برگزیده های پرشین تولز

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
این الان چیه؟ تاریخش 21 مرداد امسال هست!
تاریخی که اعلام شده اینه :
uy37w17mluf0881bcp6c.gif

تاریخ پرداخت سود.JPG

امسال یک مجمع دیگه برگزار کنن و صورتهای مالی را که تصویب نشده تصویب کنن!؟
قبل از مجمع صورت حسابرسی شده میاد و توی مجمع تصویبش میکنن و اونجا سود نقدی رو مشخص میکنن که چقدر باشه
تا قبل از مجمع چیزی مشخص نیست
ممکنه بدن و ممکنه ندن ولی احتمالا سود نقدی زیادی ندن به خاطر اینکه شرکت طرح های توسعه داره و برای اونا نقدینگی نیاز داره . احتمالا توی سال 1401 یا 1402 یدونه افزایش سرمایه از سود انباشته بزنن
y09xdl7k5d3grrrqrlfa.gif

در حقیقت شما اگه امسال با این سهم بری مجمع DPS نمیگیری! درسته؟
این توی مجمع مشخص میشه
zdftpw2e6tntt1i3aiau.gif

در حقیقت این مجمع که برگذار بشه از ابتدای سال 1399 الی 29 اسفند 1399 ، عملکرد تصویب و قطعی میشه
s0426.gif

برای از ابتدای 1400 تا انتهای 1400 توی سال 1401 ، تا حداکثر تیر ماه ، مجمع داریم
glassesf.gif

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
حیف کمی پول نقد داشتم تو این روزهای قرمز می خریدم.

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
#حافرین
کلا داستانی شده این عرضه اولیه... ظاهرا سازمان دوباره تغییر عقیده داده و میخواد سیستم جدید را انجام بده

معاون نظارت بازار شرکت فرابورس:

🔹طبق دستورالعمل پذیره‌نویسی و عرضه اولیه سهام شرکت‌ها در بورس و فرابورس چند روش برای عرضه اولیه سهام مانند ترکیبی، ثبت سفارش، حراج، قیمت ثابت و گشایش نماد دیده شده و با توجه به سایز شرکت "#حآفرین" و مصوبه هیات پذیرش، فرابورس تصمیم گرفت عرضه اولیه سهام این شرکت را به سرمایه گذاران واجد شرایط انجام دهد که از طریق عرضه سهام به صندوق‌های سرمایه‎‌گذاری مشترک و ETFها است.

🔹خواجه حق‌وردی افزود: با توجه به اینکه عرضه اولیه سهام شرکت جهان فولاد سیرجان نقدینگی 2.2 هزار میلیارد تومانی و آریان کیمیا تک در بورس نقدینگی حدود 600 میلیارد تومانی را از بازار جذب کردند به علت کاهش اثرات این عرضه‌‌ها بر بازار و تسریع در فرایند عرضه‌های اولیه، روش عرضه سهام "#حآفرین" به صندوق‌ها در نظر گرفته شد.

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
حیف کمی پول نقد داشتم تو این روزهای قرمز می خریدم.

شاخص بالاخره خط میانه کانال را خیلی قوی قطع کرد و احتمالا تا 1480 اصلاح کنه، اصلاح ذات بازار هست و کسی که سهامداری میکنه نباید بترسه.

RSI هم رسید کانال 50 و همون جایی که بالاخره باید آروم میگرفت!

بازار خیلی سریع برمیگرده احتمالا نیمه دوم فردا...

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,071
ظاهرا بعضی ها ادعا دارن تعداد سهام عرضه شده به هر نفر متفاوت هستش و برای برخی افراد تعداد 2902 برگ سهم رسیده
کسایی که اینجا چند کد دارن این مورد براشون پیش اومده
واینکه چه تعداد دقیق بهشون رسیده
برای بنده فعلا تعداد سهام و دارایی را 2902 و 16018964 ریال زده است . برای دیگران که خریدم الان نگاه کردم 1451 سهم و 800 هزار ثبت شده است . البته احتمالا مشکل از کارگزاری است چون توی سبد برای من 2902 است و در بخش لحظه ای همون 1451 را نشان میدهد .

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
فعلا حقوقی ها دارن تو بیشتر سهم ها خرید میزنن
ولی با سیاست همیشگی یعنی جمع کردن چندید باره صف فروش و ایجاد دوباره صف فروش
احتمالا طبق تحلیل کاریر

Quen

فردا بازار دوباره برگرده .... تا دوستان بعد چند مثبت یک نوسان دیگه بگیرن

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
فعلا حقوقی ها دارن تو بیشتر سهم ها خرید میزنن
ولی با سیاست همیشگی یعنی جمع کردن چندید باره صف فروش و ایجاد دوباره صف فروش
احتمالا طبق تحلیل کاریر

Quen

فردا بازار دوباره برگرده .... تا دوستان بعد چند مثبت یک نوسان دیگه بگیرن

میزان خرید و فروش صندوق های ETF را که نگاه میکنی به این نتیجه میرسی که حقوقی ها دارن حمایت میکنن، حقیقی ها خیلی ترسیدن! شما اگه سهام با بنیاد را به قیمت بخری از کندل منفی 100 هزار هم نباید بترسی... ولی می ترسن دیگه و به قول شما برخی هم سعی میکنن نوسان بگیرن که البته نوسان گیری هم جزیی از بازاره....

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,071
امروز ساروم را باز هم اضافه کردم . اگر اتفاق ناجور و بدی نیفتد گزارش فصلی این سهم در بین سیمانی ها و سهام بنیادی چشمگیر خواهد بود .
کگل 5% دیگر پایین بیاید برای خرید یک پله مناسب می شود و می خرم .
جم امروز در بین پتروشیمی ها خودنمایی می کند . سهم آروم و کم ریسک و بلندمدتی است .
صبا مثل پارسال 101% سود نقدی (DPS) را پرداخت کرد . 193 تومان.

Last edited:

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
امروز ساروم را باز هم اضافه کردم . اگر اتفاق ناجور و بدی نیفتد گزارش فصلی این سهم در بین سیمانی ها و سهام بنیادی چشمگیر خواهد بود .
کگل 5% دیگر پایین بیاید برای خرید یک پله مناسب می شود و می خرم .
جم امروز در بین پتروشیمی ها خودنمایی می کند . سهم آروم و کم ریسک و بلندمدتی است .
صبا مثل پارسال 101% سود نقدی (DPS) را پرداخت کرد . 193 تومان.
این سود سهم رو اگر نری بگیری از بین میره
الان این صبا رو هم مثل اینکه باید بری بانکی پارسیان بگیری به سجام نمیریزه . من نمیدونم این سجام پس چی بودش هی گفتن متمرکز میخواد بشه

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
سلام مجدد.
این اس ام اس دیروز برای من اومد:
"
*کارگزاری آگاه*
کدبورسی: ********
تاریخ معامله: 1400/06/20
لیست معاملات: خرید 2902 فجهان
ق5500
مانده:**********
"
اما ظهر چک کردم تعداد توی پرتفو ۱۴۵۱ عدد ثبت شده.

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,071
این سود سهم رو اگر نری بگیری از بین میره
الان این صبا رو هم مثل اینکه باید بری بانکی پارسیان بگیری به سجام نمیریزه . من نمیدونم این سجام پس چی بودش هی گفتن متمرکز میخواد بشه
از بین که نمیرود ولی خوب آدم چرا نرود بگیرد . پرداخت صبا پارسال هم از بانک پارسیان بود البته میگن از همراه بانک پارسیان هم میشود دریافت کرد ولی خوب من بانک پارسیان همین سر خیابونمون هست حوصله همراه بانک نصب کردن و اینها را ندارم یک دقیقه میروم میگیرم .
سیاست بعضی شرکت ها این هست که به سجام نریزند چون به نفعشون هست . اولا پول مدتی بعد پرداخت می شود دوما بعضی میگیرند و بعضی نه . سرمایه شرکت کمتر خارج می شود . مثلا همین سپید ماکیان که اول قرار بود سجامی بریزد و نریخت و گفت از بانک بگیرید . بیشتر افراد حدودا 15 هزار تومان سود نقدی داشتند که من مطمئنم کسی دنبال 15 تومن نمی رود ولی وقتی حساب می کنی میبینی چه پولی درشتی از حساب شرکت خارج نمی شود .

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
از بین که نمیرود ولی خوب آدم چرا نرود بگیرد . پرداخت صبا پارسال هم از بانک پارسیان بود البته میگن از همراه بانک پارسیان هم میشود دریافت کرد ولی خوب من بانک پارسیان همین سر خیابونمون هست حوصله همراه بانک نصب کردن و اینها را ندارم یک دقیقه میروم میگیرم .
سیاست بعضی شرکت ها این هست که به سجام نریزند چون به نفعشون هست . اولا پول مدتی بعد پرداخت می شود دوما بعضی میگیرند و بعضی نه . سرمایه شرکت کمتر خارج می شود . مثلا همین سپید ماکیان که اول قرار بود سجامی بریزد و نریخت و گفت از بانک بگیرید . بیشتر افراد حدودا 15 هزار تومان سود نقدی داشتند که من مطمئنم کسی دنبال 15 تومن نمی رود ولی وقتی حساب می کنی میبینی چه پولی درشتی از حساب شرکت خارج نمی شود .
خوب چی میشه اگر نری بگیری شما میگی از بین نمیره؟ من الان برای پارسال رو هم نگرفتم فکر کردم ریخته به حساب سجامی الان دیدم گفتن پارسیان میداده .
الان برم بگیرم بهم میده برای سری قبلم

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,071
خوب چی میشه اگر نری بگیری شما میگی از بین نمیره؟ من الان برای پارسال رو هم نگرفتم فکر کردم ریخته به حساب سجامی الان دیدم گفتن پارسیان میداده .
الان برم بگیرم بهم میده برای سری قبلم
از بین نمیره . سود سهام متعلق به سهامدار است چند سال بعد هم برود برای دریافت، باید بدهند . اگر بانک بهانه آورد با شرکت تماس بگیر یک فرم هست پر می کنی ایمیل می کنی واریز می کنند .
همراه بانک پارسیان را نصب کن اگر هم حساب نداری اینترنتی (غیرحضوری) حساب باز کن وارد همراه بانک که شدی اونجا گزینه دریافت سود سهام را بزن .
fef4a86d-b3cc-4465-ab53-ad3ea7aa6e8b.jpg

amirrezan95

Registered User
لایک‌ها
9,192
از بین نمیره . سود سهام متعلق به سهامدار است چند سال بعد هم برود برای دریافت، باید بدهند . اگر بانک بهانه آورد با شرکت تماس بگیر یک فرم هست پر می کنی ایمیل می کنی واریز می کنند .
همراه بانک پارسیان را نصب کن اگر هم حساب نداری اینترنتی (غیرحضوری) حساب باز کن وارد همراه بانک که شدی اونجا گزینه دریافت سود سهام را بزن .
مشاهده پیوست 1259958
درود .
اتفاقا منم سود صبا از دوره قبل رو طلب دارم اگر بشه با همراه بانک افتتاح حساب کرد و سود رو دریافت کرد که عالیه.
بعد از اینکه بزنی روی گزینه دریافت سود سهام چی میاد؟
نام شرکت ها میاد یا شاید فقط برای دریافت سود سهام خودش هست نه دیگر شرکت ها ؟

amirrezan95

Registered User
لایک‌ها
9,192
دوستان نرم افزار مفیدتریدر مشکلی پیدا کرده ؟قیمت ها آپدیت نمیشن. :rolleyes:
(من از پارسال روی سیستم نصبش کردم الان بعد از چند ماه میخواستم واردش بشم قیمت ها همون قیمت های قبل هست)

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
توی رهاورد اینایی که صحبت از ریزش سنگین و اصلاح و ارزش و ... میکنن ، همونایی هستن که پارسال توی ذهنشون چیزی به اسم اصلاح ، منفی ، ریزش و ... وجود نداشت :p

اینا توی شاخص 1.2 الی 1.1 صحبت از شاخص 600 هزار و 700 هزار واحد میکردن:rolleyes:

اینا روی شاخص بالای 1.8 نفروختن ( به امید 4 و 5 میلیون ) ولی روی شاخص 1 میلیون فروختن ( به امید شاخص 600 و 700 هزار ) و تا شاخص 1.5 چشم به انتظار بودن ولی شاید این وسط یکی دو تا نوسان هم گرفته باشن ( انتظارشون شاخص 600 و 700 هزار واحد بوده )

الان سر درگم هستن که چرا اون موقع با دلار 30 بازار ریزش کرد ولی الان با دلار 27 بازار رشد میکنه ؟ o_O

تحت هیچ شرایطی درگیر صحبت هایی که توی رهاورد میکنن نشید . حتی اونایی که صحبت از رشد شدید میکنن ...
کلا قسمت چت رهاورد رو فراموش بکنید
خدا پدر رهاورد بیامرزه
سمت سایت سهام یاب اصلا نرید :ROFLMAO:
سهام یابه یا .....

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
دوستان نرم افزار مفیدتریدر مشکلی پیدا کرده ؟قیمت ها آپدیت نمیشن. :rolleyes:
(من از پارسال روی سیستم نصبش کردم الان بعد از چند ماه میخواستم واردش بشم قیمت ها همون قیمت های قبل هست)
مگه میشه
مفید تریدر هر روز اپدیت میشه
انصافا تنها بدیش اینه که تو روزهای مثبت بازار هنگ میکنه فرصت خرید یا فروش نمیده بهت
وگرنه رابط کاربری و اپدیت اینچیزاش اوکیه

مشاهده پیوست 1259958
جالبه
فقط بانک پارسیان این قابلیت داره ؟من یه خورد مورد دارم طلب
چوریاست .اسم سهام بزنیم خودش طلبمون نشون میده ؟

amirrezan95

Registered User
لایک‌ها
9,192
مگه میشه
مفید تریدر هر روز اپدیت میشه
انصافا تنها بدیش اینه که تو روزهای مثبت بازار هنگ میکنه فرصت خرید یا فروش نمیده بهت
وگرنه رابط کاربری و اپدیت اینچیزاش اوکیه

جالبه
فقط بانک پارسیان این قابلیت داره ؟من یه خورد مورد دارم طلب
چوریاست .اسم سهام بزنیم خودش طلبمون نشون میده ؟
منظورم نرم افزار تحت ویندوز MetaTrader 5 تحت اکانت دمو مفید هستا ؟ نمیدونم چرا اطلاعات دریافت نمیکنه

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
منظورم نرم افزار تحت ویندوز MetaTrader 5 تحت اکانت دمو مفید هستا ؟ نمیدونم چرا اطلاعات دریافت نمیکنه
اها
اون که الان چندوقتیه باید بری سایت مفید یوزر و پس بگیری

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
اها
اون که الان چندوقتیه باید بری سایت مفید یوزر و پس بگیری
1631472444134.png

1631472529733.png

یوزر و پس ک گرفتی میری تو مفیدتریدر تو قسمت حساب معاملاتی اونجا وارد میکنی سیستمت اپدیت میشه

بالا