برگزیده های پرشین تولز

سوالی درباره نرم افزار تکسا (مهندسی عمران)

گلام

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من یه سوال در مورد نرم افزار تکسا (که امروزه مهندسای عمران حسابی بهش وابسته شدن) داشتم ولی هر جا گشتم جواب نگرفتم . اول خواسم توی بخش نرم افزارها در مورد تکسا یه تاپیک باز کنم ولی دیدم چه بهتر که موضوع کلی تر باشه.حالا هر سوال عمرانی به این بخش ارتباط داره.
اما سوال اول:
ضریب طبقات و ارتفاع در نرم افزار تکسا چطور باید وارد بشه که فقط به آیتم هایی که ما میخواهیم تعلق بگیره؟
آیا درست کردن موقعیت برای هر طبقه کار مناسبیه؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
دوست عزیز ... یک تاپیک برای مهندسی عمران موجوده .. اگه لازمه بگید تا ادغام کنم ... (یک تاپیک هم برای نرم افزارهای علمی داریم که اونم می تونه مرتبط باشه)

گلام

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببخشید من ندیده بودم
ولی اون تاپیک نرم افزار زیاد مرتبط با موضوعاتی که من میخام نیست.
در مورد ادغام با مهندسی عمران میزارم به عهده خودتون اگر فکرمیکنید لازمه انجام بدید.
البته من روی صحبتم بیشتر با دانشجویان دیروزه که الان مشغوله کارن
این جور سوالات برای دانشجوها ممکنه پیش نیاد

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
حق با شماست ... بهرحال به نظرم بهتره که موقتا عنوان تاپیک رو عوض کنم تا ایشالا شما به جواب برسید ... مثلا " سوالی در رابطه با نرم افزار تکسا" چطوره؟

گلام

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی خوب.امیدوارم یکی جواب بده.ممنون

گلام

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بابا مهندسا یخورده بی خیاله پول بشید.بیایید جواب بدید

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
نظرتون چیه که ادغام کنم با تاپیک مهندسی عمران ؟ ... شاید بعضی دوستان فقط اونجا رو چک می کنن ؟ ...

masoud_dj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من یه سوال در مورد نرم افزار تکسا (که امروزه مهندسای عمران حسابی بهش وابسته شدن) داشتم ولی هر جا گشتم جواب نگرفتم . اول خواسم توی بخش نرم افزارها در مورد تکسا یه تاپیک باز کنم ولی دیدم چه بهتر که موضوع کلی تر باشه.حالا هر سوال عمرانی به این بخش ارتباط داره.
اما سوال اول:
ضریب طبقات و ارتفاع در نرم افزار تکسا چطور باید وارد بشه که فقط به آیتم هایی که ما میخواهیم تعلق بگیره؟
آیا درست کردن موقعیت برای هر طبقه کار مناسبیه؟

سلام، بستگی داره که شما از چند فهرست بها استفاده کنی؟
و در هر طبقه چه ضرایبی داری؟
1- اگر شما از یک فهرست بها استفاده میکنی و ضریب طبقات و ارتفاع در اسناد پیمان فیکس شده باشه باید از قسمت ضرایب پیمان ضریب ارتفاع و طبقه رو تعریف کنی!
2- اگر شما از چند فهرست بها استفاده میکنی مثل ابنیه و تاسیسات مکانیک و ضریب ارتفاع و طبقات در هر طبقه تغییر میکنه باید از موقعیتها استفاده کنی و در موقعیت ضریب ارتفاع و ضریب طبقه را در قسمت ضریب موقعیت بنویسی. ضمن اینکه این ضرایب شامل تاسیسات مکانیکی نمیشه و باز باید یک موقعیت مخصوص تاسیسات مکانیکی باز کنی؟
در هر حال میتونی [email protected] با من مکاتبه داشته باشی

بالا