برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد رنگ زمینه

resident

Registered User
لایک‌ها
2
سلام.
تو ویژوال سی شارپ 2005 برای رنگ زمینه فقط از همون رنگهایی که در back color اومده میشه استفاده کرد؟ اگه من بخوام از رنگ جدیدی استفاده کنم چکار کنم؟
متشکرم.

m3hrz4d

Registered User
لایک‌ها
1
توی Design وقتی شما BackColor رو میخوای تغییر بدی میتونی بجای استفاده از رنگ های معمولی, از سه مؤلفه رنگ سبز, آبی و قرمز استفاده کنی و بینشون کاما بگذاری مثلا 255,10,10 رو به جای اسم رنگ وارد کنی.
توی کد نویسی هم :
کد:
this.BackColor = System.Drawing.Color.FromArgb(255, 0, 255);

resident

Registered User
لایک‌ها
2
plus جان ممنون.
یه سوال دیگه هم دارم و اون اینکه چه جوری میتونم یه کاری کنم که برای هر فرم تک تک این کد رو ننویسم. یک بار بنویسم و همه فرمها این کد رو به ارث ببرن.
متشکرم.

m3hrz4d

Registered User
لایک‌ها
1
نمیدونم چنین امکانی وجود داره یا نه, مگه چندتا فرم داری؟!

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوست عزیز شما باید از CSS استفاده کنی . یه فایل Style Sheet به وب سایتت اضافه کن و درونش خصوصیات رنگ و هر چیز دیگه رو تعریف کن و برای هر فرم مقدار CssClass رو برابر با نام کلاسی که در فایل CSS تعریف کردی بذار .

resident

Registered User
لایک‌ها
2
دوست عزیز شما باید از CSS استفاده کنی . یه فایل Style Sheet به وب سایتت اضافه کن و درونش خصوصیات رنگ و هر چیز دیگه رو تعریف کن و برای هر فرم مقدار CssClass رو برابر با نام کلاسی که در فایل CSS تعریف کردی بذار .

amin_lili جان ممنون.
راه حل شما در مورد نرم افزارهای تحت ویندوز و تحت شبکه هم جواب میده؟

cyber boy

Registered User
لایک‌ها
7

CSS تحت windows ؟!:wacko:;):blink:

بالا