برگزیده های پرشین تولز

با این وضعیت شما چه راهی رو پیشنهاد میکنید !؟

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
سلام دوستان !:(

داستان از این قراره : :f34r:

3 ماه پیش داشتم با کامپیوتر کار میکردم ... اومدم یه چیزی پرینت کنم که وسطای کار قاطی کرد و پرینتر رو دیگه نشناخت !:blink:

بعد از ریستارت کردن دیدم مودمم که USB بود رو هم نمیشناسه !:blink:

بعد که ریست کردم دیدم فقط کیبورد رو میشناسه و بقیه قطعات گلابی شدند این وسط !:blink:

دوباره ریست کردم دیدم تا روشن میشه شروع به ریست شدن میکنه و این کار تا قیامت ادامه داره !:blink:

خاموشش کردم تا خنک شه بعد که خواستم دوباره روشن کنم دیدم انگار که نه انگار سیستم تو برقه !:blink:

اصلا دکمه روشن رو میزدم سیستم هیچ عکس العملی نشون نمیداد و با ما قهر کرده بود !:(

خصلاه بعد از 1000 مشقت و ... فهمیدم که ایراد از مادربورده !!!!:wacko:

مادربوردم رو بردم گارانتی (آواژنگ !) اونها گفتند که دماغه چیپستش سوخته و رایگان واستون عوض میکنیم و چیزی که عوضیه و عوض داره گله نداره و ... !:rolleyes:

بعد از چند روز مادربورد رو صحیح و سالم تحویل گرفتیم و خوشحال و خندان به خونه راه افتادیم !:cool:

یک ماه بعد ...:f34r:

اومدم موبایلم رو به کامپیوتر وصل کنم که ..........:eek:

درست هدس زدید ! همون آش و همون کاسه !:(

دوباره مادربورد رو انداختیم زیر بغل (بقل !؟) و رفتیم آواجنگ و اونجا کلی جنگ کردیم تا دوباره درستش کنند !:wacko:

اونها هم با کمال احترام رایگان درستش کردند و بعد از یک هفته بهم تحویلش دادند و اومدیم خونه ...:happy:

اول از هر چیزی !:hmm:

با یکی از کامپیوتر بازان عزیز و دوست لزیز و ... مشورت کردم و گفتش که دلیلش اینه که سیستمت پاور کم میاره و

باعث میشه که اینطوری بشه ! پاور من Green 400w هست و کلی چیز اظافه بر سازمان به سیستمم وصله !:f34r:

در همون لحظه بود که من قسم یاد کردم که دیگه بیشتر از 4 تا USB به سیستمم همزمان وصل نکنم (قبلا 8 تا وصل بود) تا

سیستم قشنگم که تیتیش مامانی هم هست برق کم نیاره ! و این عهد خونین رو با خودم بستم و بهش پایبند بودم:happy: تا !!

تا !!!:blink:

تا !!!!!:blink:

تا اینکه 3 روز پیش !!!!:eek:

3 روز پیش داشتم با کامپیوترم مثل همیشه صفا میکردم که دیدم هنگید !!:(

ریست کردم دیدم درست شد و بعد از 5 دقیقه دوباره ریپ زد !!:blink:

بازم ریست کردم و دیدم شده مثل این تلفن 5 دقیقه ایا !!!:blink:

خلاصه برای بار چهارم یا پنجم بود که دیدم دوباره مودم USB رو نمیشناسه !!!!!!!!:blink:

همینجا بود که انگشت شصتم خبردار شد !!! و فهمیدم که باید اشهد مادربورد رو بخونم !!!!:(

آقا ما اشهد رو خوندیم و مادربوردمون مسلمون از دنیا رفت !! (فاتحه یادتون نره ...):(

الآن دیگه از قید هرچی کامپیوتر هست گذشتم ! احساس سبکی میکنم ! وقتی تو خونه به خودم نگاه میکنم میبینم

که خیلی خوشحالم که پای اون کامپیوتر نیستم ...:rolleyes:

ولی ...:f34r:

ولی وقتی به کامپیوترم نگاه میکنم میبینم که بدون کامپیوتر هم نمیشه زندگی کرد !:wacko:

راستش من از اونجایی که به کامپیوتر های اولیه علاقه خاصی دارم یدونه (انیاک) هم تو خونه دارم که پنتیوم 2 هست

اون رو یادگاری نگهش داشتم آخه خیلی دوسش دارم .:D

خلاصه الآن از 20 کیلومتریه جنوب انیاک با شما در تماس هستم !:)

حالا چرا تایپیک زدم !؟ چون مشاوره میخوام !!!:blush:

شرایط فعلی : -----------------------------------------------------------------------------------------------------

تقریبا 200 تومن پول نقدر در چنته دارم !:(

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مشخصات سیستم ناکام بنده : :f34r:

CPU : AMD Athlone 64bit 2800+ که تار 3600 Over میشه !

زن بابا بورد : GA-K8NSPro

VGA : ATI 128MB Radeon 9250

ram : 512 DDR Giel + 256 DDR kingstone

HDD : 80 IDE

Monitor : MB 1793 SAMSUNG

ADSL modem

56K Us Robotics Modem

TV Cart : Aver media

CASE : Green midi 2002 + Blue light

Power Green 400W

DVDR\W SONY + COMBO FARASOO + CDR\W Asus + CD Rom NEC

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

حالا با این وضعیت من چیکارکنم ؟! اینو بفروشم یدونه سیستم از نو بخرم !؟ با 200 تومن پول میشه این کارو کرد ؟!:f34r:

یدونه مادربورد بخرم ؟! (اگه این کار رو بکنم چه ضمانتی هست که بازم اینطوری نشه !؟):f34r:

بچه ها هر جوری راهنمایی که میونید بکنید بگید لطفا ! :(

همکنون نیازمند یاریه سبزتان هستیم ... شدید !!!!!!!!!:(

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
عزیز من سیستمت دیگه از رده خارج شده!
اگه بخوای مادر بورد نو بگیری احتمال گیر اوردنش خیلی کم و مجبوری بری سراغ دست 2 که اون هم بعد از مدتی به همین وضع گرفتار میشه...بهترین راه اینه که سی پی یو و رم و گرافیک رو به کسی که خریداره بدی و خودت این قطعات رو از بازار بگیری (میتونی یه مین و سی پی یو AM2)میان قیمت بگیری+ یه وی جی ای اکسپرس+ رم ddr2 از شر اون لگنت هم خلاص میشی .حول و حوش 270-80 در میاد واست!

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
عزیز من سیستمت دیگه از رده خارج شده!
اگه بخوای مادر بورد نو بگیری احتمال گیر اوردنش خیلی کم و مجبوری بری سراغ دست 2 که اون هم بعد از مدتی به همین وضع گرفتار میشه...بهترین راه اینه که سی پی یو و رم و گرافیک رو به کسی که خریداره بدی و خودت این قطعات رو از بازار بگیری (میتونی یه مین و سی پی یو AM2)میان قیمت بگیری+ یه وی جی ای اکسپرس+ رم ddr2 از شر اون لگنت هم خلاص میشی .حول و حوش 270-80 در میاد واست!

اینایی که میگی قیمت قطعات خودم هم ازشون کم کردی ؟!

من میخوام پاور هم عوض کنم و یچیز 500 وات به بالا بگیرم تا مشکلی از نظر برق نداشته باشم !

در کلا فعلا وضعیتم اینه : -------> :( !

RapB0y

Registered User
لایک‌ها
1
Ahwaz................ Cellphone : Nokia N8
احمد جان نظر منو ميخواي يه 1500 جمع كن بعد برو يه دونه توپشو بخر.
البته اگه داري:D.
ولي ديگه سيستمت بدرد نميخوره.

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
سلام

اگر اهل بازی نیستی، یک مادربرد معمولی با گرافیک آنبورد (مثل M2N PV MX) بگیر با یک CPU دو هسته ای از AMD مثل 3800 یا 4200 X2 و یک گیگ هم رم باس 800 بعلاوه ی یک عدد پاور خوب مثل 430 یا 480 REAL از گرین (دقت کن Real باشه. مثلا اون 430 رو معمولا به اسم 580 می فروشن) یا CoolerMaster (من خودم این رو پیشنهاد می دم) فکر کنم همه چیز جور بشه. اگر قطعاتت رو بفروشی فکر کنم همون 200 درآد. یکم بالا پایین

M E H R D A D

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

اگر اهل بازی نیستی، یک مادربرد معمولی با گرافیک آنبورد (مثل M2N PV MX) بگیر با یک CPU دو هسته ای از AMD مثل 3800 یا 4200 X2 و یک گیگ هم رم باس 800 بعلاوه ی یک عدد پاور خوب مثل 430 یا 480 REAL از گرین (دقت کن Real باشه. مثلا اون 430 رو معمولا به اسم 580 می فروشن) یا CoolerMaster (من خودم این رو پیشنهاد می دم) فکر کنم همه چیز جور بشه. اگر قطعاتت رو بفروشی فکر کنم همون 200 درآد. یکم بالا پایین

كاملا موافقم!
فقط 1 چيزي: براي خريد پاور گرين حتما حتما برو يكي از جاهايي كه نمايندگي گرين باشه. اين هم ليستش:
http://www.green-case.com/channels/channels.php?place=tehran
430 Real قيمتش 37 تومنه.

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
كاملا موافقم!
فقط 1 چيزي: براي خريد پاور گرين حتما حتما برو يكي از جاهايي كه نمايندگي گرين باشه. اين هم ليستش:
http://www.green-case.com/channels/channels.php?place=tehran
430 Real قيمتش 37 تومنه.

ممنون :happy:

سلام

سلام :blush:

والا اهل بازی نیستم ولی امکانش هست که کمی هم بازی کنم ...

اگه ممکنه نوع قطعه هاش رو هم بگید (دقیق با قیمت)

یکی از دوستام گفت که یدونه مادربورد ASUS بخرم که دیگه CPU نخرم و گرافیک آنبرد داشته باشه و فقط رم بخرم و ...:cool:

اینطوری هم میتونم پاورم رو عوض کنم هم هاردم ! نظرتون چیه !؟ :happy:

M E H R D A D

Registered User
لایک‌ها
0
كارت گرافيك هم يه چيزي تو مايه هاي 7300GS احتمالا كارت رو راه ميندازه (حدود 50 تومن)

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
اين مادربورد خوبه (گرافيك anboard نداره) فكر كنم با CPU شما هم سازگار باشه قيمتش هم حدود 70 بود 1 ماه پيش:
http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=101&l3=499&l4=0&model=1576&modelmenu=2

آقا دستت درد نکنه دیدمش ! بنظر مناسب میاد ...:blush:

فقط نفهمیدم ساتا2 ساپورت میکنه یا نه . اگه بکنه عالیه و احتمال 80% همینو میگیرم.

فقط باید با اون دوستم هم مشورت کنم آخه اونم یه مدل پیشنهاد داده بود .

خیلی ممنووووووووووون !!!!!!!! :wub::wub::wub::wub:

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
این مادر بورد سوکتش940 پینی هست و AM2 ..مال شما 754 پین اصلا با هم هم خونی ندارن....ساتا 2 هم ساپورت میکنه

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
شما این برد خودت رو بفروش و اینا رو بخر

cpu 2160 intel dual
mian asrock 945g-dvi
بقیه قطعاتت هم هست . البته رم هم باید عوض کی که 40 تومن اون میشه

cou 80
main 60
ram 40

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
شما این برد خودت رو بفروش و اینا رو بخر

cpu 2160 intel dual
mian asrock 945g-dvi
بقیه قطعاتت هم هست . البته رم هم باید عوض کی که 40 تومن اون میشه

cpu 80
main 60
ram 40

خیلی ممنون مدیر عزیز حتما این تصمیم رو در اولویت قرار میدم ولی باید روی جزئیاتش بیشتر کار کنم ...

بالا