برگزیده های پرشین تولز

بهترین نوع ادبیات

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
توی زبان عربی و دنیای اعراب بهترین شعر ها و ادبیات وجود داره
اصلا ادبیات فارسی از عربی شکل گرفته است

از شنیدن این سخن بسیار خرسند شدیم من که رفتم تمام دیوان شاعرهایی رو که دارم بریزم توی حیاط و آتیش بزنم با اجازه

peymanafraz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بله واقعا آفرين و صدآفرين به اين ارق ملي و وطن پرستي والا.

ديگه يواش يواش بايد شروع کنيم از اين لباسهاي سفيد بپوشيم و از اين لاستيکهايي که قديما دور سلط ماست مينداختن بندازيم دور سرون.

بعد شاکي ميشيم که چرا به خليج فارس ميگن خليج عربي.

DVD_bazar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این یک واقعیت است
اگر سری به قران کریم کتاب راهنمای انسان ها بزنید متوجه میشید که هر یک از لغات عربی زیبایی آمده اند و کلمات ایرانی از اونها مشتق گرفته شده اند

اعراب شعرای بزرگی داشته اند همینطور دانشمندان بسیاری

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
تازه ترین جُک سال...
:D
این دیگر آشکار هست که دست کم 95% از شاهکارهای ادبی جهان مربوط به زبانهای هندواورپایی(آریایی) چون: فارسی انگلیسی کردی بلوچی فرانسوی آلمانی یونانی لاتین اوستایی ودایی پهلوی پارسی باستان است و زبانهای دیگر چون زبان عربی و ترکی(دو قوم بیابان نشین یکی در گرما و دیگری در بیابانهای سرد مغولستان) اصلا فرهنگ توانمندی ندارند که زبان و ادبیات توانمندی داشته باشند.

DVD_bazar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تمام این صحبت های شما محکوم هست 1425 سال پیش که قران کریم نازل شد و به زبان عربی همچون شعر که دارای قافیه و ردیف هست به شیوه عربی نازل شد
در زمان پیامبر(ص) شعرای جهان عرب ادبیات شعر عربی رادر وصف پیامبر (ص) و مولای علی(ع) سرودند

این ایرانی ها هستند که از اشعار و مستندات اشعار شعرای عرب کپی کردند حتی حافظ

مشکل شما اینه توی دوره تحصیل قوائد عربی رو درست درک نکردید

peymanafraz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این یک واقعیت است
اگر سری به قران کریم کتاب راهنمای انسان ها بزنید متوجه میشید که هر یک از لغات عربی زیبایی آمده اند و کلمات ایرانی از اونها مشتق گرفته شده اند

اعراب شعرای بزرگی داشته اند همینطور دانشمندان بسیاری

بله درسته الان بيشتر زبان ما همون عربيه اينم از الطاف عربها و حمله هاشون و تاثيراتشون و ارمغانهاشون براي ماست.

در ضمن نگو زبان ايراني 95% عربيه. بگو زباني که ما الان داريم باهاش صحبت ميکنيم. چون عملا ديگه زبان پارسي نمونده.

ببين چقدر تاثيرشون عميق بوده که توي ذهن و فکر ملت ما هم نفوذ کردن. همين شما اگه يه بار بگن خليج عربي ميري تظاهرات و شعار مرگ بر فلاني و فلاني ميدي ولي بعدش مياي ميگي زبان فارسي همش عربيه و اصلا زبان عربي فقط زبانه و فارسي يه شاخه اي از اونه. حالا ما بايد تظاهرات کنيم عليه شما؟؟؟

peymanafraz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تمام این صحبت های شما محکوم هست 1425 سال پیش که قران کریم نازل شد و به زبان عربی همچون شعر که دارای قافیه و ردیف هست به شیوه عربی نازل شد
در زمان پیامبر(ص) شعرای جهان عرب ادبیات شعر عربی رادر وصف پیامبر (ص) و مولای علی(ع) سرودند

خوب چه ربطي داره؟؟؟؟!!!! تورات و انجيل هم به زبان عبري نازل شدن. اوستا هم به زبان پارسيه. خيلي هم قبل تر از قرآن نازل شدن پس بايد بگيم بقيه زبانها از ما تقليد کردن و ريشه گرفتن؟؟؟

حداقل اگه دليل براي دفاع ندارين بابا يه ذره منطقي بحث کنين.

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58

حالا که صحبت از تاریخ شد میتونید نام و آثار چند تن از این شاعران و ادیبان در دو دهه 20 و 30 قمری رو برای ما بیارید.
و در مورد رسم الخط عربی اون زمان صحبت کنید.

F A R A M A R Z

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,642
ببخشید چرا ما حرفی می زنیم که اصلا دو کتاب درباره آن نخواندیم مثلا شما چند تا کتاب در مورد پیدایش زبان پارسی خونده اید که حالا نتیجه گرفتید که زبان پارسی از عربی منشعب شده
ببخشید وقتی حافظ شعر می سروده به زبان رایج در مملکت شعر می گفته
حالا شما می خواهی بگوی حافظ از روی عربها تقلید کرده اگه اینطور است چرا شهرتی که حافظ داردو خیلی های دیگر مثل سعدی فردوسی و خیام و سهروردی و مولانا و عطار و ... که در دنیا دارند یکی از شعرای عرب ندارند
و اینکه در شعر هایشان بجز فردوسی از کلمات عربی بکار بردن چون زبان رایج در آن موقع اونجوری بوده
ببخشید میشه اسم چند تا از دانشمندان عرب رو لطف کنید بنویسید که ما هم بدونیم

DVD_bazar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ّهرحال من تصمیم دارم توی جاحعه ایران و با توجه به اینکه در دوره **** مقدس اسلامی بسر میبریم
عربی صحبت کنم
اگر به دولت علمای قم نبود الان همون یه خورده زبان عربی هم توسط ایرانیان نابود میشد چنانکه زمان شاه این موضوع میسر شده بود

loyal280

Registered User
لایک‌ها
4
ّهرحال من تصمیم دارم توی جاحعه ایران و با توجه به اینکه در دوره **** مقدس اسلامی بسر میبریم
عربی صحبت کنم
اگر به دولت علمای قم نبود الان همون یه خورده زبان عربی هم توسط ایرانیان نابود میشد چنانکه زمان شاه این موضوع میسر شده بود

حالت خوبه ،چی میگی ،من فکر میکنم حرفای شما خریدار نداشته باشه
من منکر زبان عربی نیستم ولی بدون در صدر اسلام همه دانشمندانی که بودن بلا استثنا فارس بودن و از عرب ها بخاری بلند نشده بوده ،اونا فقط برای جنگ استفاده میشدن،همینطور که الان بخاری بلند نمیشه و تو یک **** عرب تاثیر گذار و یک حکومت عرب دموکرات و طرفدار حقوق زنان نام ببر تا من بهت جایزه بدم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا