برگزیده های پرشین تولز

مشکل در نصب لینوکس شریف

newpersian

Registered User
لایک‌ها
3
من هنگام نصب لینوکس شریف به این مشکل برخورد کردم
چون این 2 تا CD رو از اینترنت دانلود کردم نمی تونم ازخود لینوکس شریفی ها کمک بگیرم

6lmd4ew.jpg

همونطوری که میبینید میگه یا فضا کمه یا مشکل سخت افزاری وجود داره
حالا اگر به این عکس نگاه کنی متوجه میشید که فضا اصلا کم نیست
سه تا پارتیشن

root=7036 GB
Boot=125 MB
Swap=1024 MB

6ks6694.jpg

در ضمن سخت افزار نیز هیچ مشکلی نداره من این رو توی ماشین مجازی نصب کردم ولی روی یک سیستم پینتیوم 4 با پردازنده 1,8 و مادربورد گیگا و 512 مگ رم و هارد 60 IDE امتحان کردم باز هم به این مشکل برخورد کردم علاوه بر اون روی یک سیستم دیگه نیز امتحان کردم ولی باز به همین مشکل برخورد کردم

اینهم لینک نیازهای سخت افزاری که خود سایت گفته

http://fa.farsiweb.ir/fawiki/SL2_Requirements

newpersian

Registered User
لایک‌ها
3
مثل اینکه کسی به این مشکل برنخورده

کسی مایل هست که این CD ها رو برای من رایت کنه و بفرسته
ببینم مشکلم حل میشه

نقل قول از سایت لینوکس شریف

چرا باید برای استفاده از لینوکس شریف پول پرداخت؟ مگر قرار نیست گنو/ لینوکس مجانی باشد؟

لازم نیست برای لینوکس شریف پولی پرداخت کنید. می‌توانید سی‌دی‌های دوست یا همکارتان را (کسی که از شما پول نگیرد) قرض بگیرید یا از آنها نسخه‌برداری کنید.

دو معنی کلمهٔ «Free» در انگلیسی را نباید با یکدیگر اشتباه بگیرید. وقتی می‌گوییم گنو/لینوکس آزاد است، منظور این است که شما در مورد نسخه‌برداری و ایجاد تغییرات در آن آزادی‌هایی دارید. این بدان معنا نیست که فارسی‌وب نباید سیستم‌عامل را به فروش برساند، یا در مقابل خدماتی که به مشتریان خود ارائه می دهد هزینه‌ای دریافت کند. بسیاری از شرکت‌های نرم افزاری آزاد، از جمله «رِد هت» ، توزیع‌های گنو/لینوکسی مثل «لینوکس رد هت اینترپرایز» را می‌فروشند.

بسته‌های نسخه رومیزی۲ لینوکس شریف دارای پشتیبانی فنی و یک مقدمه و راهنمای نصب است. اگر به دفترچه راهنما و پشتیبانی فنی نیاز ندارید، می‌توانید از سی‌دی‌های یک دوست نسخه‌برداری کنید . هر چه باشد این یک نرم افزار آزاد است. به نقل از بنیاد نرم‌افزارهای آزاد:

در «نرم‌افزارهای آزاد» موضوع اصلی آزادی است نه قیمت.

منبع :http://fa.farsiweb.ir/fawiki/FAQ

newpersian

Registered User
لایک‌ها
3
نه مثل اینکه کسی نمی خواد جواب بده

لینوکس شریفی ها که جواب ندادن شما هم که جوا ب نمی دین

منم ............... :( :( :( :( :(

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
خوب بيچاره داره جيغ مي زنه ديگه. بسته ـش خرابه.
سي ‌دي بد رايت شده. اگه تونستي يه بار ديگه رايت كن

newpersian

Registered User
لایک‌ها
3
خوب بيچاره داره جيغ مي زنه ديگه. بسته ـش خرابه.
سي ‌دي بد رايت شده. اگه تونستي يه بار ديگه رايت كن

خیلی ممنون از شما که ......

خوب من هم توی پست بعدی گفتم که هرکی داره برام بفرسته

من فایل ISO رو از اینترنت گرفتم و رایت کردم فکر کنم که فایل ISO مشکل داشته باشه

بعد توی ماشینهای مجازی حتما نباید سی دی رو رایت کنی میتونی از فایل ISO استفاده کنی

در هر صورت ممنون که یک نفر جواب داد

در ضمن اگر شما دارین برام رایت کنید و بفرستید ؟

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
خیلی ممنون از شما که ......

خوب من هم توی پست بعدی گفتم که هرکی داره برام بفرسته

من فایل ISO رو از اینترنت گرفتم و رایت کردم فکر کنم که فایل ISO مشکل داشته باشه

بعد توی ماشینهای مجازی حتما نباید سی دی رو رایت کنی میتونی از فایل ISO استفاده کنی

در هر صورت ممنون که یک نفر جواب داد

در ضمن اگر شما دارین برام رایت کنید و بفرستید ؟
متاسفانه من ندارم. ولي احتمال اينكه فايل iso خراب باشه خيلي كمه. گفتم اگه مي شه يه بار ديگه رايتش كنيد. شايد سي دي خراب بوده.
======
اديت:
يكي از دوستانم مدت ها پيش از خودشون گرفته بود. نمي تونيد سي دي ش رو سفارش بديد؟

newpersian

Registered User
لایک‌ها
3
متاسفانه من ندارم. ولي احتمال اينكه فايل iso خراب باشه خيلي كمه. گفتم اگه مي شه يه بار ديگه رايتش كنيد. شايد سي دي خراب بوده.
======
اديت:
يكي از دوستانم مدت ها پيش از خودشون گرفته بود. نمي تونيد سي دي ش رو سفارش بديد؟

اگر از خودشون بخوام میگن باید بخری :(:(:(

من که گفتم برای ماشین های مجازی حتما لازم نیست ISO رو رایت کنی :lol: ولی چشم بازهم رایت می کنم ;);)

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
من اون نقل قولو خوندم ولی هنوز نفهمیدم چرا این سیستم عامل که از عکسهای زمان نصب معلومه انقد زحمت به خودشون ندادن که یکم متفاوت از فدورا طراحیش کنن! باید پولی باشه
لینوکس به صورت enterprise مقداری پول میگیره ولی لینوکس برای استفاده خانگی باید رایگان باشه
این با فرهنگ لینوکس نمیخونه

newpersian

Registered User
لایک‌ها
3
من هم همین رو میگم

من این لینوکس رو می خواستم تست کنم ولی فکر نکنم ارزش داشته باشه 18000 تومان پول بدی و بعد ببینی با لینوکس اصلی فرق نداره و فقط فارسی هست و اون رو به عنوان سیستم عامل ملی معرفی می کنن

من کاری به اینکارهاش ندارم ولی حرف من اینه که 18000 هزارتومان ارزش نداره
اگر می خوان پولیش کنن و همه استفاده کنن (سیستم عامل ملی ) می تونن ارزونتر بدن تا همه بخرن حالا یا نصب می کنن یا مثل من که دوست دارم سیستم عامل های مختلف رو تست کنم ، تست کنن

به قول دوست عزیزم بهتره یک نسخه خانگی رو مجانی بدن و بعد برای کسانی که دوست دارن حرفه ای کار کنن پولیش کنن

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
من هم همین رو میگم

من این لینوکس رو می خواستم تست کنم ولی فکر نکنم ارزش داشته باشه 18000 تومان پول بدی و بعد ببینی با لینوکس اصلی فرق نداره و فقط فارسی هست و اون رو به عنوان سیستم عامل ملی معرفی می کنن

من کاری به اینکارهاش ندارم ولی حرف من اینه که 18000 هزارتومان ارزش نداره
اگر می خوان پولیش کنن و همه استفاده کنن (سیستم عامل ملی ) می تونن ارزونتر بدن تا همه بخرن حالا یا نصب می کنن یا مثل من که دوست دارم سیستم عامل های مختلف رو تست کنم ، تست کنن

به قول دوست عزیزم بهتره یک نسخه خانگی رو مجانی بدن و بعد برای کسانی که دوست دارن حرفه ای کار کنن پولیش کنن
خب خيلي چيزها تو اين كشور ملي هستند و مردم نمي دونن چي هست يا نمي تونن تهيه كنند!
مثل اينترنت ملي، چادر ملي، خودروي سمند و ....
همين كه شما مي تونيد يه نسخه از دوستتون تهيه كنيد و كپي كنيد خيلي مفيد هست.
ضمن اينكه 18000 تومن براي يه سيستم عامل قوي كه پيشتيباني فعال داشته باشه پول زيادي نيست.

newpersian

Registered User
لایک‌ها
3
خب خيلي چيزها تو اين كشور ملي هستند و مردم نمي دونن چي هست يا نمي تونن تهيه كنند!
مثل اينترنت ملي، چادر ملي، خودروي سمند و ....
همين كه شما مي تونيد يه نسخه از دوستتون تهيه كنيد و كپي كنيد خيلي مفيد هست.
ضمن اينكه 18000 تومن براي يه سيستم عامل قوي كه پيشتيباني فعال داشته باشه پول زيادي نيست.

سلام
بابا ما که حرفی نزدیم

درسته که برای یک سیستم عامل قوی زیاد نیست ولی برای من که می خوام سیستم عامل رو تست کنم قبول کن که زیاده برای همین گشتم توی اینترنت و بلاخره پیداش کردم

ولی خدایش فکر نکنم کسی این رو به عنوان سرور نصب کنه اگر کسی بخواد لینوکس رو به عنوان سرورش قرار بده (مثل ما ) از نسخه های دیگه استفاده می کنه Fedora - Suse و ....

برای همایت ملی ، من که ازش حمایت می کنم و به تهیه کنندگانش خسته نباشید میگم
البته چون هنوز نتونستم نصبش کنم نمی تونم روش نظری بدم

CD رو از اول رایت کردم باز هم نصب نشد

در اینجا از تمام لینوکس بازان می خوام هرکسی داره ، یک نسخه اش رو هم برای من بفرسته تا ما هم امتحانش کنیم

اینهم یک سایت عالی برای دوست داران لینوکس واقعا قیمتاش عالی هستن (مخصوصا برای اونهایی که میخوان تست کنن )

http://linuxshop.ir

بالا