برگزیده های پرشین تولز

این چیست؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
در مورد این دیسک چه میدانید؟

فایل های ضمیمه

• 1008.gif
    1008.gif
    52.1 KB · نمایش ها: 38

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
بهش میگن صفحه طلایی وویجر ... یه صفحه (موسیقی) بود که همراه با کاوشگرهای وویجر 1 و 2 به فضا فرستاده شده تا اگه به فرض محال ، موجودات فضایی این کاوشگر رو پیدا کردند ، بتونن بفهمن که انسان ها کی هستن و کجا هستن ...

Outersolarsystem-probes-4407.jpg

توی این صفحه یه عالمه تکه های موسیقی از فرهنگ های مختلف جا گرفت ... از باخ گرفته تا موسیقی محلی ...

پشتش هم یه سری اطلاعات کلی درباره موقعیت منظومه شمسی و نحوه کار با صفحه حک شده ...

VgrCover.jpg

توضیحات بیشتر : اینجا

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
عنوان مدیر علم و دانش واقعا" برازنده شماست.

جناب سیمور، اگر موافق هستین این تاپیک رو مثل "سلب شناسی" بخش سینما ادامه بدیم. در اینصورت اگر عنوان مناسبتری در نظر دارین تغییرش بدین.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
فکر خیلی خوبیه ها ... والا صاحب تاپیک شمایی ، هر چی شما بگی... " این چی بید ؟ این یارو کی بید ؟ (سلب شناسی ورژن علم و دانش) " چطوره ؟ ... اخر شبه ، همینطوری اولین چیزی که به ذهنم اومد گفتم ...
626gdau.gif

Hoomaan

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
57
در مورد این دیسک چه میدانید؟

آهنگ باباکرم هم روش بوده ؟! :D

تو رو به خدا یه تاپیک سلب شناسی جدید باز نکنید همونی که بالای صفحه سینما سنجاق کردین برای
هفت پشتمون بسه ...

ocarina4

Registered User
لایک‌ها
25
این اصواتی که تو این سی دی هست ، در حال حاضر تو اینترنت موجوده؟ بریم ببینم چی گفتن؟

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3

lildude

Registered User
لایک‌ها
1,449
یا امام رضا.......
ما خیلی از دنیا عقبیم بابا......
خودم رو عرض میکنم......

یا لل عجب

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
این اصواتی که تو این سی دی هست ، در حال حاضر تو اینترنت موجوده؟ بریم ببینم چی گفتن؟

البته سی دی نیست. یک دیسک مسی با روکش طلا هست. یک کارتریج مخصوص برای خوندن اطلاعات هم همراهش هست. اطلاعات اساسی برای اینکه چگونه کارتریج روی دیسک قرار بگیره و اینکه دیسک با چه سرعتی باید بچرخه و فرمت سیگنال ویدئو برای تصاویر و ... روی دیسک حک شده. (توضیحات تصویری رو که جناب سیمور گذاشتن بخونین)

سداها شامل پیامهای خوشامدگویی به زبانهای گوناگون (از جمله پارسی) و سداهایی از پدیده های طبیعی هست. اینهم پیام خوشامدگویی پارسی که در دیسک ذخیره شده.

یک سری تصاویر هم هست که میتونین اینجا ببینین

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
سلام من در مورد این دیسکه برام سوال پیش اومده ! اینا از کجا میدونن که آدم فضایی ها حس بینایی و چشایی دارند و اینکه از شعور کافی برخوردارند که بتونن این دیسک رو به کار بگیرن و از اون از موسیقی لذت ببرن یا اصلا موسیقی رو درک کنن و بفهمن که این اطلاعاتی که توی این دیسکه ( امیدوارم به زبان انگیلیسی نباشه فقط ! ) یعنی چی !؟

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
دقیقا هم به همین خاطر فرستادن
این یک چیزی مثل امیده یه کاری که ممکنه بشه یا نه حالا برحسب اینکه نتونن ما نمیتونیم بگیم که ولش کن نفرستیم
50 به 50 یا میتونن یا نمیتونن ما هیچ اطلاعی نداریم

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
باید یک سنسور باشه - سنسور دما؟
دوستی که این سوالو از من کرد گفت تو تبلیغات گوگل بوده من هم همین رو گفتم
گفتم به احتمال قوی یک سنسور باشه

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
سلام من در مورد این دیسکه برام سوال پیش اومده ! اینا از کجا میدونن که آدم فضایی ها حس بینایی و چشایی دارند و اینکه از شعور کافی برخوردارند که بتونن این دیسک رو به کار بگیرن و از اون از موسیقی لذت ببرن یا اصلا موسیقی رو درک کنن و بفهمن که این اطلاعاتی که توی این دیسکه ( امیدوارم به زبان انگیلیسی نباشه فقط ! ) یعنی چی !؟

به همه اینها داشتن (حس بینایی و شنوایی و ... ، شعور) دانش و توانایی فنی رو هم اضافه کنین! یعنی یک حداقلی از تکنولوژی لازم دارن تا بتونن در صورت درک کدینگ دیسک اون رو استفاده کنن. تصور کنین این دیسک بیفته دست موجوداتی مشابه آنچه که در 3000 سال پیش روی زمین زندگی میکردن.

من نظر شخصی خودم رو میگم:
فرض بر این هست که اگر موجودات دیشعور دیگه ای (با حداقل شعور و دانش فنی برای رمزبرداری دیسک) وجود داشته باشن و این دیسک دست اونها بیفته بتونن آدرس منظومه ما رو پیدا کنن (همین خودش یک سری مخالفتهایی رو هم در پی داشت که ممکنه این دیسک به دست موجودات شریری بیفته و یک چیزی مشابه mars attacks یا indepence day یا The war of the worlds پیش بیاد!).

اگر توضیحات روی دیسک رو دیده باشین فرکانس مرجع از روی اتم هیدروژن تعریف شده و هیدروژن ساده ترین و فراوانترین عنصر در جهان (شناخته شده توسط ما) هست. پس اون موجودات باهوش اگر دانش فنی مشایه ما داشته باشن باید با اون آشنا باشن.

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به به عجب تاپيكي ....

با اجازه دوستان يه تصوير قرار ميدم ببينم كسي ميدونه قضيه ش چي هست يا نه ؟!البته نقشه خيلي معروفي هست...

6tllhfr.jpg

عكس بزرگ

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
حالا حساب کنید این دیسک اگر دست موجوداتی که مثال زدید مثلا مانند 3000 سال پیش ما یا نه نزدیکتر هم بافته از ترس میگن این خطرناکه طلسمه یا نمیدونم شیطانی و با یه چیزی میزنن روش و داغونش میکنن
22.gif

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به به عجب تاپيكي ....

با اجازه دوستان يه تصوير قرار ميدم ببينم كسي ميدونه قضيه ش چي هست يا نه ؟!البته نقشه خيلي معروفي هست...

6tllhfr.jpg

عكس بزرگ

این همون نقشه ای نیست که منسوب به یک دریادار عثمانی هست و در کاخ توپکاپی پیدا شده؟

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
این همون نقشه ای نیست که منسوب به یک دریادار عثمانی هست و در کاخ توپکاپی پیدا شده؟

درسته ...:rolleyes:
نظر شما چيه؟من كه نميتونم حرف هاي وان دينيكن رو باور كنم (كه موجودات فرا زميني اين كار رو انجام دادن).البته شواهد نشون ميده كه ريسي فقط نقشه رو از روي چند نقشه كه ميگن اكثرش به كتاب خونه الكساندريا مربوط بوده كشيده و بايد فهميد اون نقشه ها رو چه كساني كشيده بودن خلاصه من كه هرچي بيشتر ميگردم و راجع بهش فكر ميكنم گيج تر ميشم:blink:

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
دوستان لینک می دید ... من متوجه اصل داستان نشدم ...
unknown.gif

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
دوستان لینک می دید ... من متوجه اصل داستان نشدم ...
unknown.gif

سيمور جان من يه فيلم ديدم ازش يه قسمت هايي از كتاب وان دينيكن رو خوندم(البته فقط مربوط به اين نقشه نميشه خيلي جالبه نوشته ها و فيلم هاش)...ولي فكر كنم اگه piri reis map رو سرچ كني مطالب خوبي پيدا كني ....اگه چيز جالب ديدي بگو ...نظر خودتم خيلي ميخوام بدونم:)

بالا