برگزیده های پرشین تولز

F1 please : 220v AC to 12v DC

moapz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من می خواستم یه جوری از برق شهر برای مدارم استفاده کنم که 12 ولت دی سی می خواستم، اونوقت یکی مثلا خواست راهنمایی کنه ،یه چیزی پروند، گفت "تقسیم ولتاژ"
حالا من اگه بخوام با تقسیم ولتاژ این کارو بکنم ، خیلی داغ میشه !
باز یه یاروی دیگه یه چیزی پروند ، گفت "CMOS" ، می گفت اگه بخوای کاری کنی که جریان کمتری توسط اون بخش مدارت کشیده بشه باید از آی سی های سی موس استفاده کنی.
حالا در کل، اگه شما متوجه اون چیزایی که من متوجه اونا نشدم، شدید، پس یه کمکی بکنید

mohsen++

Registered User
لایک‌ها
4
من می خواستم یه جوری از برق شهر برای مدارم استفاده کنم که 12 ولت دی سی می خواستم، اونوقت یکی مثلا خواست راهنمایی کنه ،یه چیزی پروند، گفت "تقسیم ولتاژ"
حالا من اگه بخوام با تقسیم ولتاژ این کارو بکنم ، خیلی داغ میشه !
باز یه یاروی دیگه یه چیزی پروند ، گفت "CMOS" ، می گفت اگه بخوای کاری کنی که جریان کمتری توسط اون بخش مدارت کشیده بشه باید از آی سی های سی موس استفاده کنی.
حالا در کل، اگه شما متوجه اون چیزایی که من متوجه اونا نشدم، شدید، پس یه کمکی بکنید

راحت ترین و تقریبا ایمن ترین راه برای تولید 12 ولت دی سی از برق شهر استفاده از ترانس و یکسو ساز و صافی و در نهایت اگه لازم بود رگولاتور ولتاژه
ولی گاهی مواردی پیش میاد که توان مصرفی تون پایینه و همچنین استفاده از ترانس مقدور نیست در اون حالت میشه از تقسیم ولتاژ استفاده کرد ولی این کار رو با استفاده از امپدانس خازنی انجام میدن چون مقاومت اهمی ایجاد تلفات میکنه البته توجه داشته باشین که چنین منبع تغذیه ای ایزوله نیست و برای کاربرد های معمولی خطر جانی داره

برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنین

moapz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راحت ترین و تقریبا ایمن ترین راه برای تولید 12 ولت دی سی از برق شهر استفاده از ترانس و یکسو ساز و صافی و در نهایت اگه لازم بود رگولاتور ولتاژه
ولی گاهی مواردی پیش میاد که توان مصرفی تون پایینه و همچنین استفاده از ترانس مقدور نیست در اون حالت میشه از تقسیم ولتاژ استفاده کرد ولی این کار رو با استفاده از امپدانس خازنی انجام میدن چون مقاومت اهمی ایجاد تلفات میکنه البته توجه داشته باشین که چنین منبع تغذیه ای ایزوله نیست و برای کاربرد های معمولی خطر جانی داره

برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنین

این لینکی رو که شما دادی دانلود کردم، ممنون ولی یه چیزی :
8ekr38x.jpg

اول اینکه : --------------------------------------------؟!
دوم : -------------------------------؟
سوم : ------------------------------------------------------- ؟

moapz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اون روز داشتم توی وسایل قدیمی که به درد توی انبار گذاشتن می خورن دنبال خرت و پرت می گشتم ، جالبه بدونید این مداری رو که از شماها درخواست کرده بودم رو توی اون آت و آشغالا پیدا کردم و جالب بود :

http://www.************/files/pnjconwusft65ni3zzf9.jpg
ببخشید اگه داغونه، آخه زود کشیدمش ، با موس ! :wacko: خلاصه داغون شد ولی باحال بود
به خودم گفتم خب اگه ایجوره خودم رو مشغول پروژه های سنگین بکنم که خیلی سخت هستن اونوقت راه بیفتم برم تو انباری شاید فرجی شد و مدارش افتاد جلو پام !

حال پیدا کردن مقاومتا رو نداشتم اما رنگاش اینجوریه : :blink:
1 : آبی - خاکستری - زرد
2 : زرد - قهوه ای - نارنجی
3 : قهوه ای - مشکی - زرد
4 : قهوه ای - مشکی - قهوه ای

اون شکل داغون هم برای سلف
اون 4 تا سر هم که روی هوا هستن برای یه فلورسنت که 12 ولت می خواد ، البته چیزی ازش نمونده !

:blink:

raxtastar

"کاربرفعال ورزش""کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
672
کسی میدونه این پاورهای کامپیوتر چطوری کار می کنند؟؟؟

mohsen++

Registered User
لایک‌ها
4
این لینکی رو که شما دادی دانلود کردم، ممنون ولی یه چیزی :
8ekr38x.jpg

اول اینکه : --------------------------------------------؟!
دوم : -------------------------------؟
سوم : ------------------------------------------------------- ؟

اول اینکه کار اصلی من وبگردی نیست بیشتر برای من یه تفریح و استراحته و جستجوی چیزایی مربوط به کار خودم گاهی هم یه چیزی از دست آدم در میره من فکر کردم سوالتونو جواب دادم
دوم اینکه اون خازن یه میکروی تو مدار همون امپدانس خازنی مورد نظره
سوم اینکه منظور از VPG ولتاژ پیک نسبت به زمینه که رادیکال دو برابر ولتاژ RMS هستش که توی این متن اشتباها دو برابر قید شده
سوم اینکه همونطور که بهتون گفتم این مدار و مشابهات این مدار خطر جانی داره برای همین توی تمامی مدار ها یه کاری شده که نول به زمین مدار وصل شه و فاز با استفاده از امپدانس خازن و زنر ولتاژش پایین بیاد تو کشورهایی که سیم زمین دارن و جای فاز و نول معلومه این کار راحته مثل مدار هایی که تو این appliction note بوده فاز رو به خازن دادن و نول رو از طریق یه فیوز به زمین وصل کردن و زمین مدار شده حال اگه به هر دلیلی جای فاز و نول توی پریز اشتباه بشه توی مدار تغذیه فاز به زمین وصل میشه و باعث سوختن فیوز میشه و از برق گرفتگی در اثر لمس قسمت زمین مدار جلوگیری میشه اگه زمین نداشته باشیم این روش ایجاد حفاظت جهت جلوگیری از خطر برق گرفتگی هنگام جابجایی فاز و نول قابل انجام نیست .
باز هم بهتون میگم از این مدار در جایی میتونین استفاده کنین که نکات ایمنی رو بخوبی رعایت کرده باشین و این مدار ( جدای از محدودیت جریان دهی ) بعنوان یه منبع تغذیه مثلا برای رادیو و چیزهایی مثل این که آنتن فلزی یا جک گوشی یا هر پورت ایزوله نشده که قابل لمس توسط مصرف کننده باشه داشته باشه قابل استفاده نیست و خطر جانی برای مصرف کننده داره
این مدار کاربرد هایی مثل محافظ یخچال و تایمر راه پله و امثال اون داره که مصرف کننده به داخل و اتصالات اون دسترسی نداره

بالا