برگزیده های پرشین تولز

مشکل miui 12 شیائومی

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,439
درود
بعد از آپدیت برنامه ها خود به خود بسته میشوند کسی از دوستان راه حلی داره ؟
مثلا موزیک بازه وی پی ان هم در حال اجرا یکدفعه موزیک بسته میشه ؟

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,439
با اینکه گوشی رده پایینی هست ولی تو miui 10 خیلی عالی بود مثلا تو کروم یه تب باز بود میرفتی
تو واتساپ بعد از ده دقیقه که برمیگشتی تو کروم هنوز تب رو به صورت آنلاین نگه داشته بود
ولی الان بیشتر از ده ثانیه از کروم خارج بشی و دوباره بخوای بری تب رو رفرش میکنه
ظاهرا برای خیلی ها این مشکلی رو بوجود آورده miui 12

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,906
شیائومی و الجی تعمیر نمیشن فوری بفروشش بره
نگه داری زیاد عمری نمیکنه کلا ضرر میکنی ولی الان شاید بتونی بفروشیش

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892
یکبار فکتوری ریست کردی که ببینی هنوز مشکل پابرجاست؟

mrg66

Registered User
لایک‌ها
539
ما که الان چند ساله شیائومی دارم کیفیتش از آشغالای سامسونگ و .... بهتره و خرابی نداشته.

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
رم گوشی چنده؟ این مشکلاتی که گفتی بخاطر کم اوردن رم یا مدیریت افتضاح رم گوشیه که باعث میشه برنامه ها داخل مموری نمونه و هر بار رفرش بشن، برای همین لازمه گوشی حداقل 4 گیگ مموری باشه مخصوصا روی رام سنگین MIUI که با برنامه های بکگراند گوشی خیلی خشن برخورد میکنه و میبندشون تا باتری هدر نره.
کارهایی که میتونی برای این موضوع در MIUI بکنی از تنظیمات، Battery Optimization رو غیرفعال و روی No restrictions بذار و در تنظیمات برنامه های مورد علاقت Autostart رو فعال کنید.
About Phone -> روی ورژن miui هفت هشت بار کلیک کن -> به تنظیمات گوشی برگرد و Additional Setting رو پیدا و کلیک کن -> اینجا وارد Developer Options میشی -> Background Restriction رو پیدا کن روی No بذار.
راه حل بعدی قفل کردن برنامه های مورد علاقه در مموری از قسمت Recent menu هست با فشار دادن و نگه داشتن برنامه و زدن دکمه قفل که به MIUI بگی اینها رو نگه دار و نکش.
درنهایت اگر این ها فاییده نداشت شاید مشکل مورد نظر چیزی غیر از مدیریت رم باشه و ممکنه با ریست فکتوری حل بشه.

XAyqknJ.png

miui12_settings1.jpglocking.jpg

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,439
درود ، والا تا همینجا هم بیشترا از قیمتش بهم خدمت کرده دمش گرم ولی بفروشمش بقول شما ضررش کمتره
یکبار فکتوری ریست کردی که ببینی هنوز مشکل پابرجاست؟
درود ، اینو گذاشتم برا آخرین مرحله
ما که الان چند ساله شیائومی دارم کیفیتش از آشغالای سامسونگ و .... بهتره و خرابی نداشته.
درود ، از لحاظ قیمت و طراحی و سخت افزار داره بدون رقیب میشه ولی هنوز تو نرم افزار یه خورده مشکل دارند گوشی هاش که اونم اوکی کنه
احتمال اول شدن میزان فروشش تو جهان خیلی محتمل به نظر میاد
رم گوشی چنده؟ این مشکلاتی که گفتی بخاطر کم اوردن رم یا مدیریت افتضاح رم گوشیه که باعث میشه برنامه ها داخل مموری نمونه و هر بار رفرش بشن، برای همین لازمه گوشی حداقل 4 گیگ مموری باشه مخصوصا روی رام سنگین MIUI که با برنامه های بکگراند گوشی خیلی خشن برخورد میکنه و میبندشون تا باتری هدر نره.
کارهایی که میتونی برای این موضوع در MIUI بکنی از تنظیمات، Battery Optimization رو غیرفعال و روی No restrictions بذار و در تنظیمات برنامه های مورد علاقت Autostart رو فعال کنید.
About Phone -> روی ورژن miui هفت هشت بار کلیک کن -> به تنظیمات گوشی برگرد و Additional Setting رو پیدا و کلیک کن -> اینجا وارد Developer Options میشی -> Background Restriction رو پیدا کن روی No بذار.
راه حل بعدی قفل کردن برنامه های مورد علاقه در مموری از قسمت Recent menu هست با فشار دادن و نگه داشتن برنامه و زدن دکمه قفل که به MIUI بگی اینها رو نگه دار و نکش.
درنهایت اگر این ها فاییده نداشت شاید مشکل مورد نظر چیزی غیر از مدیریت رم باشه و ممکنه با ریست فکتوری حل بشه.

مشاهده پیوست 1244021

مشاهده پیوست 1244022مشاهده پیوست 1244023
رم 2 ، یکی دو مورد از اینا رو انجام دادم جواب نداد ولی کلا مرحله مرحله چیزی که گفتی رو انجام میدم حتما نتیجه رو اعلام میکنم
درست میگی مربوط میشه به مدیریت رم تو نسخه 10 هیچ گونه مشکلی نبود ولی هر آپدیت که اومد یکم بدتر میشد و نمیدونم
شایدم سیاست خود شرکت ها باشه که گوشی های ارزون قیمت قدیمی خیلی استفاده نشن و کاربر ترقیب بشه به خرید گوشی جدیدتر
نکته جالبش هم اینجاست که حالتی هست مثلا یه روز خیلی بهتره و یه روز خیلی اذیت میکنه ، اینم بگم که وقتی ریست میشه تقریبا
یکی دو روز اول مشکل خاصی نداره
دم همگی گرم مخصوص وحید عزیز که بیشتر زحمت کشید مفصل کمک داد

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,439

مشاهده پیوست 1244021

بجای Background Restriction یه گزینه داره Background Process limit که رو حالت استاندارد بود و میشه از 1 تا 4 فعالیت رو براش
تعیین کرد ، که من گذاشتم رو 4 ببینم چی میشه چون احتمالا از استاندارد بالاتر هست

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
بجای Background Restriction یه گزینه داره Background Process limit که رو حالت استاندارد بود و میشه از 1 تا 4 فعالیت رو براش
تعیین کرد ، که من گذاشتم رو 4 ببینم چی میشه چون احتمالا از استاندارد بالاتر هست
بقیه موارد رو هم امتحان کن برای برنامه هایی که زیاد استفاده میکنی autostart رو فعال و battery optimisation/saver رو غیر فعال (no restrictions) کن و در نهایت این برنامه ها رو در مموری قفل کن.
اگر اینها رو انجام دادی فاییده نداشت گزینه ای داخل همون developer options که مسیرشو در پست قبلی گفتم هست، بنام MIUI Optimization که پیش فرض فعاله، اینم خاموش کن امتحان کن ببین چطور میشه! میگن خاموش باشه برای گوشی های پایین رده بهتره.
اگر اینها جواب نداد زیاد سخت نگیر دو گیگ مموری برای miui هیچیه
4.gif
و برای رفع مشکل از ریشه که خود miui هست، کلا باید تغییر رام بدی و یه custom rom سبک نصب کنی که به افراد عادی پیشنهاد نمیکنم.

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,439
بقیه موارد رو هم امتحان کن برای برنامه هایی که زیاد استفاده میکنی autostart رو فعال و battery optimisation/saver رو غیر فعال (no restrictions) کن و در نهایت این برنامه ها رو در مموری قفل کن.
اگر اینها رو انجام دادی فاییده نداشت گزینه ای داخل همون developer options که مسیرشو در پست قبلی گفتم هست، بنام MIUI Optimization که پیش فرض فعاله، اینم خاموش کن امتحان کن ببین چطور میشه! میگن خاموش باشه برای گوشی های پایین رده بهتره.
اگر اینها جواب نداد زیاد سخت نگیر دو گیگ مموری برای miui هیچیه
4.gif
و برای رفع مشکل از ریشه که خود miui هست، کلا باید تغییر رام بدی و یه custom rom سبک نصب کنی که به افراد عادی پیشنهاد نمیکنم.
تقریبا همه موارد رو غیر از آتواستارت انجام دادم تو همین چند ساعت که دارم کار میکنم خیلی بهتر شده و چندتا برنامه همزمان باز کردم اوکی بود ، یه گزینه دیگه هم بود که موقع قفل رم رو پاک میکرد اونم غیر فعال کردم

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,439

مشاهده پیوست 1244021

درود ، امروز یه آپدیت برا MIUI اومد بعد از آپدیت اون گزینه آپشن و قفل از recent menu کلا حذف شده :دی شایدم رفته تو قسمت دیگه

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
درود ، امروز یه آپدیت برا MIUI اومد بعد از آپدیت اون گزینه آپشن و قفل از recent menu کلا حذف شده :دی شایدم رفته تو قسمت دیگه
سلام اشکان،
اپدیت های شیاومی کلا حذف میکنه
4.gif
شاید اپدیت های بعدی برگشت.
فعلا از اینجا برو:
Security app -> Settings cog -> Boost speed -> Lock apps

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,439
سلام اشکان،
اپدیت های شیاومی کلا حذف میکنه
4.gif
شاید اپدیت های بعدی برگشت.
فعلا از اینجا برو:
Security app -> Settings cog -> Boost speed -> Lock apps
درود بر تو ، جالبه صبح lock رو تو تنظیمات سرچ کردم چنین گزینه ای نمیاره از این مسیری که گفتی ولی پیدا کردم ، ممنون

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,439
درود
با تمامی تنظیماتی که انجام دادم بازم مشکل بسته شدن خود به خود برنامه ها رو داشتم حتی برنامه هایی که تو رسنت منو قفل میکردم
مخصوصا وی پی ان رو می بست
چند روز پیش یه ویدیو بررسی میدیدم که طرف گفت ریجن رو بذارید رو هند بهتر هست چون آپدیت های کامل تری میگیره
منم گفتم بیام ریجن گوشی رو بذارم رو هند ببینم چی میشه ، سریع چندین آپدیت اومد برای گوشی که همه رو به غیر از بازی ها گرفتم
تم ها هم باز شدن و رفتم یه تم قشنگ سنگین هم گرفتم گفتم بذار ببینم چی میشه ، در نهایت تعجب دیگه خبری از بسته شدن خودکار
برنامه ها نبود با اینکه تم سنگین و متحرک بود ، به دلیل اینکه تم یه مشکلات ریزی داشت تم رو دوباره برگردوندم به دیفالت (فکر نمیکردم تم تاثیری تو این قضیه داشته باشه)
و در همون لحظه موزیک رو که در پس زمینه در حال اجرا بود بست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خلاصه اینکه مشکل اصلی از تم گوشی بود و الان با اینکه گوشی مثل اول نشده و مثلا تب های مرورگر چند دقیقه لایو نگه نمیداره ولی خبری از بسته شدن
خودکار برنامه ها ندیدم یک هفته هم دارم تست میکنم . با تشکر از سرزمین سلمان خان

بالا