برگزیده های پرشین تولز

کاری نکنیم که خواننده های محبوب نابود بشن!

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219
کئوم یکی از این موارد غلط هست؟
1- یک خواننده برای تهیه آلبوم زحمت زیادی می کشه؟
2- یک خواننده باید از زندگیش بزنه تا یه آلبوم تهیه بشه!
3-باید هزینه هایی زیادی هم بابت استودیو و گروه موسیقی پرداخت کنه.
4-...
حالا به نظر شما درسته بیایم و با دانلود آهنگ ها و یا خرید سی دی غیر اصلی زحمتشون رو از بین ببریم؟
احتمال داره خیلی ها بیان اینجا و بگن قانون کپی رایت نداریم!(داریم اما ضامن اجرایی نداره!)
خیلی ها بگن همین ویندوز هم غیر اصلی هست(که من می گم یه کار اشتباه توجیهی برای انجام کار های استباه دیگه نیست و اینکه بنده از اوبونتو استفاده می کنم!!!!!)

پس اگر از یه آهنگ خوشتون اومد و شاد بشدید و لذت بردید مرام بگذارید و شما حال خواننده رو نگیرید!(تو کدوم مسلک دل کسی که دل شما رو شاد می کنه یا بهتون حال می ده رو میشکونن؟)
منتظر نظر بقیه دوستان هستم!

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
خوب اهنگ اصل رو ازكجا ميشه گير اورد اخه!!
بعدش قيمتش چنده؟
بعضي جاها قيمت هاي غير واقعي
مثلا تا 2000تومان خوبه
اينجوري باشه بهتره
نه اينكه قيمت رو بگن 10000تومان

Domain

Registered User
لایک‌ها
2
تا جایی که من می دونم هیچ کاست یا سیدی قیمتی بیشتر از 4-5 هزار تومان نداره!
منظور شما خواننده های وطنی هست یا اون ور آبی؟! :) (منظور بنده عنوان تاپیک هم هست) ;)

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
اگه خواننده ،خواننده باشه بیشتریا ترجیح می دن اورجیتالشو بگیرن به نظرم.
با اوضاع و احوالی که عرضه ی موسیقی داره الان ،فکر نکنم خواننده یا همان صاحب اثر مشکلشون کپی رایت باشه

Saeed_Airport

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خيلي خوشحالم بابت اينكه يه تاپيك تو يه فارومي با اين مضمون راه افتاد...
منم باهات هم عقيدم..خواننده هاي ما اين همه روي يه البوم زحمت ميكشن..گاهي بيش از 2 سال..اونوقت ما به همين راحتي دانلود ميكنيم...پشتشم صدتا چيز ميگيم.....
من فك ميكنم 10 پوزنده هزارتومن زياد نيست واسه 2 سال حال كردن با يه البوم..البته اين رقم اون ور ابي هاس..داخلي ها ..من يه بار البوم حامي وآثار بيات رو گرفتم هر كدوم حدودا 3 تمون در اومد...
از لوسانجلسي ها هم يكي دو بار گرفتم از سايتاي مختلف مث:
http://jjrayaneh.com/news.php
اميدوارم روزي برسه كه هر كس هر اهنگي رو دوست داره گوش كنه اول هزينشو بپردازه

Snow

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
215
ممنون از شما بابت اين تاپيك. يك جواريی حرف دل منه!
راجع به خواننده‌های داخل ايران كه من تحت هيچ شرايطی، هيچ توجيهی نمی‌بينم كه كسی خواننده‌ای را دوست داشته باشه بعد حاضر نشه 3 هزار تومان بابت سی‌دی اون خواننده پرداخت كنه.
كسی كه كامپيوتر داره، اينترنت هم داره كه بتونه به راحتی دانلود كنه بدون ترديد اينقدر قدرت خريد داره كه ماهی 3 هزار تومان دادن به جيب مبارك فشار نياورد.
اين را هم در نظر بگيريد در هيج كجای دنيا قيمت يك فرآورده صوتی و يا تصويری اينقدر پايين نيست. واقعا پايينه!
البته يك مواردی پيش مياد كه ميشه زير سبيلی رد كرد. مثلا من از يك خواننده خوب خوشم نمياد، يكی از دوستانم مياد و ميگه برو اين آلبوم فلانی را گوش كن. متاسفانه در ايران هنوز داشتن سايت برای تمامی شركتها فراگير نشده، پس نميشه جايی را پيدا كرد كه نمونه آلبوم را گوش كنيم. خوب من ميرم دانلود ميكنم و گوش ميكنم، اگر خوشم نيومد كه هيچ درجا پاكش ميكنم، اگر هم از شنيدنش لذت بردم وظيفه دارم اصلشو بخرم. ولی چيزی كه من می‌بينم آقايون و خانم‌ها دانلود ميكنند، يكسال 24 ساعته گوش هم ميكنند، توی رستورانی كه دارن بين 4 تا n هزار تومان غذا ميل ميكنن و دارد همون آلبوم را پخش ميكنه از گوش كردنش كلی لذت هم ميبرن ولی حاضر نيمشه بره 3 هزار تومان پول بده بابت محصول يك هنرمند كه لحظه‌هاشو به بهترين شكل پر كرده، باعث شده به تفكر بپردازه، يا حتی پايين‌تر از اينها باعث شده يك نرمشی هم بكنه!!!!! با‌با اون وجدانی كه ميگن همينه! ما خودمون برای موسيقی كه روز و شب ما را زيبا‌تر ميكنه اينقدر ارزش قائل نيستيم كه بهاش را بپردازيم بعد انتظار داريم مويسقی‌مون جهانی هم بشه.
شرمنده اينو ميگم مگه دزدی شاخ و دم داره!! دقيقا مصداق اين مسئله است بريم توی سوپر ماركت يواشكی دو تا چيز بردارم و دبورو كه رفتيم! من هيچ فرقی نمی‌بينم.
چند وقت پيش منزل يكی از اقوام دور بودم كه ماشاا... وضعشون هم عاليه! 3 سال پيش هم به واسطه ايشون به استاد شجريان علاقه‌مند شدم. خب من از 2 سال پيش شروع كردم به خريد سی‌دی‌های استاد. هر ماه يكی يا دو تا. بعضی ماه هم ولخرجی ميكردم و 3 تا 4 را يكجا ميخريدم. البته حكم نبود كه هر ماه بخرم شايد يكدفعه 3 ماه هم ميشد كه خريد نميكردم. تا الان تقريبا تمامی آلبوم‌های استاد را به غير چند تايی دارم. اين دوست ما استاد شجريان را به معنای واقعی ميپرسته، خب من پيش خودم فكر ميكردم ايشون الان به غير از سی‌دی‌های دل‌آواز و .... سی‌دی‌های قديمی استاد را هم دارند چون ميانسال هستند. ميتونيد حدس بزنيد ديگه ازشون پرسيدم آرشيوتون كجاست من ببينم كدام آلبوم‌ها را ندارم بعد رفت و 2 تا DVD آورد گفت بيا :blink: :blink: كم بود هرچی از دهنم درمياد نثارش كنم. البته نيم ساعت بحث كردن باعث شد كه فرداش رفت و كل سی‌دی‌های استاد را خريد.
متاسفانه از اين نمونه فراوانند.

در مورد خواننده‌های خارج از ايران هم من شخصا باز بر همين اعتقادم، كه اگر من عاشقانه معين، سياوش قميشی را دوست دارم پس وظيفه دارم كه سی‌دی‌های اصل اين هنرمندان را تهيه كنم. حدودا تا 7 يا 8 سال پيش كه خوب خيلی‌ سخت بود،‌ ولی ماشاا... الان ديگه در هر فاميلی و يا اطرافيان كسانی هستند كه كارشان در كشور امارات هست و يا حتی فقط برای تفريح به دبی ميروند! كسی كه بخواهد در حد توانش ميتواند. برای همين آلبوم جديد معين عزيز، به جان خودم تا همين امشب كه سی‌دی اصلشو خريدم آلبوم را گوش نكرده بودم، حتی حاضر نشدم دانلود كنم با اينكه ميدونستم سی‌دی اصلش را ميخرم.
اگر تعريف كنم من بعضی موارد برای اينكه سی‌دی اورجينال مثلا سياوش را بخرم چه ها كشيدم ......... :wacko:
اووف چقدر حرف زدم، ببخشيد.

بالا