برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمایی، درآمد دفتر فنی بهتره یا کافی نت ؟

reza152

Registered User
لایک‌ها
87
من میخوام یه مغازه تو یه جا نسبتا پر رفت و آمد بگیرم ، نمیدونم کدوم یکی از این دو بهتره
تخصص خودم طراحیه ولی کارهایی که یه کافی نت انحام میده مثه ثبت نام و خلافی و بیمه و .... به نظر بی درد سرتره
در واقع میخوام بدونم اگه درآمد شون تو یه سطحه ،برم سراغ کافی نت که اسونتره

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,798
من میخوام یه مغازه تو یه جا نسبتا پر رفت و آمد بگیرم ، نمیدونم کدوم یکی از این دو بهتره
تخصص خودم طراحیه ولی کارهایی که یه کافی نت انحام میده مثه ثبت نام و خلافی و بیمه و .... به نظر بی درد سرتره
سلام

درامد شون تو یه سطح نیست
خودتونم فرمودید که کارای کافی نت و اینا بی دردسر تره و مسئولیتش هم محدود تره ، درامدشم نسبت به دفاتر فنی پایین تره
کافینت دوزار دوزار درامد داره تو هر تراکنش ، ولی ممکنه تیراژ بالا باشه و مبلغ کلی ، چشم گیر باشه

ولی دفتر خدمات فنی ، در صورتی که بتونید اداره بکنیدش ، درامد بهتری داره . البته دردسر های خاص خودشم داره ، مسئولیت و گرفتاری های خاص خودشم داره

reza152

Registered User
لایک‌ها
87
دوستان هم اکنون نیازمند پاسخ سبزتان هستیم :D

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
دفتر فنی نیاز به دستگاه داره سیمی ردن کتاب منگنه پرینت رنگی سیاه سفید کار با دشتگاه گیر کردن دستگاه شما کار کردید بلد هستید؟
از دور ساده به نظر میاد اما اگه کار نکرده باشید نمیتونید انجام بدید نیاز به کسی دارید که بلد باشه

reza152

Registered User
لایک‌ها
87
دفتر فنی نیاز به دستگاه داره سیمی ردن کتاب منگنه پرینت رنگی سیاه سفید کار با دشتگاه گیر کردن دستگاه شما کار کردید بلد هستید؟
از دور ساده به نظر میاد اما اگه کار نکرده باشید نمیتونید انجام بدید نیاز به کسی دارید که بلد باشه
درسته ، ولی فک نکنم اینقدر پیچیده باشه نشه یاد گرفت ، مثلا با کمک اینترنت و اینا

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,716
دفتر فنی شغل خیلی مزخرفیه
دوست نزدیکم داره و هزینه های دستگاه ها و تعمیراتشون خیلی بالاس

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
دفتر فنی یعنی دقیقا چه کارهایی و چه دستگاه هایی

amir aqa

Registered User
لایک‌ها
1,845
با توجه به تجربه مختصری که دارم عرض میکنم
گیر و گرفت اماکن و... کافی نت خیلی بیشتر از دفتر فنیه ،ممکنه شدتش شهر به شهر فرق کنه ولی اصل قضیه پابرجاست و شما باید اینو تحمل کنید
مشتریان کافی نت عموما آشنایی کمتری با مباحث دارن واین شمشیر دو لبه است ، خوبیش اینه اگر بخاید میتونید پول بیشتری بابت خدماتتون بگیرید و البته در مواقع خاص بهانه های ساده تری برای اتفاقات بیارید ،بدیش اینه گاها با کسانی برخورد میکنید که رسما روانیتون میکنن
نکته دیگه اینکه کافی نت به شکل مدنظر شما هزینه کمتری برای راه اندازی لازم داره و البته زودتر میشه به نتیجه رسید ولی دفتر فنی هزینه و خاک خوری بیشتری داره
اما اصل ماجرا جاییه که کار کافی نتو هر کسی میتونه انجام بده اما در مقابل دفتر فنی شما اگر ذوق و توان طراحی و ارائه کار داشته باشید و البته پشتکار خیلی بیشتر جای رشد داره
این بسته به توان و امکانات شما داره ولی اصولا به نظرم کاری که افراد کمتری بتونن انجامش بدن بسیار کار بهتری از کار ساده تره
اگر توان ۵ سال کجدار و مریز و پیشرفت قطره چکانی و سست نشدن دارید حتما دفتر فنی بهتره
در نهایت آرزوی موفقیت و بهروزی برای شما

داش ممد

Registered User
لایک‌ها
221
سلام
من خودم کافی نت دارم و تمام کارهای دفتر فنی هم توش انجام میدم مثل کپی و سیمی و پرینت رنگی و (اینها هم میشه ، پرس و لمینت و غیره)
ولی دفتر فنی هزینه زیادی میخواد مثل خرید دستگاه های بسیار گرون و پر اصطحلاک ...
بنابراین شما اول کافی نت بزن و کارهای کافی نت رو بکن و در ادامه اگه شرایط خوب بود ، دستگاه کپی سیاه و سفید بعد رنگی ، پرس ، لمینت و غیره رو هم بیار و هیچ اتفاقی نمیفته

صدر در صد کافی نت بزن و درامد خوبی هم داره خداروشکر ، یعنی دیگه کافی نت سیستم کسی ارائه نمیده ، بیشتر میشه خدمات کافی نت یعنی کارها رو شما انجام بدین
پس اصلا سیستم هم نیار ...

حتمما مغازه رو یه جای شلوغ و پلوغ و جایی که بقیه کافی نت ها هستند بزن ، نرو یه جای پرت
یه جایی بزن که معروف باشه به جایی که کافی نتها اونجان دفتر فنی ها اونجان ، اگه کسی کار اینترنتی داشت بره اونجا

قبلل از این کار هم برو صنف ، لیست تعرفه کارهای کافی نت رو بگیر و برای من بفرست تا بگم اونجا شرایطش چطوره برای این کار.

reza152

Registered User
لایک‌ها
87
سلام
من خودم کافی نت دارم و تمام کارهای دفتر فنی هم توش انجام میدم مثل کپی و سیمی و پرینت رنگی و (اینها هم میشه ، پرس و لمینت و غیره)
ولی دفتر فنی هزینه زیادی میخواد مثل خرید دستگاه های بسیار گرون و پر اصطحلاک ...
بنابراین شما اول کافی نت بزن و کارهای کافی نت رو بکن و در ادامه اگه شرایط خوب بود ، دستگاه کپی سیاه و سفید بعد رنگی ، پرس ، لمینت و غیره رو هم بیار و هیچ اتفاقی نمیفته

صدر در صد کافی نت بزن و درامد خوبی هم داره خداروشکر ، یعنی دیگه کافی نت سیستم کسی ارائه نمیده ، بیشتر میشه خدمات کافی نت یعنی کارها رو شما انجام بدین
پس اصلا سیستم هم نیار ...

حتمما مغازه رو یه جای شلوغ و پلوغ و جایی که بقیه کافی نت ها هستند بزن ، نرو یه جای پرت
یه جایی بزن که معروف باشه به جایی که کافی نتها اونجان دفتر فنی ها اونجان ، اگه کسی کار اینترنتی داشت بره اونجا

قبلل از این کار هم برو صنف ، لیست تعرفه کارهای کافی نت رو بگیر و برای من بفرست تا بگم اونجا شرایطش چطوره برای این کار.
ممنون بخاطر جواب کامل و منطقی

reza152

Registered User
لایک‌ها
87
با توجه به تجربه مختصری که دارم عرض میکنم
گیر و گرفت اماکن و... کافی نت خیلی بیشتر از دفتر فنیه ،ممکنه شدتش شهر به شهر فرق کنه ولی اصل قضیه پابرجاست و شما باید اینو تحمل کنید
مشتریان کافی نت عموما آشنایی کمتری با مباحث دارن واین شمشیر دو لبه است ، خوبیش اینه اگر بخاید میتونید پول بیشتری بابت خدماتتون بگیرید و البته در مواقع خاص بهانه های ساده تری برای اتفاقات بیارید ،بدیش اینه گاها با کسانی برخورد میکنید که رسما روانیتون میکنن
نکته دیگه اینکه کافی نت به شکل مدنظر شما هزینه کمتری برای راه اندازی لازم داره و البته زودتر میشه به نتیجه رسید ولی دفتر فنی هزینه و خاک خوری بیشتری داره
اما اصل ماجرا جاییه که کار کافی نتو هر کسی میتونه انجام بده اما در مقابل دفتر فنی شما اگر ذوق و توان طراحی و ارائه کار داشته باشید و البته پشتکار خیلی بیشتر جای رشد داره
این بسته به توان و امکانات شما داره ولی اصولا به نظرم کاری که افراد کمتری بتونن انجامش بدن بسیار کار بهتری از کار ساده تره
اگر توان ۵ سال کجدار و مریز و پیشرفت قطره چکانی و سست نشدن دارید حتما دفتر فنی بهتره
در نهایت آرزوی موفقیت و بهروزی برای شما
کلا نظرات منفی دفتر فنی یکم محتاطم کرد راجع بهش ، ممنون دوست عزیز سلامت باشید

mehdi6052

Registered User
لایک‌ها
413
من حدود 6 سال پیش از کارم که حسابداری بود اومدم بیرون و میخواستم حرفه ای برنامه نویسی کنم
اون موقع میخواستم کافی نت باز کنم و این کار رو هم کنارش ادامه بدم
بعد کار برنامه نویسی و یادگیری اون و راه اندازی وب سایت های خودم رو پیش گرفتم
حدود 3 سال درآمدی نداشتم، تا اینکه کم کم توی برنامه نویسی حرفه ای شدم و تقریبا کارهای حرفه ای تونستم بزنم

الان بعد 6 سال برنامه نویس میدلول هستم و دارم کم کم به سینیور لول میرسم.
الان کار من ساعتی هست و از ساعتی 100 تومن شروع میشه تا 150 تومن که برای کسی که مثل من تو شهرستان هست درآمد خیلی خوبی هست

تازگی با یکی از دوستان که کافی نت داره صحبت میکردم، به زور خرج خودش و اجاره مغازه رو درمیاره
----------------------
این سوالی که پرسیدی مثل این هست که بگی من مهندس هستم ولی کارگر روزمزد پول توش زیاد هست
الان برم مهندسی کنم و اولش درآمدم کم باشه و بعد مهندس ارشد بشم خوبه یا برم کارگری کنم که مشتریش زیاده؟
مسلما پرستیژ یک مهندس یا طراح خیلی خیلی بالاتر از کافی نت و خدمات کامپیوتری هست و با صبر و پشتکار درآمدش هم خیلی خیلی بالاتر خواهد بود

موفق باشید

بالا