برگزیده های پرشین تولز

کدوم دوربین و چرا ؟ کمی فوری

محمدی

Registered User
لایک‌ها
14
سلام
من میخوام به زودی یه دوربین خوب بخرم
اما بین چند دوربین موندم که کدوم رو انتخاب کنم

sony H9
panasonic FZ8
panasonic FZ50 تردید دارم که بین اینا بذارم یا نه
fujifilm S9600
canon S5IS
panasonic FZ18 که هنوز میگن وارد نشده

کدوم یکی بهتره ؟ و چرا ؟؟
قیمت هر کدوم در بازار تهران و با چه گارانتی ؟

بهترین انتخاب از بین این دوربین ها چیه و چرا ؟

ضمنا من به لرزشگیر و زوم اپتیکال بزرگ و عکس واید که بتونه بگیره کمی برام مهمه.چون مانیتورم وایده.

من تا اینجا نظرم شخصی خودم کانن ضمنا من تازه میخوام شروع کنم.

Vahid Aghakhani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
من میخوام به زودی یه دوربین خوب بخرم
اما بین چند دوربین موندم که کدوم رو انتخاب کنم

sony H9
panasonic FZ8
panasonic FZ50 تردید دارم که بین اینا بذارم یا نه
fujifilm S9600
canon S5IS

کدوم یکی بهتره ؟ و چرا ؟؟
قیمت هر کدوم در بازار تهران و با چه گارانتی ؟

بهترین انتخاب از بین این دوربین ها چیه و چرا ؟

ضمنا من به لرزشگیر و زوم اپتیکال بزرگ و عکس واید که بتونه بگیره کمی برام مهمه.چون مانیتورم وایده.

من تا اینجا نظرم شخصی خودم کانن ضمنا من تازه میخوام شروع کنم.

سلام :
از بین این دوربین هایی که بالا نوشتی بجز Panasonic FZ8 و Canon S5IS بقیه SLR Like هستن! وقتی که میگی تازه میخوای عکس برداری رو شروع کنی میتونی در ابتدا با یک دوربین Compact شروع کنی... که از این مدل هایی که دادی میتونی یکی از دو مدل Canon S5IS و Panasonic FZ8 رو انتخاب کنی. من نظرم روی FZ8 هست البته اگر Compact میخوای... چون پاناسونیک 16:9 هم می گیره... ایزوهای پاناسونیک خیلی بالاتره واسه لرزش گیر... فاصله برای ماکروش 5 سانت هست و Normal focus range ش هم 30 سانت هست ... سرعت شاترش بیشتره... پرتاب نور فلشش 6 متر هست... فلش اکسترنال نمیخوره... فیلمبرداریش رزولوشن بیشتری داره... 27 مگابایت هم حافظه داخلی داره ... پسوند RAW رو ساپورت می کنه... باطریش لیتیوم یون هستش و وزنش هم از کنون کمتره...
اینا همه برتری های پاناسونیک fz8 به Canon S5IS بود این دو مدل چون Compact هستن انتخابشون کردم واسه مقایسه...
پس بهتر به نظر میرسه که پاناسونیک رو بگیری !!!

قربونت وحید

محمدی

Registered User
لایک‌ها
14
ممنون دوست عزیز
میشه بگی وسایل جانبی همراه هر کدوم چی هست ؟؟ از کجا بگیرم و قیمت حدودیش در تهران چنده ؟ و با چه گارانتی ای ؟

ضمنا slrlike ها عکاسی باهاشون سخت تره ؟؟؟

ممنون میشم بیشتر توضیح بدی .

محمدی

Registered User
لایک‌ها
14
البته Fz18 رو هم به این گزینه ها اضافه کن .
وچرا slrlike نه ؟

ضمنا قیمت از هر کدوم که میدونی بدی ممنون میشم

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
از بین این دوربین هایی که بالا نوشتی بجز Panasonic FZ8 و Canon S5IS بقیه SLR Like هستن
وحید جان، Canon S5IS هم کاملا در زمره slr-likeها محسوب میشود.
همین الان رفتم سایت dpreview که ببینم چه چیزی باعث شده که S5is را کامپکت بنامی، که دیدم چه جالب اونجا S5is و s3is رو کامپکت نامیده و کلی تعجب کردم چون تا جایی که میدونم این دوربین slr-like است. البته برای slr-like یک تعریف دقیق و مشخص وجود ندارد و احتمالا افراد مختلف معیارهای مختلفی برای جدا کردن slr-like و کامپکت بکار میبرند. اما بر خلاف نظر dpreview باید بگم که اکثریت فعالان عکاسی s5is و s3is رو slr-like میدانند و فکر میکنم با این حساب FZ8 هم باید slr-like بدانیم البته من در مورد پاناسونیکها اطلاعی ندارم. و با این حساب تمام دوربینهایی که دوست عزیزمون نام بردند slr-like محسوب میشوند.

ضمنا slrlike ها عکاسی باهاشون سخت تره ؟؟؟

خیر!! فقط شاید کمی بزرگتر و سنگینتر باشند. که گویا شما با اندازه و شکل و وزن آنها مشکل ندارید، چون آنها را در لیست خود گذاشته اید.
اگر شما میخواهید که عکاسی را شروع کنید و نه فقط برای ثبت خاطرات خانوادگی و اینها، نیاز به دوربینی دارید که تنظیمات دستی اولیه نظیر امکان انتخاب دیافراگم و سرعت شاتر و ایزو را به شما بدهد، در این حالت هستند کامپکتهایی که این موارد را هم دارند. بعلاوه هم کامپکتها و هم slr-likeها امکان عکسبرداری در مد اتوماتیک رو هم دارند و شما میتونید در اول کار از این مد استفاده کنید، بنابراین عکاسی با likeها سخت نیست.
اگر تصمیم دارید که عکاسی را یاد بگیرید و به آن بپردازید، من توصیه میکنم slr-like بگیرید.

بین گزینه هایی هم که گفتید، در مورد همه اطلاعات ندارم ولی:
sony H9 به قیمتش نمیارزد.
canon S5IS هم نسبت به دوربین قبلی خود یعنی S3IS باز به قیمتش نمیارزد، یعنی اگر تصمیم به خرید کانن گرفتید، S3IS را توصیه میکنم.
fujifilm S9600 هم در رده خود دوربین خیلی خوبی هست و همچنین مدل قدیمیتر آن یعنی S5600

اگر به چاپ در ابعاد بالا (برای پوستر و کارهای تبلیغاتی) و اینها نیاز ندارید، مگاپیکسل بالاتر بدرد شما نخواهد خورد و مگاپیکسل در حد 5 و 6 کاملا کافی خواهد بود.
بودجه تون رو نفرمودید . . .
در ضمن برای مشاهده مشخصات دوربینهای مختلف میتونید از سای dpreview.com استفاده کنید که مرجع خوبی است.

محمدی

Registered User
لایک‌ها
14
بودجم حدود 500 الی 550

ضمنا میتونید توضیح کاملی از هر دوربین بدین ؟ و هر کدوم از دوستان نظر خودشونو بگن و چرا ؟؟؟

mosyhey1

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام خدمت همه دوستان
آیا به نظر شما شروع و آموزش هنر عکاسی با دوربین های فیلمی بهتر نیست؟

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
با سلام خدمت همه دوستان

خیر، دلیلی وجود ندارد برای استفاده از دوربینهای فیلمی. از نظر هزینه که الان دوربینهای دیجیتال خوبی برای شروع عکاسی با قسمت کم وجود دارند و در عین حال هزینه نگاتیو و ظهور و چاپ هم صرفه جویی میشود. از لحاظ یادگیری و تجربه هم اساس کار دیجیتال همان دوربینهای فیلمی است و تفاوت چندانی ندارد. همچنین با توجه به رشد روزافزون تکنولوژی دیجیتال، بهتر است چه از لحاظ خرید تجیهزات و چه از لحاظ یادگیری تکنیک روی دیجیتال سرمایه گذاری شود.
در ضمن تاپیک اختصاصی خرید دوربین اینجاست، که دوستان بیشتری به آن سر میزنند و مطالب خیلی خوبی هم در آن گردآوری شده است:
http://forum.persiantools.com/t27112.html

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
با سلام خدمت همه دوستان

نه! ابدا!
مزیت بزرگ دیجیتال این است که در همان لحظه می توانید نتیجه کارتان را ببینید، تنظیمات را تغییر دهید و تغییرات را ببینید، مقایسه کنید، بلافاصله نتایج را در خروجی کار مشاهده کنید و...
برای یادگیری بسیار بسیار بهتر است.
دوربین های فیلمی را فراموش کنید، به تاریخ پیوستند...

توضیح: مطلب من با دریا جان همزمان شد.

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
بودجم حدود 500 الی 550

ضمنا میتونید توضیح کاملی از هر دوربین بدین ؟ و هر کدوم از دوستان نظر خودشونو بگن و چرا ؟؟؟
با اون بودجه شما در واقع نصف انتخابهاتون رو میتونید بزارید کنار و به fz50 ه پاناسونیک و s9600 فکر کنید . این 2 تا تقریبا تو یک کلاس حساب میشند . هر کدوم معایب و محاسن خاص خودشون رو دارند.

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
ضمنا میتونید توضیح کاملی از هر دوربین بدین ؟

من خیلی با مشخصات این دوربینها آشنا نیستم و اگر بخواهم که توضیحی بدهم، باید برم سایت dpreview رو بخونم و بیارم اینجا. بهتره خودتون اینکار را انجام دهید.

امیدوارم تاپیک اختصاصی خرید دوربین رو هم کامل (یا صفحات جدیدش) رو خونده باشید، بحثهای خوبی در مورد اکثر دوربینهایی که اینجا نام بردید، مطرح شده.

بطور مثال بین کنن و فوجی، کنن زوم بیشتری دارد، ولی واید کمتری، پاناسونیک fz8 هم زوم خوبی دارد (تله بالا) ولی واید آن کمتر از فوجی است.

اگر از سرعت کم شاتر استفاده میکنید، به آن توجه کنید که مثلا برای کنن فقط 15 ثانیه، برای فوجی 30 ثانیه و برای پانوسونیک 60 ثانیه است.

اندازه سنسور، هرچی بزرگتر باشد بهتر است.
نوع باتری را توجه کنید، باید ببینید قلمی برای شما بهتر است یا لیتیوم یون، ولی بطور معمول فاکتور خیلی مهمی نیست که بخاطر اون تصمیم بگیرید.

فوجی لرزه گیر ندارد ولی کنن و پاناسونیک دارند.

این در حقیقت روش مقایسه کردن هست. البته این یک روش هست، و با این روش تنها مشخصات دوربینها مقایسه میشوند اما عملکرد و کارایی آنها را باید در ریویوها مقایسه کنید.
دوربینها هم مثل خیلی از وسایل دیگر لزوما به صرف داشتن مشخصات یکسان، عملکرد یکسانی ندارند. مثلا دو دوربین با اندازه سنسور یکسان نمیشه گفت که حتما میزان نویزشون در ایزوهای مختلف برابر هست، این تفاوتها در آزمایشات مشخص میشه که در ریویوها میشه پیدا کرد.

http://www.dpreview.com/reviews/canons3is/
http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz8/
http://www.dpreview.com/reviews/canons5is/
http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz50/
http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms6000fd/

بد نیست ریویوها و مقایسه ها رو با دقت بخونید.

بالا