برگزیده های پرشین تولز

وسایل لازم برای share کردن adsl به طور مستقل در شبکه چیست ؟

decilion69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوستان

برای استفاده از یک خط اینترنت adsl و وصل کردن آن به 2 کامپیوتر که یکی در طبقه اول و دیگری در طبقه دوم ساختمان هست به چه وسایل نیازمندم تا بدون روشن بودن هر کدام از کامپیوترها بتونم از اینترنت استفاده کنم و در صورتی که هر 2 یوزر بخواهند ، بتوانند در یک زمان از اینترنت استفاده کنند.

من مودم adsl که با lan به کامپیوتر متصل میشه دارم و 2 تا کارت شبکه روی کامپیوترم هست و روی کامپیوتر طبقه دوم هم کارت شبکه هست و قبلا اینترنت adsl را بین این 2 مامپیوتر share کرده بودم ولی حتما باید کامپیوترم را روشن میذاشتم تا کامپیوتر بالا هم به اینترنت وصل شه ....

آیا با سوییچ یا ... میشه کاری کرد که این مشکل بر طرف شه ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید...

power DDL

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اين كه خيلي سادست!

من هم توي شركت خودمون اين كار رو كردم...يك كابل شبكه paralel يكي بزن به سرور و يكي هم يه كارت شبكه كلاينت.سرورت خودش ميشناسه و كلاينت هم اگه SP3 باشه سه سوته اتصال ميده

decilion69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
من هم توي شركت خودمون اين كار رو كردم...يك كابل شبكه paralel يكي بزن به سرور و يكي هم يه كارت شبكه كلاينت.سرورت خودش ميشناسه و كلاينت هم اگه SP3 باشه سه سوته اتصال ميده

من با کابل قبلا 2 تا کامپیوتر را به هم متصل کردم ولی حتما باید مال خودم روشن باشه تا شرینگ کار کنه ! حالا میشه یک کم بیشتر توضیح بدید ؟؟؟ میخوام اگه مودم روشن باشه از بالا مستقیم بتونم کانکت شم و اگر در همین حین کامپیوتر پایین را روشن کنم با اون هم بتونم همزمان کانکت شم.

power DDL

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اگه مبخوايد بدون اينكه مال شما هم روشن باشه شيرينگ كنه كابل رو به مودمتون (البته اگه اكسترنال هست) وصل كنيد

decilion69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
اگه مبخوايد بدون اينكه مال شما هم روشن باشه شيرينگ كنه كابل رو به مودمتون (البته اگه اكسترنال هست) وصل كنيد

مودم من از مدل lan modem هست و فقط یک سوکت اتصال به کامپیوتر داره که به lan card کامپیوتر خودم وصلش کردم. حالا با کابل parallel چه کار کنم ؟

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
مودم رو به switch وصل کنین و از سویچ دو تا خروجی به کامپیوترهات بده

decilion69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
مودم رو به switch وصل کنین و از سویچ دو تا خروجی به کامپیوترهات بده

با این کار اگر یک کامپیوتر به isp کانکت شده باشه تکلیف کامپیوتر بعدی چیه ؟ مطمئنا نمیتونه از کانکشن اتصال به isp استفاده کنه. ایا مطمئنید راهی که پیشنهاد میدید درست عمل میکنه ؟

dr-faust

Registered User
لایک‌ها
8
با این کار اگر یک کامپیوتر به isp کانکت شده باشه تکلیف کامپیوتر بعدی چیه ؟ مطمئنا نمیتونه از کانکشن اتصال به isp استفاده کنه. ایا مطمئنید راهی که پیشنهاد میدید درست عمل میکنه ؟
نه خیر! مطمئنا عمل می کنه.
دیگه هیچ کامپیوتری به مودم یا کامپیوتر دیگه وصل نیست. همه به سوییچ وصلند و یک شبکه را تشکیل داده اند. من خودم همین الان همین کار را کردم. 2 تا کامپیوتر همزمان و یا هر کدام به تنهایی می تونند از اینترنت استفاده کنند. هیچ کار خاصی هم لازم نیست فقط مودم و کامپیوتر ها را به سوییچ وصل کن.
من یک سوییچ 5 پورت را خریدن 17 تومن. حواست باشه کابل به اندازه کافی بخری.

decilion69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
نه خیر! مطمئنا عمل می کنه.
دیگه هیچ کامپیوتری به مودم یا کامپیوتر دیگه وصل نیست. همه به سوییچ وصلند و یک شبکه را تشکیل داده اند. من خودم همین الان همین کار را کردم. 2 تا کامپیوتر همزمان و یا هر کدام به تنهایی می تونند از اینترنت استفاده کنند. هیچ کار خاصی هم لازم نیست فقط مودم و کامپیوتر ها را به سوییچ وصل کن.
من یک سوییچ 5 پورت را خریدن 17 تومن. حواست باشه کابل به اندازه کافی بخری.

من این کار را کردم هر کدام جداگانه کار میکنند ولی وقتی یکی کانکت میشه و کانکته ، کامپیوتر دیگه به اینترنت وصل نیست.

چه نظری میدید ؟

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
مودم شما dhcp server داره؟ اگه داره enable کنید! اگه نه اون ip که به کامپیوترت میده رو بگیر و با dhcp پخش کن

بالا