برگزیده های پرشین تولز

mozilla firefox 3.0 نرم افزار مرور صفحات وب

Hooman-Khan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با ارائه نگارش سوم از مرورگر فایرفاکس توسط بنیاد موزیلا، کاربران این مرورگر که هنوز در حال تجربه ی نسخه ی جدید فایرفاکس 2.0 می باشند شانس آزمایش دیگری را بدست آورده اند. هم اکنون امکان دانلود موزیلا فایرفاکس 3.0 نسخه ی آلفا از سرورهای FTP موزیلا فراهم می باشد.

طبق مطالب نوشته شده در سایت موزیلا پیرامون فایرفاکس 3.0 ، بهینه سازی های متعددی در حال انجام در کدهای فایرفاکس 2.0 است. این در حالی است تنها نزدیک به 2 ماه از انتشار رسمی فایرفاکس 2.0 می گذرد.

از جمله امکاناتی که می توان در نسخه ی جدید انتظار آنرا داشت قابلیتی به نام "پوشه ی نگه دارنده" است که با نام "Places" خوانده می شود. در حقیقت این ویژگی مربوط به برقراری ارتباط با دو گزینه ی bookmarks و page history می شود. گفته می شود این گزینه در سمت چپ محیط مرورگر فایرفاکس نمایش داده می شود، تقریبآ چیزی شیبه به اینترنت اکسپلورر 7.
اینترنت را با فایر فاکس به گونه ای دیگر تجربه کنید
بهینه سازی هایی نیز در قسمت نمایش Tab ها صورت گرفته است که مربوط به حرکت آسان در بین Tab های باز شده و بارگزاری مجدد آنها می باشد. شاید با نگاه داشتن موس بر روی دکمه ی کوچکی که در سمت راست (کنار آخرین صفحه باز شده) می باشد، بصورت خودکار صفحات جابجا شوند !

فایرفاکس 3.0 بصورت خودکار تمامی بروز رسانی های لازم از جمله بروز رسانی های امنیتی را دریافت و نصب خواهد کرد.

همچنین، همانند فایرفاکس 2.0 ، در فایرفاکس 3.0 نیز قابلیت ذخیره سازی Session ها وجود خواهد داشت با این تفاوت که مدت زمان ذخیره سازی افزایش یافته و اطلاعات تکمیلی دیگری مانند اطلاعات وارد شده در فرم ها، کلمات عبور و نامهای کاربری، پست های نوشته شده و تمام آنچه در صفحه قبل از بسته شدن آن وجود داشته است ذخیره شده و مجدداً نمایش داده می شود.

دانلود مجدد (Resumable downloading) فایل هایی که در هنگام دانلود با مشکل مواجه شده اند از دیگر امکانات فایرفاکس 3.0 می باشد. این گزینه بنابه نیاز کاربر می تواند فعال و یا غیر فعال شود.

تا پیش از ارائه اینترنت اکسپلورر 7 توسط مایکروسافت، موزیلا فایرفاکس با رشد بسیار مناسبی در حال کسب بازار بود و پس از آن این رقابت تا حدی متعادل شد، به همین دلیل بار دیگر هر یک از دو رقیب با ارائه ابتکارها و امکانات جدید قصد دارند بهترین انتخاب ها را برای کاربران خود ایجاد نمایند.

در صورتی که سرعت اینترنت پایین دارید این نرم افزار انتخاب بسیار مناسبی در قبال internet Explorer است .:rolleyes:
لینک دانلود برای سیستم عامل لینوکس

لینک دانلود برای سیستم عامل ویندوز

Hooman-Khan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
نگارش سوم مرورگر "فايرفاكس" به گستره وسيعي از قابليتهاي جديد مجهز خواهد بود كه از ميان آنها مي‌توان به امكان كار كردن "فايرفاكس ‪ "۳/۰‬با نرم‌افزارهاي ايميل و برخي ديگر از نرم‌افزارهاي كاربردي به صورت آف‌لاين و نيز برخورداري از امكاناتي جديد به نام "پليسز" براي مديريت تاريخچه سايتهاي مشاهده شده(هيستوري) و نيز سايتهاي مورد علاقه كاربر (بوك‌مارك)، اشاره كرد.

اين بدان معناست كه مثلا كاربران خدمات "جي‌ميل" و يا "ياهو ميل" و نيز كاربران نرم‌افزارهاي اينترنتي نظير واژه‌پرداز اينترنتي "گوگل داكس" مي‌توانند با استفاده از "فايرفاكس ‪ "۳/۰‬اطلاعات مورد نياز اين خدمات و نرم‌افزارها را دانلود كرده و سپس بدون دسترسي به اينترنت از اين خدمات استفاده كنند.

بنياد "موزيلا" براي دستيابي به اين توانايي (اجراي نرم‌افزارهاي كاربردي در محيط مرورگر) تلاش مي‌كند تا جايي كه امكان دارد مرورگر "فايرفاكس" را از سيستم‌عامل رايانه، مثلا "ويندوز"، مستقل كند. مشابه اين اقدام حدود ‪ ۱۰‬سال قبل در مرورگر اينترنتي "نت‌اكسيپ" انجام گرفت كه با شكست مواجه شد. اما اين بار "موزيلا" تلاش مي‌كند نگارش سوم "فايرفاكس" را به گونه‌اي طراحي كند كه بتواند نرم‌افزارهاي اينترنتي شركتهاي ديگر را بدون نياز و وابستگي به سيستم‌عامل رايانه، درون محيط مرورگر اجرا كنند.

قابليت "پليسز" نيز ابتكار جديدي در نگارش سوم "فايرفاكس" است كه تمامي اطلاعات مربوط به آخرين سايتهاي مورد بازديد كاربران درون يك فلدر ذخيره مي‌شود و كاربر مي‌تواند به راحتي اين اطلاعات را مديريت كند.

در "فايرفاكس ‪ "۳/۰‬به علاوه تلاش شده نحوه نمايش سايتهاي پيشرفته كه به تصاوير متحرك فلش مجهز هستند بهبود يابد و به علاوه اين نگارش از "فايرفاكس" براي نمايش اطلاعات گرافيكي سه‌بعدي، نظير آنچه در بازي رايانه‌اي اينترنتي "حيات دوم" وجود دارد، بهينه‌سازي شده است.

در اين نگارش سوم "فايرفاكس"، قابليتهاي امنيتي براي مبارزه با وب سايتهاي جعلي موسوم به "فيشينگ" و نيز توانايي‌هاي گرافيكي مرورگر افزايش يافته و سازگاري آن با جديدترين نرم‌افزارها و فناوري‌هاي اينترنتي ارتقا يافته است.

"فايرفاكس ‪ "۳‬به علاوه احتمالا به فناوري ارتباط صوتي مجهز مي‌شود كه كاربران مي‌توانند بدون نياز به وارد كردن آدرس هر سايت، تنها با ذكر نام آن در ميكروفون، وب سايت مورد نظر خود را باز كنند.

مرورگر اينترنتي "فايرفاكس" كه نخستين بار در نهم نوامبر سال ‪۲۰۰۴‬ عرضه شده بود تاكنون بيش از ‪ ۳۰۰‬ميليون بار از وب سايت موزيلا دانلود شده است. فايرفاكس هم‌اكنون تنها مرورگر اينترنتي است كه موفق شده بخش قابل توجهي از سهم بازار مرورگر غالب مايكروسافت يعني "اينترنت اكسپلورر" را به خود اختصاص دهد. كارشناسان عقيده دارند اين امر به دليل امكانات متنوع‌تر و امنيت بيشتر "فايرفاكس" است.

Hooman-Khan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
نمايي از فايرفاكس 3
fai1.jpg

Thomas.Angelo

Registered User
لایک‌ها
16
سلام

دوست عزیز ممنون . . .

من در حال دانلود این نرم افزار هستم . . .

از بابت توضیحاتتون بسیار بسیار تشکر می کنم . . .

دانلود مجدد (Resumable downloading) فایل هایی که در هنگام دانلود با مشکل مواجه شده اند از دیگر امکانات فایرفاکس 3.0 می باشد. این گزینه بنابه نیاز کاربر می تواند فعال و یا غیر فعال شود.

این گزینه را بینهایت دوست دارم , چون کلی استفاده داره . . .

اگر موفق به استفاده از این نرم افزار شدم , حتما لینک این را در امضایم قرار می دهم . . .

ممنون .

Thomas.Angelo

Registered User
لایک‌ها
16
متاسفانه نمی شه دانلودش کرد !!!

بین 10 الی 15 درصد از کار می افتد . . .

یه راه حلی پیدا کنید . . . .

Hooman-Khan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
يه اکستنشن توپ....يه نوار ابزار كه قابليت تبديل شدن به نوار ابزار هاي سايت هاي مختلف را دارد.

نوار ابزارهايي که اين برنامه کمکي پشتيباني مي کند ، عبارتند از : Yahoo -- Google -- Altavista -- msn--A9-- Mamma-- Teoma-- HotBot -- Amazon-- Download-- َAllTheWeb--Page Tracer-- Dogpile-- Clusty , ......... حتما دانلود کنيد

Download

ErfanOnline

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,150
بزار نسخه نهایی بیاد بغد بگیرید
خیلیا اینو تست کردن میگن کرش میکنه

Thomas.Angelo

Registered User
لایک‌ها
16
سلام

دستت درد نکند هومن خان . . .

الآن چند روزیه دارم از این beta 1 استفاده می کنم و کلی راضی هستم . . .

فقط یک سوال : نمی دانم چرا لود صفحات طولانیه ؟ آیا مشکل از سیستم من است یا از این نسخه ؟

اصلا beta 1 نسخه ای عیب و نقص دار است یا اینکه می توان به جای همان fire fox 2 از این استفاده کرد ؟

ممنون .

Hooman-Khan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام

دستت درد نکند هومن خان . . .

الآن چند روزیه دارم از این beta 1 استفاده می کنم و کلی راضی هستم . . .

فقط یک سوال : نمی دانم چرا لود صفحات طولانیه ؟ آیا مشکل از سیستم من است یا از این نسخه ؟

اصلا beta 1 نسخه ای عیب و نقص دار است یا اینکه می توان به جای همان fire fox 2 از این استفاده کرد ؟

ممنون .
عزيز جان مشكل از ويندوز و سرعت كم اينترنتتونه مي تونين از Gran Paradiso firefox استفاده كنين
من لينكشو مي زارم alpha 3 هستش

Download

Stay alive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جالب بود.;)

بالا