برگزیده های پرشین تولز

ساختمان سازی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Majid_sp2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام

آقا من از اساتید فن ساختمان سازی چند تا سوال فنی دارم

یه ساختمان کلنگی هست به متراژ 120 متر و با کاربری تجاری حالا 2 تا سوال راجع به ساختش دارم

1_هزینه ای که باید بابت جواز ساخت و مجوز های دیگه که باید به سازمان های مختلف پرداخت بشه حدودا چقدره ؟

2_هزینه ساخت این ساختمان در 5 طبقه (طبقه همکف مغازه و 4 طبقه بالای اون) + یک زیر زمین با توجه به متراژ زمین و کاربری تجاری بنا حدودا متری چقدر میشه ؟

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
شما کدوم شهر هستین ؟
هزینه ساخت توی شهر ها متفاوته
یه دوستی میگفت توی بندر عباس برای یه اپارتمان باید 400 میلیون خرج کنی !!
برای ساخت میتونی روی متری بین 120 تا 160 تومن حساب کنی !

Majid_sp2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
ملک در شهر کرج واقع شده

ممنون از پاسختون

maryamarc87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

یه ساختمان کلنگی هست به متراژ 120 متر و با کاربری تجاری حالا 2 تا سوال راجع به ساختش دارم

1_هزینه ای که باید بابت جواز ساخت و مجوز های دیگه که باید به سازمان های مختلف پرداخت بشه حدودا چقدره ؟

2_هزینه ساخت این ساختمان در 5 طبقه (طبقه همکف مغازه و 4 طبقه بالای اون) + یک زیر زمین با توجه به متراژ زمین و کاربری تجاری بنا حدودا متری چقدر میشه ؟

سلام فکر نکنم به این متراژ مجوز 5 طبقه بدن هزینه ها متفاوته اگه مجوز بدن در راستای اهداف دولت که مردم را تشویق به رشد عمودی شهر میکنه تا رشد عرضی و طولی هزینه ها زیاد نمیشه در حدود 1800000
البته با در نظر گرفتن امتیازاتی که ساختمان از قبل داشته میگم ولی میتونید به سایت شهر مربوطه برید و هزینه ها را مشاهده فرمائید

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام

سلام
ببینید! کاربرد تجاری داره یا این که میخوای جواز تجاری و ... بگیری براش؟
در ضمن شما توی کدوم منطقه هستی؟ کوچه چند متری و ...؟ منظورم از طرح این سوال اینه که اصلا طبقه پنجم رو میدن توی منطقه شما؟
اونم ملک 120 متری؟
ملک شما جنوبیه یا شمالی؟ (حیاط جلوی ساختمونه یا پشت ساختمون)
بر ملک چنده؟ (عرض ملک - جلوی ملک)
در ضمن هزینه تجاری که میخوای زیر ملک دربیاری خیلی بالا میشه. مد نظرقرار بده.

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
شما کدوم شهر هستین ؟
هزینه ساخت توی شهر ها متفاوته
یه دوستی میگفت توی بندر عباس برای یه اپارتمان باید 400 میلیون خرج کنی !!
برای ساخت میتونی روی متری بین 120 تا 160 تومن حساب کنی !

سلام
شما حتما منظورت عوارض ساخت بوده درسته؟ که این عوارض خیلی زیاده
خود ساخت هم که خیلی هزینه داره عزیزم. ساخت ساختمون توی تهران معمولا متری پونصد تومن هزینه داره با عوارض و همه چی. یعنی شما که ساختمونو تموم کنی متری پونصد به طور میانگین برات درومده البته فقط ساخت منهای پول زمین.

Majid_sp2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام
ببینید! کاربرد تجاری داره یا این که میخوای جواز تجاری و ... بگیری براش؟
در ضمن شما توی کدوم منطقه هستی؟ کوچه چند متری و ...؟ منظورم از طرح این سوال اینه که اصلا طبقه پنجم رو میدن توی منطقه شما؟
اونم ملک 120 متری؟
ملک شما جنوبیه یا شمالی؟ (حیاط جلوی ساختمونه یا پشت ساختمون)
بر ملک چنده؟ (عرض ملک - جلوی ملک)
در ضمن هزینه تجاری که میخوای زیر ملک دربیاری خیلی بالا میشه. مد نظرقرار بده.

این ملک بر خیابون اصلی یکی از شلوغ ترین مناطق کرج واقع شده در حال حاضر یک مغازه 20 متری داره و یک واحد مسکونی در پشت مغازه در ضمن در این منطقه به ملک های بر خیابان اصلی جواز ساخت تجاری میدند الآن هم تمام ملک های بر خیابان داره ازشون استفاده تجاری می شه چه از مغازهاشون چه از منازل مسکونیشون اما اکثرا دارن می کوبن و ساختمان تجاری می سازن جاش

بله در این منطقه خیلی از ملک ها رو با همین متراژ مشابه بوده کوبیدن و یک طبقه مغازه در همکف و چهار طبقه بالای مغازه با کاربری اداری و یک زیر زمین تجاری هم ساختن

ملک جنوبیه

و بر ملک که بر خیابون اصلی و دهنه مغازه و ورودی خونه هست 7 متر و طول ملک 17 متر

منظورتون از این که هزینه تجاری که می خوای زیر ملک در بیاری خیلی زیاد میشه رو نمی فهمم منظورتون چه هزینه ایه ؟؟؟؟

از یکی که تو کاره ساخت و سازه هزینه ساخت ملک تو کرج رو پرسیدم گفت مسکونی حدودا الآن متری 300 هزار تومان میشه ولی من فکر می کنم با توجه به کاربری ملک و متراژ کم ملک از مصالح کمتر و ضعیف تری باید استفاده بشه درسته ؟

در ضمن خیلی ممنون از پاسختون

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا