همون مخفی بودن کسایی هست که خرید یا فروشش می کنن.

اکثرا گفته میشه برای اینکه ریسک کار رو پایین بیارید همیشه مقداری سهم تو پورتفو داشته باشید و مقداری هم صندوق. حتی می تونید نسبت های سهام و صندوق رو توی پورتفوتون با گذشت زمان و تغییر شرایط تغییر بدید. مثلا یک زمانی که سهام داره بالا میره درصد سهام رو بیشتر کنید و صندوق رو کمتر. و برعکس. برای این مورد می تونید کتاب سرمایه گذار هوشمند رو هم مطالعه کنید که گرچه سالیان دور نوشته شده اما اصولش برای زمان ها و مکانهای مختلف یکی هست. اونجا کاملا قضیه رو باز می کنه.

بله همیشه این امکان هست و برای اینکه ببینید تاریخ تکرار میشه می تونید نمودار سهم ها رو باز کنید و دوره های بالا پایین شدنشون رو ببینید. البته بحث تورم هم هست که اون چهار میلیارد تومنی که میگید به اندازه چهار میلیارد الان ارزش نخواهد داشت منتها هر چی باشه از تورم خیلی جلوتر خواهید بود.

من مدت زیادی هست تو دنیای رمزارزها هستم حدود چهار سالی میشه. منتها الان بخواهید وارد بازار کریپتو بشید دقیقا انگار اردیبهشت ۹۹ می خوایید وارد بورس بشید. بازار کریپتو صعود زیادی داشته و الان ریسک خیلی زیادی داره. به شخصه پله پله مدتی هست از بازار کریپتو بیرون میام و وارد دنیای بورس و کار خودم میشم. مقدار زیادیش رو وارد کار خودم می کنم که بازدهی خوبی داره و ماهانه هم حدود ده درصد از درآمدم رو اختصاص میدم به خرید سهام بورس ایران.
اگر بخوایید رمزارز بخرید الان وقتش نیست به نظرم. دیگه این موقعیت گذشت و باید منتظر بمونید تا دوره بعدی انشالا.

صددرصد در پیش هست. باز هم ارجاعتون میدم به نمودار قیمتی کریپتوها. برید ببینید که بیت وقتی قله ی قبلیش رو زد تا چه مدت و تا چند درصد پایین اومد؟ یا همین اتریوم روزگاری تو دوران صعود قبلیش تا ۱۴۰۰ دلار رفت، بعدش شروع به کاهش های شدید کرد و تا ۹۰ دلار هم سقوط کرد. اگر می خواستید رمزارز خرید کنید تا سودی بدست بیارید باید تو حوالی یک سال پیش دیگه خریدهاتون رو انجام می دادید. چون تا اون موقع خیلی از ارزها مثل مار آقا داود داشتن موازی حرکت می کردن. کاردانو چهارسنت بود که الان بالای یک دلار شده. منتها مطمئن باشید که ریزش در پیش خواهد بود و چند سالی هم خوب حرص ماینرها و اونایی که به قصد سود در یکی دو سال خرید زده بودن رو درمیاره همین که همه فروختن دوباره شروع به خیزش می کنه.

من هم الان همه ش رو سهام می خرم.
اینکه بقیه رو به بورس دعوت میکنید جالب :)

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,100
دوستان عزیز
درخواست دادیم بخش برای عموم باز شه
لطفا از نوشتن و پست کردن هر گونه بحث س یاسی خود داری کنید تا علاقه مندان بتونن به مطالب خوب شما دسترسی داشته باشند

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
آدم کم کم داره به این نتیجه میرسه که آقایون میخوان 100 درصد سرمایه مردم رو بردارند و بعدشم به بهانه هایی مثل تحریم در بورس رو تخته کنند!واقعا وضعیت وحشتناکه
به نظرم این کارشون زنگ هشداری برای بقاشون خواهد بود.

سخاش -88 درصد بازگشایی شد:eek::eek::eek: که البته باطل شد!دیوونه خونه شده واقعا
جلوی تالار معاملات، پر هست از ماموران و ماشین های نیروی انتظامی!
محض احتیاط پرچم های ایران و سازمان بورس رو هم برداشتند!

بورس هم دیگه شد مثل اقتصاد بیمار در زمینه های مختلف که دیگه کسی نمیتونه جمعش کنه و سر و سامونش بده و از کنترل خارج شده!!!فکر نمیکنم حتی نزدیک انتخابات و بعد اون هم کسی بتونه وضعیت بورس رو سر و سامون بده-نخش در رفته و تمام

بیت کوین هم که اینقدر سود داده ادم میترسه واردش بشه و میترسه همین که واردش نشده اونم سقوط کنه----از اینورم دولت و اقایون جدیدا خیلی دارند روی بیت کوین مانور میدند و ازش تو صدا و سیما مطلب میزارند که به نظرم این یعنی زنگ هشدار بزرگ برای بیت کوین دارها!!!وقتی اقایون در هر بازار موازی دست بزارند باید احتیاط کرد چون نقشه اینه که اینبار بعد بورس برن اونجا رو برای ایرانی ها خراب کنند-درسته اون بین المللی هست ولی من مطمعنم از الان اقایون خیلی اقدامات کردند برای خوردن سرمایه مردم اینبار در بازار ارز!!به هوش باشید که اقایون اونجا هم دست به کار شدند.!

Last edited:

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
یکی از حربه های قدیمی که جدیدا خیلی تو بورس توسط حقوقی های دولتی باب شده اینه که:در یک روز خود شرکت افشا میزنه و اینطوری نماد بدون دامنه بازگشایی میشه و بدین شکل حقوقی ها با ناظران بورس دور و بر منفی 35 الی تا 80 درصد بازگشاییش میکنند و در خیلی موارد ناظر بورس چون درصد از حقوقی میگیره تاییدش میکنه-و حقوقی و بازیگر در یک روز سهم رو با قیمت زیر 35 درصد به بالا میخره (بزخری به معنای واقعی)..

حالا این داستان ادامه داره- بعدش حقوقی دیگه نمیخره و روزها و هفته ها سهم به همین منوال گره میخوره تا اینکه بعد از مثلا یک ماه دوباره بازیگران و حقوقی های این سهم با ناظر بورس تبانی میکنند و اینبار همون نماد رو مشمول گره معاملاتی میکنند و بعدش نتیجه چیه؟بله دوباره همون نماد بدون دامنه باز میشه و دوباره یه منفی 35 درصد یا حتی بالاتر میخوره و ناظر محترم که دنبال گرفتن درصدش هست بار دوم و حتی در مواردی بار سوم (که خلاف قانون خودشون هست و باید در بار سوم نماد با دامنه محدود باز بشه و نه بدون دامنه! ولی در نماد کدما چنین تخلفی روی داد نماد در بار سوم با 38 درصد منفی بازگشایی شد و ناظر که دستش با حقوقی تو یه کاسه هست تاییدش کرد و همه رو شوکه کرد)بازگشایی اون نماد با منفی 35 درصد به بالا رو تایید میکنه!این یعنی چی؟یعنی چنین سهمی در عرض یکماه قیمتش حدود 65 تا 70 درصد منفی میخوره و پول سهامدار خورد علنا نابود میشه.!!!!!
حتی ونزوئلا هم چنین نامردی نداره و حتی زیمباوه با اون بورسش--در چنین نمادهایی حقوقی و بازیگر میتونه با تیکه تیکه خرید زدن نزاره نماد مشمول گره معاملاتی بشه ولی چون همه حرومزاده و حرومخور شده اصلا این چیزا براشون مهم نیست.

بدبختی ماجرا اینجاست که سهامداران خرد این نماد در طول این یکماه حتی بخوان هم نمیتونند سهمشون رو بفروشند و چه بخوان چه نخوان در عرض یکماه مثلا 1 میلیاردشون میشه 280 میلیون!!!!!!واقعا جالبه

خلاصه کلام اینکه طبقه پایین حق دیدن روزهای خوش نداره

Last edited:

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
گستره تظاهرات داره به شهرهای دیگه هم سرایت میکنه-قبلا فقط تو تهران میومدن بیرون الان جدیدا مشهد شیراز کرمانشاه زنجان و چندین شهر دیگه هم اضافی شده-خدا بخیر کنه

حمید جان تو بیت کوین تا الان چقدر سود کردین؟؟؟الان وضعیت رو برای ورود جطور می بینید؟

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
دوستان در مورد بیت صحبت می کنن. می دونم نباید این پست رو بگذارم.
اما الان ورود به بیت و ارزهای دیجیتال دیگر خیلی خیلی ریسک به ریوارد بالایی داره و اگر هم وارد می شید حتما حتما حد ضرر بگذارید.

ashkan4030

Registered User
لایک‌ها
1,202
خیلی مراقب باشید یه عده توی کانالهای بورسیشون با سیگنالهاشون و عدم تحلیل درست از بازار بورس ملتو بردن تو ضررهای ۷۰ ۸۰ درصدی

بعد ماهیت کانالشونو عوض کردن و شدن استاد ارز دیجیتال و همون ممبرای بدبختی که با ضررهای سنگین از بورس بیرون رفته بودنو آوردن تو ارز دیجیتال و دوباره با سیگنال ارز دیجیتال اونارو بدبخت کردن

حتما فردا به اعضاشون میگن تقصیر ایلان ماسکه

پاشید برید جلوی دفترش تجمع کنید

و روی سخنم با اون کسایی هست که پیرو این اساتید هستن

اگه ضرر میکنید هیچکسی جز خودتون مقصر نیست

ashkan4030

Registered User
لایک‌ها
1,202
سومین بیانیه فعالان بازار سرمایه:

46 میلیون ایرانی 40 درصد سرمایه خود را در بورس از دست داده‌اند

انجمن توسعه سرمایه گذاری حرفه‌ای اعلام کرد:
تقریباً نیمی از ایرانیان 40 درصد دارایی خود را در بورس از دست دادند و اینک بی پناه و درمانده در بحران کرونا یا به صورتی کاملاً کورکورانه راهی بازارهایی نظیر رمز ارزها شده‌اند که بی تردید به خروج نقدینگی از کشور منجر شده و یا در بازار ارز و سکه به انتظار سقوط اقتصاد کشور یا در بازار املاک به دنبال گرانی و تورم آینده هستند.

به راستی آیا هیچ کشوری در جهان می‌تواند خود را در برابر از دست رفتن دارایی و ثروت نیمی از مردم خود بی تفاوت بداند؟

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,100
سومین بیانیه فعالان بازار سرمایه:

46 میلیون ایرانی 40 درصد سرمایه خود را در بورس از دست داده‌اند

انجمن توسعه سرمایه گذاری حرفه‌ای اعلام کرد:
تقریباً نیمی از ایرانیان 40 درصد دارایی خود را در بورس از دست دادند و اینک بی پناه و درمانده در بحران کرونا یا به صورتی کاملاً کورکورانه راهی بازارهایی نظیر رمز ارزها شده‌اند که بی تردید به خروج نقدینگی از کشور منجر شده و یا در بازار ارز و سکه به انتظار سقوط اقتصاد کشور یا در بازار املاک به دنبال گرانی و تورم آینده هستند.

به راستی آیا هیچ کشوری در جهان می‌تواند خود را در برابر از دست رفتن دارایی و ثروت نیمی از مردم خود بی تفاوت بداند؟
خدای من

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,100
دوستان در مورد بیت صحبت می کنن. می دونم نباید این پست رو بگذارم.
اما الان ورود به بیت و ارزهای دیجیتال دیگر خیلی خیلی ریسک به ریوارد بالایی داره و اگر هم وارد می شید حتما حتما حد ضرر بگذارید.
هر چقدر که ملت در بورس ناشیانه عمل کردن در بازار دیجیتال عمرا بتونن یک دلار هم سود کنن.پس به راحتی درگیرش نمیشن چرا که همه اطلاعات کمی از این بازار دارند به نسبت بورس

بالا