برگزیده های پرشین تولز

TimeZone و date()

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
سلام
برای اعمال TimeZone روی خروجی Date چه راه حل منطقی ای هست؟ تو جایی مثل همین فروم که هر کسی یه TimeZone برای خودش انتخاب میکنه مثلا !!
منظقی ترین راه به نظر من فانکشن date_default_timezone_set() هست ! که اینهارو هم ساپورت میکنه: http://www.php.net/manual/en/timezones.php

حالا سوال اینکه بهترین راه همینه؟ اگه آره دیتابیسی هست که این تایم زون هارو به همراه اسم کشور آماده داشته باشه تا با یه کوئری همشونو بندازیم داخل یه منوی کشویی؟ که کاربر به راحتی بتونه بر حسب اسم کشور انتخابشون کنه؟ و value ش رو بشه راحت انداخت داخل این فانکشن؟

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
سلام
تابع date_default_timezone_set برای php ورژن های 5.1 به بعد فقط کار می کنه. پس می شه بگی بهترین راه نیست.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
البته از اون نظر مشکلی نیست !!
مشکل اصلی اینه که باید یه لیست 350 رکوردی بزاری جلوی یوزر بگی موقعیتت رو انتخاب کن !! حالا لیست هم اصلا فرندلی نیست !! مثلا ایران میشه Asia/Tehran !
چه راهی به ذهنت میرسه؟

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
البته از اون نظر مشکلی نیست !!
مشکل اصلی اینه که باید یه لیست 350 رکوردی بزاری جلوی یوزر بگی موقعیتت رو انتخاب کن !! حالا لیست هم اصلا فرندلی نیست !! مثلا ایران میشه Asia/Tehran !
چه راهی به ذهنت میرسه؟
نظرت راجع به خوندن تایم سیستم کاربر با جاوا چیه!؟
یا استفاده از ip برای انتخاب کشور و بعد زمان محلی!!

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
نظرت راجع به خوندن تایم سیستم کاربر با جاوا چیه!؟
یا استفاده از ip برای انتخاب کشور و بعد زمان محلی!!
بزنم تو سرت ها :D جاوا اسکریپت چیه :D
اون ip هم مرحله بعدی کار هست !! که نیاز به یه دیتابیس کامل از کشورها و اختلاف زمانیشون داره که گفتم تو پست اول
دیتابیسی هست که این تایم زون هارو به همراه اسم کشور آماده داشته باشه
سوال من الان اینه که حالا بر فرض ما اختلاف ساعت رو داریم !! این رو چجوری روی صفحه اعمال کنیم؟
البته راه زیاد داره ! اینکه هرجا میخوای ساعت رو نشون بدی تاریخ رو اول با time در بیاری و اون اختلاف رو روش اعمال کنی و بعد با date نشونش بدی !! که خوب خیلی دردسر و عذاب هست !!

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
بزنم تو سرت ها :D جاوا اسکریپت چیه :D
اون ip هم مرحله بعدی کار هست !! که نیاز به یه دیتابیس کامل از کشورها و اختلاف زمانیشون داره که گفتم تو پست اول

سوال من الان اینه که حالا بر فرض ما اختلاف ساعت رو داریم !! این رو چجوری روی صفحه اعمال کنیم؟
البته راه زیاد داره ! اینکه هرجا میخوای ساعت رو نشون بدی تاریخ رو اول با time در بیاری و اون اختلاف رو روش اعمال کنی و بعد با date نشونش بدی !! که خوب خیلی دردسر و عذاب هست !!
البته من فکر میکنم همین ویبالتین هم داره از همین روش استفاده میکنه !!

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
البته من فکر میکنم همین ویبالتین هم داره از همین روش استفاده میکنه !!
پس بزن تو سر خودت!!
بهترین روشه!! الکی طرف هم گیج نمیشه!! اگه ساعت سیستمش اشتباه باشه بهش اشتباه نشون میده!!

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
پس بزن تو سر خودت!!
بهترین روشه!! الکی طرف هم گیج نمیشه!! اگه ساعت سیستمش اشتباه باشه بهش اشتباه نشون میده!!
ببین مشکل صرفا نشون دادن ساعت جاری نیست ها !! نشون دادن یکسری اتفاقات که تاریخ و ساعتشون توی دیتابیس هست !
مثلا همین پستی که اینجا میزنیم تاریخ و ساعت ارسالش ثبت میشه و میمونه. حالا اگه Time Zone خودم رو توی پروفایلم عقب جلو کنم ساعت ارسال این پست هم با توجه به موقعیت محلی که انتخاب کردم عوض میشه !
گرفتی چی میگم؟

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
ببین مشکل صرفا نشون دادن ساعت جاری نیست ها !! نشون دادن یکسری اتفاقات که تاریخ و ساعتشون توی دیتابیس هست !
مثلا همین پستی که اینجا میزنیم تاریخ و ساعت ارسالش ثبت میشه و میمونه. حالا اگه Time Zone خودم رو توی پروفایلم عقب جلو کنم ساعت ارسال این پست هم با توجه به موقعیت محلی که انتخاب کردم عوض میشه !
گرفتی چی میگم؟
لازم نیست این دو تا بهم ربط داشته باشن!!
تو یه تاریخ رو نشون میدی
و پستها رو با تاریخ سرور تو دیتا بیس ذخیره میکنی!!
بعد که میخوای نشون بدی با محدوده زمانی که کاربر تو پروفایلش ذخیره کرده تنظیم میکنی و نشون میدی!!
میخوای کابر تنظیم نکنه؟ میخوای خودکار باشه؟! راهشو گفتم!!
ip رو میگیری
کشور اون ip رو در میاری!!
بعد محدوده زمانی رو تنظیم میکنی!! نوشتنش هم سخت نیست!! همین منو آبشاری وی بی رو بردار بریز تو یه فایل یا تیبل دیتا بیس!!
اوکی!؟

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
لازم نیست این دو تا بهم ربط داشته باشن!!
تو یه تاریخ رو نشون میدی
و پستها رو با تاریخ سرور تو دیتا بیس ذخیره میکنی!!
بعد که میخوای نشون بدی با محدوده زمانی که کاربر تو پروفایلش ذخیره کرده تنظیم میکنی و نشون میدی!!
میخوای کابر تنظیم نکنه؟ میخوای خودکار باشه؟! راهشو گفتم!!
ip رو میگیری
کشور اون ip رو در میاری!!
بعد محدوده زمانی رو تنظیم میکنی!! نوشتنش هم سخت نیست!! همین منو آبشاری وی بی رو بردار بریز تو یه فایل یا تیبل دیتا بیس!!
اوکی!؟
ببین پیمان !! اساس تاپیک برای پیداکردن بهترین راه برای اعمال این اختلاف روی تاریخ و ساعتیه که تو دیتابیس هست !!

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
ببین پیمان !! اساس تاپیک برای پیداکردن بهترین راه برای اعمال این اختلاف روی تاریخ و ساعتیه که تو دیتابیس هست !!
من هم میگم راه منطقی غیر از اینی که من میگم نیست!!

ads

Registered User
لایک‌ها
6
فکر نکنم راه حلی منطقی تر از اینی که اینجا گفته شده باشه.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
فکر نکنم راه حلی منطقی تر از اینی که اینجا گفته شده باشه.
خیلی ستمه این روش !!
یه راهی نیست مثل فانکشن date_default_timezone_set() که موقعیت زمانی رو بهش میدی ... بعش اختلاف ساعت رو بدی .. بعد خودش رو همه time و date ها اعمال کنه؟

بالا