برگزیده های پرشین تولز

نگهداری از باتری

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
من دو تا باتری برای گوشیم دارم
می خوام همیشه از باتری اصلیش استفاده کنم و فقط وقتی می خوام برم مسافرت باتری دوم رو هم همراهم ببرم که تو سفر بی باتری نمونم
حالا سئوالم اینه که من که می خوام یک باتری رو برای مدت زیادی بدون استفاده نگه دارم ، باید باتری رو شارژ کنم یا شارژش رو خالی کنم تا در طولانی مدت سالم بمونه؟
آیا استفاده نکردن طولانی مدت از یک باتری می تونه باعث خراب شدنش بشه ؟
چیکار کنم که خراب نشه

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
باتری رو شارژ کامل کنید و بزارید کنار...1 ماه یه بار هم امتحان کنید ببینید اگه خالی شده بود دوباره شارژ کامل کنید و کنار بزارید...

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
بسیار خوب
ممنون

فقط یه سئوال : علتش چیه که باتری های نو (که توی مغازه ها می فروشند و ممکنه مدت زیادی استفاده نشه) شارژ خیلی کمی دارند ؟ آیا عمداً اونها رو شارژ نمی کنند یا شارژشون به مرور کم میشه ؟

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
بسیار خوب
ممنون

فقط یه سئوال : علتش چیه که باتری های نو (که توی مغازه ها می فروشند و ممکنه مدت زیادی استفاده نشه) شارژ خیلی کمی دارند ؟ آیا عمداً اونها رو شارژ نمی کنند یا شارژشون به مرور کم میشه ؟

برای همین همیشه میگن گوشی رو از جایی بخرید که گوشی هاشون تند تند تغییر میکنه یعنی یه گوشی مثلا K800 مال 1 سال قبل تو مغازه نمونده باشه...یعنی هی فروش کنن و جدید بیارن...که باتری مدت خیلی زیادی بدون شارژ نمونه...

دقت کنید بارها شده گوشی هایی خریدم که با اینکه نو بودن مقداری شارژ نسبتا مناسب داشتن...در مقابل 1-2 باری هم شده گوشی رو که خریدم هنوز 5 دقیقه نشده باتری خالی شده...چرا؟ مدت زیادی تو مغازه طرف مونده و تقریبا خالی خالی شده بوده :)

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
ok
متوجه شدم

بالا