برگزیده های پرشین تولز

راه اندازی کسب و کار با ٣ میلیارد ت سرمایه

erfanbarz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام دوستان. پدر ما یه زمینی داره که به قیمت حدود ٣ الی ٣ و نیم میلیارد به فروش میره.ساکن تهران هستیم. پدرم که بازنشسته ی بانک هستش. و در حال حاضر کار نمیکنه. منم یه جوون ٢٧ ساله با مدرک فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر هستم. تخصص خاصی ندارم.( یه مدت فقط تو اسنپ کار میکردم) میخوایم یه کسب و کار راه بندازیم که اینده ی خوبی داشته باشه.

نظر اولیه ی خودمون اینه که یه مغازه بخریم ولی اینکه کجا بخریم و چه نوع محصولی رو ارایه بدیم هیچ ایده ای دربارش نداریم. ولی هرکاری بخوایم شروع کنیم تو فضای مجازی ام گسترشش خواهیم داد.

این نظر ما هستش حالا دوستان هر ایده ای دارن یا راهنمایی میتونن بکنن چه در راستای نظر ما یا کلا ایده بهتری دارن. ممنون میشم بشنوم.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,055
بنظر من کسب و کار را نندازید..
فقط استرس و فشار اعصابه با این بازار..
مغازه بخرید اجاره بدید..
بعدش در کنارش هر کاری خواستید بکنید
@sys_co2
@zgg123

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
سلام در مرحله اول کلا زمین رو نفروشید.در مرحله دوم هم باز زمین نفروشید.

باز اگر واقعا لازمه که باید بفروشید خودتون درگیر تجاری نکنید.اپارتمان بخرید اجاره بدید.تجاری دیگه فایده نداره.
نظر شخصی هست بازم مشورت کنید

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,685
بنظر من کسب و کار را نندازید..
فقط استرس و فشار اعصابه با این بازار..
مغازه بخرید اجاره بدید..
بعدش در کنارش هر کاری خواستید بکنید
@sys_co2
@zgg123
مگه بچه بازیه
127fs2088029.gif

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,798
سلام
نظر من اینه که برید یه تخصص خوب با بازار کار خوب رو یاد بگیرید.کاسبی دیگه فایده نداره.اداره مالیات نمیذاره سودی ببرید سر سفره.

ملک تجاری هم فایده نداره .

i.sharifi

کاربر حرفه ای گرافیک و انیمیشن
لایک‌ها
410
این زمین چند متره ؟
کاربری تجاری داره یا مسکونی یا کشاورزی یا ...؟
در چه بازه زمانی به این قیمت رسیده ؟
از 2 سال پیش تا الان چقدر جهش قیمت داشته ؟

جهش قیمت رو توی منطقه ای ک زمین درش واقع هست رو طی بازه های زمانی کوتاه مدت (6 الی 12 ماهه) و طولانی مدت ( 5 ساله) بررسی کنید .
بعد با مناطق دیگه مقایسه کنید .

اگه جهش خوبی داشته نسبت به سایر مناطق، نقدش نکنید .
یا بذارید بلا استفاده بمونه و رشد کنه
یا
علاوه بر اینکه میذارید رشد کنه :
-اگه مسکونیه و قابلیت ساخت داره بدید مشارکت و واحد هایی که سهم شما هستن رو پیش فروش نکنید تا وقتی ساخته شدن.
-اگه کشاورزیه گلخانه بزنید یا محصول دیگه ای بکارید .
و ...

اگه آنچنان جهش نداشته، نقدش کنید و توی مناطق با رشد بالا زمین بخرید (یا اگه زمین مناسب پیدا نکردید، ملک مسکونی بخرید) .
مثلا با این پول 2 3 تا واحد در شهرستان و توی مناطق با رشد بالای قیمت ملک بخرید بدید رهن و اجاره .

من یه زمین کوچیک دارم توی شهرستان، توش برنج میکارم ( خودم که نه، دست کشاورزه) .
زمینم هم داره رشدشو می کنه هم برنج کل خانواده و فامیل رو تامین می کنه هیچ، کلی هم اضافه میاد میفروشم به غریبه و مغازه دار .
تازه نصفش رو هم کشاورز میبره ..
اگه هم یه روز خوردیم به کم آبی و دیگه نمیشد توش برنج کاشت، تبدیلش می کنم به گلخونه .

ali.amini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
باتوجه به شرایطی که فرمودید، ترجیحا خودتون رو درگیر این بازار و کسب و کار تو این کشور نکنید، با اینکه اگر کسی به من این حرفو میزد گوش نمیکردم.
سعی کنید رو پروژه های مطمئن با ریسک پایین سرمایه گذاری کنید. به طور مثال وبسایت دونگی (dongi.ir) پروژه های مطمئنی رو ارائه میده و ضمانت اصل پولتون رو میکنه
شخصا پول اضافم رو این پروژه ها میذارم، به جای اینکه خودمو درگیر یک ریسک پروژه سنگین و هزینه های جاری بکنم.
با سود پولتونم یک کسب و کار راه بندازید تو همین نت. هیچوقت رو اصل سرمایه ریسک نکنید. حماقته

Last edited:

Mehdi_Full

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,177
به نظر من اگر همون زمین رو نگه دارید و دست بهش نزنید چند برابر سود بیشتری میده تا یه مغازه باز کنید اونم تو شرایط بد اقتصادی و مالیات و .... مخصوصا اگر زمین تو شمال کشوره بیخیال فروشش بشید (نظر شخصی)
یا اگر پول دارید دو دوتا 4 تا کنید و بسیازیدش اگر سود خوبی بهتون میده البته اگر جای خوبی باشه

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,626
ملک تجاری تو این وضعیت هم اجاره کمتری نسبت به مسکونی داره هم نقد شوندگی ضعیفتری برای فروش داره. یه سر به پاساژهای همون تهران بزنید کلی مغازه خالی هست. به نظرم یه کار دیگه کنید

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
اگه قصد فروش داشتی به ملک مسکونی تبدیلش بکن و اجاره بده
خودتم برو تخصص یاد بگیر و بعدا از محل اجاره یا رهن کارت رو شروع بکن . خیلی آروم و با حوصله

تگ بورس رو هم روی حساب کاربریم فراموش بکن :D
اصلا 1% هم فکر ورود به بورس رو نداشته باش

و یک توصیه :
بعضی از کسایی که اینجا نظر میدن اصلا در دنیای واقعی صلاحیت نظر دادن ندارن . تا اینجای تاپیک فقط 4 نفر رو که اینجا پیام گذاشتن تایید میکنم و نظرشون هم مشخصه که پخته و از روی تجربه هست

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,685

2s2

Registered User
لایک‌ها
666
سلام دوستان. پدر ما یه زمینی داره که به قیمت حدود ٣ الی ٣ و نیم میلیارد به فروش میره.ساکن تهران هستیم. پدرم که بازنشسته ی بانک هستش. و در حال حاضر کار نمیکنه. منم یه جوون ٢٧ ساله با مدرک فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر هستم. تخصص خاصی ندارم.( یه مدت فقط تو اسنپ کار میکردم) میخوایم یه کسب و کار راه بندازیم که اینده ی خوبی داشته باشه.

نظر اولیه ی خودمون اینه که یه مغازه بخریم ولی اینکه کجا بخریم و چه نوع محصولی رو ارایه بدیم هیچ ایده ای دربارش نداریم. ولی هرکاری بخوایم شروع کنیم تو فضای مجازی ام گسترشش خواهیم داد.

این نظر ما هستش حالا دوستان هر ایده ای دارن یا راهنمایی میتونن بکنن چه در راستای نظر ما یا کلا ایده بهتری دارن. ممنون میشم بشنوم.
کدوم محدوده تهران سکونت دارید؟

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,225
به نظرم چون تو بازار تخصص خاصی ندارید احتمال شکست تو پروژه براتون زیاده ، فلذا حتی الامکان بی گدار به آب نزنید و با کسی که تو بازاره مشارکتی کار کنید تا چم و خم کار یاد بگیرید بعد مستقل شید.
پ.ن: الان کار تولیدی بدون بازاریابی قوی زیاد فیدبک نداره ، بیشتر سعی کنید فیلد کارتون چیزی فیما بین تولید کننده و مصرف کننده باشه !

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
خرید آپارتمان و اجاره دادنش.

کسب و کار چیه باباجان دلت خوشه!

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
مملکت در چرخه باطل افتاده همینه دیگه!
همه میگن ملک بخر اجاره بده
خوب اونی که قراره اجاره بده از کجا بیاره
نکنه اون هم بره ملک بخره بده اجاره که بیاد اجاره اون ملکی که اجاره کرده رو بده!
چه مدیریتی داشتن تو این مدت که کار و فعالیت را در کشور نابود کردن و الگویی شدن از دزدی و دلالی و مفت خوری برای مردم.

پ. ن: اینجا به کسی خرده نمیگیرم این وضع کلی هست و قطعا شما ها که نظر میدهید برحسب شرایط روزه وگرنه اگه شما هم امید داشتید، توصیه کار می کردید.

mehdi6052

Registered User
لایک‌ها
413
زمین رو بفروشید

برید توی ترکیه و یک شهر ساحلی یک آپارتمان کوچیک بخرید و تو خیابون سیمیت بفروشید(یک نوع نان دایره ای شکل) شرف داره به این که یک مغازه بزنید و هنوز مشتری پیدا نکرده، 100 میلیون مالیات ببندن تا حالتون سر جاش بیاد

اون آپارتمان هم که تو ترکیه بخرید مطمئن باشید که رشدش 3 برابر بهتر از ایران میشه
-------------------
اگر اراده هم داشته باشی، همون برو ترکیه یک سال بمون - حالا یا اجاره یا خرید ملک - بعد بشین آلمانی بخون و برو آلمان برای کار کردن یا درس خوندن

توی آلمان یک کار بگیری که 4 هزار یورور بهت بدن، بعد از 3 سال که اقامت گرفتی، میتونی یک وام نیم میلیون یورویی از بانک بگیری و خونه خوبی بگیری

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
بهترین راه اینه: بفروشید، بزارید توی بانک آینده با سود ماهیانه 18% و ماهی 45 میلیون راحت و آسوده بزنید به جیب ;)
منظورت سود سالی 18 درصده دیگه ! ماهی میشه 1.5 درصد
بعد مقابل تورم بنظرت این سوده یا ضرر ؟ سالی 18 درصد

بالا