برگزیده های پرشین تولز

بحث در مورد توليد موبايل در چين

azadiphone

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
فكر كردم كه از حالا به بعد جاي يك همچين تاپيكي در اينجا خالي باشه ، چون اينقدر صنعت كپي انواع گوشي در چين آنچنان با سرعت داره پيش ميره كه فكر كنم طي چند ماه آينده موبايل چيني رنكينگ فروش خودش را در جهان به يك برسونه!
خوب حقشونه ، چرا وقتي تمام كارخانجات معروف گوشي موبايل كليه قطعاتشون را به چين سفارش ميدن و بعد اسنبل ميكنند و يك آرم خودشون را روي آن ميزنند و با قيمتهاي كذايي به جهانيان ميفروشند، خوب مگه خود چينيها چولاق هستند كه نتونند اسنبل را هم خودشان انجام دهند:f34r:

نظر شما چيست؟؟ شما چه نوع گوشي مشابه‌ ماركهاي معروف را كه چينيها كپي برداري كردند را شخصا لمس كرده ايد و چه تفاوتهايي با اصلي آن مشاهده نموده ايد؟؟

پيروز باشيد

Flint Lockwood

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
319
یک شرکت چینی امتیاز اپراتور جهانی تلفن های همراه فیلیپس را گرفت

show2.php

یک شرکت چینی موسوم Shenzhen Sangfei Consumer Communications Company ، که یکی از شرکت های تابعه "چاینا الکترونیک کوپورشن" China Electronic Corporation) CEC) است ، طی قراردادی تجاری مجوز سرویس دهی و اپراتوری جهانی تلفن های همراه شرکت "فیلیپس" را گرفت.
به گزارش سایت اینترنتی chinatechnews ، براساس این مجوز شرکت چینی مجاز است گوشی های تلفن همراه با مارک فیلیپس را در چین و سایر کشورها بفروش برساند.
شرکت Shenzhen Sangfei علاوه بر کسب مجوز فعالیت با مارک فیلیپس ، اختیار اغلب گروههای اصلی مدیریتی و کانال های بازاریابی فیلیپس را ، که سرمایه ای باارزش برای تکمیل منابع موجود این شرکت محسوب می شود، بدست آورد.
شرکت چینی CEC علاوه بر شرکت Shenzhen Sangfei ، مالکیت کمپانی دیگری با نام Amoi را نیز دراختیار دارد

maryambanoo

کاربر فعال شبکه
کاربر فعال
لایک‌ها
1
مدير شركت ما اواخر سال 84 يك سفري به چين كرد و با خودش 18 عدد گوشي w810 آورد و در نوروز 85 به تمام كارمندان يك عدد از اين گوشي هديه داد. در مورد خود گوشي اينكه كاملا شبيه w810i سوني اريكسون است و تنها فرقش ماركي روي آن خوره كه بجاي O سوني زده شده U و اريكسون هم با يك S نوشته شده. از لحاظ كيفيت كار كرد هم (دوربين-ام پي 3- رم - صداي گوشي و...) مانند گوشي اصل است. از عيد 85 تا الان من با اين گوشي دارم كار ميكنم و هيچ مشكلي نداشته و الان حدود يك ماهي است كه مدت مكالمه باطريش كم شده و حدودا يه يك ساعت و نيم الي 2 ساعت رسيده و اين در حالي است كه گوشيهاي اصل هم پس از يك سال و نيم باطريشون ضعيف ميشه.
اين گوشي را آن زمان دانه 80 هزار از چين خرديده بودند. بعضي از همكاران همان موقع فروختند بين 120 تا 135
و از ميان 10 نفري تا الان از گوشيهايمان استفاده كرديم همگي به غير از يك نفر از گوشي خود راضي هستند و يا بودند و فقط يك نفر ناراضي بود كه آنهم يكي دو ماه بعد از عيد گوشي زمين خورد و ال سي دي آن سوخت و هر جا برد برايش درست نكردند.
البته اين را هم بگم كه گوشي خوده من شايد بالا 50 بار زمين خورده و يك بار هم زير باران شدد شمال موش آبكشيده شده بود ولي هيچ مشكلي پيدا نكرده

Suba_sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
الان خيلي از کالاهاي چيني به علت خطرناک بودن در آمريکا ممنوع شده اند

azadiphone

Registered User
لایک‌ها
1
الان خيلي از کالاهاي چيني به علت خطرناک بودن در آمريکا ممنوع شده اند
اين سياست اقتصادي امريكا و بعضي كشورهاي اروپايي است ، زيرا به دليل قيمتهاي بسيار پايين كالاهاي چيني و اينكه توليد كننده هاي اين كشورها نميتوانند از لحاظ قيمت با كالاهاي مشابه چيني رقابت كنند لذا اين بهانه جويها را ميتراشند تا از ضرر دهي كلان شركتهاي خود در بازار رقابت جهاني جلوگيري نمايند
اگر بررسي بيشتري بكنيد متوجه ميشويد كه 99% كالاهاي توليد اينگونه شركتها كه بسيارشان ماركهاي معروفي ميباشند مانند dell و.... در باطن كالاي توليدي خود بصورت 100% از مواد اوليه چيني استفاده ميكنند و يا اينكه كالاي توليد شده در چين را بصورت آماده خريده و در كشور خودشان و با مارك خودشان بفروش ميرسانند. و اين درصورتي است كه از كل مراحل توليد كالايشان فقط و فقط ممكن است طراحي اوليه و ديزاين آنرا خودشان انجام داده باشند

ceramic

Registered User
لایک‌ها
2
اين سياست اقتصادي امريكا و بعضي كشورهاي اروپايي است ، زيرا به دليل قيمتهاي بسيار پايين كالاهاي چيني و اينكه توليد كننده هاي اين كشورها نميتوانند از لحاظ قيمت با كالاهاي مشابه چيني رقابت كنند لذا اين بهانه جويها را ميتراشند تا از ضرر دهي كلان شركتهاي خود در بازار رقابت جهاني جلوگيري نمايند
اگر بررسي بيشتري بكنيد متوجه ميشويد كه 99% كالاهاي توليد اينگونه شركتها كه بسيارشان ماركهاي معروفي ميباشند مانند dell و.... در باطن كالاي توليدي خود بصورت 100% از مواد اوليه چيني استفاده ميكنند و يا اينكه كالاي توليد شده در چين را بصورت آماده خريده و در كشور خودشان و با مارك خودشان بفروش ميرسانند. و اين درصورتي است كه از كل مراحل توليد كالايشان فقط و فقط ممكن است طراحي اوليه و ديزاين آنرا خودشان انجام داده باشند

به این موضوع توجه نفرمودین که توی چین بعضی جنس ها با 17 گرید مختلف !!!!!!:blink: و تحت نام یک مدل تولید میشه و گریدهای بالا هم گرونه و قدرت خریدش رو آمریکا و اروپا دارن . حالا اگه از گوشی موبایل یه لحظه بیایم بیرون و بریم سراغ کامیونهای چینی معروف به هو وو که دو سه سالیه به ایران وارد شده و تا حالا جون صدها نفر رو به دلایل مختلف گرفته !!!!:f34r: اون وقت متوجه میشیم که همه چیز مثل موبایل نیست که نهایتا با سوختن و خراب شدن مسئله تموم بشه و یه دستگاه پزشکی بی کیفیت ، یه وسیله ی ترابری بیخود ، یه طناب آشغال ، یا یه ماشین صنعتی درب و داغون چینی ، میتونه باعث مرگ و میر و تلفات بشه . پس اون حرف خطرناک بودن کالاهای چینی در کل درسته . یه نکته ی دیگه هم براتون از تجربیات شخصی بگم . چینی ها توی تجارت حقه بازی رو بد نمیدونن !

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4

قبلا کالاهای کره ای و ژاپنی هم چنین حالتی داشتند ولی هیچوقت آمریکا باهاشون چنین رفتاری نداشت. ولی وقتی آمریکا میگه رب چینی سرب داره فکر خطر این ربهاست نه چیز دیگه . الان هر روز اخباری مبنی بر خطرناک بودن کالای چینی به گوش میرسه حالا کیفیتش جای خود. تازه اون آمریکاست که میتونه بهمه و اعلام کنه وای به حال ایران که هیچ نظارتی نیست!

azadiphone

Registered User
لایک‌ها
1
joopiter
درخصوص گوشيهاي دو سيم كارته و TVدار
دوستان سلام.
من يكي از اين گوشيها رو خريدم و وقتي با بچه‌هاي قسمت بازارچه در موردش صحبت كرديم، پيشنهاد دادن كه اينجا يه تاپيكي (با اجازه مديران اين انجمن) ايجاد كنيم و يكم در موردش صحبت كنيم.
عكسهاي اين گوشي رو پيوست كردم.(فقط ببخشيد كه دوربين خوب دم دستم نبود) همونطور كه مي‌بينيد ماركي روش نزده، فقط گوشه سمت چپ بالاش نوشته PDA TVZH ولي روي جعبش نوشته TOSHIBO. توي دفترچشم كه تماماً به زبان شرق آسيايي هستش، هيچ چيزي كه دال بر سايت سازنده و كمپانيش باشه پيدا نكردم. من خودم قبلاً jamin, k750, N80, motorola V3 داشتم ولي به اندازه اين گوشي با هيچكدومشون حال نكردم. (البته مطمئنم كه الان بچه‌هايي كه روي نوكيا و سوني اريكسون تعصب دارن مي‌گن اين گوشي متفرقه‌ها آشغاله) ولي به هر حال من امكاناتش رو براتون توضيح مي‌دم:
1- اندازه صفحه (كه تاچ اسكرين هم هستش) 3 اينچ
2- دوربين 3 مگاپيكسل
3- قابليت دريافت كانالهاي TV و Radio
4- داراي بولوتوث قوي (سرعت خيلي خوبي داره!)
5- نسبت به اندازش فوق‌العاده سبك هستش. (از jamin كه قبلاً داشتم سبك تره!)
6- با دو سيم كارت كار مي‌كنه. (من دو تا سيم كارت نداشتم كه تست كنم ولي فكر مي‌كنم هر كدوم رو كه مي‌خواي سوئيچش كني)
7- توي پكيجش شارژر، كابل USB، كابل جداگانه براي اينكه بتوني آنتن هوايي وصل كني (براي محيط هاي بسته)، كابل خروجي TV (مثلاً وصل كني به ويدئو يا بعنوان وب كم استفاده كني)، دو عدد باطري
8- اين مدلي كه من خرديم پشتش نوشته ساخت مالزي ولي اكثر گوشيهايي رو كه توي علاءالدين ديدم زده چين.

حالا در مورد مزاياش صحبت كنم: سرعت بازشدن منوهاش خيلي خوبه با اينكه نفهميدم سيستم عاملش چيه:blink: همونطور كه گفتم بلوتوث قوي داره و جالب تر اينكه وقتي داري با بلوتوث فايلي رو مي‌فرستي يا دريافت مي‌كني به راحتي مي توني بري توي منوهاش و با بقيه امكاناتش كار كني (كه توي هيچ گوشي ديگه‌اي نديده بودم. با توجه به اينكه LCD بزرگي داره و من زياد باهاش كار مي‌كنم مصرف باطريش خيلي پائينه و باطريش خيلي زود شارژ ميشه، طراحي سيستم قلمش قابل توجه كه هم قلم و وقتي تهش رو مي‌كشي بلند مي‌شه و آنتن TV مي‌شه. مثل PPC ها موقع نوشتن SMS با قلم روي صفحه، قابليت تشخيص حروف رو داره (يعني وقتي شكل حروف رو روي LCD مي‌نويسي خودش حروف رو تشخيص مي‌ده و تايپ مي‌كنه). كانالهاي TV رو توي فضاي باز خيلي عالي مي‌گيره (من تلويزيون خونمونو با يه آنتن 3 متري نتونشتم بهاين صافي بگيرم:D) و بصورت فول اسكرين TV رو نمايش مي‌ده. در مورد كيفيت پخش صداش كه ديگه نپرسيد، N73 و W900 برن جلو بوق بزنن!!!;) يعني تا آخرين حد ممكن كه صداش رو بلند مي‌كني، بلندگوهاش نه وز وز مي‌كنن نه كم ميارن. يه امكان ديگه‌اي كه قسمت بلوتوثش داره اينه كه وقتي با گوشي ديگه‌اي ارتباط برقرار مي‌كنه يه پس كد مي‌خواد و يعد از زدن پس كد، اون گوشي رو بعنوان ديوايس خودش مي‌شناسه و به راحتي مي‌توني توي تمام قسمتهاي گوشيه طرف وارد شي و هر چي كه دلت مي‌خواد رو رو گوشيه خودت كپي كني!!!:f34r::eek: آنتن دهيش هم خوبه و من جايي كم نياوردم. صفحه تاچ اسكرينش هم خيلي حساس و نرم و دقيقه.

در مورد معايبش: اينكه گارانتي نداره و موقع خريد بايد همه قسمتهاش رو بخوبي تست كني تا مشكلي نداشته باشن. و اينكه كيفيت پخش آهنگ با هندز فريش به نسبت صدايي كه اسپيكرهاش داره ضعيفه:wacko:

به هركي نشونش دادم وسوسه شده كه بخره!!!:lol::lol::lol:
راستي من اينو 260 تومن گرفتم كه با مزايايي كه براتون گفتم به نظر خودم مفت خريدم!;)
Attached Thumbnails

مرجع: http://forum.persiantools.com/t88368.html

بالا