برگزیده های پرشین تولز

گزینش ادامه راه در طراحی وب

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
یک سوال به عنوان یه آماتور دارم.
کسی که کار با HTML و CSS رو بلد باشه برای تولید صفحات داینامیک میتونه بلافاصله PHP یا ASP.net رو انتخاب کنه؟ آیا این وسط الزامی به یادگیری Java Script یا یک زبان اسکریپت نویسی دیگه داره؟ آیا PHP یا ASP.net میتونه تمامی نیاز های اونو برطرف کنه? البته تفاوت بین PHP و ASP.net رو با جاوا اسکرپت در سرور ساید بودن و کلایت ساید بودنو میدونم!

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
سلام
بلافاصله که چه عرض کنم شما همزمان هم می تونید یادبگیرید!
شما در php (یا asp) فقط برای خروجی ها نیاز به دانستن html دارید. دستورات و سایر تکنیک های زبان نیازی به دانستن html ندارند.
شما بعد از یادگیری html و css می توانید javascript را یاد بگیرید.
به نظر من php و mysql خیلی بهتر، قوی تر و راحت تر است. و می تواند تمامی نیاز ها را برطرف کند.
یادگیری ajax هم خالی از لطف نیست و بر قدرت و سرعت صفحات وب شما می افزاید.
در کنار این ها یادگیری dreamviewer هم می تواند کمک زیادی بکند.

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در کنار این ها یادگیری dreamviewer هم می تواند کمک زیادی بکند.

حقیقتا حرف حقی هست اگر کد نویسی دستی فراموش نشود وگرنه به سمبل کاری می انجامد.البته Dreamweaver صحیح است.

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
خیلی ممنون دوستان.
با توجه به اینکه تجربه کار با C# رو دارم، ASP.net رو به عنوان تکنولوژی سرور ساید انتخاب کردم.
بعد از XHTML و CSS و ASP.net آجاکس رو در اولوبت بعدی قرار میدم.
یه سوال دیگه هم داشتم.
ATLAS همون تکنولوژی استفاده از آجاکس در قالب ASP.net هستش؟

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
خیلی ممنون دوستان.
با توجه به اینکه تجربه کار با C# رو دارم، ASP.net رو به عنوان تکنولوژی سرور ساید انتخاب کردم.
بعد از XHTML و CSS و ASP.net آجاکس رو در اولوبت بعدی قرار میدم.
یه سوال دیگه هم داشتم.
ATLAS همون تکنولوژی استفاده از آجاکس در قالب ASP.net هستش؟
درسته ATLAS كامپوننتي هست براي اجراي پروژه هاي AJAX در ASP.Net كه نياز به كد نوشتن رو بر طرف ميكنه

http://ajax.asp.net

در ضمن با نظر اون دوستمون كه PHP و MySQL رو قوي تر و بهتر از ASP.Net و احتمالا MS SQL ميدونن مخالفم

راستي اگه ميخواين ASP.Net رو شروع كنيد به جاي Dreamweaver كه البته خودم عاشقش هستم از MS Expression Web 2007 استفاده كنيد

bishtar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
در آخر هم برای مشاهده (any browser) همزمان نتیجه کار را در IE , OPERA,FireFox ببینید چه از آب دراومده.

اغلب موارد مشکل وجود دارد که رفعش اعصاب فولادی می خواهد.
ولی هر مشکلی راه حل داره :

پیشنهاد می کنم دو ابزار زیر را حتما نصب کنید :
1- DebugBar که واسه IE هست
2-WEb Developer که واسه Fire Fox هست

با داشتن این دو تا پلاگین با همین note pad (البته editplus رو خیلی دوس دارم) می تونین پیچیده ترین قالبت سایتها رو مثل آب خوردن بزنین (همین کاری که من الان می کنم منت DreamWeaver هم نمی کشم:D). میگید نه امتحان کنید (التماس دعا)

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
درسته ATLAS كامپوننتي هست براي اجراي پروژه هاي AJAX در ASP.Net كه نياز به كد نوشتن رو بر طرف ميكنه

http://ajax.asp.net

در ضمن با نظر اون دوستمون كه PHP و MySQL رو قوي تر و بهتر از ASP.Net و احتمالا MS SQL ميدونن مخالفم

راستي اگه ميخواين ASP.Net رو شروع كنيد به جاي Dreamweaver كه البته خودم عاشقش هستم از MS Expression Web 2007 استفاده كنيد

1. چرا مخالف هستید!؟
یک نگاهی به این لینک بیاندازید:
http://www.hotscripts.com/
در قسمت معرفی زبان ها و مطالب نگاه بکنید:
کد:
ASP (3,413)
ASP.NET (1,364)
PHP (14,701)

مشاهده می کنید که حتی اگه تعداد asp و asp.net رو با هم جمع کنیم میشه 4777 مطلب (اسکریپت، کتاب و ...) که با هم دیگه حریف 14701 php نمی شن! حالا شما با این آمار بگید کدوم راحت تر و قوی تره!!!!

مطلب دوم هم تائید می شه: از MS Expression Web 2007 استفاده كنيد

پ . ن: با توجه به این که آگهی استخدام ها همشون از سر بی اطلاعی می نویسن برنامه نویس مسلط به asp.net به نظر من برای دانشجویان کامپیوتر بهتره همون asp.net رو یاد بگیرند که هم به درد درس هاشون بخوره و هم به درد استخدامشون.

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
1. چرا مخالف هستید!؟
یک نگاهی به این لینک بیاندازید:
http://www.hotscripts.com/
در قسمت معرفی زبان ها و مطالب نگاه بکنید:
کد:
ASP (3,413)
ASP.NET (1,364)
PHP (14,701)

مشاهده می کنید که حتی اگه تعداد asp و asp.net رو با هم جمع کنیم میشه 4777 مطلب (اسکریپت، کتاب و ...) که با هم دیگه حریف 14701 php نمی شن! حالا شما با این آمار بگید کدوم راحت تر و قوی تره!!!!

مطلب دوم هم تائید می شه: از MS Expression Web 2007 استفاده كنيد

پ . ن: با توجه به این که آگهی استخدام ها همشون از سر بی اطلاعی می نویسن برنامه نویس مسلط به asp.net به نظر من برای دانشجویان کامپیوتر بهتره همون asp.net رو یاد بگیرند که هم به درد درس هاشون بخوره و هم به درد استخدامشون.
اگه پست من رو يه بار ديگه نگاه كنيد من با راحت بودن PHP مخالفتي نداشتم شايد به خاطره همينه كه آماري كه دادين PHP جلو تره

ولي اينكه ميگيد قوي تره يكم برام قبول كردنش سخته. البته من ASP.Net رو ميگم نه ASP classic رو.....

در ضمن من هم PHP كار كردم و هم ASP.Net.......

در كل نظره شخصيه بنده بود

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
البته نظر شما محترم است
من هم فقط می خواستم بدانم علت مخالفت شما چیست همین، شاید واقعا مطلبی باشد که کاملا منطقی باشد

بالا