برگزیده های پرشین تولز

دخل و خرجتون رو چطور مدیریت میکنین؟! روش هاتون رو بگین

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,325
سلام دوستان
مشکلی که خودم به شخصه دارم و فکر میکنم خیلی از اعضای این فروم هم داشته باشن اینه که مدیریت خاصی برای دخل و خرج نداریم
توی کل زندگیم نه حساب پول هایی که درمیارم رو داشتم و نه پول هایی که خرج میکنم

لطفا شیوه های مدیریت مالیتون و اینکه اگه از نرم افزار خاصی استفاده میکنین رو بگین که استفاده کنیم
پیشاپیش ممنون :)

AAKH1361

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
659
سالها پیش من از نرم افزار حسابداری محک روی گوشیم استفاده میکردم (خریدم پولی بود) چیز خوبی بودش هر خرید یا فروشی که داشتم داخلش وارد میکرد

ولی بعدش از قلم کاغذ استفاده کردم یک دفترچه جیبی گرفتم هرجا چیزی خریدم حتی 100 تا تک تومن اسم اون خرید و مبلغ و تاریخ ساعتش رو در دفترچه جیبیم وارد میکردم و سر ماه کل خرج کرد اون ماه رو از روز 1-31 ام روی یک برگ دفتر پشت و رو مینوشتم و جمع میزدم زیر همون برگه مینوشتم میذاشتم کنار
s0426.gif

بالای هر برگه مینوشتم برای فلان ماه و سال هست برای هر ماه یک برگ جدا

اگر بخوای حرفه ای ترش کنی میتونی تو یک نرم افزار حسابداری روی کامپیوتر خرج ماهانت رو وارد کنی یا از اکسل استفاده کنی که با رسم شکل نمودار خرج کردت رو نشون بده
s0429.gif

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,325
سالها پیش من از نرم افزار حسابداری محک روی گوشیم استفاده میکردم (خریدم پولی بود) چیز خوبی بودش هر خرید یا فروشی که داشتم داخلش وارد میکرد

ولی بعدش از قلم کاغذ استفاده کردم یک دفترچه جیبی گرفتم هرجا چیزی خریدم حتی 100 تا تک تومن اسم اون خرید و مبلغ و تاریخ ساعتش رو در دفترچه جیبیم وارد میکردم و سر ماه کل خرج کرد اون ماه رو از روز 1-31 ام روی یک برگ دفتر پشت و رو مینوشتم و جمع میزدم زیر همون برگه مینوشتم میذاشتم کنار
s0426.gif

بالای هر برگه مینوشتم برای فلان ماه و سال هست برای هر ماه یک برگ جدا

اگر بخوای حرفه ای ترش کنی میتونی تو یک نرم افزار حسابداری روی کامپیوتر خرج ماهانت رو وارد کنی یا از اکسل استفاده کنی که با رسم شکل نمودار خرج کردت رو نشون بده
s0429.gif

ممنون که تجربیاتتون رو گفتین، اثری که این مدل حساب کتاب کردن هم روتون داشت بگین لطفا

من یه اپ اندروید نصب کردم به اسم "پولامو چیکار کردم؟" اپ خوبیه اس ام اسای بانکی رو هم اتوماتیک میخونه کار رو خیلی راحت تر کرده

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
من حساب درآمدم رو دارم (حسابداری محک دارم برای مغازه) ولی مخارج رو حساب نمیکنم

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,909

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
سلام دوستان
مشکلی که خودم به شخصه دارم و فکر میکنم خیلی از اعضای این فروم هم داشته باشن اینه که مدیریت خاصی برای دخل و خرج نداریم
توی کل زندگیم نه حساب پول هایی که درمیارم رو داشتم و نه پول هایی که خرج میکنم

لطفا شیوه های مدیریت مالیتون و اینکه اگه از نرم افزار خاصی استفاده میکنین رو بگین که استفاده کنیم
پیشاپیش ممنون :)
چندین سال همه دخل و خرج ها رو یادداشت میکردم و آخر ماه چندین ساعت وقت ماشین حساب زدن و این حرفها
آخرش تنها چیزی که میموند این بود که ایکس تومن درآمد داشتم و ایکس تومن خرج کردم , همین !
این حساب کتاب ها هم هیچوقت باعث نشد که ماه بعد تاثیری مثبتی در روند خرج کردن داشته باشه !
لذا از یه دوره ای هرچی دفتر و دستک حساب کتاب بود رو انداختم دور

شخصا فلسفه ای دارم که میگه " هرمقدار سختی میکشیم تا پول در بیارم , نباید همون مقدار سختی بکشیم تا خرج کنیم !

AAKH1361

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
659
ممنون که تجربیاتتون رو گفتین، اثری که این مدل حساب کتاب کردن هم روتون داشت بگین لطفا

من یه اپ اندروید نصب کردم به اسم "پولامو چیکار کردم؟" اپ خوبیه اس ام اسای بانکی رو هم اتوماتیک میخونه کار رو خیلی راحت تر کرده
من شغل قبلیم بساز بفروش بود و صدها و هزاران قلم جنس نیاز بود برای کار ساخت ساختمون و چند صد میلیون خرج داشتم و خیلی مهم بود که بدونم پولها چه مقدار کی کجا خرج شده و بابت چی بوده
خیلی وقت ها با چندین استادکار کار میکردم همزمان و با هر کدوم قرارداد جداگانه ای داشتم و خیلی مهم بود بدونم که چقدر پول و کی دادم و چقدر دیگه از طلبش باقی مونده گاهی ده ها نفر طلب داشتن همزمان و مثلا به یک مقدار مشخص از کار میرسیدن یا مقدار مشخصی جنس میخریدم و چند میلیون میشد میرفتم یکجا حساب پرداخت میکردم
برای هر ساختمون یک دفتر جداگانه داشتم

برای فروش فقط مینوشتم فلان واحد چند ده یا چند صد میلیون فروخته شده اینقدر گرفتم در فلان تاریخ و اینقدر دیگه فلان تاریخ قرار هست بگیرم

در کار ساختمان که خیلی کمک حالم بود این روش

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
اگ قراره فقط آمار دخل و خرج رو داشته باشی ک از نرم افزارای موبایلی مثل محک استفاده کن
اما اگ میخوای مخارجت رو مدیریت کنی باید کارای زیادی انجام بدی،اولین کار عوض کردن یکسری عادته،مهم ترینش اینکه تا چیزی رو نیاز منطقی ( یه مدل نیاز هم هست ک فک میکنی نیاز داری و با احساساتت توجیهش میکنی اما واقعا بهش نیازی نداری ) بهش نداری نخری دوم پول نقد نگه ندار حتی اگ پول داری ک باید نقد نگهش داری بزار به حسابی ک مثلا عابر بانک نداشته باشه و اگ بخوای برداشت کنی مجبور بشی بری شعبه و... راه های خیلی زیاد دیگه هست ک باعث میشه از یک ادم ولخرج تبدیل بشی ب کسی ک مدیریت مالی داره و از پولش استفاده ی درست میکنه

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,325
اگ قراره فقط آمار دخل و خرج رو داشته باشی ک از نرم افزارای موبایلی مثل محک استفاده کن
اما اگ میخوای مخارجت رو مدیریت کنی باید کارای زیادی انجام بدی،اولین کار عوض کردن یکسری عادته،مهم ترینش اینکه تا چیزی رو نیاز منطقی ( یه مدل نیاز هم هست ک فک میکنی نیاز داری و با احساساتت توجیهش میکنی اما واقعا بهش نیازی نداری ) بهش نداری نخری دوم پول نقد نگه ندار حتی اگ پول داری ک باید نقد نگهش داری بزار به حسابی ک مثلا عابر بانک نداشته باشه و اگ بخوای برداشت کنی مجبور بشی بری شعبه و... راه های خیلی زیاد دیگه هست ک باعث میشه از یک ادم ولخرج تبدیل بشی ب کسی ک مدیریت مالی داره و از پولش استفاده ی درست میکنه

مهمترین مشکلی که دارم اینه که برای پول ارزش قائل نیستم و خیلی راحت خرج میکنم
از اول این ماه کاری که کردم این بود که حساب کتاب دخل و خرجم رو داشته باشم
یه چالش برای خودم گذاشتم که یکماه مدیریت کنم و ببینم تهش چقدر از خرجای الکیم کم کردم

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,909
برای پول ارزش قائل نیستم و خیلی راحت خرج میکنم
هر آدم پولداری که دیدم باور کن حتی برای یه هزار تومن هم دلشون میسوخت خرج نمیکردن
طرف میلیارد ها ثروت داره سنش هم بالاست نمیتونه همراهش ببره زیر خاک ولی حاضره بره از جایی خرید کنه که هزار تومن هزینش کمتره!

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,909
برای پول ارزش قائل نیستم و خیلی راحت خرج میکنم
هر آدم پولداری که دیدم باور کن حتی برای یه هزار تومن هم دلشون میسوخت خرج نمیکردن
طرف میلیارد ها ثروت داره سنش هم بالاست نمیتونه همراهش ببره زیر خاک ولی حاضره بره از جایی خرید کنه که هزار تومن هزینش کمتره!

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
مهمترین مشکلی که دارم اینه که برای پول ارزش قائل نیستم و خیلی راحت خرج میکنم
از اول این ماه کاری که کردم این بود که حساب کتاب دخل و خرجم رو داشته باشم
یه چالش برای خودم گذاشتم که یکماه مدیریت کنم و ببینم تهش چقدر از خرجای الکیم کم کردم
توی کتاب اثر مرکب دارن هاردی میگه همین یادداشت کردن مخارج (اگ ادامش بدی همیشه )میتونه باعث بشه بخاطر اینکه محبور نباشی یادداشت کنی کمتر خرج کنی,امیدوارم همینطور باشه
در کل شما باید روی عادت های بدت متمرکز بشی و سعی کنی اونها رو تغییر بدی،موضوع نخوندن دخل و خرج حل هم خودش میشه

Last edited:

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,053
اول هزینه های مربوط به مخارج مهم رو کنار میذارم..مثل اجاره خونه و شارژ ساختمان و ..
مقداری هم میذارم برای ذخره ارزی..
باقی مانده رو به روش سنتی و بدون مدیریت خرج میکنم.. :دی
چندین ناهه بدون استرس راحت زندگیمو دارم میکنم..
دغدغه های مخارج هم برای ماه دوم به بعده.. یعنی مخارج ماه بعدی رو همیشه گذاشتم کنار آماده ست...
اینجور آدما با سختی و مشقت به پول رسیدن.. دیگه براشون عادت شده..

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,909
اونقدر بدم میاد از مخارج ماهانه
عین پریود هستن
یه پولی میدی و عوضش هیچی
خیلی کم پیش میاد همچین موردی که با زحمت کشیدن پولدار شده باشه
معمولا مال مفت بهشون میرسه، ارث یا تو خانواده پولدار بدنیا میان
نود درصدشون اگه تحقیق کنی میفهمی از یه جا پول مفت بهشون رسیده
یکی میشناختم مولتی میلیاردر بود میگفت اینو زحمت کشیدم اینو خدا داده و... بعدش فهمیدم پدرش کلی املاک و مغازه توی بازار داشته. همین کافیه تا چند نسلش بی نیاز باشن حالا زحمتش کجا بود؟! زحمتش رو کارگر میکشه واسه پولدار...

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,325
والا منم از 16 سالگی کار کردم و پولی هم که به دست میارم اصلا راحت به دست نمیاد ولی کلا توی زندگیم برای مادیات ارزش خاصی قائل نیستم و واقعا بد دردیه

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
اونقدر بدم میاد از مخارج ماهانه
عین پریود هستن
یه پولی میدی و عوضش هیچی

خیلی کم پیش میاد همچین موردی که با زحمت کشیدن پولدار شده باشه
معمولا مال مفت بهشون میرسه، ارث یا تو خانواده پولدار بدنیا میان
نود درصدشون اگه تحقیق کنی میفهمی از یه جا پول مفت بهشون رسیده
یکی میشناختم مولتی میلیاردر بود میگفت اینو زحمت کشیدم اینو خدا داده و... بعدش فهمیدم پدرش کلی املاک و مغازه توی بازار داشته. همین کافیه تا چند نسلش بی نیاز باشن حالا زحمتش کجا بود؟! زحمتش رو کارگر میکشه واسه پولدار...
دقیقا پسر عمه ی منم همینطوره،از باباش بهش ارث رسیده و یک درصد شم اقتصادی و هوش مالی نداره فقط و فقط با خساست مالش رو حفظ میکنه
والا منم از 16 سالگی کار کردم و پولی هم که به دست میارم اصلا راحت به دست نمیاد ولی کلا توی زندگیم برای مادیات ارزش خاصی قائل نیستم و واقعا بد دردیه
داداش منم شبیه شماست 14 ساله داره جون میکنه لباسای تنش هم مال خودش نیست،واقعا سعی کنید روی کنترل مخارج و افزایش درامد کار کنید و خودتون رو تغییر بدید،من خودم بهترین سال های جوونیم همینطوری تباه شد و بعد ازینکه فرصت ها رو از دست دادم تازه فهمیدم چی ب چیه

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,325
باید بگم که توی همین چند روز واقعا تاثیر خوبی داشته و اصلا خرج اضافی ای نکردم در حالی که معمولا مث ماست پول خرج میکردم:D🤓😁

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من یک قانون دارم برای خودم.فقط اون مقداری رو که خرج می کنم پول منه بقیه اش می مونه برای بقیه. متاسفانه راههای کمی برای خرج کردن پول بلدم و هر چی هم لازم داشتم تا حالا ؛ خریدم.
تنها راه دیگه ای هم که به ذهنم میرسه برای خرج کردن؛ فقط مسافرته که بخاطر کرونا و از سر جون دوستی؛ نمی تونم برم. کاش دوستان از راههایی که برای خرج پول بلدن بهم یاد بدن! راههای نرفته و جدید و لذت بخش.

بالا