برگزیده های پرشین تولز

چگونه فیلمی را که میگیریم زیبا کنیم - آیا پلاگنیی مخصوص یا ترفندی دارد ؟

Beh_Madonna

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
سوالی دارم از شما ها که کارتون ادیت کردن و کلا را با فیلم برداری است
خیلی از آهنگها و فیلم ها هم ایرانی و هم خارجی یه جلوه خاصی دارند
و انگار که یک لایه روی فیلم اصلی کشیده شده است
که افرادی که در فیلم هستند جذاب تر دیده میشوند و یک زیبائی خاصی در فیلم دیده میشود
همان طور که خودتون پشت صحنه بعضی از آهنگا را دیده اید و وقتی که دارن فیلم میگرن اصلا قیافه آن خواننده
یه طوره و بسیار معمولی است اما بعد از فیلم برداری کردن قیافه آن خواننده بیسیار خوب و جذاب است
حالا میشود بگوئید که چگونه این کار را میکنند
و با چه نرم افزاری این کار را میکنند و چه پلاگینی میخواهد آیا با پریمیر میشود این کار را کرد
لطفا اگر میدونه بگید
خیلی ممنون

Beh_Madonna

Registered User
لایک‌ها
1
کسی نمیدونه
16.gif

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
فكر نكنم جاش تو آزاد باشه ...

Beh_Madonna

Registered User
لایک‌ها
1
قبلا سوالاتی پرسیده بودم در همان انجمن های مرتبط اما کسی جواب نداد
پس اینجا پرسیدم که یوزرهای بیشتری میاد اما مثل اینکه اینجا هم کسی نیست جواب بده

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
یه آموزشی بود تو مجیدآنلاین با نام "رویایی کردن عکس" یا همچین چیزی. که در واقع عکس رو به یه صورت خاصی محو میکرد که طرف خوشگل میشد!! البته نباید گریم را هم دست کم بگیری + تکنیک های فیلمسازی. http://www.majidonline.com/

Beh_Madonna

Registered User
لایک‌ها
1
بله درسته
گریم هم خیلی تاثیر داره
اما این چیزی که من میگم فقط با یک نرم افزار انجام میشود
فقط میخواهم مثل این فیلم های سینمائی است که فیلم سنگین میشه
نمیدونم منظور من را متوجه میشوید ؟
مثلا همین فیلم های که تلویزیون نشون میده با یک دوربین معمولی میگیره و وقتی نشون میده خیلی الکی است
اما یه چیزی مثل روکش تمام فیلم را میگیره و بعد که نشونش میده خیلی با کلاس و جالب میشود فیلم
حالا من همون را میخواهم بدونم با چه نرم افزاری است و چطوری این کار را میکنند
اگر میدونید بگید ممنون میشوم

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
ببینید شما اگه نورپردازی حرفه ای داشته باشین ، مسلما تصویری بسیار زیبا و جالب خواهید داشت.چیزی که توی فیلمهای آماتوری نداریم.موضوع دیگه ، تنظیم دقیق رنگ و فوکوس در زمان فیلمبرداری هست که البته دوربین حرفه ای میخواد و فیلمبردار کارکشته.علاوه بر همه اینها ، تنظیمات رنگ (+شفافیت و درخشندگی تصویر) که در اتاق تدوین اعمال میشه خیلی موثره.من نرم افزاری برای این موضوع نمیشناسم جز نرم افزارهای ویرایش فیلم.

monjamed

كاربر فعال سریال تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
2
يه نرم‌افزاري هست به اسم after effects كه خيلي از اين كارا رو مي‌شه باهاش انجام داد...
يه نمونه‌ي خيلي جالب از اين تردستي با تصوير فيلم سيصد كذايي هست! عين نقاشي مي‌مونه لامصب! (البته نمي‌دونم اونو با چه نرم‌افزاري كار كرده‌ن)

Beh_Madonna

Registered User
لایک‌ها
1
ببینید شما اگه نورپردازی حرفه ای داشته باشین ، مسلما تصویری بسیار زیبا و جالب خواهید داشت.چیزی که توی فیلمهای آماتوری نداریم.موضوع دیگه ، تنظیم دقیق رنگ و فوکوس در زمان فیلمبرداری هست که البته دوربین حرفه ای میخواد و فیلمبردار کارکشته.علاوه بر همه اینها ، تنظیمات رنگ (+شفافیت و درخشندگی تصویر) که در اتاق تدوین اعمال میشه خیلی موثره.من نرم افزاری برای این موضوع نمیشناسم جز نرم افزارهای ویرایش فیلم.
حقیقتش میخواهم یک فیلم بگیرم البته اماتوری هستش و میخواهم بفرستمش جائی اما میخواهم که کمی زیبا تر و جذاب تر بشه
حالا نمیخواهم خیلی حرفه ای باشه فقط میخواهم که یک حالت خوبی داشته باشه و از این نوع و سبک اماتوری و صفحه معمولی در بیاد
فکر کنم این دیگه اسون باشه
یعنی هیچ پلاگنی نیست که رنگ فیلم را پر رنگ تر یا جذاب تر کند ؟

يه نرم‌افزاري هست به اسم after effects كه خيلي از اين كارا رو مي‌شه باهاش انجام داد...
يه نمونه‌ي خيلي جالب از اين تردستي با تصوير فيلم سيصد كذايي هست! عين نقاشي مي‌مونه لامصب! (البته نمي‌دونم اونو با چه نرم‌افزاري كار كرده‌ن)

بله درسته این نرم افزار را میشناسم
اما نمیدونم از کجاش باید چنین کاری را کنم

دوستان اگر میدونه لطفا بگید

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
حقیقتش میخواهم یک فیلم بگیرم البته اماتوری هستش و میخواهم بفرستمش جائی اما میخواهم که کمی زیبا تر و جذاب تر بشه
حالا نمیخواهم خیلی حرفه ای باشه فقط میخواهم که یک حالت خوبی داشته باشه و از این نوع و سبک اماتوری و صفحه معمولی در بیاد
فکر کنم این دیگه اسون باشه
یعنی هیچ پلاگنی نیست که رنگ فیلم را پر رنگ تر یا جذاب تر کند ؟

بله درسته این نرم افزار را میشناسم
اما نمیدونم از کجاش باید چنین کاری را کنم

دوستان اگر میدونه لطفا بگید
فکر کنم اگه با نرم افزار ویرایش فیلم موردنظرتون روی کنتراست و brightness و رنگها کار کنید ، نتیجه خوبی میگیرید.
یه مقدار هم اگه توی نورپردازی وسواس بیشتری بخرج بدید و اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید ،مفید خواهد بود. یادتون باشه تدوین و ویرایش فیلم یک هنره و البته زمانبر. ممکنه پلاگینی وجود داشته باشه که برای شما کارها را اتوماتیک انجام بده ، ولی مسلما کیفیت و ارزش چندانی نخواهد داشت.

P.A.Y.T.O.N

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با افتر افكت يه كارايي ميشه كرد ولي اوني كه شما توذهنت هست... غير از جلوه هاي ويژه خود دوربين فيلمبرداري هست.. اگه دقت كرده باشي فيلم هاي سينمايي ما با فيلم هاي كه با دوربين خونگي ميگيريم خيلي تفاوت نداره.. مخصوصا سريال ها .. اما كيفيت و امكانات خود دوربين با پشت صحنه تو فيلمهاي خارجي كاملا قابل مقايسه هست..
در مورد فيلم 300 هم بيشتر از كروماكي و شيوه پرده سبز و تكنيك هاي نقاشي matte painting و ... استفاده كردن.. هم هنرشو دارن هم امكاناتشو ... ولي اينجا ....

بالا