برگزیده های پرشین تولز

شروع بکار - افتتاح کافی نت - مجوز ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان،
بالاخره بعد از مدت ها تصمیم گرفتم که توی شهرکی که زندگی میکنم، یه کافی نت بزنم . علی الظاهر میشه روی درآمدش حساب باز کرد و بطور کلی ،،، خرج رو بعد از گذشت مدت زمان 2 تا 3 ماه در میاره؛

از نظر اطلاعات کامپیوتر و شبکه شکر خدا مشکلی وجود نداره، فقط سوالم این هست که در مودر مجوز یا همون پروانه کسب، چطور میتونم اقدام کنم ؟
میخوام از ابتدا کارم قانونی باشه تا یه وقت خدای ناکرده از نظر اداراتی مثل اماکن عمومی و مبارزه با مفاسد اجتماعی و غیره و ذلک، دچار مشکل نشم و اگه روزی روزگاری خدای ناکرده کسی خواست گیر بیخود بده، چیزی دستم داشته باشم که بتونم ازش به نوعی به عنوان چماق :D:blush: استفاده کنم .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

power DDL

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ميشه همين جا در مورد ISP هم توضيح بديد؟

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خوشحال شدم یه نفر توضیح داده...
در مورد ISP دوست عزیز خدمتتون عرض کنم که مشکلاتش خیلی زیاد هست . پیش از هر چیز باید به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی استان محل مورد نظر جهت برپایی ISP مراجعه کنید تا به شما مجوز رو بدهند .
بعد از این مرحله میتونین پیگیر سایر موارد باشین .

در مورد کافینت، از دوستان کسی اطلاعات خواسته شده رو نداره ؟

Iran Nokia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان،
بالاخره بعد از مدت ها تصمیم گرفتم که توی شهرکی که زندگی میکنم، یه کافی نت بزنم . علی الظاهر میشه روی درآمدش حساب باز کرد و بطور کلی ،،، خرج رو بعد از گذشت مدت زمان 2 تا 3 ماه در میاره؛

از نظر اطلاعات کامپیوتر و شبکه شکر خدا مشکلی وجود نداره، فقط سوالم این هست که در مودر مجوز یا همون پروانه کسب، چطور میتونم اقدام کنم ؟
میخوام از ابتدا کارم قانونی باشه تا یه وقت خدای ناکرده از نظر اداراتی مثل اماکن عمومی و مبارزه با مفاسد اجتماعی و غیره و ذلک، دچار مشکل نشم و اگه روزی روزگاری خدای ناکرده کسی خواست گیر بیخود بده، چیزی دستم داشته باشم که بتونم ازش به نوعی به عنوان چماق :D:blush: استفاده کنم .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

دوست عزیز بهتره که شما کارت رو راه بندازی بعد اگر اماکن و اتحادیه اومد سراغت خودشون بهت مهلت میدن واسه گرفتن جواز . اینجوری هم اول کاری کلی پول به اماکل و اتحادیه نمیدی و هم اینکه بیخود مچت رو پیش از موعد باز نکردی . یه وقت دیدی یک سال هم کسی سراغت نیومد . اونوقت نه مالیات دادی نه چیزی ولی اگه اولش خودتو معرفی کنی دیگه معلومه بقیش.
حالا کجا میخای کافی نت راه بندازی؟

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
ببین این دوستمون راست میگه من خودم کافی نت نه ولی فروشگاه کامپیوتری داشتم دو سال تمام کار کردم هیچ وقت هم جواز نگرفتم فقط وقتی میومدن میرفتم میزاشتم در دست اقدام آخه پول بی زبون رو چجوری میدادم به اونها وقتی کسب و کار اونطور خراب بود
یه دستگاه فتوکپی هم داشتم یه سازمان دیگه هم گیر داده بود که اون هم یک جواز جداگانه میخواد انقدر اومد تذکر داد که یه روز اومدم دیدم پلمپ کرده گوساله رفته منم پلمپ رو بریدم رفتم تو عین خیالم آخر سر طرف از رو رفت دیگه پیداش نشد
ولی برای کافی نت چون یه محل عمومیه اصلا لج نکن فقط کارت رو راه بنداز وقتی اومدن بگو قصد داشتم برم فقط میخواستم ببینم کارم راه میافته یا نه بعد اونا میگن که بیا این کاغذ اخطاریه حتما تا مثلا روز فلان این هفته بیا اقدام کن بعد میری اقدام میکنی و تا مدارک رو هم جور کنی زمان میبره
من اول فکر میکردم کافینت فرق میکنه اما از یک نفر که تاسیس کرده بود پرسیدم اون هم همین کار رو کرده بود

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
ببین نزدیک خونه ما یه شهرکه........توش یه مغازه کامپیوتری هم هست که هکه چی داره.....کافی نت و گیم نت و...
یه مدت تلفن ما قطع شده بود میرفتم اونجا برای اینترنت .......دو تا کامپیوتر برای کافی نتش گزاشته بود که من پست یه کدومش بودم ........14-15 تا کامپیوتر هم برای گیم نت گزاشته بود که همیشه خدا پر بودن......چند نفر هم تو نوبت تا کامپیوترا خالی شه..........به نظرم تو جای شما(شهرک ) گیم نت خیلی جواب میده ........این بچه ها برای بازی با هم دیگه(تو گیم نت) سر و دست میشکونن........

این نظرم بود .........گفتم بگم شاید به کارت اومد

power DDL

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
میشه در مورد ISP بیشتر توضیح بدین؟

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
واقعا باید عرض کنم عـــــــــجـــــــــــــــب !

عزیزان عرض کردم میخوام مجوز بگیرم باید چطور اقدام کنم !؟ من تو مورد قانونی خیلی گیر دارم . اگه کارم قانونی نباشه اصلا جلو نمیرم

BJORK

Registered User
لایک‌ها
0
یه سری شرایط برای اخذ مجوز کافی نت هست.مثلا باید بیشتر از 30 سال داشته باشی .متاهل باشی.فکر کنم سواد دانشگاهی هم لازمه و ... اولین جایی که باید مراجعه کنی واحد صنفی ه اگه اشتباه نکنم.بعد اونا خودشون معرفی ت میکنن اماکن و ...

موفق باشی

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
دوست عزیز بهتره که شما کارت رو راه بندازی بعد اگر اماکن و اتحادیه اومد سراغت خودشون بهت مهلت میدن واسه گرفتن جواز . اینجوری هم اول کاری کلی پول به اماکل و اتحادیه نمیدی و هم اینکه بیخود مچت رو پیش از موعد باز نکردی . یه وقت دیدی یک سال هم کسی سراغت نیومد . اونوقت نه مالیات دادی نه چیزی ولی اگه اولش خودتو معرفی کنی دیگه معلومه بقیش.
حالا کجا میخای کافی نت راه بندازی؟
100% درست است !

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
من خودم چند تا رفیق تو معروفترین مجتمع کامپیوتری اصفهان سراغ دارم که بعضی هاشون 5 سال است که اونجان ولی هیچ مجوز و ... ندارند.

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
یعنی بدون مجوز بزنیم تو خط کار دیگه ؟
نمیان جمع کنن و بگیرن و ببرن ؟

آخه سیستم یکی از آشناها رو بیخودی ریختن تو خونه گرفتن بعد یکی از عکس های دستکاری شده و مسخره شده از یکی از شخصیت های رسمی کشور رو داخلش پیدا کرده بودن به اضافه یه سری فیلم مبتذل که بعد گیر دادن حالا بیا و برو آخر سر وکیل گرفتن 400 دادن شکم وکیل که جلوی 6ماه تا 3سال زندان و 3 میلیون تومن جریمه رو بگیره . (اینا رو یه قاضی که زن بود گفت) ...
خلاصه نمیخوام الک الکی برای خودم دردسر درست کنم..
در مورد تاهل، 22 سال دارم و متاهل هم هستم .
بازم ممنونم که وقت میزارین راهنمایی میکنید .

safa2002

Registered User
لایک‌ها
1
برای گرفتن مجوز شرایط زیر میخاد
البته روال قانونی!
1. پایان خدمت
2.مدرک تحصیلی حداقل دیپلم
3. مدرکی که اطلاعی در مورد کامپیوتر داری مثلا یه مدرک فنی و حرفهای چیزی در این مورد
4.یک سری مدارک مثل کپی شناسنامه......
5.واریز پول
6.اجاره نامه مکانی که میخای اونجا کافی نت راه بندازی
فکر کنم به صنف وسایل صوتی تصویری مربوط بشه قبلا که اینطور بود
اگه هم تو صنف آشنا داشته باشی 90% کارت حله!

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
برای گرفتن مجوز شرایط زیر میخاد
البته روال قانونی!
1. پایان خدمت
2.مدرک تحصیلی حداقل دیپلم
3. مدرکی که اطلاعی در مورد کامپیوتر داری مثلا یه مدرک فنی و حرفهای چیزی در این مورد
4.یک سری مدارک مثل کپی شناسنامه......
5.واریز پول
6.اجاره نامه مکانی که میخای اونجا کافی نت راه بندازی
فکر کنم به صنف وسایل صوتی تصویری مربوط بشه قبلا که اینطور بود
اگه هم تو صنف آشنا داشته باشی 90% کارت حله!

متشکر از توجه و پاسختون . لطف کردید.

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
من تابستون میخواستم افتتاح کنم که کلا پشیمون شدم !
همه مدارک رو هم گرفته بودم
خرج اولیه یه 240 تومن به حساب اتحادیه + 20 + 10 تومن نمیدونم چی بود !
کلا خرج همه چیت بین 350 تا 400 تومن میشه واسه مجوز گرفتن
اماکن هم شدید گیر میده
یعنی من تو یه پاساج خواستم بزنم نذاشت !!!
گفت سر خیابون یا طبقه همکف !
منم دیدم کافی نت خیلی زیاد شده انقدر هم دردسر داره . کلا بیخیال شدم.
شما هم اگه از سود آوریش مطمئن هستی این کارو بکن . چون بعد از یک روز استفاده کامپیوتر هات دست 2 محسوب میشن دیگه و این خودش کلی ضرره !

BJORK

Registered User
لایک‌ها
0
من تابستون میخواستم افتتاح کنم که کلا پشیمون شدم !
همه مدارک رو هم گرفته بودم
خرج اولیه یه 240 تومن به حساب اتحادیه + 20 + 10 تومن نمیدونم چی بود !
کلا خرج همه چیت بین 350 تا 400 تومن میشه واسه مجوز گرفتن
اماکن هم شدید گیر میده
یعنی من تو یه پاساج خواستم بزنم نذاشت !!!
گفت سر خیابون یا طبقه همکف !
منم دیدم کافی نت خیلی زیاد شده انقدر هم دردسر داره . کلا بیخیال شدم.
شما هم اگه از سود آوریش مطمئن هستی این کارو بکن . چون بعد از یک روز استفاده کامپیوتر هات دست 2 محسوب میشن دیگه و این خودش کلی ضرره !

این دیگه شاهکاره:wacko: .چه گیرای عجیب غریبی میدن.کافی نت طبقه دوم یا زیر زمین که الان وجود داره.
شما آخر مجوز رو گرفتین بعد بیخیال شدین یا ولش کردین نگرفتین؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا