برگزیده های پرشین تولز

نحوه ساخت سایت خبری ؟

amir_3d_mad

Registered User
لایک‌ها
0
من میخوام در قسمتی از سایت ، اخبار رو نشون بدم . برای اینکار ، تو چند جاش گیر کردم :

1 - نوع فیلدی که متن اخبار باید در آن ذخیره شود را چه چیزی انتخاب کنم ؟ ( در نوع Ntext نمیشه کاراکترهای < یا > را ذخیره کرد برای همین نمیشه ابتدای سطر بعدی رو مشخص کرد )

2 - برای نمایش اخبار در repeater ساختار اونو چطوری باید تعریف کرد تا بطور اتوماتیک قسمتی از اخبار رو نشون بده و بعد "..." بزاره تو ادامش تا بعد از کلیک کردن روی لینک ادامه اخبار ، کل اون خبر رو نشون بده .( البته فقط تو همین قسمت سه نقطه ش موندم )

3 - برای اینکه یک خبر رو وارد دیتابیس کنم چطوری باید از text editor استفاده کنم و یک text editor قوی و مناسب برای این کار چیه ؟ ( مثلا text editor همین فروم اسمش چیه ؟ )

4 - این قسمت مربوط میشه به آجاکس . می خوام یه چیزی مثل http://news.irancode.ir/default.aspx داشته باشم . تا موقع حرکت بین صفحات ، کل صفحه refresh نشه و حالت fade رو هم اشته باشم .

البته من میخوام این کار رو تو asp.net 2 و sql server 2005 انجام بدم .

اگه یه نمونش رو بذارین ، شاید خودم بتونم یه کاریش بکنم .

amir_3d_mad

Registered User
لایک‌ها
0
من میخوام در قسمتی از سایت ، اخبار رو نشون بدم . برای اینکار ، تو چند جاش گیر کردم :

1 - نوع فیلدی که متن اخبار باید در آن ذخیره شود را چه چیزی انتخاب کنم ؟ ( در نوع Ntext نمیشه کاراکترهای < یا > را ذخیره کرد برای همین نمیشه ابتدای سطر بعدی رو مشخص کرد )

2 - برای نمایش اخبار در repeater ساختار اونو چطوری باید تعریف کرد تا بطور اتوماتیک قسمتی از اخبار رو نشون بده و بعد "..." بزاره تو ادامش تا بعد از کلیک کردن روی لینک ادامه اخبار ، کل اون خبر رو نشون بده .( البته فقط تو همین قسمت سه نقطه ش موندم )

3 - برای اینکه یک خبر رو وارد دیتابیس کنم چطوری باید از text editor استفاده کنم و یک text editor قوی و مناسب برای این کار چیه ؟ ( مثلا text editor همین فروم اسمش چیه ؟ )

4 - این قسمت مربوط میشه به آجاکس . می خوام یه چیزی مثل http://news.irancode.ir/default.aspx داشته باشم . تا موقع حرکت بین صفحات ، کل صفحه refresh نشه و حالت fade رو هم اشته باشم .

البته من میخوام این کار رو تو asp.net 2 و sql server 2005 انجام بدم .

اگه یه نمونش رو بذارین ، شاید خودم بتونم یه کاریش بکنم .

مورد 2 رو خودم حلش کردم . :rolleyes:

miladkdz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای ذخیره تگ های HTML روش عادی این هست که <> رو به یه عبارت تبدیل کنید و ذخیره کنید و زمان نمایش، دوباره به حالت اول برگردونید. نوع فیلد رو هم NTEXT بگیرید.
بهترین TEXT EDITOR به نظر من FCK هستش ولی ادیتورهای زیادی برای ASP.net هستن.
برای استفاده از AJAX هم به سایت ASP.net رجوع کنید! بهترین منبع!

بازم اگر سوالی هست، در خدمتم.

amir_3d_mad

Registered User
لایک‌ها
0
برای ذخیره تگ های HTML روش عادی این هست که <> رو به یه عبارت تبدیل کنید و ذخیره کنید و زمان نمایش، دوباره به حالت اول برگردونید. نوع فیلد رو هم NTEXT بگیرید.

خب ادیتوری که من استفاده می کنم ، خودش <> رو به عبارت تبدیل می کنه !

ولی موقع نمایش چطوری اونا رو به حالت اول برگردونم ؟

amir_3d_mad

Registered User
لایک‌ها
0
خب ادیتوری که من استفاده می کنم ، خودش <> رو به عبارت تبدیل می کنه !

ولی موقع نمایش چطوری اونا رو به حالت اول برگردونم ؟

خودم پیداش کردم . با این دستور حله :
کد:
[LEFT]<%# System.Web.HttpUtility.HtmlDecode(DataBinder.Eval(Container.DataItem, "Summary" ).ToString())%>[/LEFT]

miladkdz عزیز دست شما هم درد نکنه . مرسی .

aminbrlee

Registered User
لایک‌ها
15
شما باید از ajax استفاده کنید و برای تغییر محتوا باید روی تگ ها آیدی تعریف کنید

researcheditor.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میشه در مورد ajax بیشتر توضیح دهید. ممنون
researcheditor.ir

بالا