برگزیده های پرشین تولز

Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon ا

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
امکانات و تغییرات عمده:

Gnome 2.2
در این نسخه از اوبونتو آخرین نسخه میزکار گنوم (2.2) استفاده شده که در مجموع محیط روانتر و زیباتری نسبت به نسخه های قبلی خواهد داشت.

Compiz Fusion
در این نسخه compiz fusion به همراه تعدادی پلاگینهای پیش فرض و کنترل پنلش هست و به سادگی از منوی System >Preferences>Appearance قابل تغییر و دسترسیه.
قابل ذکره که copiz در این نسخه بسیار stableتر از نسخه قبل هست و امکانات بیشتری داره.

Desktop Search
در این نسخه برنامه Tracker به عنوان desktop searcher / indexer پیش فرض به همراه سیستم عامل نصب میشه و از طریق منوی find داخل file browser یا deskbar aplet قابل دسترسیه.
Tracker یکی از بهترین و resource friendlyترین indexerها هست و داخل تمام فایلها از جمله pdf و doc و chm و ... رو هم میگرده!

710_deskbar-search.png

به کمک ابزار جانبی، امکان جستجو و نصب پلاگینهای اضافی برای فایرفاکس (مثل فلش و جاوا و ...) از قبل هم ساده تر شده و با چندتا کلیک جزئی قابل انجامه.

Dynamic screen configuration
از طریق رابط گرافیکی تنظیمات محیط گرافیکی (X) به صورت دینامین (درجا) قابل تغییره.

Graphical configuration tool for X
این همون چیزیه که بالا اشاره شد. اعمال تنظیمات گرافیک (رزولوشن، درایور کارت گرافیک و مانیتور و ...) به صورت گرافیکی.

710_displayconfig1.jpg

Fully automatic printer installation
هر چند قبلا هم خیلی سخت نبود، ولی الان به طور خودکار و خیلی ساده و سریع پرینتر های جدید روی اوبونتو شما نصب میشه.

printer-auto-detection.png

NTFS Writing
قابلیت نوشتن روی پارتیشن ها NTFS (ویندوزی) به طور پیش فرض به همراه سیستم عامل ارائه میشه.

جهت تهیه این نسخه میتوانید :
به این آدرس مراجعه کنید www.ubuntu.com
از این آدرس دانلود کنید http://www.ubuntu.com/getubuntu/download
و از این آدرس به صورت رایگان سفارش و با پست تحویل بگیرید https://shipit.ubuntu.com/
لازم به ذکر است که از طریق پست تنها میتونید به تعدا دو دیسک cd سفارش دهید برای تهیه dvd یا باید ا دانلود کنید یا خرید کنید
البته جهت راحتی کاربران دوستان عزیز ایرانی در سایت زیر جهت خرید قرار دادند که میتونید تهیه کنید
http://linuxshop.ir/index.php?cPath=1

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
من دی وی دی رو یکی از بچه ها دانلود کرده بود بهم داده در واقع همون دی دی وی هست که تو اون سایت هزار تومن میفروشن اگه خودش دوست داشت میاد میگه که دانلود کرده اون سایت هم از ایشون گرفتن
فکر کنم 1000 تومن هزینه با اینکه من برای کسی پست بکنم هزینش فرقی نکنه
==
دیسک هما مگه جدیدش اومده ؟

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
دوست گرامی لطفا تبلیغ نکنید هر جا که رسید نمیشه که تبلیغ کرد اگه قرار به فرستادن باشه من اصلا سود نمیگیرم فقط هزینه رو دریافت میکنم اگه کسی بخواد ولی باز هم گفتم که اون سایت برن بگیرن به صرفه تره قیمتهاشم هم که کمتر از شماست پس علتی نداره شما تبلیغات کنید کسانی هم که زمان براشون مهم نیست میتونن رایگان به خود سایت اصلی سفارش بدن بعد یه مدتی نسخه اصلی براشون ارسال میشه حتی هزینه پستش رو هم خود شرکت میده

zfarhad2003

Registered User
لایک‌ها
3
دوست گرامی لطفا تبلیغ نکنید هر جا که رسید نمیشه که تبلیغ کرد اگه قرار به فرستادن باشه من اصلا سود نمیگیرم فقط هزینه رو دریافت میکنم اگه کسی بخواد ولی باز هم گفتم که اون سایت برن بگیرن به صرفه تره قیمتهاشم هم که کمتر از شماست پس علتی نداره شما تبلیغات کنید کسانی هم که زمان براشون مهم نیست میتونن رایگان به خود سایت اصلی سفارش بدن بعد یه مدتی نسخه اصلی براشون ارسال میشه حتی هزینه پستش رو هم خود شرکت میده

بحث تبلیغ نیست. گفتم که این توزیعها رو دانلود شده نزد خودم داره و اگه کسی بخواد و نیاز داشته باشه می‌تونم براش بفرستم. مسلما سود خیلی زیادی نداره و اگه همین وقتی رو که من برای ارسال این سی‌دی ها خواهم گذاشت برای هرکار دیگه‌ای بزارم 20 برابر سود می‌کنم. من اینها رو گفتم که اگه کسی واقعا نیاز داره بگه تا براش بفرستم.
توزیع لینوکس به هرشکلی برای همه آزاد هستش.

قیمتهای اون سایتی هم که گفتین با قیمتهای من فرق چندانی نداره درحالی که من اینها رو من خودم به شخصه یکی یکی تست کردم و از سالم بودنشون اطمینان دارم. حتی اگه شما توزیع خاصی مدنظرتون باشه که جایی پیدا نمی‌کنید حاضر براتون پیداش کنم و بفرستم فقط به خاطر اینکه همه بتونن به راحتی به لینوکس دسترسی داشته باشن وگرنه جنبه مالی زیادی برای من نمی‌تونه داشته باشه.

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
باز هم ممنون
امیدوارم ناراحتتون نکرده باشم
اشکال نداره مهم نیست باز شاید کسی نتونست از اون راهها تهیه کنه به شما مراجعه کنه خوبه
اون دی وی دی هم الان رو سیستم من و دو سه تا از دوستان همین فروم نصب هست و مشکلی نداره یکی از همین دوستان در اختیار اون سایت قرار داده
به هر حال دوستان توجه داشته باشند که هم میتونن از سایت اصلی هم از سایتی که لینک دادم و هم از فرهاد عزیز تهیه کنند
امیدوارم موفق باشید

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
الان رفتم دیدم آخرین نسخه برای 7.04 بود
اینم آدرسش
http://wiki.hezardastan.org/Homa/

آره . همینو دارم
کسی خواست بگه براش بفرستم . قیمت 200 تومن .
زوزه 10.3 هم دیسکش هست . اونم همین قیمت .

نمیشه بخش اشترام نسخه های لینوکسی رو با همون تعرفه اشتراک فیلم راه بندازیم ؟ :blush:

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
خوب dvd ش برا اونایی که اینترنت درست و حسابی ندارن خیلی بهتره
همه که مثل من و شما نیستن فرت و فرت از اینترنت آپدیت کنن و نرمافزار بزنن :D
در ضمن چیز به درد نخور هم داشته باشه جاتو نمیگیره که تو دی ویدیشه خوب نصب نکن

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
من که توی اوبونتو به اینترنت دسترسی ندارم (و ظاهرا نخواهم داشت !) ، چطوری میتونم Wine رو نصب کنم ؟!

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
همین سی دی هما که پیرمرد میگه شامل wine هم میشه تهیه کن با اون نصب کن

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
همین سی دی هما که پیرمرد میگه شامل wine هم میشه تهیه کن با اون نصب کن
نمیشه با ویندوز دانلود کنم و بعد توی اوبونتو اجرا کنم ؟

(همین کار رو برای پکیج های دیگه کردم ، اما برای این نمیدونم میشه یا نه)

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
تازه من هیچ حواسم نیست
کجای کاری مگه تو اینهمه تکاپو نکردی dvd گرفتی پس چرا دنبال wine میگردی تو همون هست دیگه
برو Add/remove بعد wine رو پیدا کن از رو دیسک نصب کن

بالا