برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای ساخت دو برنامه

TheEnd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
دوستان من یه برنامه میخوام که ک.م.م و ب.م.م و برنامه ای دیگر که یک عدد صحیح ثبت گرفته معکوس ان را چاپ کند ولی راهنمایی کنید و سورسشو تو یه جا اپلود کنید تا اگه نتونستم اونو نگاه کنم نمیخوام چشمم به سورس بیفته یا اینکه فردا ساعت 1 بدید و تو همین انجمن بزارین دیگه اپلود هم نکنید یا اینقدر اینتر بزنین که معلوم نشه پس 1 راهنمایی+ سورس ممنون خیلی ممنون راهنمایی رو همین جوری بزارین ممنون:happy:

m3hrz4d

Registered User
لایک‌ها
1
سلام. برای ب.م.م :
فرض کن ب.م.م 2 عدد 30 و 12 رو میخواهیم حساب کنیم.اول یکی از عدد ها رو بر اون یکی تقیسم میکنیم( 2 متغیر برای هر کدوم در نظر میگیرم). در صورتی که باقیمانده صفر شد , خارج قسمت ما(که یکی از دو عدده) میشه ب.م.م و اگه باقیمانده صفر نشد , مقسوم ما میشه خارج قسمت و خارج قسمت جدید ما میشه باقیمانده.دوباره با مقدار های جدید این تقسیم رو ادامه میدیم تا اونجا که باقیمانده صفر بشه. توی تقسیمی که باقیمانده صفر شد, خارج قسمت ما میشه ب.م.م. شاید اینطوری که نوشتم یکم گیج شده باشی اما این عکس روببین:
4z3szf9.jpg

کل این عمل رو ما توی 1 حلقه انجام میدیم که میتونه 0 بار اجرا بشه(حالت اولی که گفتم) یا n بار.
ک.م.م رو هم میشه از فرمول: ب.م.م / (عدد اولی x عدد دومی) حساب کرد.

برای معکوس یک عدد هم...اگه باقیمانده ی یک عدد رو به 10 حساب کنی رقم اولش(از سمت راست) بدست میاد.
حالا اگه اون عدد رو تقسیم صحیح بر 10 بکنیش , رقم اولش حذف میشه و دوباره با حساب کردن باقیمانده ی عدد جدید بر 10 , رقم دوم ِ عدد اصلی به دست میاد.واسه بدست آوردن معکوس, کافیه توی یک حلقه تک تک ارقام رو بدست بیاری و رقم ها رو به یه متغیر جدید جوری اضافه کنی(با ضرب کردن در 10 به طور مناسب) که عدد برعکس بشه.توضیح بیشتر نمیدم خودت فکر کنی.
کد:
123 = 3 x (10 ^ 0) + 2 x (10 ^ 1) + 1 x (10 ^ 2)
321 = 1 x (10 ^ 0) + 2 x (10 ^ 1) + 3 x (10 ^ 2)
کد ها رم خواستی بگو تا بگذارم. اما فعلن بشین فکر کن.
امیدوارم گیجت نکرده باشم.

Mamylo

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
10
سلام
دوستان من یه برنامه میخوام که ک.م.م و ب.م.م و برنامه ای دیگر که یک عدد صحیح ثبت گرفته معکوس ان را چاپ کند ولی راهنمایی کنید و سورسشو تو یه جا اپلود کنید تا اگه نتونستم اونو نگاه کنم نمیخوام چشمم به سورس بیفته یا اینکه فردا ساعت 1 بدید و تو همین انجمن بزارین دیگه اپلود هم نکنید یا اینقدر اینتر بزنین که معلوم نشه پس 1 راهنمایی+ سورس ممنون خیلی ممنون راهنمایی رو همین جوری بزارین ممنون:happy:
برنامه زياد سختي نيست...
يه ذره تلاش كني مي توني.

TheEnd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سورس دومین برنامه یعنی معکوس لطفا بزارین ممنون هر کی میتونه سریع بزاره .

m3hrz4d

Registered User
لایک‌ها
1
خودت بنویسی بهتره ها :D
کد:
#include <iostream>
using namespace std;

int main()
{
	unsigned long n;
	unsigned long reverse = 0;