برگزیده های پرشین تولز

فوری!

amin1us

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
این سوال شاید واسه خیلی ها پیش اومده باشه .
کسی می دونه چطوری یک Function تو جاوا از طریق ASP بشه صدا زد؟:(
منتظرم پاسخ های گرم شما هستم:happy::blush:

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
سلام
این سوال شاید واسه خیلی ها پیش اومده باشه .
کسی می دونه چطوری یک Function تو جاوا از طریق ASP بشه صدا زد؟:(
منتظرم پاسخ های گرم شما هستم:happy::blush:
میشه بیشتر توضیح بدید که چی کار میخواین بکنین؟

amin1us

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببینید مثلا من یک سری اطلاعاتو از بانک دریافت می کنم حالا این اطلاعات می خوام به یک تابع کلاینت سایت که با جاوا نوشتم ارسال کنم یعنی یک رویه یا تابع جاوا اجرا کنه.نمی دونم تونستم خوب توضیح بدم؟

mosyhey1

Registered User
لایک‌ها
4
شما همان اول صفحه که کدهای جاوا را می نویسید باید اطلاعات را وارد کنید.
فرض کنید می خواهیم یک آرایه در جاوا اسکریپت درست کنیم که اجزای آن از دیتا بیس خوانده شده باشد.
ابتدا باید در asp این آرایه را به صورت متن تولید کنیم (البته ما به طور معمولی این متن را می سازیم ولی شما با یک لوپ این متن را از دیتابیس بسازید):
کد:
<%
var_asp="'ahmad','mohammad','hasan','koorosh'"
%>
سپس از این آرایه در کد جاوا اسکریپت استفاده می کنیم:
کد:
var menu1 = new Array (<%=var_asp%>)

amin1us

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منظورم اینکه مثلا بعد از این که این تابع مقدار دادم حالا صدا بزنم مثلا :
function ADM(Fram,Load,Item1,Item2,Item3,Item4,Item5)
{ ....
}

این تابع بدون اینکه کلیک رو لینکی بزنم و بدون اینکه رو onload body ،صدا بزنم یعنی اجرا کنم

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
ببنید شما باید مفهوم کلاینت ساید و سرور ساید رو از هم جدا کنید ، بعد خیلی راحت تر میتونید در مورد این مسائل قضاوت کنید که کارایی رو باید انتظار داشته باشید بتونید بکنید و چه کارهایی رو نیتونید ! قائدتا برنامه سرورساید شما وقتی که عمل postback ای صورت نگرفته باشه هیچ کاری نمیتونه بکنه !

شما باید برنامتون رو طوری بنویسید که دست آخر کدهایی رویی رو که به صورت سرورساید لازم دارید به بروزوتون بده ! خوب شما میتونید کد لود شدن تابع جاوا اسکریپتتون رو توی تگ body قرار بدید و برنامتون رو طوری بنویسید که وقتی میخواید جاوا اسکریپتتون لود بشه اون کد توی body قرار بگیره (مثلا کد رو توی یه متغیر از جنس string قرار میدید و وقتی که میخواید جاوا اسکریپتتون لود نشه کافیه که مقدار اون متغیر برابر "" باشه !)

موفق باشید .

amin1us

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببینید من مفهوم اینایی که گفتید و می دونم من دارم یک وب سایت با تکنولوژی آجاکس طراحی می کنم ،مشکل من از اینجا شروع شده که بعد از صدا زدن تابع مربوط به آجاکس ، و بعد از کامل شدن فرآیند ، بطور خود کار و بدون اینکه رو لینکی زده بشه دوباره یک تابع جاوا را صدا بزنم.البته مشکلی با اجرا کردن بعضی از کدهای جاوا ندارم مشکلم اینکه این تابعی که می خوام نمی تونم صدا بزنم.
نمی دونم چرا به این طریق نمی شه یک تابع رو صدا زد:

Response.Write(vbCrLf & "<script langauge=""JavaScript"">document.process.start.value = 'Sending...';</script>")

m3hrz4d

Registered User
لایک‌ها
1
ای اس پی توی سرور اجرا میشه و جاوا اسکریپت توی کامپیوتر کاربر! چطور انتظار داری وقتی هنوز صفحه از طرف سرور برای کلاینت ارسال نشده , یه تابع توش صدا زده بشه؟! در واقع ارتباط یک طرفه هست و سرور فقط یک سری اطلاعات رو میفرسه.
صدا زدن تابع جاوا اسکریپت فقط توسط جاوا اسکریپت , در واقع توی کامپیوتر کاربر امکان پذیره.همونطور که دوستان هم گفتن میتونی از OnLoad مربوط به Body واسه اجرا شدن کد بعد از لود شدن صفحه استفاده کنی یا همین تگ script ی که این بالا گذاشتی! احتمالا مشکل از کدت هست که اجرا نمیشه ولی روشت درسته.

بالا