برگزیده های پرشین تولز

از مشتری که کارت میکشه و پول نقد میبره چقدر هزینه مالیات بگیرم ؟

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,449
سلام
همونجور که دوستان در جریان هستند مالیات رو دارند سفت و سختش میکنند و جدیدا هم که کارتخوانها متصل شده به پرونده مالیاتی
خیلی وقتها مشتری میاد میگه یه مقدار پول بده کارت بکش سوالی که برام پیش اومده اینه که چقدر من بابت این مقدار باید بعدا مالیات بدم ؟
درصد مشخصی هست که تقریبی از مشتری بگیرم ؟
چند روز پیشم یه مشتری اومد گفت فاکتور سوری بهم بده برای وام برکت میخوام باید از کارتخوانت هم سی میلیون تومن رسید ببرم بعدا برام واریز کن
منم گفتم باید بپرسم ببینم به ازای این سی میلیون بعدا چقدر مالیات باید بدم فردا خبرت میکنم ، فعلا ردش کردم رفت ولی کلا میخوام بدونم درصدش چه مقداره ؟
ممنون

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,272
جدا از بحث مالیات، یه شیتیل هم برای فاکتور سوری بگیر..
الکی که اون مغازه و دم و دستگاه رو راه ننداختی که...

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,830

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,449
جدا از بحث مالیات، یه شیتیل هم برای فاکتور سوری بگیر..
الکی که اون مغازه و دم و دستگاه رو راه ننداختی که...
اونو که ازش میگیرم منتها اگه طبق چیزی که خونده باشم قرار باشه 15-20 درصد مالیات بدم باید به ازاری سی میلیون یک میلیون ازش بگیرم
ممنون اینا رو خوندم بازم زیاد دقیق متوجه نشدم انواع و اقسام معافیت مالیاتی و میزان درامد سالیانه نوشته شده من که نمیدونم تا آخر سال چقدر درامد
دارم که بخوام محاسبه کنم چقدر مالیات میدم ، ولی حدودا بین 10 تا 20 درصد بنظرم از درآمد رو باید بدم دست دزد اعظم

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,728
اونو که ازش میگیرم منتها اگه طبق چیزی که خونده باشم قرار باشه 15-20 درصد مالیات بدم باید به ازای سی میلیون یک میلیون ازش بگیرم
سی میلیون درآمد میشه 3 میلیون
شما باید برید حتما اظهارنامه مالیاتی پر کنید وگرنه خودشون واسه خودشون هرچی خواستن میزنن

images.jpg

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
سلام

واسه یه تومن کارت نکشید فردا گرفتاری واستون درست میشه ...

بالای ۵۰ تومنم به مشتری پول ندید و حساب کارتخوانتون هم از حساب مخارج و سایر درآمدهاتون جدا باشه ...

شما ماشین میفروشید یه میلیارد میریزید تو حساب کارتخوان دولت هم حساب کاری تلقی میکنه و میگه شما اینقدر فروش دارید و فلان تومن باید مالیات بدید !

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,449
سی میلیون درآمد میشه 3 میلیون
شما باید برید حتما اظهارنامه مالیاتی پر کنید وگرنه خودشون واسه خودشون هرچی خواستن میزنن

مشاهده پیوست 1290439
نه دیگه ، قراره از سود شما مالیات بگیرن نه از کل دخل شما
اینجور باشه که کل کاسبی ها باید جمع کنند چون سود اکثرا بین ۱۰ تا ۲۰ درصده
مثلا برای صنف ما تعریف شده سود ۱۵ درصد از اون طرف هم مالیات ۱۵ درصد میاد
۱۵ درصد سی میلیون تومان رو حساب می‌کنند به عنوان سود من و روی اون ۱۵ درصد مالیات میاد
این وسط یه سری تخفیف و اینا هم هست برای درآمدهای پایین تر از مقادیر مشخص

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,464
داداش فقط جهت روشن شدن ذهنتون میگم که خلاصه اش اینه بدونید هیچ قانونی نداره هرچی حال کنن و بخوان براتون میبرن و مجبورید بدید

اصلا اینکار رو نکنید اگر میخواید یقه اتون نگیرن بعدا اصلا اینکار نکنید. شما الان یه مبلغی میگیری بعدا چند برابرش براتون میبرن. دلیلی نداره پولی که فروش جنس تون نبوده رو وارد کارتخوان کنید

اینا سفت و سخت دارن پیگیری میکنن و تازه میخوان حساب شخصی رو از حساب تجاری جدا کنن. مطمین باشید حساب متصل به کارتخوان کاملا رصد میشه و هرجور هم بخوان ازتون میگیرن دیگه خود دانید من فقط گوشزد کردم

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
داداش فقط جهت روشن شدن ذهنتون میگم که خلاصه اش اینه بدونید هیچ قانونی نداره هرچی حال کنن و بخوان براتون میبرن و مجبورید بدید

اصلا اینکار رو نکنید اگر میخواید یقه اتون نگیرن بعدا اصلا اینکار نکنید. شما الان یه مبلغی میگیری بعدا چند برابرش براتون میبرن. دلیلی نداره پولی که فروش جنس تون نبوده رو وارد کارتخوان کنید

اینا سفت و سخت دارن پیگیری میکنن و تازه میخوان حساب شخصی رو از حساب تجاری جدا کنن. مطمین باشید حساب متصل به کارتخوان کاملا رصد میشه و هرجور هم بخوان ازتون میگیرن دیگه خود دانید من فقط گوشزد کردم

زیادی سفت بگیری، بعدا مشتری هات رو می پرونی

کسی هم به کارت خوان شما گیر نمیده! کارت خوان ها برای حساب ها با گردش بالای چند میلیارده، برای یک قرون و ده شاهی که چک نمی کنند چیزی رو

من هفته گذشته طرف 50 تومن تو کارت خوانم کشید و منم پولش رو به رفیقم پایا کردم. یک قرونش هم تو جیبم نرفت.

بحث مالیات به کارت خوان ربطی نداره

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,464

کسی هم به کارت خوان شما گیر نمیده! کارت خوان ها برای حساب ها با گردش بالای چند میلیارده، برای یک قرون و ده شاهی که چک نمی کنند چیزی رو

من هفته گذشته طرف 50 تومن تو کارت خوانم کشید و منم پولش رو به رفیقم پایا کردم. یک قرونش هم تو جیبم نرفت.

من گفتم دیگه...شما اگر قبولش نداری مختاری....ولی مطمین باش بعدا گیرت میارن و مجبور میشی مالیات رو بدی

اتفاقا دقیقا ربط داره مالیات به کارتخوان....تمامی حسابهای متصل به کارتخوان حساب تجاری محسوب میشن....توصیه میشه به حساب های کارتخوان اصلا نه پول شخصی وارد کنید نه کارت به کارت بگید براتون واریز کنن نه پول اضافه بهش زیاد و کم کنید. تمام تراکنش های حساب های کارتخوان کاملا حسابرسی خواهد شد...دیگه خود دانید. من فقط هشدار دادم/

Majidpotter616

Registered User
لایک‌ها
113
من یکی از دوستام سر همین قضیه رفته بود تو این اداره مالیات کشور میگفت باور نمیکنی شبیه ربات 500 تا ادم کردن تو 1 سالن فقط سر میزهای نیم متری به سرعت برق دارن پرینت حساب میگیرن میزنن تو سیستم که دهن من و امثال تو رو امسال سرویس کنن

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892

برادر هر کارتخوان متصل به یک کد پرونده مالیاتی هست و صنف ت هم مشخص به خاطر جواز کسبت

هم ارزش افزوده رو ازت میگیرن هم اون مالیات بردامد که پلکانی زیاد میشه تا اینطوری سر سری نگیری برای خودت (اما طوری میگیرن ازت که صدات در نیاد)

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,830
اگه میخوای درآمد زایی کنی

ی دستگاه عابر بانک (کرایه یا بخر) درب مغازت بزار... :D

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,017

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
اگه میخوای درآمد زایی کنی

ی دستگاه عابر بانک (کرایه یا بخر) درب مغازت بزار... :D

من پیگیر شدم

صد تومن پول نقد روزانه میخواد که بانکا نمیدن !

دوربین مداربسته میخواد

چاه ارت میخواد

تابیدیه اماکن میخواد و‌..

سود ناچیزی هم میدن ..

در مورد کرایه تا حالا نشنیده بودم ...

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
برادر هر کارتخوان متصل به یک کد پرونده مالیاتی هست و صنف ت هم مشخص به خاطر جواز کسبت

هم ارزش افزوده رو ازت میگیرن هم اون مالیات بردامد که پلکانی زیاد میشه تا اینطوری سر سری نگیری برای خودت (اما طوری میگیرن ازت که صدات در نیاد)

من هر روز اداره مالیاتم بابا،

ارزش افزوده رو بر اساس مالیات قطعی که توسط خودت اظهار شده و حسابرس تایید کرده می گیرند. فرمولش رو هم سال به سال خود وزارت دارایی تعیین می کنه.

اصلا کاری به کارت خوان شما ندارند. برای جواز هم بله، باید شماره حسابی که قراره به کارت خوان وصل بشه رو اعلام کنی اما فرمالیته هست.

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,464

ارزش افزوده رو بر اساس مالیات قطعی که توسط خودت اظهار شده و حسابرس تایید کرده می گیرند. فرمولش رو هم سال به سال خود وزارت دارایی تعیین می کنه.

اصلا کاری به کارت خوان شما ندارند. برای جواز هم بله، باید شماره حسابی که قراره به کارت خوان وصل بشه رو اعلام کنی اما فرمالیته هست.
بله اینها به صورت کله قندی به قول احمدی نژاد کار میکنن.
در ابتدا همون روال قبل هست و نرم و نازک میان میگن کاری با کارتخوان نداریم فقط میخوایم ساماندهی کنیم لطفا همکاری کنید و ثبت کنید.
بعد پرونده رو تشکیل میدن.
بعد ممیز های علاف بیکار میان رو پرونده و تراکنش ها و کلا سیستم.

بعد بر اساس جواز کسب. محل و خیابان مغازه.اندازه مغازه وشهر و استان یه جدول دارن میگن مثلا این انقدر باید بده دیگه حالا زنده یا مرده ضجه هم بزنه زیر این عدد نمیشه حالا بعد این میشه پایه شما. بعد شما تا حالا روال کارت این بوده که یا از ماده ۱۰۰ استفاده میکردی با توافق میرفتی جلو یا اظهارنامه واقعی با دفاتر مالیاتی و اینها میفرستادی مالیات میدادی.
به زودی شاید امسال نه ولی احتمالا سال بعد اون جمع تراکنش شما با کارتخوان رو به عنوان پایه درامد شما لحاظ میکنن.
مثال میزنم الان مثلا شما یه مغازه دارید قصابی ۲۰ متر فلان محله فلان شهر. شما با توافق با ماده ۱۰۰ مثلا رفتی دارایی پایه درامد شما رو بریدن ۷۰ میلیون تو سال تا ۳۶ تومنش معافه بقیه میره توضریب و مثلا میان میگن ۳۴۰۰۰۰۰ تومن مالیات توافقی ماده ۱۰۰ بیا بده خلاص .
خب بعد از بررسی کارتخوان جنابعالی مشخص میشه تراکنش کارتخوان شما به جای اون ۷۰ میلیون پایه که پیش زمینه توافق ماده ۱۰۰ بوده در سال قبل ،شما جمع تراکنشت با دستگاه ۱۵۰ میلیون هست یعنی پس اون توافق با اجازت کنسله و میان میگن دادا پایه درامد شما ۱۵۰ میلیونه ۳۶ وومن معاف الباقی میره تو ضریب میگن بیا ۱۲۰۰۰۰۰۰ تومن بده .
حالا ضجه بزن زاری کن والا حسن اومد ۱۰ میلیون تومن کارت کشید برا رفیقش پایا کردم. غلام اومد گفت میخوام یه وام دارم باید جنس ایرانی بخرم یه فاکتور بساز برام من ۳۰ میلیون تو کارتخوانت میکشم ۵۰۰ شیتیل بردار بقیه رو برام پایا کن یا ممد ازش پول میخوای بابت فروش مثلا یه گوشی ۱۲ میلیونی.گوشی رو میدی بهش پولش کارت به کارت میکنه به حساب کارتخوان ...و..‌و..و.. دیگه کاری به اینا نداره دارایی .تمام اینها میشه تراکنش شما و جمعش میشه پایه مالیاتی شما.
پس وقتی میگم حواستون باشه برای همیناس.خیلی دقت کنید اصلا شوخی ندارن اینا.

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892

Are You Ok?
تمام وب سایت ها که نماد دارن از 12 سال پیش تمام تراکنش هاشون رو دارن و مشخص هست کی چقدر فروخته (به چشم دیدم)

این کارتخوان رو که دیگه خودشون عملا گفتن به کسایی میدیم که پرونده مالیاتی دارن
و در مورد خود اظهاری هم بگم که پرونده مالیاتی شما تا 5 سال قابل روجوع هست و قبل از اون هم با حکم قاضی میتونن بیان حسابرسی = هروقت دلشون بخواد میتونن ببرنتون اونجا که دلت نمیخواد

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
اومدین طرح های پیچیدن مولا جماعت میدین؟
پیش خودتون چی فکر کردین؟
این جماعت برای یک قرون آخر این مملکت هم نقشه کشیدن.
فکر کردین میزارن یه آب خوش از گلوتون پایین بره، تازه مالیات بستن که بیشتر از واریزی آخر ماه بیشتر خرج نکنید.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
Are You Ok?
تمام وب سایت ها که نماد دارن از 12 سال پیش تمام تراکنش هاشون رو دارن و مشخص هست کی چقدر فروخته (به چشم دیدم)

این کارتخوان رو که دیگه خودشون عملا گفتن به کسایی میدیم که پرونده مالیاتی دارن
و در مورد خود اظهاری هم بگم که پرونده مالیاتی شما تا 5 سال قابل روجوع هست و قبل از اون هم با حکم قاضی میتونن بیان حسابرسی = هروقت دلشون بخواد میتونن ببرنتون اونجا که دلت نمیخواد

ببین، پر کردن فرم مالیات یه پروسه ای داره که در ایران اکثر مردم این پروسه رو رعایت نمی کنند. بنابراین اداره دارایی میاد برای هر صنف یک مالیات خاصی رو در نظر می گیره. من خودم از مسئول اداره دارایی در خصوص گردش مالی حساب متصل به کارتخوان پرسیدم، طرف گفت تراکنش بالای 5 میلیارد رو فعلا بهش گیر میدن.

در کل تمامی اطلاعات اداره دارایی، بستگی به اظهارات شما داره. اداره دارایی نمی دونه شما چقدر اموال داری، نمی دونه تو کدوم بانک ها حساب داری، اداره دارایی تقریبا هیچی از شما نمی دونه.

من کارت خوان مغازم پرونده مالیاتی نداره :p

بالا