برگزیده های پرشین تولز

پلتفرم‌های دو طرفه قالب و افزونه وردپرس

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892
سلام،
یک موردی هست که این اواخر خیلی مشکل ساز شده از نظرم
فروش افزونه‌های نال شده وردپرس به صورت بومی شده هست که ارائه دهنده‌های اونا در اصل با دادن یک فاکتور خرید از اوانتو به پلتفرم‌ها میان، قالب یا افزونه نال شده توسط گانجرو رو با یک فایل ترنسلیت میفروشن به مردم و بدتر از اون اینکه لایسنس گذاریش میکنن (هرچند قابل دور زدن هستن)

چندتا مشکل اصلی داخل این موارد هست؛
افزونه‌ها و قالب‌ها تماما توسط شخص دیگه نال میشه و اینا روی نسخه نال شده سوار هستن و مشخص نیست چه تغییراتی داخل سورس اصلی رخ داده
ترجمه‌ها ماشینی هست
راست چین هم به اون شکل انجام نمیدن

یک شخصی بود خوب کار کرده بود روی این موضوع و هیچکدوم از این مشکلات رو نداشت ولی متاسفانه الان کارش گرفته هم لایسنس بازی رو شروع کرده و هم قیمت‌اش رو بالا برده - یه مدت که از کاراش استفاده میکردم واقعا راضی بودم و درگیر اپدیت نبودم دیگه، برعکس قدیم

الان بیش‌ترا این موضوع رو اینجا بیان کردم برای این هست، که اول مارکت بازار رو بسنجم برای راه اندازی نمونه مشابه و از طرفی هم جیب مردم رو دارن با پکیج‌هایی مثل وب مستران هوشمند و این دست موارد میزنن و یک طورایی از این نیاز به نفع بازاریابی کار استفاده کرد

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
من یه تعدادی افزونه فارسی کردم گذاشتم : https://farjad.co/tag/faplugin/
اگر برنامه ای برای انتشار رایگان داشتید من هم کمک میکنم

پ ن : این تاپیک پس از چاق و چله شدن به بخش وردپرس منتقل میشه
2jd3kg6_th.gif

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892

2jd3kg6_th.gif
اره برای همین اینجا زدمش چون بچه‌ها بیشتر فعالن

بعدش که چاق شد، انتقالش بدیم اونطرف

کلا سر و ته وردپرس رو بزنیم ۵۰ تا پلاگین مفید بیشتر نداره
داخل هر موضوع هم نهایت سه تا قالب درست و حسابی داشته باشه

الان دوتا پلتفرم داریم؛ ژاکت و ار تی ال
ژاکت که کلا محصولات بی کیفیت ارایه میکنه
ار تی ال وضعش بهتر هست ولی خوب این هم یکسری مشکلات مختص به خودش رو داره

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,684

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
کلا به دلیل اینکه نهادی برای پیگیری کپی رایت واقعی وجود نداره نمیشه تشخیص داد که واقعا نال شده ست یا واقعا خریداری شده
مورد دیگه هم اینه که سازنده قالب مسلما قالب رو برای فروش تکی میذاره و راضی نیست که کسی بیاد ازش بخره و دوباره خودش بفروشه که میشه همون دلالی
بنابراین وقتی یه قالب 60 دلاری رو میدن 150 تومن این یعنی نال شده ست حالا میخواد توسط خود فروشنده باشه میخواد توسط خارجی ها باشه
مارکت خیلی خوبیه و نیاز هم هست و تازه مارکت های موجود هم خیلی داغونن حتی همون ژاکت و rtl-theme و قالب های خوب زیاد ندارن
چند وقت پیش بود واسه یه بنده خدایی میخواستم سایت بزنم هرچی توی این مارکت ها گشتم قالب بدرد بخوری پیدا نکردم آخرش مجبور شدم از همون نال شده خارجی ها استفاده کنم

street design

Registered User
لایک‌ها
555
مارکت های اینچنین به دلیل اینکه هیچ جنس فیزیکی رو به فروش نمیرسونن، 100 درصد سود خالص هستند ...
مشکل های مختلی ام دارند تو بحث های زیاد که استارتر بالا بیان کردن ..
ولی خوب تو اینجور موارد ما که مصرف کننده ایم به خودمون فکر میکنیم .. و صاحب مارکت هم به خودش فکر میکنه ... حالا باید دید میشه سایتی رو زد که همه این مارکت هارو تعطیل کنه یا خیر ^_^ ...
من تو فکرم بود بزنم همچین سایتی رو شایدم یه روزی زدم ..
یا حتی یه کانال تلگرام ....

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,505

2jd3kg6_th.gif
هروقت وارد سایتت میشم انگار با ماشین زمان برگشتم به 5 ، 6 سال پیش
ugly5.gif

البته محتواش خوبه

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892
کلا به دلیل اینکه نهادی برای پیگیری کپی رایت واقعی وجود نداره نمیشه تشخیص داد که واقعا نال شده ست یا واقعا خریداری شده
مورد دیگه هم اینه که سازنده قالب مسلما قالب رو برای فروش تکی میذاره و راضی نیست که کسی بیاد ازش بخره و دوباره خودش بفروشه که میشه همون دلالی
بنابراین وقتی یه قالب 60 دلاری رو میدن 150 تومن این یعنی نال شده ست حالا میخواد توسط خود فروشنده باشه میخواد توسط خارجی ها باشه
مارکت خیلی خوبیه و نیاز هم هست و تازه مارکت های موجود هم خیلی داغونن حتی همون ژاکت و rtl-theme و قالب های خوب زیاد ندارن
چند وقت پیش بود واسه یه بنده خدایی میخواستم سایت بزنم هرچی توی این مارکت ها گشتم قالب بدرد بخوری پیدا نکردم آخرش مجبور شدم از همون نال شده خارجی ها استفاده کنم
قیمتی که با توجه به کیفیت کار تحویل میدن الان بسیار بالاست. نسبت درآمد به قیمت براساس دلار رو با نسبت درآمد به قیمت براساس ریال مقایسه قرار بدیم این مورد مشهود هست

متأسفانه ژاکت اصلا از کیفیت غافل شده و متمرکز شده روی مارکتینگ
ارتی‌ال وضعیت بهتری داره ولی خوب این هم مشکلات خاص خودش رو داره

برسیم به بحث نال بودن و برداشتن لایسنس، اینکه مثلاً من ۲ میلیون تومان ارزش ریالی یک قالب یا افزونه رو بدم و به عنوان اینکه سند اصالت محصول هست دلیلی بر توانایی برداشت لایسنس نیست
موردی که باهاش مواجه هستیم تنها و تنها افزودن فایل ترجمه به محصول که از قبل توسط یک شخص (۹۹٪ توسط Ganja محصولات وردپرس نال میشن) نال شده و عملکرد مناسب از محصول دیده نمیشه

مارکت های اینچنین به دلیل اینکه هیچ جنس فیزیکی رو به فروش نمیرسونن، 100 درصد سود خالص هستند ...
مشکل های مختلی ام دارند تو بحث های زیاد که استارتر بالا بیان کردن ..
ولی خوب تو اینجور موارد ما که مصرف کننده ایم به خودمون فکر میکنیم .. و صاحب مارکت هم به خودش فکر میکنه ... حالا باید دید میشه سایتی رو زد که همه این مارکت هارو تعطیل کنه یا خیر ^_^ ...
من تو فکرم بود بزنم همچین سایتی رو شایدم یه روزی زدم ..
یا حتی یه کانال تلگرام ....

یک سایت بود واقعا محصولات رو خریده بود و لایسنس رو برمیداشت و وقت گذاشته بود
اما به دلیل اینکه یکسری آمده بودن محصولات این شخص رو استفاده کرده بودن داخل سفارش های زیاد و یا حتی با قیمت بالاتر می‌فروختنش... آمد لایسنس گذاری رو شروع کرد و قیمت هم خیلی برد بالا

از طرفی هم وقتی این محتوای اشغال مثل وب مستران هوشمند، بازاریابی اینستا و... رو میبینم، شخصا خیلی زورم میاد که چطور دارن جیب خلق رو میزنن

حالا در نظرم بزنم تو برجک این بخش
هروقت وارد سایتت میشم انگار با ماشین زمان برگشتم به 5 ، 6 سال پیش
ugly5.gif

البته محتواش خوبه
اوم، حس زمان شاه رو میداد

street design

Registered User
لایک‌ها
555
خیلی راحت میشه مارکت این چنینی راه انداخت و شروع کرد ... اما نیاز به تیم قوی داره و تبلیغات خوب ... کار قوی باشه همراه با آموزش قطعا میان سمتت ... یه سری برند ها ام شروع کردن بدون لایسنس و اپدیت مستقیم میدن ک من دارم کار میکنم الان باهاشون .. البته همین ها ام باز یک سری مشکلات دارن واسه خودشون ...

اگر قرار بود همچین مارکتی بزنید به نظرم نیاز سنجی کنید و ایده های جدید بدید ....

یه دامنه مناسب تو این زمینه دارم برای بحث وردپرس : w p o n e . ir

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892
نظر و پیشنهادی نبود؟

کم و کاستی‌هایی که باهاشون در برخورد هستید چیاست؟

street design

Registered User
لایک‌ها
555
میخوام یه سایت فروش فایل بزنم .. تو فکرشم چند وقته .. البته چیزی که قبلا تو ذهنم بود خیلی وسیع تر از چیزی بود که الان به فکرشم .. زمینه کاریشم گرافیک هست .. سایت های مشابه قطعا هست .. ولی خوب اینم میشه وسیع ترش کرد به مرور زمان و با کشوندن طراحا بحث همکاری در فروش رو هم اوکی کرد براش ...

اگر کسی میتونه شراکت یا همکاری کنه .. بحث کنیم و به جمع بندی برسیم و استارت بزنیم

بالا